PDA

Επιστροφή στο Forum : Επαναλήψεις Ελληνικών Τηλεοπτικών Σειρών

Σελίδες : [1] 2

sunset89
31-03-10, 12:03
Μιας και οι εορτασμοί των καναλιών έχουν τελειώσει πια, οι σειρές που θα προβάλλονται από εδώ και πέρα σε επανάληψη, δε θα αφορούν το εορταστικό πλαίσιο, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αναγράφονται στα threads που αφορούν το επετειακό θέμα. Οπότε ανοίγω ένα νέο, που θα πληροφορούμαστε για επαναλήψεις σίριαλ αυστηρά μέχρι και το 1999.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Αρχίζουμε λοιπόν λέγοντας πως από τα μέσα Απριλίου, το ΜΕGA θα προβάλλει κάθε βράδυ τις εξής σειρές:
Είμαστε στον Αέρα (1997)
Επαγγελματίες (1994)
Μπελάδες για Δύο (1992)

Ο ΑΝΤ1 από τέλη Απριλίου θα προβάλλει τον Έρωτα Κλέφτη (1999).

H συνέχεια επί της οθόνης και ελπίζουμε σε πολλά καλά πράγματα. Ήδη η επαναλήψεις των "Επαγγελματιών" και των "Μπελάδων για Δύο", προοικονομούν καλή συνέχεια. :)

DianaTheSuperstar91
31-03-10, 23:47
Μιας και οι εορτασμοί των καναλιών έχουν τελειώσει πια, οι σειρές που θα προβάλλονται από εδώ και πέρα σε επανάληψη, δε θα αφορούν το εορταστικό πλαίσιο, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αναγράφονται στα threads που αφορούν το επετειακό θέμα. Οπότε ανοίγω ένα νέο, που θα πληροφορούμαστε για επαναλήψεις σίριαλ αυστηρά μέχρι και το 1999.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Αρχίζουμε λοιπόν λέγοντας πως από τα μέσα Απριλίου, το ΜΕGA θα προβάλλει κάθε βράδυ τις εξής σειρές:
Είμαστε στον Αέρα (1997)
Επαγγελματίες (1994)
Μπελάδες για Δύο (1992)

Ο ΑΝΤ1 από τέλη Απριλίου θα προβάλλει τον Έρωτα Κλέφτη (1999).

H συνέχεια επί της οθόνης και ελπίζουμε σε πολλά καλά πράγματα. Ήδη η επαναλήψεις των "Επαγγελματιών" και των "Μπελάδων για Δύο", προοικονομούν καλή συνέχεια. :)

Retro κατάσταση στο Mega Sunset.

Το Μπελάδες για 2 είχε παιχτεί και στο CULT DRAMA.

Όσο για τον ΑΝΤ1 α) ο έρωτας κλέφτης το 2000-2001 παίχτηκε και β) ότι είναι από 2000 και μετά σίριαλ παίζουν ακόμη.

serano915
01-04-10, 00:07
Αχ, το "ειμαστε στον αέρα" μου άρεσε πολύ! Με άρωμα από άγαμους θύτες η σειρά... ;) Δεν ξέρω από πότε έχει να παιχτεί σε επανάληψη, αλλά εγώ έχω να την δω από την πρώτη προβολή της!
Όλα αυτά φαντάζομαι θα παίζουν αχάραγα, ε;

Ερώτηση: επειδή το mega συνεχίζει να βάζει το σηματάκι megalicius classics (τουλάχιστον στους Απαράδεκτους) αυτό σημαίνει ότι είναι στο πλαίσιο των "εορτασμών" ακόμα (έλεος!) ή ότι πλέον η ζώνη αυτή έχει ενταχθεί κανονικά στο πρόγραμμα του σταθμού και να ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες; Εσείς τι λέτε;

sunset89
01-04-10, 00:12
Αχ, το "ειμαστε στον αέρα" μου άρεσε πολύ! Με άρωμα από άγαμους θύτες η σειρά... ;) Δεν ξέρω από πότε έχει να παιχτεί σε επανάληψη, αλλά εγώ έχω να την δω από την πρώτη προβολή της!
Όλα αυτά φαντάζομαι θα παίζουν αχάραγα, ε;

Ερώτηση: επειδή το mega συνεχίζει να βάζει το σηματάκι megalicius classics (τουλάχιστον στους Απαράδεκτους) αυτό σημαίνει ότι είναι στο πλαίσιο των "εορτασμών" ακόμα (έλεος!) ή ότι πλέον η ζώνη αυτή έχει ενταχθεί κανονικά στο πρόγραμμα του σταθμού και να ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες; Εσείς τι λέτε;

To Είμαστε στον Αέρα είχε παίξει το χειμώνα του 2006 επανάληψη 1 το μεσημέρι. Ναι , ναι κι όμως!

Πλέον η ζώνη έχει καθιερωθεί με αυτήν την ονομασία. Εδώ βαφτίσανε τους Λατρεμένους Γείτονες "κλάσικς". 8)

tsalk
01-04-10, 00:51
Ψιλοενδιαφέρουσες οι επαναλήψεις του mega (αν και προσωπικά ολίγον αδιάφορες)

Άντε να δούμε κάτι πιό παλιό θα προλάβουν??????

bernard.c
01-04-10, 00:56
Μπράβο sunset89 για την ιδέα και την πρωτοβουλία να ανοίξεις το συγκεκριμένο thread! Όντως, το να αναφέρουμε όλες τις επαναλήψεις του MEGA στο thread για τα 20 Χρόνια του σταθμού είναι λίγο "άκυρο", καθώς οι "εορτασμοί" έχουν εδώ και καιρό τελειώσει. Και βεβαίως, ποιος πιο κατάλληλος από εσένα για να μας ενημερώνει για τις επαναλήψεις παλιών σειρών του MEGA? ;)

Όσο για τις συγκεκριμένες, θα συμφωνήσω με τον φίλο tsalk, λίγο αδιάφορες οι σειρές, αλλά τουλάχιστον κάτι "κινείται"...

sunset89
08-04-10, 22:08
Μόλις ολοκληρωθούν οι Επαγγελματίες, οι οποίοι αποτελούνται από μόλις 12 επεισόδια, θα προβληθεί η σειρά Σκορπιός με τον Καφετζόπουλο, την Κοκκινοπούλου, την Μιχαήλου, τον Σακελλαρίου και άλλους. Πρόκειται για καλτ αστυνομική σειρά, γυρισμένη το 1994. 28 επεισοδίων. Από 26/4 στις οθόνες σας. :)

thebest20
08-04-10, 22:55
Τέλεια νέα!Είχε χρόνια να παίξει ο Σκορπιός!Άκουσα πρόσφατα και το τραγουδάκι του Κορκολή στο ραδιόφωνο!

DianaTheSuperstar91
08-04-10, 23:39
Μόλις ολοκληρωθούν οι Επαγγελματίες, οι οποίοι αποτελούνται από μόλις 12 επεισόδια, θα προβληθεί η σειρά Σκορπιός με τον Καφετζόπουλο, την Κοκκινοπούλου, την Μιχαήλου, τον Σακελλαρίου και άλλους. Πρόκειται για καλτ αστυνομική σειρά, γυρισμένη το 1994. 28 επεισοδίων. Από 26/4 στις οθόνες σας. :)

Αυτά είναι νέαααα, τα weekend θα το βλέπω :)

Και ο ΑΝΤ1 θα ξεκινήσει την παταγώδη αποτυχία του με τίτλο Σ'Αγαπώ Για Πάντα με Παναγιωτοπούλου και Χαλκιά.

sunset89
14-04-10, 17:50
Αναμενόμενο εν μέρει. Από 19/4 και κάθε απόγευμα στις 5.15 περίπου, θα προβληθούν και πάλι οι Δυο Ξενοι του έτους 1997.

tsalk
14-04-10, 18:09
To πράγμα αποκτά ενδιαφέρον νομίζω. Ελπίζω και η συνέχεια να είναι ακόμα πιό ενδιαφέρουσα.

tonytony
14-04-10, 18:21
Και μετά από λίγο καιρό δεν αποκλείεται να τους δούμε και σε dvd από κάποιο περιοδικό...

tsalk
14-04-10, 18:23
Οπως παέι το πράγμα το βλέπω απίθανο να μην δεν τους δούμε!

tonytony
14-04-10, 18:23
Όπως επίσης τα μεσημέρια μετά το τέλος των Απαράδεκτων ξεκινάνε με 2 επεισόδια καθημερινά το "Σ' Αγαπώ Μ' Αγαπάς".

sunset89
14-04-10, 21:54
Όπως επίσης τα μεσημέρια μετά το τέλος των Απαράδεκτων ξεκινάνε με 2 επεισόδια καθημερινά το "Σ' Αγαπώ Μ' Αγαπάς".

Χεχε δεν το ανέφερα γιατί δεν είναι ρετρό! Λέμε για σειρές μέχρι και το 1999 (όχι ότι τότε είναι, αλλα τεσπα!!)
Πάντως Άντονυ και Τσάλκη έχετε δίκιο. Μετά τις 3 Χάριτες θα έρθουν οι Δύο Ξένοι. Και μάλιστα απορώ που δεν μπήκαν στον τωρινό διαμοιρασμό...
Τα μηνύματα είναι θετικά... Το καλοκαίρι μυρίζομαι μέχρι και... Εκμέκ Παγωτό μη σας πω. :P

tsalk
14-04-10, 22:30
Τα μηνύματα είναι θετικά... Το καλοκαίρι μυρίζομαι μέχρι και... Εκμέκ Παγωτό μη σας πω. :P

Πω πω, τι μύτη είναι αυτή. Λες? έχω κενά που πρέπει να καλύψω.

Τι να πω μακάρι. Θετικά πάντως μπορώ να πω είναι τα δείγματα μέχρι στιγμής

whatohh
14-04-10, 22:32
Θα προβληθεί ο Σκορπιός επανάληψη? *fainting*

Αχ αγαπήμενο Mega...(Ξεχνάω μεμιάς το παρελθόν)

latinsoapsfever
16-04-10, 15:21
Δυο Ξένοι από 19/4 στις 17:20,
Σ' αγαπώ Μ' αγαπάς από 26/4 στις 16:00.
Σκορπιός από 26/4 στις 02:30

thebest20
16-04-10, 15:23
Ο Σκορπιός μια χαρά,αν και δεν τον έχω δει...Δύο Ξένοι & Σ'αγαπώ μ'αγαπάς χιλιοπαιγμένα!Τους Δύο Ξένους λίγο θα τους δείχνει μάλλον γιατί στις 18:00 ξεκινάει "Η ζωή της άλλης" (εκτός κι αν δεν βάζει πολλές διαφημίσεις)

ChristosM
16-04-10, 19:27
Τους Δύο Ξένους λίγο θα τους δείχνει μάλλον γιατί στις 18:00 ξεκινάει "Η ζωή της άλλης" (εκτός κι αν δεν βάζει πολλές διαφημίσεις)

Ουτε το μισο μια και τα επεισοδια ηταν απο 50λεπτα μεχρι κατι παραπανω απο ωριαια.

sunset89
16-04-10, 22:46
To Σ'αγαπώ Μ' αγαπάς δε μας αφορα. Είναι σειρά του 2000. ;) Εδώ γράφουμε μόνο μέχρι το 1999. :)

DianaTheSuperstar91
20-04-10, 12:33
Λοιπόν αφού μάθαμε για τις "χρυσές" επαναλήψεις του Mega.

Ο ΑΝΤ1 από αρχές Μαΐου ξεκινάει αργά πολύ αργά το σίριαλ Σοφία Ορθή, καλύτερα πρωί τα weekend ας το έβαζε. Η σειρά του 1996 με Αλιμπέρτη και Γκλέτσο και το νοσοκομείο σε κωμικοτραγικές καταστάσεις.

Ενώ μέσα του ίδιου μήνα αρχίζει μια σειρά (μας απογοητεύει γιατί παίζει ότι είναι από 2000 μέχρι 2008) Γάμος Με Τα Όλα του. Παταγώδης προσπάθεια του ΑΝΤ1 το 2005 να αντιγράψει τις 7 Θανάσιμες Πεθερές που έσκιζαν τότε.

Όσο για την θέση του Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου μάλλον σίριαλ του 2000 θα δούμε που θα το ξαναδούμε πάλι, πιθανόν το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο.

thebest20
20-04-10, 13:57
Ουτε το μισο μια και τα επεισοδια ηταν απο 50λεπτα μεχρι κατι παραπανω απο ωριαια.

Εκτός και αν κόψει κι άλλες σκηνές,όπως συνηθίζει το Mega!

joe
20-04-10, 13:57
το Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου εχει γινει κανονικα και μετον νομο το Ρετιρε του Αντ1.
ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!! Φερτε πισω την παιδικη ζωνη ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

Αχ τα πα και ξαλαφρωσα....

sunset89
20-04-10, 14:51
Ενώ μέσα του ίδιου μήνα αρχίζει μια σειρά (μας απογοητεύει γιατί παίζει ότι είναι από 2000 μέχρι 2008) Γάμος Με Τα Όλα του. Παταγώδης προσπάθεια του ΑΝΤ1 το 2005 να αντιγράψει τις 7 Θανάσιμες Πεθερές που έσκιζαν τότε.

Όσο για την θέση του Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου μάλλον σίριαλ του 2000 θα δούμε που θα το ξαναδούμε πάλι, πιθανόν το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο.

Ας το ξαναπούμε άλλη μια φορά. Δεν μας απασχολούν οι σειρές από 2000 και μετά. Αναφέρουμε αυτές μέχρι το 1999.

sunset89
28-04-10, 12:55
Απ το Σάββατο που μας έρχεται, θα προβάλλεται σε επανάληψη στο MEGA η δραματική σειρά Ένας Έρωτας του 1994. Πρωταγωνιστούν η Μίρκα Παπακωνσταντίνου και ο Κώστας Πρέκας. 16 Επεισοδίων. Σπάνια σειρά θα χαρακτηριζόταν, με έναν πολιτικό και μια δημοσιογράφο που ερωτεύονται.

Από 17/5 θα προβληθεί όπως και πέρυσι, η Προδοσία, δραματική σειρά του 1997 με Όλια Λαζαρίδου και Γιάννη Φέρτη. 20 Επεισοδίων.

DianaTheSuperstar91
28-04-10, 13:09
Απ το Σάββατο που μας έρχεται, θα προβάλλεται σε επανάληψη στο MEGA η δραματική σειρά Ένας Έρωτας του 1994. Πρωταγωνιστούν η Μίρκα Παπακωνσταντίνου και ο Κώστας Πρέκας. 16 Επεισοδίων. Σπάνια σειρά θα χαρακτηριζόταν, με έναν πολιτικό και μια δημοσιογράφο που ερωτεύονται.

Από 17/5 θα προβληθεί όπως και πέρυσι, η Προδοσία, δραματική σειρά του 1997 με Όλια Λαζαρίδου και Γιάννη Φέρτη. 20 Επεισοδίων.

αυτά είναι, το Ένας Έρωτας, καλά να πω ότι ο Χρήστος Κιούσης του Ράδιο Αρβύλα ήταν κάμεραμαν στο σίριαλ, καλά για τον Πρέκα κράξιμο θέλει τώρα , τότε ήταν μοναδικός.

Η Προδοσία το έπαιξε πάλι το καλοκαίρι.

video80
28-04-10, 13:20
το Θα Βρεις τον Δάσκαλο Σου εχει γινει κανονικα και μετον νομο το Ρετιρε του Αντ1.
ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!! Φερτε πισω την παιδικη ζωνη ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

Αχ τα πα και ξαλαφρωσα....

Όχι φίλε μου. Εγώ πιστευω οτι ''Ρετιρε'' του ΑΝΤ1 και δικαια μάλιστα, εχει γίνει το ''Κωνσταντινου και Ελένης''.

DianaTheSuperstar91
28-04-10, 13:50
Όχι φίλε μου. Εγώ πιστευω οτι ''Ρετιρε'' του ΑΝΤ1 και δικαια μάλιστα, εχει γίνει το ''Κωνσταντινου και Ελένης''.

και το Καφέ της Χαράς αλλά και το Άκρως Οικογενειακόν.

Σίριαλ προ του 1999 πότε θα δούμε στον άλλο κόσμο που θα πάμε; χα

Serafeim
28-04-10, 13:53
Μου άρεσε αυτή η σειρά αλλά τείνω να τη σιχαθώ πλέον με τη "βροχή" των επαναλήψεων...

