C64 Longplays By Metalcandyman

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.323
Αντιδράσεις
5.921
Oπως και στα υπολοιπα παρομοια θεματα που εχω ανοιξει για longplays σε αλλες κονσολες και home micros ετσι και σε αυτο θα ανεβαζω longlays απο παιχνιδια του C64.Eτσι λοιπον για πρωτο βιντεο επαιξα ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια του C64 το The Great Gianna Sisters το οποιο μπορει οπτικα και σαν gameplay να ειναι μια αντιγραφη του Super Mario Bros ομως το παιχνιδι πραγματικα τωρα που ασχοληθηκα σοβαρα μαζι του ειναι πολυ αξιολογο και απολαυσα πραγματικα το Longplay που εκανα.

The Great Gianna Sisters - Longplay - 1CC No Death (C64)​


 
Το The Great Gianna Sisters είναι all-time-classic στον C64. Παιχνίδι της Time Warp που δημοσιεύτηκε από την Rainbow Arts. Προγραμματιστής του ο Manfred Trenz, αν δεν σας λέει κάτι το όνομα δείτε την λίστα. Μουσική από τον Chris Huelsbeck (Amiga Apidya).

Πολύ ωραίο βίντεο Βασίλη, πολλές αναμνήσεις, το έχω τερματίσει και εγώ (όχι με No Death βέβαια), το είχα σε C64 και Amiga.
Θα βρεις πολλά διαμάντια στον C64.
 
Πραγματικα υπαρχουν παρα πολλα διαμαντια σε αυτα τα συστηματα τα οποια προσωπικα τα εχασα τα χρονια που κυκλοφορησαν κυριως γιατι στο χωριο υπηρχε αγνοια αλλα και ακομα και να τα γνωριζα δυσκολα οι δικοι μου να εδιναν τοσα λεφτα που κοστιζαν τοτε.Μετα κονσολας μια ζωη με απλα πραγματα βαζεις κασσετα μεσα πατας το κουμπι και παιζεις δεν ασχοληθηκα με home micros που τα θεωρουσα ποιο μπελαλιδικα οποτε ουτε τωρα επαιξα ολα αυτα τα παιχνιδια.Ευτυχως με τους emulators εστω και τωρα παιζω και γουσταρω με ολα αυτα τα παιχνιδια που πολλα απο αυτα πραγματικα ειναι διαμαντια.
 
Ο σωστός gamer αναγνωρίζει το καλό παιχνίδι σε οποιοδήποτε format. ;)
Οπωσδήποτε περιμένουμε περισσότερα C64 longplay. Είναι δυνατό flashback.
 
ένας λόγος που το Twisted Dreams αρχικά ήταν πανδύσκολο γιατί απευθύνονταν στους παίκτες που είχαν παίξει τα πρώτα παιχνίδια. Μετά βγάλαν patch που το έκανε ελαστικότερο
 
....χαίρομαι που ασχολήσε και με τα αγαπημένα home micros! Θα βρεις πολλά διαμαντάκια τόσο στα 8μπιτ spectrum-cpc-c64 όσο και στα μεγαλύτερα amiga, st!!!
 
Πίσω
Μπλουζα