DianaTheSuperstar91
07-05-10, 13:31
Retrόνια ο ΑΝΤ1 αρχίζει σιγά σιγά να παίζει παλαιά σίριαλ προ του 2000.

Λοιπόν από αυτό το weekend ξεκινάει στις 7:00 το Μεν και Δεν , το οποίο το απολαύσαμε τα καλοκαίρια στις 4 το πρωί, ααας το έβαζαν καλύτερα στις 10.

Μετά στις 8:00 θα προβάλλεται το Πάτερ Ημών με τον Κώστα Καρρά και με το πολυσυζητημένο πρόσωπο της showbiz και φέτος λόγω του εθνικού της διαζυγίου με τον Γιάννη Λάτσιο , Ελένη Μενεγάκη. Να πω ότι τον Νοέμβρη ξαναπροβλήθηκε η σειρά στις 5 τα χαράματα.

Στις 9:00 η Νταντά Για Όλες Τις Δουλειές, η οποία παίχτηκε και τον Σεπτέμβρη στις 6 το πρωί.

ΕΕΕ μη πω τίποτα σε ώρα που ξυπνάμε έχει reality , τσουπ πάλι το Project Runway και μετά μέχρι την άλλη εβδομάδα Θα Βρεις Τον Δάσκαλο Σου. Στην θέση του σίριαλ η ξένη επιτυχία The Amazing Race

Υ.Γ. 2: Χθες καπάκι άρχισε πάλι το Άκρως Οικογενειακόν (όχι άλλο κάρβουνο)

sunset89
11-05-10, 07:50
Όσοι θέλετε να δείτε κάτι παλιό και αρκετά προσεγμένο, αυτό τον καιρό η ΕΤ1 κάθε απόγευμα στις 6, προβάλλει το Μινόρε της Αυγής. Η σειρά είχε διαμοιραστεί με τη Ραδιοτηλεόραση πριν 4 χρόνια και έχει προβληθεί ξανά σε επανάληψη το 2008, αλλά όποιοι δεν την έχουν παρακολουθήσει, είναι μια καλή ευκαιρία τώρα. Αφηγείται τις περιπέτειες ρεμπετών από το 1930 έως και τη Μεταπολίτευση.

ChristosM
11-05-10, 16:05
Ειναι απο τις σειρες που εχουν επαναληφθει "χιλιαδες" φορες. Αντιθετα με αλλες (απο αυτες που εχουν σωθει) που εχουν επαναληφθει μονο μια φορα και αυτο πριν 15-20 χρονια.

DianaTheSuperstar91
14-05-10, 20:00
Γεια σας, μετά από διάβασμα της Βιολογίας την μισή ύλη και μετά από μια κουραστική και αγχωτική μέρα με την Έκθεση που καλά πήγα, ήθελα να πω τι πιστεύω θα δω το καλοκαίρι στις επαναλήψεις των σίριαλ.

Στο Mega διέρρευσαν ποια σίριαλ θα δούμε μέσα από το site.

Χμμμ έχουμε και λέμε οι 2 Ξένοι θα συνεχίζουν να προβάλλονται μέχρι Ιούλιο , αυτό έχουμε να το δούμε από το 2004 σε καλοκαιρινή επανάληψη , διότι μας το σέρβιραν πέρυσι μετά την δολοφονία του Σεργιανόπουλου τον χειμώνα. Καλό σίριαλ για να περνάει η ώρα σου το καλοκαίρι.

ΑΑΑ έχω μια απορία σε μια Ελλάδα που το ΕΣΡ ασχολείται με Τζούλιες και Ντούβλες δεν παίρνει χαμπάρι ποτέ την ερωτική σκηνή Μαρίνας-Μαρκορά που στο τέλος βλέπουμε το όνειρο της Μίνας με το μαχαίρι (τραγική ειρωνεία) που θέλει να σκοτώσει τον Κωνσταντίνο. Μπράβο του Ραδιοτηλεοπτικού.

Στην θέση της Δήμητρας και του Θοδωρή ένα σίριαλ πρόσφατο πάλι θα δούμε που θεωρείται και megalicious classics (τρομάρα του) το Ήρθε και Έδεσε του 2007. Σίγουρα το Ένας Μήνας Και Κάτι θα παιχτεί (τα υπογλώσσια μου).

Κλασσικά οι Πεθερές αν και τελείωσαν θα κάνουν την επαναλαβή τους όλο το καλοκαίρι. Τι ωραία (ειρωνεία).

Την παρέα της Φεγγαρόπετρας θα την αντικαταστήσει το καλοκαιράκι ο Λάκης ο Γλυκούλης (καλύτερα να φορέσω τα wayfarer ηλίου μου και να βουτήξω σε παραλία στην Μύκονο γιορτάζοντας την σταδιοδρομία μου).

Ενώ η prime time Μιλάει Βρώμικα στην Πολυκατοικία με τον Μιχάλη και την Μαργαρίτα (Μ+Μ) ... Ασχολίαστο. Ενώ τα γερά φετινά χαρτιά που δεν τσίμπησαν θα τα δούμε από Αύγουστο και Σεπτέμβρη , τα σαπουνοπεροειδή με τα 60αρια δεν θα μπουν σε επανάληψη εάν ακόμη οι επαναλήψεις της ΖΩΗΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ προβληθούν όπως τώρα τα μεσημέρια.

Όσο για retro σίριαλ ποντάρω : classicά Ρετιρέ , στοιχηματίζω για Χάι Ρόκ αφού μας έδωσαν 2 εορταστικά επεισόδια να δούμε στα επετειακά φέτος μη μας χαλάσουν χατίρι. Ίσως δούμε και Μιρέλλα classics στην midnight ζώνη (βλέπε Αστυνομικά midnight τώρα) κάτι που πέρυσι περιμέναμε και δεν είδαμε

Ενώ ότι κιτς του millenium που δεν σημείωσε υψηλά ποσοστά θα μας σερβίρει κλασσικούλια το Mega.

Πάω στον ΑΝΤ1.

Λοιπόν τα σίριαλ retro κατηγορίας που θα δούμε αλλά θα πρέπει να ξυπνάμε πρωί πρωί είναι : Μεν και Δεν, Πάτερ Ημών (με την Μενεγάκη πριν γίνει ψωνάρα-φίρμα και ότι άλλο που δεν μπορώ να χαρακτηρίσω) και η Νταντά για Όλες τις δουλειές. Κλασσικά η σειρά που θα θάψει τον ΑΝΤ1 (πως λέμε αυτός θα μας θάψει όλους) λέγετε Κωνσταντίνου και Ελένης.

Το Καφέ της Χαράς θα οδεύσει προς την 3η σεζόν με την επιστροφή του Άρη, τα μεγαλομεγαλεία της νεαράς Ματούλας και το ειδύλλιο Πώποτα-Χαράς και μπλα μπλα μπλα. Θα σας στενοχωρήσω πάλι θα αρχίσει όπως όλα δείχνουν . Από την αρχή ΤΑΞΙΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗ. Βάλτε μωρέ κάτι άλλο.

ΕΕΕ θα σας πω και κάτι, σήμερα στο εξεταστικό κέντρο που έδινα Έκθεση, στο διπλανό τμήμα ένα λιλιπούτειο τηλεοπτικό πρόσωπο σίριαλ του ΑΝΤ1 που παίζει κάθε μήνα από την αρχή που τώρα έγινε γυναίκα δίνει και αυτή Πανελλήνιες. Δεν άκουσα καλά;, πρόκειται για την Ιφιγένεια Καλουτσά την Λίλα του Άκρως Οικογενειακόν από την 1η σεζόν. Και λέω Άκρως Οικογενειακόν μη σας φαίνεται παράξενο που θα ξαναδούμε μέχρι να ασπρίσουν οι τρίχες της κεφαλής την οικογένεια του Μπέζου. Μακάρι να έβαζε το ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ το Mega διότι είναι μακράν καλύτερο.

Ο Δάσκαλος που τελείωσε ίσως αντικαταστήσει και το Καφέ της Χαράς, τι αμαρτίες πληρώνει ο τηλεθεατής.

Ενώ ξένες παραγωγές θα γεμίσουν τα βράδια : America's Got Talent, Amazing Race, Prison Break 4 (μου αρέσει η σειρά), Lost, Samantha Who, True Blood, Project Runway (από την αρχή) , maybe we see and the most reality Extreme Makeover The Home Edition, με έπιασε το αμερικάνικο.

Όσο για φετινές παραγωγές ίσως δούμε το Ράδιο Αρβύλα σε επανάληψη διότι τσίμπησε και έγινε το grand σουξέ. Άντε να δούμε τον Πόλεμο Των Άστρων. Μην διανοηθούν να βάλουν τον DR Εμετούλη ή πάλι την Εργαζόμενη Ράντου καραμπίνες εκεί έρχονται. Όσο για παλιά λίγα δυστυχώς θα δούμε διότι πάλι η λίστα των αποτυχιών θα βγει.

sunset89
14-05-10, 20:45
Και τώρα εγώ να κάνω μια απλή ερώτηση; Πώς ακριβώς συνδέονται οι Πανελλήνιες εξετάσεις το 2010, σήριαλ του 2004, ξένα σήριαλ του 2009 που προβάλλονται απο τα κανάλια φέτος, επαναλήψεις του Mega που έχουν ήδη αναφερθεί και κοντεύουν να τελειώσουν, με το αρχικό μας απλό θέμα που είναι ανακοινώσιμες επαναλήψεις σήριαλ μέχρι το 1999;
Diana έχεις προσέξει καθόλου το θέμα; Γιατί αυτή η ανάρτησή σου, μόνο σχετική δεν είναι. Σόρυ που στο λέω, αλλά πρέπει να στο τονίσει κάποιος. :(

tonytony
14-05-10, 21:50
Εγώ απλά κουράστηκα!!!...Τι μεγάλο post και ολίγον ακαταλαβίστικο...

konkar
15-05-10, 14:26
Sunset, κανα νέο έχεις από MEGA για καλοκαίρι? Θα βάλουνε τίποτα καλό ή θα τη βγάλουν πάλι με Φοίβο και Χαρούλα???

sunset89
15-05-10, 14:31
Sunset, κανα νέο έχεις από MEGA για καλοκαίρι? Θα βάλουνε τίποτα καλό ή θα τη βγάλουν πάλι με Φοίβο και Χαρούλα???

Ακόμα τίποτα ανακοινώσιμο! :P Λογικά το Ρετιρέ θα παίξει όμως γιατί έχουν να καλυφθούν πολλές ώρες από τα τέλη Ιουνίου και μετά.

Μέσα στη βδομάδα αν δεν υπάρξουν ανακοινώσεις από το κανάλι, θα τους πάρουμε τηλέφωνο. Παλιά μου τέχνη κόσκινο. #)

tonytony
15-05-10, 15:21
Πάντως είδα κάτι και "κουφάθηκα" για τον Ιούνιο! Μεταμεσονύχτια ξεκινάει πάλι η "Επιφάνεια"!!! Καλά αυτό δεν έπαιξε πριν λίγο καιρό???

tsalk
15-05-10, 17:13
Για όσους δεν το είδαν στις προηγούμενες 3.235 επαναλήψεις!!!!!!!!!!!!

exetlaios
15-05-10, 19:12
Αν δε βάλουν το ΡΕΤΙΡΕ (για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά), τότε ... αλλοίμονό τους ! :P

sunset89
20-05-10, 12:45
Από τις 10/6 ο ΑΝΤ1 θα προβάλλει την ΤΡΙΚΥΜΙΑ, 1999 με Γεωργία Αποστόλου, Γιώργο Νινιό, Θανάση Ευθυμιάδη. Ωραία δραματική σειρά, που είχε προβληθεί ξανά πριν 3 χρόνια. Προσέξτε το τραγούδι στους τίτλους!!

DianaTheSuperstar91
20-05-10, 22:04
Ενώ το υπόλοιπο πρόγραμμα sunset μου θα είναι σίριαλ του 2000 με εξαίρεση τα πρωινά του weekend, και η prime time τούρκικα σίριαλ και ξένα σίριαλ. Επίσημες ανακοινώσεις σύντομα που θα δούμε ποια άλλα σίριαλ του ΑΝΤ1 θα δούμε σε επανάληψη...

tasos66
20-05-10, 23:36
παιδια τι συζηταμε.οι επαναληψεις θα ειναι παντα τα ιδια.ειδικα ο αντ1 με κωνσταντινου και ελενης και θα βρεις το δασκαλο σου το εχει παρα χεσει.το πρωτο ειναι ωραιο και παρα τις χιλιαδες επαναληψεις με αρκετα επεισοδεια γελαω ακομα σε αντιθεση με το δασκαλο που το βλεπω καμια φορα ελαχιστα για να δω την ευδοκια ρουμελιωτη(αυτη και τη γιουλικα σκαφιδα τις παντρευομουνα ευκολα).

αυτο ομως που θελω να δω πασει θυσια αλλα δεν το βαζουν ειναι το τριτο στεφανι του κωστα ταχτση με τη νενα μεντη.εχω να το δω πολλα χρονια και ποτε ολοκληρωμενο.

ξερει κανεις αν και ποτε θα το βαλουν η αν μπορω να το βρω καπου?στο νετ οσο και αν εψαξα τιποτα.

sunset89
20-05-10, 23:41
παιδια τι συζηταμε.οι επαναληψεις θα ειναι παντα τα ιδια.ειδικα ο αντ1 με κωνσταντινου και ελενης και θα βρεις το δασκαλο σου το εχει παρα χεσει.το πρωτο ειναι ωραιο και παρα τις χιλιαδες επαναληψεις με αρκετα επεισοδεια γελαω ακομα σε αντιθεση με το δασκαλο που το βλεπω καμια φορα ελαχιστα για να δω την ευδοκια ρουμελιωτη(αυτη και τη γιουλικα σκαφιδα τις παντρευομουνα ευκολα).

αυτο ομως που θελω να δω πασει θυσια αλλα δεν το βαζουν ειναι το τριτο στεφανι του κωστα ταχτση με τη νενα μεντη.εχω να το δω πολλα χρονια και ποτε ολοκληρωμενο.

ξερει κανεις αν και ποτε θα το βαλουν η αν μπορω να το βρω καπου?στο νετ οσο και αν εψαξα τιποτα.

Τάσο, το Τρίτο Στεφάνι ήταν πράγματι μια πολύ ωραία σειρά. Όμως παλιές σειρές εποχής κτλ ο ΑΝΤ1 τις έχει αποκλείσει τα τελευταία χρόνια διότι δεν ταιριάζουν (λέει) με το μοντέρνο προφίλ που θέλει να χτίσει. Είναι αμφίβολο αν θα ξαναπροβληθούν, τουλάχιστον άμεσα.

Κατά τα άλλα, δε μπορούμε να σου πούμε σχετικά με downloading σειρών διότι είναι παραβίαση των κανονισμών του φόρουμ, οι οποίοι αναφέρουν ότι είναι παράνομη η ανταλλαγή copyrighted υλικού! Μόνο να συζητήσεις για τη σειρά μπορείς στο ανάλογο τόπικ! :)

tasos66
20-05-10, 23:45
το τριτο στεφανι πριν λιγα χρονια το επαιζε καποια στιγμη τη νυχτα καπου στο 2002 2003 αν θυμαμαι καλα.εκτοτε δεν θυμαμαι να το επαιξαν ελπιζω να γινει συντομα.

οι σειρες εποχης ειδικα αν βασιζονται σε βιβλιο ειναι φοβερες ακομα και σημερα αρκει να υπαρχει ενας καλος σκηνοθετης.παραδειγμα ο καρυωτακης στην ετ1 περυσι που μιας και λεμε για επαναληψεις αν το βαλει μην το χασετε πραγματικα καταπληκτικη δουλεια.τραγικος ο αντ1 με τον γιουγκερμαν ο οποιος ηταν πολυ μεγαλη παραγωγη και το εκοψαν επειδη δεν εκανε νουμερα.αλλα θα μου πεις ποιος βλεπει μια σειρα απο βιβλιου του καραγατση στην ελλαδα του 2010.
τελοσπαντον μην ξεφευγω.
αφου λοιπον ειναι παραβαση οι συζητησεις για νταουν αν καποιος ξερει κατι ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα.

sunset89
26-05-10, 10:27
Από αυτήν την Παρασκευή, 28/5 θα αρχίσει να προβάλλεται στο Μεγκα η κωμωδία του Κωνσταντίνου Ένας Αξιολάτρευτος Μπελάς του 1994. Όσοι πιστοί, σπεύσατε

errikos20
26-05-10, 23:40
Από αυτήν την Παρασκευή, 28/5 θα αρχίσει να προβάλλεται στο Μεγκα η κωμωδία του Κωνσταντίνου Ένας Αξιολάτρευτος Μπελάς του 1994. Όσοι πιστοί, σπεύσατε

Μια σειρά της προκοπής δεν μπορούν να βάλουν?Ελεος

katiaki1
28-05-10, 00:02
Απο αυτή την Κυριακή, ξανά το "φεύγα" σε επανάληψη.

tonytony
28-05-10, 00:30
Ωραία!!! Και μαζί φεύγουμε και μεις από το Mega!!! Πολύ φοβάμαι πως το καλοκαίρι θα περάσει με Λάκη γλυκούλη (μπλιάχ!) , Πολυκατοικία , Παιδική χαρά και όλα τα συναφή...εξαιρετικά!!!:(

sunset89
28-05-10, 14:09

Σειρά μετά το 1999 δεν είναι το Φεύγα;; ;)

Ωραία!!! Και μαζί φεύγουμε και μεις από το Mega!!! Πολύ φοβάμαι πως το καλοκαίρι θα περάσει με Λάκη γλυκούλη (μπλιάχ!) , Πολυκατοικία , Παιδική χαρά και όλα τα συναφή...εξαιρετικά!!!:(

Μην βιάζεσαι Αντώνη! Κάτι βρίσκεται στα σκαριά! :D

sko
28-05-10, 14:58
Άμα δε βάλουν το ρετιρέ, πώς θα έρθει το καλοκαίρι?

tonytony
28-05-10, 16:39
Μην βιάζεσαι Αντώνη! Κάτι βρίσκεται στα σκαριά! :D[/QUOTE
Δηλαδή??? Μολόγα τώρα!!!!:darkglasses:

sunset89
31-05-10, 15:42
Λοιπόν από 9/6 στο Mega θα προβάλλεται το σήριαλ του 1996, "Παλίρροια" με την Αλεξανδριανή Σικελιανού, τον Στράτο Τζώρτζογλου και το Σεργιανόπουλο. Είχε προβληθεί πέρυσι το καλοκαίρι ξανά. Αν και αγαπώ πολύ την πρωταγωνίστρια (σα σειρά δε λέει πολλά είναι αντιγραφή της Αναστασίας) θα προτιμούσα μακράν να προβληθεί η Αναστασία... Αλλά μάλλον "κάτι ψήνεται" για Ιούλιο! (απαντώ και στην ερώτηση του tonytony έτσι) ;) Οψόμεθα όμως...

Από 30/6 επίσης στο mega, Θα προβληθεί το σήριαλ του 1999 "Φύγαμε" με Ελένη Ζιώγα, Πασχάλη Τσαρούχα και τον Στέλιο Μάινα! Επίσης είχε επαναληφθεί το χειμώνα που μας πέρασε!

Έχω την εντύπωση βέβαια ότι το κανάλι ακολουθεί τις περσινές ακριβώς επιλογές του στις επαναλήψεις! Πώς εξηγείται διαφορετικά η επιλογή της "Επιφάνειας" 3 φορές στο διάστημα του ενός έτους, η επανάληψη του "Φεύγα" ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες με πέρυσι και οι κλασικές κωμωδίες που δε χρειάζονται καν αναφορά;

Μετά τον "Αξιολάτρευτο Μπελά" πάντως, πιθανότατα να δούμε και άλλη σειρά του Κωνσταντίνου! ;)

ChristosM
01-06-10, 07:58
Λοιπόν από 9/6 στο Mega θα προβάλλεται το σήριαλ του 1996, "Παλίρροια" με την Αλεξανδριανή Σικελιανού, τον Στράτο Τζώρτζογλου και το Σεργιανόπουλο. Είχε προβληθεί πέρυσι το καλοκαίρι ξανά. Αν και αγαπώ πολύ την πρωταγωνίστρια (σα σειρά δε λέει πολλά είναι αντιγραφή της Αναστασίας) θα προτιμούσα μακράν να προβληθεί η Αναστασία... Αλλά μάλλον "κάτι ψήνεται" για Ιούλιο! (απαντώ και στην ερώτηση του tonytony έτσι) ;) Οψόμεθα όμως...

Από 30/6 επίσης στο mega, Θα προβληθεί το σήριαλ του 1999 "Φύγαμε" με Ελένη Ζιώγα, Πασχάλη Τσαρούχα και τον Στέλιο Μάινα! Επίσης είχε επαναληφθεί το χειμώνα που μας πέρασε!

Έχω την εντύπωση βέβαια ότι το κανάλι ακολουθεί τις περσινές ακριβώς επιλογές του στις επαναλήψεις! Πώς εξηγείται διαφορετικά η επιλογή της "Επιφάνειας" 3 φορές στο διάστημα του ενός έτους, η επανάληψη του "Φεύγα" ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες με πέρυσι και οι κλασικές κωμωδίες που δε χρειάζονται καν αναφορά;

Μετά τον "Αξιολάτρευτο Μπελά" πάντως, πιθανότατα να δούμε και άλλη σειρά του Κωνσταντίνου! ;)

Με μια λεξη δηλαδη, φρικη!

DianaTheSuperstar91
05-06-10, 15:45
Λοιπόν νέα μεταφέρω σχετικά με τις επαναλήψεις γενικά.

Ο ΑΝΤ1 δυστυχώς αντί να μεταφέρει την retroζώνη με τις επαναλήψεις νωρίτερα βάζει στις 10 το Ιδιαιτέρα για Κλάματα (θα ξεράσωωωω) και μετά τα καλύτερα του Ελλάδα Έχεις Ταλέντο που ολοκληρώθηκε χθες. Μετά στις 12 ένα reality το The Amazing Race. Καλύτερα να μεταφέρουν την retroζώνη 9 με 12 και το Ιδιαιτέρα στις 5 το πρωί.

Άλλο δυσάρεστο: Η Prime time του ΑΝΤ1 θα έχει το τουρκικό σίριαλ Χίλιες και Μια Νύχτες και το Grey's Anatomy , ένα ελληνικό παλιό σίριαλ ή κάτι από τις επιτυχίες του δεν θα δούμε νύχτα το καλοκαίρι, θα υποστώ τα σίριαλ που τα παίζουν όλα τα επεισόδια 5 φορές τον χρόνο.

Ευχάριστο θεωρώ ότι από την Τρίτη θα μεταδίδεται στις 1 Οι Στάβλοι της Ε.Ζαΐμη σε DIRTY VERSION και με όλες τις σκηνές όπως και πέρυσι το καλοκαίρι.

Όσο για το Mega θα βάλει σίριαλ Μιρέλλας αλλά όχι αυτά που περιμένατε κάτι πρόσφατο.. το Έτσι Ξαφνικά που έχει να παιχτεί από το 2005 παρακαλώ.

Και τέλος ο Alpha προβάλλει όπως πέρυσι 1 με 3 10η εντολή και Κόκκινο Κύκλο.

konkar
05-06-10, 17:27
Πραγματικά έχω μια πάρα πολύ μεγάλη απορία. Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις DianaTheSuperstar91 ότι το θέμα μας είναι "Επαναλήψεις ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ σειρών ΑΥΣΤΗΡΑ μέχρι το 1999?

DianaTheSuperstar91
10-06-10, 20:48
Όσο για τις επαναλήψεις του ΑΝΤ1, ας μην σχολιάσω, όλα είναι μετά του 2000 και τίποτα παλιό από 28/6 , λυπάμαι....

sunset89
15-06-10, 13:52
Λοιπόν, τελικά, η Παλίρροια ξεκινά στις 28/6 κι όχι νωρίτερα, όπως είχαμε πει πριν λίγες μέρες.

Η επανάληψη που θα αντικαταστήσει τον "Αξιολάτρευτο Μπελά", είναι το πολυ-παιγμένο Καρέ της Ντάμας, έτους 1997, αποτελούμενο από 67 επεισόδια! Θα παίζει σχεδόν κάθε βράδυ στις 5 περίπου... Η ιστορία γνωστή, περιγράφει τις περιπέτειες 4 φιλενάδων και τις καθημερινές ανησυχίες του. Ένας προάγγελος του sex and the city, θα λέγαμε :P:P:P. Παίζουν οι Ευείδη, Σπηλιώτη, Σταυρακέλλη, Κατσανδρή, Σώζος κα!

tina
15-06-10, 15:09
Eνας προάγγελος του sex and the city, θα λέγαμε :P:P:P.
:bow2::bow2::bow2::bow2:
Θα πέσω κάτω απο τα γέλια

DianaTheSuperstar91
15-06-10, 20:16
Δυσάρεστα και από το αρχηγείο του Mega , οι επαναλήψεις είναι όλες πρόσφατες και οι ίδιες που βλέπουμε τα τελευταία 2 χρόνια. Βαρεμάραααα, δυστυχώς το Ρετιρέ δεν θα παιχτεί.

sunset89
15-06-10, 21:18
Από 1/7 θα προβάλλεται το Για Σένα, 1998 με Σμαράγδα Καρύδη και Αντώνη Θεοδωρακόπουλο! Στο Mega Channel κάθε ξημέρωμα

Από 10/7 οι Ασυνήθεις Ύποπτοι, 1996 κάθε Σ/Κ πρωί

Από 14/7 το Φύγαμε, 1999, κάθε βράδυ!

και τον Αύγουστο... έρχονται τα πολύ καλά! Λίγη υπομονή! ;)

errikos20
16-06-10, 10:49
και τον Αύγουστο... έρχονται τα πολύ καλά! Λίγη υπομονή! ;)[/QUOTE]
Λες???Μακάρι...

Mitch Bucannon
17-06-10, 20:04
Δυσάρεστα και από το αρχηγείο του Mega , οι επαναλήψεις είναι όλες πρόσφατες και οι ίδιες που βλέπουμε τα τελευταία 2 χρόνια. Βαρεμάραααα, δυστυχώς το Ρετιρέ δεν θα παιχτεί.

Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Δεν έχει Ρετιρέ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΤΙΡΕ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΤΙΡΕ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΤΙΡΕΕΕΕΕ;

DianaTheSuperstar91
17-06-10, 20:31
Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Δεν έχει Ρετιρέ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΤΙΡΕ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΤΙΡΕ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕΤΙΡΕΕΕΕΕ;

Δυστυχώς δεν θα βγει το σίριαλ στο τηλεοπτικό δέκτη το φετινό καλοκαίρι. Οι υπεύθυνοι του Mega προτίμησαν το Πες το Ψέματα, το Φάε την Σοκολάτα σου και το Ένας Μήνας και Κάτι πάλι στο πρόγραμμα τους . Βαλτοί είναι θέλουν να μας σπάσουν τα νεύρα με αυτά τα τερατουργήματα;

sunset89
23-06-10, 16:43
Από 30/6 και σχεδόν κάθε απόγευμα στις 6, θα προβληθεί από την ΕΤ1, η τηλεοπτική μεταφορά του μυθιστορήματος του Καρκαβίτσα Λυγερή, 1995 με την Αλεξανδριανή Σικελιανού και το Μάνο Ζαχαράκο (και την Παναγιώτα Βλαντή για όσους ενδιαφέρονται! :P). 18 επεισοδίων.

Από τα μεγάλα κανάλια κανένα νεότερο, μόνο να σας πω, ότι για ενδιαφέρουσες επαναλήψεις τον Αύγουστο στο Mega, εξαρτάται πώς θα πάει το "Έτσι Ξαφνικά" που παίζεται τώρα. ( και ο νοών νοείτο γιατί το λέω! ):)

sunset89
03-07-10, 15:43
O θησαυρός της Βαγίας (1985) και ο Κήπος με τα Αγάλματα (1981) από αυτή τη Δευτέρα 5/7, και κάθε πρωί από τις 10 μέχρι τις 11! Στην ΕΤ1

Kambia
06-07-10, 23:03
Καλησπερα, που θα βρω ρε φιλε αυτην την σειρα να τη κατεβασω ή εστω να την δω μεσω ιντερνετ?

Θα την δεις μέσω ίντερνετ από το αρχείο της ΕΡΤ.
Για το από που θα την κατεβάσεις είναι κάτι που εδώ μέσα δεν θα το μάθεις γιατί πολύ απλά δεν συζητάμε τέτοια θέματα.

Καλώς όρισες

sunset89
09-07-10, 23:23
Από την Τετάρτη 14/7 και κάθε πρωί από 10 έως 11, θα προβάλλονται δύο ακόμα παιδικές σειρές στην ΕΤ1! Το Καπλάνι της Βιτρίνας, 1990 βασισμένο στο βιβλίο της Άλκης Ζέη και Το Κορίτσι από το ποτάμι, με την Κατιάνα Μπαλανίκα και το Ντίνο Λύρα. Ωραίες παραγωγές για μικρά (και φυσικά μεγάλα) παιδιά! :D Αμφιβάλλω αν οι σημερινοί μικροί μας φίλοι, μπορούν να εκτιμήσουν πραγματικά αυτές τις σειρές, αλλά είναι καλό εμείς που ξέρουμε, να τους προτείνουμε τέτοια εκλεκτά προγράμματα ;)

sunset89
16-07-10, 16:00
Όποιος δεν είδε το χειμώνα τη σειρά Μπελάδες για δύο - Μεγκα, 1991, μπορεί να το παρακολουθήσει από 1/8. Αυτά... Τίποτα σπουδαίο τίποτα ιδιαίτερο. Πάλι προβάλλονται χιλιοπαιγμένες αηδίες.

ΥΓ: ChristosM καλά έκανες και έβγαλες το rega tv από το τηλεκοντρόλ σου. Κάτι ήξερες.:P

DianaTheSuperstar91
16-07-10, 16:40
Όποιος δεν είδε το χειμώνα τη σειρά Μπελάδες για δύο - Μεγκα, 1991, μπορεί να το παρακολουθήσει από 1/8. Αυτά... Τίποτα σπουδαίο τίποτα ιδιαίτερο. Πάλι προβάλλονται χιλιοπαιγμένες αηδίες.

ΥΓ: ChristosM καλά έκανες και έβγαλες το rega tv από το τηλεκοντρόλ σου. Κάτι ήξερες.:P

Sunset τον Απρίλη το είχαν ξαναβάλει.....

ChristosM
16-07-10, 16:43

τον Απρίλη το είχαν ξαναβάλει.....

Σκέτος μπελάς δηλαδή...

sunset89
16-07-10, 16:45
Σκέτος μπελάς δηλαδή...

Εννοείται!

Με τις ευχές μας να πατώσουν! :D

DianaTheSuperstar91
16-07-10, 16:46
Σκέτος μπελάς δηλαδή...

ο ΑΝΤ1 τις ίδιες σαχλοσειρές θα συνεχίσει και θα κόψει τον β κύκλο του Πάτερ Ημών και δεν θα συνεχίσει το Νταντά για Όλες τις Δουλειές.

Μόνο το Μεν και Δεν θα συνεχιστεί τα weekend.

sunset89
20-07-10, 10:17
Όχι κάτι ιδιαίτερο, απλά το αναφέρουμε.
Ο ΑΝΤ1 από 1/8 και κάθε ξημέρωμα θα προβάλλει τις "Αδερφές Ψυχές" μία ασήμαντη κωμωδία του 1998 με την Αλιμπέρτη και τον Δημητρίου σε σκηνοθεσία Ερρίκου Ανδρέου.
Από 18/8 επαναλαμβάνει το "Αγγιγμα Ψυχής" 1998 , επίσης, με Ζαλμά και Παπαθωμά που πρόσφατα μοιράστηκε και σε DVD. Σκηνοθεσία Μανουσάκη, 32 επεισοδίων.

nick
20-07-10, 13:40
Μια μικρή μόνο διόρθωση: Τα επεισόδια στο Άγγιγμα ψυχής ήταν 31. Λεπτομέρεια αλλά απλώς το επισημαίνω για την ιστορία.

DianaTheSuperstar91
20-07-10, 17:08
Sunset γλυκιά μου η σειρά Αδελφές Ψυχές το 1999-2000 προβλήθηκε στον ΑΝΤ1.

Όσο για το υπόλοιπο καλοκαιρινό πρόγραμμα είναι για τα μπάζα, τα ίδια σίριαλ και ένα ακόμη του Ρώμα το Λίφτινγκ, άντε βρε βάλτε και τον DR Rouli.

Τι χαζοσίριαλ που βάζουν αντί να ανοίξουν το αρχείο τους ο MEGA και ο ΑΝΤ1.

Serafeim
21-07-10, 18:11
Αχ, πού είναι "η αίθουσα του θρόνου" το φετινό καλοκαίρι...

sunset89
21-07-10, 18:15
Αχ, πού είναι "η αίθουσα του θρόνου" το φετινό καλοκαίρι...

Την κλείσανε για συντήρηση. Ίσως ανοίξει από Σεπτέμβρη για τους επισκέπτες. :P

sunset89
12-08-10, 14:47
Από Δευτέρα , 16/8 και κάθε απόγευμα στις 6 στην ΕΤ1, θα προβληθεί η κοινωνική σειρά Γιάννης και Μαρία με Ζούνη, Γιαννίτσο και Διαμαντίδου. 1982, το έτος παραγωγής, συνολικά 13 επεισόδια.

bernard.c
15-08-10, 22:05
Επειδή είχα καιρό να διαβάσω το συγκεκριμένο thread, μπράβο και πάλι μπράβο στην sunset89 για την αναλυτική και συνεχή ενημέρωση που μας παρέχει για τις επαναλήψεις αγαπημένων (και μη!) τηλεοπτικών σειρών!

sunset89
19-08-10, 02:07
Από την Τετάρτη 25/8 και κάθε πρωί, θα προβάλλεται στην ΕΤ1 η νεανική σειρά του 1986, "ΙΟΛΗ". Πρόκειται για 9 επεισόδια, βασισμένα στο ομώνυμο βιβλίο της Ελένης Σαραντίτη. Ας σπεύσουν τα μικρά και τα μεγάλα παιδιά! :)

sunset89
20-08-10, 15:23
Από Δευτέρα 6/9 και κάθε ξημέρωμα θα προβάλλεται από τον ΑΝΤ1, η κωμική σειρά Της Ελλάδος τα Παιδιά. Δεν είναι κάτι πρωτότυπο αφού έχει παιχτεί πολλές φορές σε επανάληψη, απλά το αναφέρουμε.

nick
20-08-10, 19:52
Μπορεί να μην είναι κάτι πρωτότυπο αλλά σίγουρα είναι κάτι που θα ήθελαν πολύ να ξαναδούν. Μπέζος είναι αυτός! Όταν λές ξημέρωμα? Για προσδιόρισε λίγο την ώρα. Ελπίζω πάντως να το βάλουν προς πώληση στο περιοδικό! Θα έχουν απίστευτες πωλήσεις.

sunset89
20-08-10, 19:58
Μπορεί να μην είναι κάτι πρωτότυπο αλλά σίγουρα είναι κάτι που θα ήθελαν πολύ να ξαναδούν. Μπέζος είναι αυτός! Όταν λές ξημέρωμα? Για προσδιόρισε λίγο την ώρα. Ελπίζω πάντως να το βάλουν προς πώληση στο περιοδικό! Θα έχουν απίστευτες πωλήσεις.

5! Ελπίζω να σου κάνει! :P
Ε, θα μπει σε περιοδικό κάποια στιγμή. Σίγουρα

tsalk
20-08-10, 21:04
Από Δευτέρα 6/9 και κάθε ξημέρωμα θα προβάλλεται από τον ΑΝΤ1, η κωμική σειρά [B]Της Ελλάδος τα Παιδιά.

Χτες το βράδυ δεν ξέρω τι ώρα μάλλον θα ήταν μετά τις 3,30 έγραφα τον ΑΝΤΕΝΝΑ και αμέσως μετά τα ζευγάρια έπαιξαν της Ελλάδος τα παιδιά.
Μήπως το έβαλαν νωρίτερα από τις 6/9?

sunset89
20-08-10, 21:09
Χτες το βράδυ δεν ξέρω τι ώρα μάλλον θα ήταν μετά τις 3,30 έγραφα τον ΑΝΤΕΝΝΑ και αμέσως μετά τα ζευγάρια έπαιξαν της Ελλάδος τα παιδιά.
Μήπως το έβαλαν νωρίτερα από τις 6/9?

Προφανώς... Οπότε παιδιά όποιον τον ενδιαφέρει η σειρά, να ξέρει ότι παίζεται ήδη! Ευχαριστούμε Άλκη για την ενημέρωση!

thebest20
20-08-10, 21:32
Υπάρχουν επεισόδια που δεν τα δείχνει...συνήθως μόνο 25 επεισόδια δείχνει στις επαναλήψεις και μετά κόβεται!Ας ελπίσουμε να τα δείξει όλα σε αυτή την επανάληψη!

DianaTheSuperstar91
20-08-10, 23:36
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι πωλήσεις πιθανών DVDs της σειράς "Της Ελλάδος τα παιδιά" θα ήταν ανάλογες των πωλήσεων της σειράς "Εκείνες κι εγώ". Ξέρει κανείς αν πουλάει το 7 Μέρες TV;

μακάρι.

Αλλά γιατί να μην βάλουν αυτό νωρίς, ας κόψουν το desperate housewives, ποιοι γκουγκουγκου το βλέπουν;

Retrospectiva
25-08-10, 20:42
Από Δευτέρα 30/08 η ΕΤ1 θα μεταδίδει στις 2 τα ξημερώματα τη σειρά Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ του 1982.

Η σειρά για όσους δεν θυμούνται αφορά την ιστορία του Νίκου ενός Έλληνα μετανάστη στην Γερμανία ο οποίος αφού απέτυχε ως μηχανικός αυτοκινήτων επιστρέφει στην Ελλάδα.
Αλκοολικός πλέον γίνεται οδηγός φορτηγού και κάθε επεισόδιο είναι μια διαφορετική ιστορία στην κοινωνία της Ελλάδας του 1980.

Σκηνοθεσία: Αντώνης Τέμπος
Σενάριο: Δημήτρης Ραβανή, Μπάμπης Τσικληρόπουλος
Πρωταγωνιστούν: Κώστας Αρζόγλου, Δάνης Κατρανίδης, Ελένη Κούρκουλα, Αλίκη Αλεξανδράκη, Βασίλης Ανδρεόπουλος, Αμαλία Γκίζα,Έρση Μαλικένζου,Παύλος Ορκόπουλος, Νότης Περγιάλης, Φάνης Χηνάς.

nick
27-08-10, 16:45
Μα είναι ώρες αυτές που επιλέγουν? Αν και η σειρά αυτή αν θυμάμαι καλά, θα πρέπει να είχε προβληθεί πρόσφατα. Δεν γνώριζα οτι το σενάριο ήταν (και) του Μπάμπη Τσικληρόπουλου. Μεγαλύτερο ενδιαφέρον θα είχε να προβάλλουν το "ΠΑΘΟΣ" το οποίο είναι του ίδιου σεναριογράφου.... , αν φυσικά σώζεται στο αρχείο της ερτ.

stakovios
30-08-10, 03:41
Την "Επιστροφή" την θυμάμαι κι εγώ όταν προβαλλόταν (σίγουρα όχι στις 2 το πρωί, γιατί εκείνη την ώρα η ΕΡΤ έκανε νανάκια τη χρονιά αυτή, όπως και όλοι μας!) Αργότερα, την ξανάκουσα σε συνδυασμό με τους ηθοποιούς που έπαιζαν (π.χ. όταν έφυγε από τη ζωή ο ηθοποιός Φάνης Χηνάς (12/2/1992), ο Τύπος είχε αναφερθεί ότι είχε παίξει και στην "Επιστροφή".)

nick
30-08-10, 12:17
Και να φανταστείς οτι ο Φάνης Χηνάς "έφυγε" απο το ποτό σύμφωνα με μαρτυρία του ίδιου του σκηνοθέτη Αντώνη Τέμπου.

Retrospectiva
07-09-10, 11:16
Από τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και κάθε μέρα στις 18.00 το απόγευμα θα μεταδίδεται σε επανάληψη η Αστροφεγγιά (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=5412) στην ΕΤ1

http://64.19.142.11/www.retrodb.gr/wiki/images/thumb/3/32/45.jpg/120px-45.jpg

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B5%CE%B3%C E%B3%CE%B9%CE%AC

nick
07-09-10, 14:44
Μα να μην πρωτοτυπήσουν ποτέ αυτοί οι άνθρωποι; Όλο τα ίδια και τα ίδια. Χάθηκε ο κόσμος να βάλουν και κάτι που έχει να παικτεί απο το '90; Ας έβαζαν π.χ τη Βεντέτα ή τους Αξιόπιστους. Πιο πολλά νούμερα θα είχαν!

Retrospectiva
07-09-10, 15:17
Μα να μην πρωτοτυπήσουν ποτέ αυτοί οι άνθρωποι; Όλο τα ίδια και τα ίδια. Χάθηκε ο κόσμος να βάλουν και κάτι που έχει να παικτεί απο το '90; Ας έβαζαν π.χ τη Βεντέτα ή τους Αξιόπιστους. Πιο πολλά νούμερα θα είχαν!

Nick δεν νομίζω οι ιθύνοντες της ΕΡΤ να ξέρουν που βρίσκονται οι κόπιες των σειρών που αναφέρεις.... Ανάθεμα και αν θυμούνται τις σειρές!
Άν ενδιαφερόντουσαν για νούμερα θα δημιουργούσαν ένα πιο αξιόλογο πρόγραμμα και όχι το τερατούργημα που θα δούμε σταδιακά από τον Οκτώβριο του 2010.

nick
07-09-10, 15:46
Κι όμως απο πληροφορίες που έχω απο υψηλόβαθμο στέλεχος μέσα στην ΕΡΤ, οι υπεύθυνοι θυμούνται και παραθυμούνται τις σειρές, αλλά για κάποιο ανεξήγητο σε μένα λόγο, δεν τις ξαναπροβάλλουν.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
08-09-10, 00:57
Ας βάλουν την "Μαύρη Χρυσαλλίδα", την "Μαντάμ Σουσού", το "Μη μου γυρνάς την πλάτη" (ενδεικτικά αναφέρω αυτές), τόσα χρόνια έχουν να τις προβάλλουν.

bernard.c
08-09-10, 01:13
Ας βάλουν την "Μαύρη Χρυσαλλίδα", την "Μαντάμ Σουσού", το "Μη μου γυρνάς την πλάτη" (ενδεικτικά αναφέρω αυτές), τόσα χρόνια έχουν να τις προβάλλουν.

Την "Μαύρη Χρυσαλλίδα" και το "Μη μου γυρνάς την πλάτη" ας τις προβάλλουν.
Την "Μαντάμ Σουσού" - δεν έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε που μας την προσέφεραν μαζί με τη ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ σε DVD! (και είναι και ανεβασμένη και στο Ψηφιακό Αρχείο της ΕΡΤ για όποιον θέλει να την χαζέψει...)

ChristosM
08-09-10, 07:16
Από τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και κάθε μέρα στις 18.00 το απόγευμα θα μεταδίδεται σε επανάληψη η Αστροφεγγιά (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=5412) στην ΕΤ1

Ελεος πια. Στο τελος θα μας κανουν να την σιχαθουμε. Και να σκεφτεις οτι (οπως ειπε και ο nick) αρκετες σειρες που γλυτωσαν την λεηλασια και τον βανδαλισμο των υπευθυνων της ΕΡΤ στα χρονια των 80'ς, εχουν να προβληθουν απο το 1992-93! Ενδεικτικα αναφερω τα: "Αναμεσα σε τρεις γυναικες", "Λουμπεν", "Τριτο Χριστιανικο Παρθεναγωγειο", "Ταξιτζης", "Μαντω Μαυρογενους".

sunset89
18-09-10, 13:14
Λοιπόόν, κανάλι Mega.
Από 1/10, και σχεδόν κάθε βράδυ μπαίνει σε επανάληψη η Βεντέτα, 1999, με Γιάννη Φέρτη και Κοραλλία Καράντη. Δραματική σειρά, γυρισμένη στη λακωνική Μάνη.
Και τώρα το καλό και σπάνιο: Από 30/10, (περίπου) και κάθε νύχτα, θα προβάλλεται η Κόψη του Ξυραφιού, σειρά του 1994, με Νίκο Ξανθόπουλο, Ελένη Φιλίνη, Ευαγγελία Βαλσαμά και άλλους πολλούς. Επεισόδια γύρω στα 35, σενάριο Καπώνη και φοβερή μουσική στους τίτλους αρχής. Τελευταία φορά είχε μπει επανάληψη κάθε Σ/Κ πρωί το 2006.

tsalk
18-09-10, 14:40
Ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Μπορούσαν να βάλουν κάτι που έχουν χρόνια να προβάλουν σε επανάληψη αλλά τι ψάxνεις τώρα

sunset89
18-09-10, 15:09
Ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Μπορούσαν να βάλουν κάτι που έχουν χρόνια να προβάλουν σε επανάληψη αλλά τι ψάξεις τώρα

Νομίζω ότι σταδιακά και με βήματα χελώνας δρομολογούνται όλα! ;)

nick
18-09-10, 20:09
Θα συμφωνήσω εν μέρει με τον Άλκη. Θα μπορούσαν να βάλουν και καλύτερα(π.χ το Εκμέκ Παγωτό). Αλλά και η κόψη του ξυραφιού δεν είναι κακό.....

bambinella 100
19-09-10, 21:45
Το εξαιρετικο Φονος Χωρις Ταυτοτητα, θα το δουμε αραγε ποτε απο το MEGA?
Μπηκε καμμια φορα σε επαναληψη?
Ειναι κριμα να κρατα μια τετοια σειρα το καναλι στα συρταρια του, και να μη μας δινει την ευκαιρια να την απολαυσουμε ξανα.

tsalk
19-09-10, 21:56
Το εξαιρετικο Φονος Χωρις Ταυτοτητα, θα το δουμε αραγε ποτε απο το MEGA?
Μπηκε καμμια φορα σε επαναληψη?

Το 1995 προβλήθηκε σε πρώτη επανάληψη και το 2001 σε δεύτερη και τελευταία μέχρι στιγμής. (Ωρα προβολής το 2001, η πέμπτη πρωινή!!!!)

Για την ώρα παρηγορήσου με τα βιντεάκια που έχω ανεβάσει!

bambinella 100
19-09-10, 22:14
Εαν πριν απο 9 χρονια η επαναληψη εγινε στις 5.00 το πρωι δικαιολογουμαι καπως που δεν το γνωριζα. Οσον αφορα ομως το 1995, ειμαι ασυγχωρητη!:banghead:
Με τα βιντεακια σου εχω παρηγορηθει πολλες φορες, tsalk. Και για αυτη τη σειρα, και για πολλες αλλες....Περιμενω ομως και απο τα καναλια να ξυπνησουν απο τον υπνο του δικαιου που κοιμουνται, αλλα μαλλον αδικα!

Mandrake
20-09-10, 16:39
Προβλήθηκε και το '99 όπως και το 2000 (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A6%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82_%CF%87%CF%89%CF%81% CE%AF%CF%82_%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CF%84%C E%B7%CF%84%CE%B1)! Αν το 2001 είναι σίγουρο, να το περάσουμε κι αυτό!

DianaTheSuperstar91
20-09-10, 17:19
Jesus πάλι άρχισαν το Άκρως Οικογενειακόν, θα αρχίσουν πάλι το Καφέ της Χαράς και από το άλλο weekend θα παίζει ο ΑΝΤ1 μια σειρά που θα πρέπει να την ξεχάσουμε όλοι και αναγκάζει να μας κάνει ομαδική πλύση εγκεφάλου την Λόλα.

Κρίμα τα κανάλια δεν κάνουν την επιθυμία μας διαταγή προβάλλουν σειρές β διαλογής και πρόσφατες αντί για παλιές και αγαπημένες.

sunset89
20-09-10, 20:57
Jesus πάλι άρχισαν το Άκρως Οικογενειακόν, θα αρχίσουν πάλι το Καφέ της Χαράς και από το άλλο weekend θα παίζει ο ΑΝΤ1 μια σειρά που θα πρέπει να την ξεχάσουμε όλοι και αναγκάζει να μας κάνει ομαδική πλύση εγκεφάλου την Λόλα.

Κρίμα τα κανάλια δεν κάνουν την επιθυμία μας διαταγή προβάλλουν σειρές β διαλογής και πρόσφατες αντί για παλιές και αγαπημένες.

Για ακόμα μία φορά θα σου θυμήσω ότι εδώ συζητάμε για σειρές σε επανάληψη, που γυρίστηκαν έως το 1 9 9 9

ChristosM
26-09-10, 09:02
Επιτελους!! Η τηλεοπτικη σειρα "Μάνα" με την Αλεκα Κατσελη επαναλαμβανεται μετα απο σχεδον 30 χρονια απο το ερχομενο Σαββατο στην ΕΤ1. Μακαρι αυτο να τους γινει συνηθεια.

bernard.c
26-09-10, 10:42
Επιτελους!! Η τηλεοπτικη σειρα "Μάνα" με την Αλεκα Κατσελη επαναλαμβανεται μετα απο σχεδον 30 χρονια απο το ερχομενο Σαββατο στην ΕΤ1. Μακαρι αυτο να τους γινει συνηθεια.
Συμφωνώ απόλυτα!! Επιτέλους!!

Να προσθέσω όμως ότι αυτό γίνεται διότι η σειρά αυτή ψηφιοποιήθηκε και ανέβηκε στο Ψηφιακό Αρχείο της ΕΡΤ. Επομένως, τώρα που είναι ψηφιοποιημένη, μπορούν πολύ πιο εύκολα να την προβάλλουν από την ΕΡΤ από ό,τι παλαιότερα που ήταν αποθηκευμένη στο αρχικό της μέσο εγγραφής (2 ίντσες; )

Επομένως, το μόνο που μας "σώζει" είναι να προχωρήσει ταχέως η ψηφιοποίηση των παλιών σειρών (όσων λίγων σώζονται δηλαδή) από την ΕΡΤ. Το στενάχωρο της υπόθεσης είναι όμως ότι αυτή η διαδικασία έχει σχεδόν παγώσει τους τελευταίους μήνες... :(

johnalepou
26-09-10, 11:04
Αυτή η ΜΑΝΑ βέβαια είναι μόνο 8 επεισόδια,αλλά πάλι καλά να λέμε! Άντε να ελπίζω και σε ΑΘΛΙΟΥΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ της ίδιας σεζόν? (λέμε τώρα)

tsalk
26-09-10, 11:09
Να θυμίσω ότι η Μάνα δεν ήταν βίντεο 2'', αλλά 16 χιλιοστών φίλμ τα 7 επεισόδια που έχει.
Πάντως όπως και να χει το θέμα είναι ένα θετικό δείγμα, αρκεί να υπάρχει και η ανάλογη συνέχεια.

bernard.c
26-09-10, 11:15
Άντε να ελπίζω και σε ΑΘΛΙΟΥΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ της ίδιας σεζόν? (λέμε τώρα)

Πάντως όπως και να χει το θέμα είναι ένα θετικό δείγμα, αρκεί να υπάρχει και η ανάλογη συνέχεια.

Εγώ πάντως, όπως προανέφερα, δεν έχω καθόλου προσδοκίες για το άμεσο μέλλον.
Όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά για να μην απογοητευτώ...

sunset89
26-09-10, 21:42
Από 6/10 και κάθε πρωί στις 6, θα προβάλλεται στον ΑΝΤ1 η κωμική σειρά "Και οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή". Πληροφοριακά και μόνο... τίποτα παραπάνω.

sunset89
02-10-10, 23:59
Από 13/10 και κάθε βράδυ στις 12, στον ΑΝΤ1, θα προβληθούν για ακόμα μια φορά τα πασίγνωστα Εγκλήματα. Η επιλογή της ώρας, μας κάνει να σκεφτούμε ότι δε θα υπάρξουν κομμένες σκηνές και τα επεισόδια θα προβληθούν στην αυτούσια μορφή τους (λέω εγώ τώρα)....

tsalk
03-10-10, 00:06
Το θέμα είναι ο ΑΝΤ1 τι λέει. Για να δούμε.

latinsoapsfever
03-10-10, 01:04
Eκπλήσσομαι, γιατί μόλις ανακοίνωσαν μεγάλο αριθμό αμερικάνικων σειρών για να παίζουν 00:00 με 01:00 το χειμώνα, και το να ξεκινήσουν τώρα τα "εγκλήματα" θα περιόριζε την έναρξη αυτών των σειρών τουλάχιστον μέχρι τον Ιανουάριο. Ποιος ξέρει. Μακάρι.

sunset89
13-10-10, 23:10
Χαίρομαι ΠΟΛΥ γιατί είναι μία σειρά που θέλω να δω από την παλιά καλή κρατική!!!
Από την Πέμπτη 21/10/2010 κάθε απόγευμα στις 6, στην ΕΤ1, θα προβάλλεται η σειρά του 1978, ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ!!! Με το Γιάννη Ζαβραδινό και την Ελεονώρα Σταθοπούλου, από το μυθιστόρημα του Κοσμά Πολίτη!

Εύγε!

Τη φωτογραφία στο σάιτ της ΕΡΤ εντωμεταξύ, από εμάς την έχουν πάρει. :P

ChristosM
14-10-10, 12:39
Ευχαριστη ειδηση. Ειχε αρκετο καιρο να παιξει σε επαναληψη. (Νομιζω καπου 10 χρονια)
Με τη "Μανα" τι συνεβει? Δεν προβληθηκε, οπως ειχε προγραμματιστει και μετα εξαφανιστηκε απο το προγραμμα. Γιατι αραγε?

serano915
14-10-10, 14:31
Χαίρομαι ΠΟΛΥ γιατί είναι μία σειρά που θέλω να δω από την παλιά καλή κρατική!!!
Από την Πέμπτη 21/10/2010 κάθε απόγευμα στις 6, στην ΕΤ1, θα προβάλλεται η σειρά του 1978, ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ!!! Με το Γιάννη Ζαβραδινό και την Ελεονώρα Σταθοπούλου, από το μυθιστόρημα του Κοσμά Πολίτη!

Εύγε!

Αχ, τι καλά! Κι εγώ ήθελα να τη δω αυτή τη σειρά! :)

sunset89
14-10-10, 15:38
Κι άλλη ευχάριστη είδηση.
Από 24/10 και κάθε ξημέρωμα στο Mega, θα προβληθεί η δραματική σειρά του 1994, Κόκκινο Φεγγάρι με τους Γιάννη Φέρτη, Κοραλία Καράντη, Άκη Σακελλαρίου. Ωραία σειρά γυρισμένη στο Ναύπλιο. 16 επεισοδίων. Είναι συμπαθητική υπόθεση.

Καλή ευκαιρία να συμπληρώσω τα δυο επεισόδια που μου λείπουν :P

Σημείωση: Το Στην κόψη του ξυραφιού ξεκινά νωρίτερα τελικά, στις 26/10 στο Μέγκα!

tsalk
14-10-10, 15:51
Eνδιαφέρουσες οι επαναλήψεις των καναλιών (στην ΕΡΤ και στο Mega).

O ANT1 τι κάνει? Έχουμε κανά νέο από εκεί ή τίποτα?

sunset89
14-10-10, 16:03
Eνδιαφέρουσες οι επαναλήψεις των καναλιών (στην ΕΡΤ και στο Mega).

O ANT1 τι κάνει? Έχουμε κανά νέο από εκεί ή τίποτα?

Ο ΑΝΤ1 ρι-αλ(η)τεύει. :P
Απάντησες μόνος σου βρε Άλκη, τίποτα! Εγκλήματα και πολύ είναι για αυτούς.

serano915
14-10-10, 18:49
Ο ΑΝΤ1 ρι-αλ(η)τεύει. :P
Απάντησες μόνος σου βρε Άλκη, τίποτα! Εγκλήματα και πολύ είναι για αυτούς.

Τουλάχιστον μας κάνει δωράκια μέσω WEB-tv... Κάτι είναι κι αυτό... :P

bernard.c
15-10-10, 03:22

Εύγε!

ΜΠΡΑΒΟ!! Επιτέλους και κάτι ρετρό!! Και είχα αρχίσει να έχω τις αμφιβολίες μου για το αν σώζεται και αυτή η σειρά...!!

Σε ευχαριστούμε πολύ sunset89 για άλλη μια φορά για την ενημέρωση! :thanx2:

Το πρόσεξα! Μα, καλά, δεν ντρέπονται;

sunset89
18-10-10, 17:47
Αν και είναι νωρίς ακόμα, από 10/11 και κάθε νύχτα στο ΜΕΓΚΑ, επανάληψη η κωμωδία Κρις Κρος με το Γιώργο Νινιό, την Ελευθερία Ρήγου και την Τζένη Μπότση.

errikos20
18-10-10, 19:54
Αν και είναι νωρίς ακόμα, από 10/11 και κάθε νύχτα στο ΜΕΓΚΑ, επανάληψη η κωμωδία Κρις Κρος με το Γιώργο Νινιό, την Ελευθερία Ρήγου και την Τζένη Μπότση.

Έλεος βάζουν αυτή την τυχάρπαστη σειρά που απορώ ποιός την έβλεπε και δεν βάζουν το Αχ Ελένη ας πουμε ή κάποια άλλη σειρά που να αξίζει, αν είναι δυνατόν!:O

johnalepou
18-10-10, 23:04
Από την Πέμπτη 21/10/2010 κάθε απόγευμα στις 6, στην ΕΤ1, θα προβάλλεται η σειρά του 1978, ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ!!!

Γκλουπ εννοεις αυτην που ειχα πρωτοδημοσιευσει στο Κουιζ προ αμνημονευτων??

sunset89
18-10-10, 23:07
Γκλουπ εννοεις αυτην που ειχα πρωτοδημοσιευσει στο Κουιζ προ αμνημονευτων??

Ακριβώς. Ύστερα εγώ τη μετέφερα στο θέμα που άνοιξα για την σειρά και αυτοί την πήραν ακριβώς όπως την είχες σαρώσει εσύ, με τις γραμμές. Για τέτοια κατάντια μιλάμε! 8)

johnalepou
19-10-10, 01:14
Δεν την είχα σαρώσει εγώ,μου την είχε στείλει κάποιος συλλέκτης...Τι να πεις! Απίστευτο ότι έβαλαν αυτήν με τις γραμμές στο επίσημο site!!! Χαχαχα

Πωπω τεμπελιασαν να κανουν ενα στοπ καρε και να παρουν μια φωτο απο την ιδια την σειρα...Τσ τσ τσ...

sunset89
26-10-10, 14:49
Μία ευχάριστη και μια δυσάρεστη.

Λοιπόν, από το Σάββατο 6/11 και κάθε Σ/Κ πρωί στις 7, επανάληψη από τον ΑΝΤ1, το Εκείνες κι Εγώ. Δε χρειάζεται περαιτέρω λόγια. Τα κλασικά.

Αλλά...

Από 8/11 και κάθε ξημέρωμα γύρω στις 5, η αστυνομική σειρά του 1994, ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΞΟΤΗ!! Ήταν πολύ ευχάριστο ξάφνιασμα αυτό! Έστω και ξημέρωμα, σειρά της αρεσκείας μας. .... Συντονιστείτε! :)

Mandrake
27-10-10, 00:37
Το "Λεμονοδάσος" μετράει άσχημα, πάντως!! Ελπίζω να το βάλει η "Ραδιοτηλεόραση" κάποια στιγμή αργότερα να το τσιμπήσουμε!

sunset89
27-10-10, 23:28
Από την Πέμπτη 4/11 και κάθε απόγευμα στις 6, από την ΕΤ1, επανάληψη η κοινωνική σειρά Τα Πέτρινα Λιοντάρια, παραγωγής 1994. Έχει προβληθεί πολλές φορές ξανά και είναι βασισμένη στο μυθιστόρημα της Ιουλίας Ιατρίδη. Με τη Νόνη Ιωαννίδου και τον Κώστα Αποστολίδη.

johnalepou
28-10-10, 01:21
Ντροπη τους που βαζουν παλι αυτη...

mariadegrecia
29-10-10, 23:47
Από 8/11 και κάθε ξημέρωμα γύρω στις 5, η αστυνομική σειρά του 1994, ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΞΟΤΗ!! Ήταν πολύ ευχάριστο ξάφνιασμα αυτό! Έστω και ξημέρωμα, σειρά της αρεσκείας μας. .... Συντονιστείτε! :)

αντε ωραία! νομίζω καιρό είχαν να τη δείξουν σε επανάληψη

sunset89
30-10-10, 00:29
αντε ωραία! νομίζω καιρό είχαν να τη δείξουν σε επανάληψη

Περίπου 10 χρόνια!

mariadegrecia
30-10-10, 01:46
Πω πω τότε δηλαδή που την είχα δει... Άντε να παίρνει σειρά και η Πρόβα νυφικού

Retrospectiva
30-10-10, 15:37
Από τη Δευτέρα 01 Νοεμβρίου 2010 και κάθε βράδυ στις 02.15 η ΕΤ1 θα παρουσιάζει σε επανάληψη τη σειρά Φθινοπωρινοί Εραστές με τους Ηλέκτρα Παπαθανασίου, Γιώργο Γεωγλερή, Χρήστο Δακτυλίδη, Νίκο Γαροφάλλου, Τζένη Καλυβά, Στέφανο Κυριακίδη, Φραντζέσκα Αλεξάνδρου, Γρηγόρη Ορφανουδάκη και Γιώργο Τσιδίμη.

ChristosM
30-10-10, 19:48
Ναι, αντικαθιστα την σειρα "Μαρια Δημαδη" που ηταν κατι παραπανω απο υπεροχη. Retrospectiva, Γεωγλερής είναι το σωστό.

Mandrake
30-10-10, 20:05
Εκτός την "Μαρία Δημάδη" μεταμεσονύχτια, παίζει και ένα που λέγεται "Σαν Παραμύθι". Γνωρίζουμε αν πρόκειται για την σειρά (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CE%B1%CE%BD_%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BC% CF%8D%CE%B8%CE%B9) του Κώστα Φέρρη που δεν είχε προβληθεί ή για κάτι άλλο; Έχει γενικά πετύχει κάποιος ποτέ σειρές που γυρίστηκαν ή δεν προβλήθηκαν, είτε απ'την ιδιωτική είτε την κρατική τηλεόραση, να προβάλλονται χρόνια μετά; Επίσης να πούμε ότι η ΕΤ1 ξαναπροβάλει την σειρά "Καπετάν Σβούρας" (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%84%CE%AC%CE%BD_%CE%A3% CE%B2%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B1%CF%82)!

Peter Pan
30-10-10, 20:31
Τέτοιες ώρες παιδιά βάζει τις καλύτερες σειρές.

johnalepou
01-11-10, 11:14
Πάντως είναι απίστευτο ότι για τις σειρές αυτές δεν έχουν καμιά πληροφορία στο site τους!Συγεκριμένα:

02:15 Κατάλληλο για όλους (Επιθυμητή η γονική συναίνεση)
ΟΙ ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ
Δείτε σήμερα: "1+2/13"
Παραγωγή:Ελληνική

1+2/13 δηλ. δείτε το 1ο και το 2ο από τα 13 επεισόδια! Ούτε καν αυτό δεν έκαναν τον κόπο να γραψουν!!! Τι να πεις

Retrospectiva
01-11-10, 19:04
Μάλλον οι Φθινοπωρινοί Εραστές δε θα ξεχειμωνιάσουν στην ΕΤ1 αυτόν τον Νοέμβριο...
Προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι άλλαξαν το πρόγραμμα τελευταία στιγμή.
Από αύριο Τρίτη 2 Νοεμβρίου στις 02.15 θα προβάλλει την σειρά τεσσάρψν επεισοδίων "Διόδια" βασισμένο στο βιβλίο του Βαγγέλη Ραπτόπουλου.

http://vangelisraptopoulos.files.wordpress.com/2009/12/diodmazanis.jpg?w=424&h=272

Από αριστερά προς τα δεξιά:
Σταμάτης Αστράς (Θάνος), Ελένη Μυλωνά (Κάτια), Λίνος Μεϊτάνης (Δημήτρης), Βλάσης Δημητρακάκης (Μανωλάκης), Μαρίνα Ηλιάδη (Μάρω), Τάκης Πετρουτσόπουλος (Άρης) και στο κέντpο ο σκηνοθέτης της σειράς Κώστας Μαζάνης.

bernard.c
01-11-10, 19:23
Μάλλον οι Φθινοπωρινοί Εραστές δε θα ξεχειμωνιάσουν στην ΕΤ1 αυτόν τον Νοέμβριο...
Προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι άλλαξαν το πρόγραμμα τελευταία στιγμή.
Από αύριο Τρίτη 2 Νοεμβρίου στις 02.15 θα προβάλλει την σειρά τεσσάρψν επεισοδίων "Διόδια" βασισμένο στο βιβλίο του Βαγγέλη Ραπτόπουλου.

Ε, βέβαια, μην και δεν μας προσφέρουν κάτι που είναι ήδη έτοιμο (ψηφιοποιημένο) και χιλιοπαιγμένο. 1.5 χρόνο πριν μας έδωσαν "Τα διόδια" σε DVD με την ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, να μην μας κάνουν ένα φρεσκαρισματάκι;

Εν τω μεταξύ, αξιόλογες σειρές (ή μέρη αυτών) του '70 και του '80 που έχουν καταφέρει να σωθούν από τα απανωτά σβησίματα στο Ραδιομέγαρο, αραχνιάζουν στις αποθήκες... :(

Mandrake
01-11-10, 19:29
Στο Teletext πάντως φίλε μου αναφέρει κανονικά τους "Φθινοπωρινούς Εραστές" γι'απόψε!! Μένει να περιμένουμε για να δούμε. ChristosM ευχαριστώ για τις πληροφορίες πάντως! Θα δούμε πως θα περαστούν στην βάση.

Retrospectiva
01-11-10, 19:48
Φίλε Mandrake μακάρι να κάνω λάθος αλλά η ΕΤ1 στο επίσημο πρόγραμμά της έχει ανακοινώσει απόψε την προβολή της σειράς ντοκιμαντέρ "Οι Έλληνες" αφιερωμένη σε Έλληνες αθλητές της διασποράς.
Όσο για το ότι δεν έχουν αλλάξει ακόμα το τέλετεξτ απλά αποδεικνύει ότι η ΕΡΤ έχει πέσει σε ικανά χέρια.
Υ.Γ: Όσο για την απορία σου για το "Θέατρο της Δευτέρας" πήγαινε στο αντίστοιχο θέμα.Θα βρεις μια απάντηση εκεί.;)

Φίλε Bernard θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου αλλά ποιός μας ακούει;:(

Retrospectiva
04-11-10, 16:16
Η ταινία της Τώνιας Μαρκετάκη "Η τιμή της αγάπης" -η οποία είχε προβληθεί σε μορφή μίνι σειράς 4 επεισοδίων από την ΕΡΤ1-
http://www2.rizospastis.gr/getImage.do?size=medium&id=195637&format=.jpg
θα επαναπροβληθεί (εκτός απροόπτου) την Δευτέρα 8 και την Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2010 στις 03.30 τα ξημερώματα στην ΕΤ1.

sunset89
05-11-10, 15:53
Από 11/11 και κάθε νύχτα θα προβάλλεται από την ΕΤ1 η σειρά Ατελείωτη Αγάπη του 1987. 6 Επεισοδίων

johnalepou
05-11-10, 16:11
Τι ειναι αυτο βρε παιδια? Παλι δεν γραφουν οι τεμπεληδες τιποτα στο site τους???

sunset89
05-11-10, 16:12
Τι ειναι αυτο βρε παιδια? Παλι δεν γραφουν οι τεμπεληδες τιποτα στο site τους???

Προφανώς αφού δεν έχουμε τίποτα στη retrodb να το πάρουν έτοιμο!

bambinella 100
05-11-10, 16:14
H Tιμη της αγαπης για τις 3.30 τα ξημερωματα ειναι μια χαρα. Με τοσο τολμηρες ερωτικες σκηνες που εχει δεν εκανε για νωριτερα! :)
Sunset, ξερεις ποιοι ηθοποιοι επαιζαν στην Ατελειωτη αγαπη;

sunset89
05-11-10, 16:15
H Tιμη της αγαπης για τις 3.30 τα ξημερωματα ειναι μια χαρα. Με τοσο τολμηρες ερωτικες σκηνες που εχει δεν εκανε για νωριτερα! :)
Sunset, ξερεις ποιοι ηθοποιοι επαιζαν στην Ατελειωτη αγαπη;

Μουκίου, Απαρτιάν και κάποιοι άλλοι που θα τους βρούμε όταν προβληθεί.

Retrospectiva
05-11-10, 16:17
Ατελείωτη αγάπη (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6812) ΕΤ1-1987 (1/1/1987) (6 επεισόδια)
Σκηνοθεσία: Λένα Βουδούρη
Σενάριο: Λένα Βουδούρη-Φώτης Πολυχρονόπουλος
Παίζουν:Άννυ Λούλου-Κώστας Αποστολίδης-Στάθης Μαυρόπουλος-Ηρώ Μουκίου-Αρτό Απαρτιάν

bambinella 100
05-11-10, 16:18
Ενω ο τιτλος Ατελειωτη αγαπη, κατι μου θυμιζει δεν μπορω να θυμηθω τιποτα για αυτη τη σειρα...
Σε ευχαριστω πολυ, sunset!!
Κι εσενα επισης, Retrospectiva!!

Retrospectiva
05-11-10, 19:50
Από 15 Νοεμβρίου 2010 η ΕΤ1 εντάσσει στο πρόγραμμα της (στη ζώνη 21.00-23.00 εκτός απρόόπτου) τις εξής σειρές:
http://www.livemovies.gr/files/imagecache/full_view/images/o_prigipas.jpg
Ο πρίγκηπας (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A0%CF%81%CE%AF%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%80%CE%B1%C F%82_%28%CE%9F%29) του Τάσου Ψαρρά σειρά 14 επεισοδίων παραγωγής 1995 (προβλήθηκε το 1996)
από το ομώνυμο μυθιστόρημα του Μήτσου Κασόλα με τους: Γιώργο Αρμένη, Ηλία Λογοθέτη, Ντενίζ Μπαλτσαβιά, Δήμητρα Χατούπη, Ειρήνη Χατζηκωνσταντή, Νίκο Μπουσδούκο, Βασίλη Κολοβό, Μάκη Ρευματά, Ανέστη Βλάχο, Θόδωρο Μπογιατζή, Μαρίκα Τζιραλίδου, Δήμητρα Κακαουνάκη, Κώστα Θέμο, Ελπιδοφόρο Γκότση, Γιώργο Μωρογιάννη, Παναγιώτη Μποτίνη, Δημήτρη Καμπερίδη, Δημήτρη Μαριζά, Αλέξη Σταυράκη, Μανώλη Σορμαϊνη, Μαρία Ζαχάρη, Νίκο Χυτά, Ντίνα Οικονόμου, Λεωνίδα Βαρδάρο, Ρήγα Αξελό, Σταμάτη Τζελέπη, Τάκη Βαμβακίδη, Ηλία Ασπρούδη, Μαίρη Ιγγλέση, Περικλή Αλμπάνη, Ειρήνη Κουμαριανού, Γιώργο Κυριακίδη, Κατερίνα Μπουρλού, Δημήτρη Μπάνο, Βασίλη Τσιπίδη, Ζαφείρη Κατραμαδά, Βάνα Φιτσιώρη, Γεωργία Ανέστη και το μικρό (τότε) Βασίλη Ντανιά.
Αφηγητής ο Μηνάς Χατζησάββας

και άλλες τρεις σειρές που ναι μεν είναι γυρισμένες μετά το 1995, έχουν δε αναφορά σε ρετρό αισθητική και ρετρό εποχή.
Συγκεκριμένα:
http://www2.rizospastis.gr/getImage.do?size=medium&id=52892&format=.jpg
Ασθενείς και Οδοιπόροι (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CF%83%CE%B8%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%82_% CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CE%B9%CF%80%C F%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9) σειρά 20 επεισοδίων που πρόκειται για τη μεταφορά για την τηλεόραση του ομότιτλου μυθιστορήματος του Γιώργου Θεοτοκά το οποίο επεξεργάστηκε σεναριακά ο Γιάννης Τζιώτης. Η σκηνοθεσία είναι του Χρήστου Παληγιαννόπουλου, ενώ παίζουν γνωστοί ηθοποιοί όπως η Καρυοφιλλιά Καραμπέτη, ο Αρης Λεμπεσόπουλος, ο Στέλιος Μάινας, η Έρση Μαλικένζου, η Αλίκη Αλεξανδράκη, ο Δημήτρης Παλαιοχωρίτης, ο Δημοσθένης Παπαδόπουλος κ.ά.Οπως τονίζει ο σεναριογράφος Γιάννης Τζιώτης, σε σημείωμά του, οι «Ασθενείς και Οδοιπόροι» είναι σύνθετο μυθιστόρημα με βασική αρετή του την πολιτική ανιδιοτέλεια που εκτυλίσσεται κατά τη διάρκεια του Β' Παγκόσμιου Πολέμου και της απελευθέρωσης. Οι επιζήσαντες, βασικοί ήρωες παρουσιάζονται και στη μεταπολεμική τους ζωή. Τα ιστορικά γεγονότα αποτελούν το πλαίσιο του μυθιστορήματος, το θέμα του όμως είναι οι προσωπικές περιπέτειες των βασικών ηρώων, τα υπαρξιακά και συνειδησιακά τους προβλήματα και το ιδιαίτερο δράμα του καθενός.

http://www.greek-movies.com/icon/%CE%97%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7%CE%AC%CF%81%C E%B3%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CE% AD%CF%81%CE%B1.jpg

Η Αγάπη Άργησε Μια Μέρα (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%97_%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7_%CE%AC%CF%81 %CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B5_%CE%BC%CE%B9%CE%B1_%CE%BC %CE%AD%CF%81%CE%B1) την σειρά 18 επεισοδίων του Κώστα Κουτσομύτη βασισμένη στο ομότιτλο μυθιστόρημα της Λιλής Ζωγράφου σε σενάριο του Νικόλα Απειρανθίτη, Κώστα Κουτσομύτη και Μάριου Πόντικα με τους!:
Καρυοφυλλιά Καραμπέτη (Ασπασία), Τάνια Τρύπη (Ερατώ), Πέγκυ Τρικαλιώτη (Πηνελόπη), Αφροδίτη Γρηγοριάδου (Εριφύλλη), Μαρίνα Ψάλτη (Εργίνη), Βαλέρια Χριστοδουλίδου (Αμαλία), Μαρία Καβουκίδη (Αικατερίνη).
Συμμετέχουν: Άκις Δρακουλινάκος, Ζωζώ Ζάρπα, Φώτης Θωμαίδης, Χριστίνα Κουτσουδάκη, Γιώργος Κωβαίος, Περής Μιχαηλίδης, Όλγα Χαίνη, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος.
Στο ρόλο του Φτενούδου ο Βασίλης Διαμαντόπουλος,
στο ρόλο του Τάγαρη ο Μηνάς Χατζησάββας,
στο ρόλο του Τονίνο ο Nicola Farron και
στο ρόλο του Επαμεινώνδα ο Γιώργος Μοσχίδης.

http://www.livemovies.gr/files/imagecache/full_view/images/amyna_zwnhs.jpg
και την πιο πρόσφατη απ'όλες την Άμυνα Ζώνης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%86%CE%BC%CF%85%CE%BD%CE%B1_%CE%B6%CF%8E%CE%BD% CE%B7%CF%82) την σειρά 16 επεισοδίων που προβλήθηκε από τη ΝΕΤ το 2007 με τον Μηνά Χατζησάββα.Η ανάλυση της σειράς είναι πλήρης στην retrodb οπότε δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι.

sunset89
05-11-10, 20:15
Εφόσον ισχύει αυτό, οι Ασθενείς και Οδοιπόροι και η Άμυνα Ζώνης είναι εκτός θεματολογίας λόγω των σεζόν που προβλήθηκαν! 2002-2007!

Retrospectiva
05-11-10, 20:29
Sunset89
πρώτον το ποστ που έγραψα ισχύει, δε θα το είχα αναρτήσει ειδάλλως και δεύτερον αν το διάβαζες πιο προσεκτικά αναφέρω συγκεκριμένα:

και άλλες τρεις σειρές που ναι μεν είναι γυρισμένες μετά το 1995, έχουν δε αναφορά σε ρετρό αισθητική και ρετρό εποχή.

Ο μόνος λόγος λοιπόν που έγινε αναφορά σε αυτές τις σειρές ( Ασθενείς και οδοιπόροι, Η αγάπη άργησε μια μέρα και Άμυνα Ζώνης) είναι η ρετρό εποχή και αισθητική που έχουν!

Ευχαριστώ.
:)

sunset89
05-11-10, 20:34
Sunset89
πρώτον το ποστ που έγραψα ισχύει, δε θα το είχα αναρτήσει ειδάλλως και δεύτερον αν το διάβαζες πιο προσεκτικά αναφέρω συγκεκριμένα:

Ο μόνος λόγος λοιπόν που έγινε αναφορά σε αυτές τις σειρές ( Ασθενείς και οδοιπόροι, Η αγάπη άργησε μια μέρα και Άμυνα Ζώνης) είναι η ρετρό εποχή και αισθητική που έχουν!

Ευχαριστώ.
:)

Το πρώτο σκέλος του μηνύματος αφορά την ίδια σου τη φράση "Εκτός απροόπτου". Έτσι κι εγώ πρόσθεσα "εφόσον ισχύει όλο αυτό". Ποτέ δεν έχω αμφισβητήσει κανέναν εδώ μέσα.:xm:

Δεύτερον, το χρονικό όριο του συγκεκριμένου θέματος είναι για επαναλήψεις σειρών που έχουν γυριστεί μέχρι το 1999, οποιαδήποτε αισθητική κι αν έχουν. Από τη στιγμή όμως που έχουν γίνει και σε άλλα μέλη παρατηρήσεις για αναφορές σε σειρές μετά του 1999, θα ήταν άδικο όσο και να αξίζει μια σειρά όπως οι Οδοιπόροι, να αναφέρεται εδώ. Για αυτό έκανα την επισήμανση. ;)

Retrospectiva
05-11-10, 20:52
Το πρώτο σκέλος του μηνύματος αφορά την ίδια σου τη φράση "Εκτός απροόπτου". Έτσι κι εγώ πρόσθεσα "εφόσον ισχύει όλο αυτό". Ποτέ δεν έχω αμφισβητήσει κανέναν εδώ μέσα.:xm:

Δεύτερον, το χρονικό όριο του συγκεκριμένου θέματος είναι για επαναλήψεις σειρών που έχουν γυριστεί μέχρι το 1999, οποιαδήποτε αισθητική κι αν έχουν. Από τη στιγμή όμως που έχουν γίνει και σε άλλα μέλη παρατηρήσεις για αναφορές σε σειρές μετά του 1999, θα ήταν άδικο όσο και να αξίζει μια σειρά όπως οι Οδοιπόροι, να αναφέρεται εδώ. Για αυτό έκανα την επισήμανση. ;)

Από 15 Νοεμβρίου 2010 η ΕΤ1 εντάσσει στο πρόγραμμα της (στη ζώνη 21.00-23.00 εκτός απροόπτου) τις εξής σειρές:
Αφένός το εκτός απροόπτου sunset αναφερόταν στην ώρα προβολής και όχι στην έναρξη ημερομηνίας προβολής των σειρών.
και αφ'ετέρου retro όσο αναφορά τις σειρές έχει τεθεί το χρονολογιακό όριο του 1995, αν δεν κάνω λάθος. Στις επαναλήψεις σειρών ισχύει άλλο όριο;;)
Ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση αν και ήξερα ότι οι συγκεκριμένες σειρές είναι εκτός "κανόνων"
Όποιος moderator θεωρεί ότι είναι εκτός θέματος το post μου μπορεί να το διαγράψει.Δικαιολόγησα γιατί τις ανέφερα και δε θέλω να επαναλαμβάνομαι.
Ουδέν πρόβλημα και υ.γ: δεν θεωρώ ότι με αμφισβήτησες, αλλά θεωρώ ότι ήμουν σαφής από το αρχικό μου ποστ.

sunset89
05-11-10, 21:00
Αφένός το εκτός απροόπτου sunset αναφερόταν στην ώρα προβολής και όχι στην έναρξη ημερομηνίας προβολής των σειρών.
και αφ'ετέρου retro όσο αναφορά τις σειρές έχει τεθεί το χρονολογιακό όριο του 1995, αν δεν κάνω λάθος. Στις επαναλήψεις σειρών ισχύει άλλο όριο;;)
Ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση αν και ήξερα ότι οι συγκεκριμένες σειρές είναι εκτός "κανόνων"
Όποιος moderator θεωρεί ότι είναι εκτός θέματος το post μου μπορεί να το διαγράψει.Δικαιολόγησα γιατί τις ανέφερα και δε θέλω να επαναλαμβάνομαι.
Ουδέν πρόβλημα και υ.γ: δεν θεωρώ ότι με αμφισβήτησες, αλλά θεωρώ ότι ήμουν σαφής από το αρχικό μου ποστ.

Στις επαναλήψεις σειρών, όταν ξεκινήσαμε αυτό το θέμα τέθηκε ως όριο το 1999 και μέχρι σήμερα δεν έχει αλλάξει κάτι, σκεπτόμενοι ότι στην ιδιωτική τηλεόραση που μετράει λιγότερα χρόνια, είναι πιο λίγες και οι σειρές που θα μπορούσαν να αναφερθούν στην επαναπροβολή.

Δεν ήξερα αν αναφερόταν το "εκτός απροόπτου" στην ώρα ή στην ημερομηνία εξού και το σχόλιό μου.

Δε νομίζω ότι τα ποστς σου θα σβηστούν από τους mods μας, όπως δε σβήστηκαν και άλλων μελών που ανέφεραν ακόμα πιο πρόσφατες σειρές.;)

johnalepou
05-11-10, 23:37
ΜΜΜΜΜΜΜΜ οι Ασθενείς και οι οδοιπόροι είχε και κάμποσο καιρό νομίζω να προβληθεί...πολύ ενδιαφέρουσα σειρά την είχα παρακολουθήσει με μεγάλη προσοχή

bernard.c
06-11-10, 00:21
(βγαίνω για λίγο off-topic, αλλά υπόσχομαι να μην ξανασυμβεί! :) )

Retromaniax το όνομα του forum, επομένως ασχολούμαστε με καθετί ρετρό!
Η έννοια "ρετρό" όμως είναι "σχετική", δηλαδή για τον κάθε ένα από εμάς αντιστοιχεί σε διαφορετική χρονική περίοδο - και εξηγούμαι:
Ρετρό για αυτούς που είναι γεννημένοι στις αρχές/μέσα της δεκαετίας του '70 είναι φερ' ειπείν τα τέλη της δεκατίας του '70 και η δεκαετία του '80. Αντίστοιχα, για αυτούς που είναι γεννημένοι στις αρχές/μέσα της δεκαετίας του '80 ρετρό είναι τα τέλη της δεκατίας του '80 και η δεκαετία του '90, κοκ...

Για τον λόγο αυτό και για την αποσαφήνιση του θέματος, το Retromaniax έχει αποφασίσει και θέσει το 1995 ως χρονολογικό όριο (άντε κάποια συγκεκριμένα θέματα να επεκταθούν μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του '90, δηλαδή το 1999, όπως το παρόν thread, αλλά αυστηρά μέχρι εκεί και όχι παραπέρα... Και αυτή βεβαίως η "ελαστικότητα" επιτρέπεται μόνο σε threads στα οποία η κουβέντα είχε ήδη επεκταθεί μέχρι το 1999, όπως το συγκεκριμένο). Το χρονικό όριο μάλιστα του 1995 έχει ήδη ξεκινήσει να εφαρμόζεται συστηματικά, με αποτέλεσμα να κλείσουν threads (χωρίς να σβηστούν) για θέματα μεταγενέστερα του 1995 (στην προκειμένη περίπτωση τηλεοπτικές σειρές, εκπομπές, τηλεοπτικά προγράμματα, αλλά και ταινίες, περιοδικά, κτλ).

Επομένως, όπως προ-είπα, συμφωνούμε όλοι και γνωρίζουμε τις αρχές του Retromaniax.
Από εκεί και πέρα, το Forum σε κάποιες περιπτώσεις στο παρελθόν αλλά και πρόσφατα έχει δείξει ότι αποδέχεται την "έννοια" του "ρετρό" και σε θέματα τα οποία αναφέρονται σε ρετρό-καταστάσεις ή ρετρό-εποχές. Πάντα όμως με μέτρο...

Επομένως, νομίζω τέλος καλό, όλα καλά!
Άλλωστε, επί της ουσίας, συμφωνούμε όλοι μεταξύ μας :)

Επιστρέφω στο θέμα μας - να ρωτήσω κάτι:

Καλά, το site της ΕΡΤ δεν αναφέρει τις επαναλήψεις των τηλεοπτικών σειρών - τα περιοδικά όμως τα ενημερώνουν;
Και αν όχι, πώς ενημερώνεστε παιδιά - προβάλλει τρέιλερ η ΕΡΤ για τις επαναλήψεις των σειρών;

Paspartoo
06-11-10, 09:22
Σχετικα με το θεμα που προεκυψε.

Τα "ορια" ειναι ακριβως οπως τα περιεγραψε ο bernard.c - κραταμε το 1995 ως retro οριο - με καποιες (κακως κατα τη γνωμη μου) εξαιρεσεις σε threads οπως αυτο, που φτανουμε ως το 1999. Αρα σηριαλς του 2002 και 2007 ανεξαρτητως θεματολογιας δεν ειναι στη σφαιρα ενδιαφεροντος του φορουμ.

Retrospectiva
08-11-10, 13:14
ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ:

Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2010 η ΕΤ1 εντάσσει στο πρόγραμμα της στις 20.00 το βράδυ τη σειρά:
http://www.livemovies.gr/files/imagecache/full_view/images/o_prigipas.jpg
Ο πρίγκηπας (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A0%CF%81%CE%AF%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%80%CE%B1%C F%82_%28%CE%9F%29) του Τάσου Ψαρρά σειρά 14 επεισοδίων παραγωγής 1996
από το ομώνυμο μυθιστόρημα του Μήτσου Κασόλα με τους: Γιώργο Αρμένη, Ηλία Λογοθέτη, Ντενίζ Μπαλτσαβιά, Δήμητρα Χατούπη, Ειρήνη Χατζηκωνσταντή, Νίκο Μπουσδούκο, Βασίλη Κολοβό, Μάκη Ρευματά, Ανέστη Βλάχο, Θόδωρο Μπογιατζή, Μαρίκα Τζιραλίδου, Δήμητρα Κακαουνάκη, Κώστα Θέμο, Ελπιδοφόρο Γκότση, Γιώργο Μωρογιάννη, Παναγιώτη Μποτίνη, Δημήτρη Καμπερίδη, Δημήτρη Μαριζά, Αλέξη Σταυράκη, Μανώλη Σορμαϊνη, Μαρία Ζαχάρη, Νίκο Χυτά, Ντίνα Οικονόμου, Λεωνίδα Βαρδάρο, Ρήγα Αξελό, Σταμάτη Τζελέπη, Τάκη Βαμβακίδη, Ηλία Ασπρούδη, Μαίρη Ιγγλέση, Περικλή Αλμπάνη, Ειρήνη Κουμαριανού, Γιώργο Κυριακίδη, Κατερίνα Μπουρλού, Δημήτρη Μπάνο, Βασίλη Τσιπίδη, Ζαφείρη Κατραμαδά, Βάνα Φιτσιώρη, Γεωργία Ανέστη και το μικρό (τότε) Βασίλη Ντανιά.
Αφηγητής ο Μηνάς Χατζησάββας

Το ψηφιακό κανάλι της ΕΡΤ πρίσμα+ θα μεταδώσει την ίδια μέρα δύο επεισόδια της σειράς στις 15.00 το μεσημέρι

Ήδη προβάλλεται το τρέιλερ στην ΕΤ1 με τις σειρές που θα δείξει σε επανάληψη τις οποίες προανέφερα σε προηγούμενο ποστ(#160 ).

johnalepou
08-11-10, 15:52
Παλι ο Πριγκιπας??? 800 φορες το εχουν δειξει ελεος!

bernard.c
09-11-10, 01:02
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Καλά όλα αυτά βρε παιδιά, αλλά πότε θα αποφασίσει η ΕΡΤ να προβάλλει επιτέλους κάτι πραγματικά παλιό και σπάνιο...; :(
Με τη "Μάνα" τι έγινε; Τίποτα φαντάζομαι...

Retrospectiva
11-11-10, 00:41
ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ:

Από την Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2010 και κάθε Πέμπτη στις 21.00 η ΕΤ1 θα μεταδίδει σε επανάληψη τη σειρά

http://www.greek-movies.com/icon/%CE%97%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7%CE%AC%CF%81%C E%B3%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CE%BC%CE% AD%CF%81%CE%B1.jpg

Η Αγάπη Άργησε Μια Μέρα (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%97_%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7_%CE%AC%CF%81 %CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B5_%CE%BC%CE%B9%CE%B1_%CE%BC %CE%AD%CF%81%CE%B1) την σειρά 18 επεισοδίων του Κώστα Κουτσομύτη βασισμένη στο ομότιτλο μυθιστόρημα της Λιλής Ζωγράφου σε σενάριο του Νικόλα Απειρανθίτη, Κώστα Κουτσομύτη και Μάριου Πόντικα με τους!:
Καρυοφυλλιά Καραμπέτη (Ασπασία), Τάνια Τρύπη (Ερατώ), Πέγκυ Τρικαλιώτη (Πηνελόπη), Αφροδίτη Γρηγοριάδου (Εριφύλλη), Μαρίνα Ψάλτη (Εργίνη), Βαλέρια Χριστοδουλίδου (Αμαλία), Μαρία Καβουκίδη (Αικατερίνη).
Συμμετέχουν: Άκις Δρακουλινάκος, Ζωζώ Ζάρπα, Φώτης Θωμαίδης, Χριστίνα Κουτσουδάκη, Γιώργος Κωβαίος, Περής Μιχαηλίδης, Όλγα Χαίνη, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος.
Στο ρόλο του Φτενούδου ο Βασίλης Διαμαντόπουλος,
στο ρόλο του Τάγαρη ο Μηνάς Χατζησάββας,
στο ρόλο του Τονίνο ο Nicola Farron και
στο ρόλο του Επαμεινώνδα ο Γιώργος Μοσχίδης.

Bernard όπως εμφανίστηκε η Μάνα στο πρόγραμμα της ΕΡΤ έτσι και εξαφανίστηκε. Πάντως αν δε θέλεις να περιμένεις πότε θα αποφασίσουν να το προβάλλουν, μπορείς να τη δεις στο ψηφιακό αρχείο της.

bernard.c
11-11-10, 00:48
Bernard όπως εμφανίστηκε η Μάνα στο πρόγραμμα της ΕΡΤ έτσι και εξαφανίστηκε. Πάντως αν δε θέλεις να περιμένεις πότε θα αποφασίσουν να το προβάλλουν, μπορείς να τη δεις στο ψηφιακό αρχείο της.

Πάλι καλά που υπάρχει και αυτό - είναι μια "παρηγοριά"..!

Retrospectiva
12-11-10, 13:48
Η κινηματογραφική ταινία του Τάσου Ψαρρά «ΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪ (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%BD_%CF%83% CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B9_%281986%29)», βασισμένη στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Λάζαρου Παυλίδη, προβάλλεται σε επανάληψη απόψε στην ΕΤ1 στις 3 τα ξημερώματα με την μορφή σειράς που θα ολοκληρωθεί σε τρία επεισόδια.

http://www.livemovies.gr/files/imagecache/full_view/images/caravan_serai.jpg
Η σειρά έχει θέμα την ιστορία του Μαργαρίτη (ΘΥΜΙΟΣ ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ), της κόρης του Ειρήνης (ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΤΟΥΠΗ) και του γιου του, Αντώνη (ΛΑΖΑΡΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ), που αναγκάζονται, κατόπιν διαταγής, να μεταναστεύσουν από το χωριό τους στη Θεσσαλονίκη, στο Καραβάν Σαράι, σε ένα εγκαταλελειμμένο κτήριο που είχε επιταχθεί για τη στέγαση των προσφύγων, εν έτει 1949, προς τα τέλη του Εμφυλίου. Η διαταγή έρχεται στο πλαίσιο των εκκαθαριστικών επιχειρήσεων του Εθνικού Στρατού, κατά τις οποίες ακριτικά χωριά εκκενώνονται ώστε να είναι αδύνατος ο ανεφοδιασμός των ανταρτών. Ο Μαργαρίτης δεν φαίνεται απογοητευμένος από αυτή την απόφαση, λόγω της κακής ποιότητας ζωής στο χωριό. Γρήγορα όμως καταλαβαίνει ότι και η ζωή στην πόλη είναι εξίσου δύσκολη με εκείνη στο χωριό: στοιβάζεται μαζί με άλλους δεκάδες στο Καραβάν Σαράι, πουλάει τα ζώα του για ένα κομμάτι ψωμί, του κλέβουν το κάρο και η κόρη του γίνεται στόχος των προαγωγών.

Προγραμματισμένη προβολή επεισοδίων:
12 Νοεμβρίου 2010 Επεισόδιο 1 Ώρα:03.00
15 Νοεμβρίου 2010 Επεισόδιο 2 'Ωρα:03.15
16 Νοεμβρίου 2010 Επεισόδιο 3 Ώρα:03.15

Για οποιαδήποτε αλλαγή στο πρόγραμμα, η ευθύνη βαρύνει τον τηλεοπτικό σταθμό. (Πάντα ήθελα να το γράψω!;) )

Retrospectiva
19-11-10, 14:37
Από τη Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2010 η ΕΤ1 θα προβάλλει σε επανάληψη την ταινία του Χάρη Παπαδόπουλου Προς την Ελευθερία (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%82_%CF%84%CE%B7%CE%BD_%CE%B5 %CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B1)σ ε μορφή σειράς.
http://www.gfcdigital.gr/gfc/media/11213/afisa/afs_1.jpg

Μια ηθοποιός που έλαμψε στη "χρυσή" εποχή του ελληνικού κινηματογράφου, ζει πλέον μακριά από τον χώρο του θεάματος -σχεδόν απομονωμένη- με τη συντροφιά λίγων φίλων. Η απόφασή της να επανεμφανιστεί στο θεατρικό σανίδι -μετά από πρόταση που δέχεται από παλιό συνεργάτη της- θα την φέρει σε επαφή με νεότερους ανθρώπους, αλλά και με φαντάσματα του παρελθόντος που την κατατρέχουν και θα γίνει αφορμή να επαναπροσδιορίσει τη στάση της απέναντι στις επιθυμίες της και τη ζωή.

Προηραμματισμένη προβολή επεισοδίων:
Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2010 στις 02.15 Επεισόδιο 1
Τρίτη 23 Νοεμβρίου 2010 στις 02.15 Επεισόδιο 2
Τετάρτη 24 Νοεμβρίου 2010 στις 02.15 Επεισόδιο 3
Παρασκευή 26 Νοεμβρίου 2010 στις 02.00 Επεισόδιο 4

sunset89
07-12-10, 15:55
Από προχθές και κάθε ξημέρωμα γύρω στις 2, προβάλλεται από την ΕΤ1 η σειρά εποχής ΛΕΗΛΑΣΙΑ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ, 1978. Πρόκειται για σίριαλ που υπάρχει στο αρχείο της ΕΡΤ, έχει μοιραστεί από τη Ραδιοτηλεόραση, μα όσοι δεν το έχουν δει, μπορούν να το παρακολουθήσουν!
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CE%B5%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1_% CE%BC%CE%B9%CE%B1%CF%82_%CE%B6%CF%89%CE%AE%CF%82

mela
09-12-10, 12:17
Παιδιά είστε όλοι καταπληκτικοί. Πού τις θυμηθήκατε όλες αυτές τις σειρές; Το μόνο κακό είναι ότι τα κανάλια τις προβάλλουν συνήθως μαύρα μεσάνυχτα. Βέβαια η ΕΡΤ 1 από 15 Νοεμβρίου κάνει μία εξαίρεση και προβάλλει αξιόλογες παραγωγές κάθε Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη στις 9 το βράδυ. ("Άμυνα Ζώνης" την Τρίτη, "Ασθενείς και Οδοιπόροι" την Τετάρτη και "Η αγάπη άργησε μια μέρα", μία από τις πολύ καλές σκηνοθετικές δουλειές του Κώστα Κουτσομύτη, την Πέμπτη.

johnalepou
09-12-10, 17:30
Από προχθές και κάθε ξημέρωμα γύρω στις 2, προβάλλεται από την ΕΤ1 η σειρά εποχής [B]ΛΕΗΛΑΣΙΑ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ, 1978.

Πωπω για να μην το παρεις χαμπαρι ουτε εσυ εγκαιρως,φανταζομαι τι προγραμματισμο εκανε η ΕΡΤ! Ξεκινησε να παιζεται και μετα το ανακοινωσε!

tsalk
09-12-10, 17:33
Πωπω για να μην το παρεις χαμπαρι ουτε εσυ εγκαιρως,φανταζομαι τι προγραμματισμο εκανε η ΕΡΤ! Ξεκινησε να παιζεται και μετα το ανακοινωσε!

Προφανώς. Πάντως μόλις ολοκληρωθεί η προβολή της σειράς θα προβληθεί και από το δορυφορικό κανάλι της ΕΡΤ. Συνήθως έτσι κάνουν.

ChristosM
10-12-10, 11:30

Κι ομως. Ανακοινωθηκε εγκαιρα και απο το ιντερνετ αλλα και μεσω teletext.

Retrospectiva
10-12-10, 23:01
http://media.megatv.com/filesystem/images/20101210/engine/S118_1461117_type11909.jpg

Από τη Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010 το MEGA θα μεταδίδει σε επανάληψη τη σειρά Θύματα Ειρήνης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%98%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_%CE%B5%CE%B9% CF%81%CE%AE%CE%BD%CE%B7%CF%82).
Το πρώτο επεισόδιο θα προβληθεί στις 03.30 τα ξημερώματα.

nick
10-12-10, 23:57
Χάθηκε ο κόσμος να βάλουν κάτι παλαιότερο...

sunset89
11-12-10, 00:03
Χάθηκε ο κόσμος να βάλουν κάτι παλαιότερο...

Από το Γενάρη το Mega, τουλάχιστον , θα ανοίξει πολλά ντουλάπια, γιατί νέες παραγωγές δε θα κάνει και θα πρέπει να καλύψει κενά!

Και από την Τρίτη 14/12 και κάθε ξημέρωμα ο ΑΝΤ1 θα προβάλλει την πολυπαιγμένη (ξημερώματα κυρίως) κωμωδία του 1998, ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ. Με Άννα Παναγιωτοπούλου, Τάσο Χαλκιά, Κατιάνα Μπαλανίκα..

nick
11-12-10, 13:38
Ωραίο νέο Sunset.Κάτι είναι και αυτό...

konkar
11-12-10, 13:55
Δηλαδή να ελπίζουμε sunset, ότι θα γευτούμε ένα Εκμέκ παγωτό?

sunset89
11-12-10, 14:24
Δηλαδή να ελπίζουμε sunset, ότι θα γευτούμε ένα Εκμέκ παγωτό?

Δε μπορώ να πω με σιγουριά για τη συγκεκριμένη σειρά! Κατά 99% όμως, θα προβληθούν και πάλι οι Απαράδεκτοι. Επίσης, θα βγουν από το συρτάρι δραματικές σειρές που έχουν να προβληθούν αρκετά χρόνια. Βέβαια, αυτοί είναι και περίεργοι. Τελευταία στιγμή μπορεί να αλλάξουν τον προγραμματισμό! Οψόμεθα!

sunset89
16-12-10, 22:30
http://tvradio.ert.gr/details.asp?pid=3242977&chid=8

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%97_%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BF%CF%86%CE%B1%CE%BD% CF%84%CE%AF%CE%B1_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CE%B1%CE%AF% CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82
Μια σπάνια σειρά: Συκοφαντία του Αίματος από 24/12 στην ΕΤ1!!!!

προφανώς δεν έχουμε εμείς φωτό, για αυτό δεν έβαλαν κι αυτοί!! :P

johnalepou
17-12-10, 12:12
ΜΜμμμ αυτη η σειρα μαλιστα!Κατι λεει...

johnmar94
17-12-10, 21:12
από 3 ιανουαρίου τα μεσάνυχτα θα προβάλλονται οι φρουροί της αχαϊας ενώ πιο πριν η μεσημεριανή ζώνη θα είναι η εξής:
15:00 ένας μήνας και κάτι (ξανά μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα μόλις 3 μηνών)
16:00 μπαμπά μην τρέχεις (τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου κάτι άλλο δεν έχουν να βάλουν) και 17:00 ξανά οι δύο ξένοι μετά από διάστημα μόλις 4 μηνών κι αυτό. από την πρωτοχρονιά και κάθε σάββατο στις 22:15 θα μεταδίδεται η σειρά "τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;" . τα στοιχεία αυτα είναι προσωρινά γιατί το πρόγραμμα βγήκε μόλις σήμερα. περισσότερα από γενάρη που θα νομιμοποιηθεί κάπως. για περισσότερες πληροφορίες στο www.megatv.com/summary.asp?catid=17496

sunset89
17-12-10, 22:49
από 3 ιανουαρίου τα μεσάνυχτα θα προβάλλονται οι φρουροί της αχαϊας ενώ πιο πριν η μεσημεριανή ζώνη θα είναι η εξής:
15:00 ένας μήνας και κάτι (ξανά μετά από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα μόλις 3 μηνών)
16:00 μπαμπά μην τρέχεις (τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου κάτι άλλο δεν έχουν να βάλουν) και 17:00 ξανά οι δύο ξένοι μετά από διάστημα μόλις 4 μηνών κι αυτό. από την πρωτοχρονιά και κάθε σάββατο στις 22:15 θα μεταδίδεται η σειρά "τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;" . τα στοιχεία αυτα είναι προσωρινά γιατί το πρόγραμμα βγήκε μόλις σήμερα. περισσότερα από γενάρη που θα νομιμοποιηθεί κάπως. για περισσότερες πληροφορίες στο www.megatv.com/summary.asp?catid=17496 (http://www.megatv.com/summary.asp?catid=17496)

Μόνο οι Φρουροί της Αχαΐας αφορούν το παρόν τόπικ όμως. Τα υπόλοιπα είναι εκτός θεματολογίας. Και μόνο αυτή είναι η ευχάριστη είδηση!
Έχουν να προβληθούν σε επανάληψη πολλά χρόνια.

Γιαννάκη και Πανούλη ακούτε βρε; ;)

DianaTheSuperstar91
18-12-10, 02:25
αυτά είναι καλά νέα (για 2 Ξένους, Τι Ψυχή που θα είναι dirty version wiiiii και για Φρουρούς), θα ήθελα να διορθώσω την sunset ότι τα 2 σίριαλ (Ένας Μήνας και Κάτι και Μπαμπά Μην Τρέχεις) 2,5 μήνες πριν προβλήθηκαν και έκαναν συντροφιά στα μίζερα απογεύματα του weekend που ζητάγαμε άλλα σίριαλ.

Paspartoo
18-12-10, 08:18
H sunset πολυ σωστα απερριψε ως offtopic τις πληροφοριες εκτος των Φρουρων - αναφερθηκε αποκλειστικα σε αυτους και αυτο που εγραψε ειναι σωστο. Παρακαλω οι αναφορες να γινονται μονο σε ontopic θεματα.

johnmar94
18-12-10, 12:12
μακάρι τα ξημερώματα που γράφουν ελληνικη σειρά να μπουν κάποιες ωραίες αλλά και άγνωστες στη νέα γενιά σειρές όπως οι αυθαίρετοι, το Εκμέκ παγωτό, το σόι μας, ακόμα και το αχ ελένη το οποίο προβλήθηκε τελευταία φορά τα πρωινα του σαββατοκύριακο του 2003.

sunset89
18-12-10, 16:01
αυτά είναι καλά νέα (για 2 Ξένους, Τι Ψυχή που θα είναι dirty version wiiiii και για Φρουρούς), θα ήθελα να διορθώσω την sunset ότι τα 2 σίριαλ (Ένας Μήνας και Κάτι και Μπαμπά Μην Τρέχεις) 2,5 μήνες πριν προβλήθηκαν και έκαναν συντροφιά στα μίζερα απογεύματα του weekend που ζητάγαμε άλλα σίριαλ.

Δεκτή η διόρθωση στη sunset, αρκεί να έχεις καταλάβει επακριβώς τι εννοεί, που στην προκειμένη δεν διάβασες κααν προσεκτικά το μήνυμα.

johnalepou
19-12-10, 11:16
Μόνο οι Φρουροί της Αχαΐας αφορούν το παρόν τόπικ όμως. Τα υπόλοιπα είναι εκτός θεματολογίας. Και μόνο αυτή είναι η ευχάριστη είδηση!
Έχουν να προβληθούν σε επανάληψη πολλά χρόνια.

Γιαννάκη και Πανούλη ακούτε βρε; ;)

Ακουωωωωω ολεεεεεεε

Jason
19-12-10, 17:23
Φέτος το mega δεν βλέπω να βάζει παλιές εκπομπές όπως το μπράβο όπως έκανε πέρυσι.. :(

kostas_
21-12-10, 20:53
Φέτος το mega δεν βλέπω να βάζει παλιές εκπομπές όπως το μπράβο όπως έκανε πέρυσι.. :(

Πέρσι είχε γενέθλια, φέτος γιοκ....

Γενικά, παρότι κάποτε τα κανάλια παίζανε παλιές σειρές την περίοδο των Χριστουγέννων, με τα χρόνια φαίνεται να αλλάζει ακόμα κι αυτό. Είναι λυπηρό. Ώρες ώρες σκέφτομαι ποιοι είναι οι υπεύθυνοι και γιατί να σκέφτονται έτσι. Ακόμη κι αν υποθέσουμε ότι σκέφτονται με μοναδικό κριτήριο το τι θα πουλήσει, δεν είναι λογικό να σκεφτούν ότι η επανάληψη μιας σειράς..τύπου Ανατομία ενός εγκλήματος, μια βραδινή ώρα, θα μονοπωλούσε το ενδιαφέρον?? Ενδεχομένως βέβαια οι..."υπεύθυνοι" της ιστορίας, αυτοί που μας στερούν την ευκαιρία να δούμε παλιά-καλή τηλεόραση, να είναι άτομα μη σκεπτόμενα οπότε πάω πάσο...

serano915
22-12-10, 03:51
Καλά που ζω;;; Τώρα μόλις είδα για την επανάληψη των Φρουρών! Άντε, καλό ποδαρικό θα μας κάνει το μέγκα και πολύ το χαίρομαι. :) Μακάρι να συνεχίσουν έτσι και να δούμε επιτέλους Τελευταίους Εγγονούς, Αίθουσα του θρόνου κλπ κλπ.

konkar
22-12-10, 15:52
Ενδεχομένως βέβαια οι..."υπεύθυνοι" της ιστορίας, αυτοί που μας στερούν την ευκαιρία να δούμε παλιά-καλή τηλεόραση, να είναι άτομα μη σκεπτόμενα οπότε πάω πάσο... Το "ενδεχομένως" μου άρεσε...

sunset89
27-12-10, 17:05
Σάββατο 1/1 ξημερώματα γύρω στις 5, ο ΑΝΤ1 θα προβάλλει το εορταστικό επεισόδιο των ΜΕΝ & ΔΕ. Όσοι το θέλετε στη συλλογή σας, ή να το δείτε απλά, έχετέ το υπόψιν.

Οι πολυαναμενόμενοι Φρουροί της Αχαΐας, ξεκινούν τελικά 7/1 (ξημερώματα 8/1 για να είμαστε ακριβείς) και όχι νωρίτερα όπως προβλεπόταν!

Στην ΕΤ1, από 3/1 θα προβληθεί για ακόμη μια φορά η νεανική σειρά Ιόλη, κάθε πρωί.

sunset89
31-12-10, 15:02
Τα ξημερώματα της 1/1 προς 2/1 θα προβληθεί ειδικό εορταστικό επεισόδιο του Πάτερ Ημών (1995) από τον ΑΝΤ1

nick
31-12-10, 17:17
Μόλις διάβασα σε τηλεπεριοδικό οτι "ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΙΑΣ" θα προβληθούν τελικά απο Δευτέρα 3/01/2011. Τελικά τι απο τα δύο ισχύει;

sunset89
31-12-10, 18:40
Μόλις διάβασα σε τηλεπεριοδικό οτι "ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΙΑΣ" θα προβληθούν τελικά απο Δευτέρα 3/01/2011. Τελικά τι απο τα δύο ισχύει;

Τα τηλεπεριοδικά πλέον, ενημερώνουν τις στήλες τους από το πρόγραμμα των σταθμών στο ίντερνετ περίπου δυο εβδομάδες πριν βγουν! Ο προγραμματισμός του Mega άλλαξε πριν 1 εβδομάδα, οπότε η δεύτερη ημερομηνία είναι η σωστή!

bernard.c
06-01-11, 02:39
Επιτέλους και οι Φρουροί της Αχαϊας ξανά στη μικρή μας οθόνη! Είχαν πολύ καιρό να προβληθούν...

Μπράβο στο MEGA που (έστω με καθυστέρηση) ξαναθυμήθηκε τις τηλεοπτικές μεταφορές των βιβλίων του Ακαδημαϊκού μας Τάσου Αθανασιάδη. Θα είναι μια όαση μέσα στην καθημερινή Ελληνική τηλεοπτική μιζέρια... Μακάρι να ακολουθήσουν και "Οι τελευταίοι εγγονοί", οι οποίοι έχουν και αυτοί (αν δεν απατώμαι) πολλά χρόνια να προβληθούν...

Δείτε την και απολαύστε και την εκπληκτική μουσική του Νίκου Κυπουργού! Εγώ "ανατριχιάζω" κάθε φορά ακούγοντας το μουσικό θέμα των τίτλων της σειράς...

tonytony
06-01-11, 17:56
Προβλήθηκε το 1ο ή απόψε τη νύχτα ξεκινάει???

konkar
06-01-11, 19:12
Προβλήθηκε το 1ο ή απόψε τη νύχτα ξεκινάει??? Ξημερώματα Σαββάτου στις 02.50 ξεκινάει.

tonytony
06-01-11, 20:15
Α οκ σε ευχαριστώ!

serano915
06-01-11, 20:26
Ξέρει κανείς αν θα ανεβαίνει στην ιστοσελίδα του mega για να το παρακολουθούμε κι εμείς; Γιατί η ώρα είναι λίγο βάρβαρη και dvd-recorder δεν διαθέτει το κατάστημα... :(

konkar
06-01-11, 20:47
Ξέρει κανείς αν θα ανεβαίνει στην ιστοσελίδα του mega για να το παρακολουθούμε κι εμείς; Γιατί η ώρα είναι λίγο βάρβαρη και dvd-recorder δεν διαθέτει το κατάστημα... :( Κατά 99,9% δεν θα ανέβει.

serano915
06-01-11, 21:01
Ευχαριστώ! :)

nick
06-01-11, 22:43
Ας ελπίσουμε οτι θα ακολουθήσει και διανομή της σειράς σε κάποιο τηλεπεριοδικό!

Retrospectiva
13-01-11, 18:36
Από τη Δευτέρα 17 Ιανουαρίου η ΕΤ1 θα δείχνει σε επανάληψη τη σειρά "Στενές επαφές τρύπιου τοίχου (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CF%84%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CF%82_%CE%B5%CF%80% CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82_%CF%84%CF%81%CF%8D%CF%80%C E%B9%CE%BF%CF%85_%CF%84%CE%BF%CE%AF%CF%87%CE%BF%CF %85)" με τους Κώστα Αρζόγλου και Πέμυ Ζούνη.
Κάθε βράδυ θα προβάλλονται δύο επεισόδια της σειράς.
Οι προγραμματισμένες προβολές μέχρι στιγμής είναι:
Τη Δευτέρα 17/1 στις 01.45
Την Τρίτη 18/1 στις 02.15
Την Τετάρτη 19/1 στις 01.45
Την Πέμπτη 20/1 στις 02.00

tonytony
13-01-11, 19:35
Άγριες ώρες...

Retrospectiva
17-01-11, 18:44
Η επανάληψη της επανάληψης! Deja Vu με το 2010!

Την Τεάρτη 2 Φεβρουαρίου στις 02.30 τα ξημερώματα θα ξαναεπαναξαναπροβάλλει την σεορά Προδοσία (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%AF%CE%B1)!

Την Τρίτη 15 Φεβρουαρίου στις 03.15 τα ξημερώματα θα ξαναματαπροβάλλει ην σειρά Ένοχη Αγάπη (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%88%CE%BD%CE%BF%CF%87%CE%B7_%CE%B1%CE%B3%CE%AC% CF%80%CE%B7)!

Και το Σάββατο 26 Φεβρουαρίου στις 01.45 τα ξημερώματα θα προβάλλει τη σειρά Για σένα (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%93%CE%B9%CE%B1_%CF%83%CE%AD%CE%BD%CE%B1)

Ακόμα και στις επαναλήψεις το MEGA βάζει τα ίδια και τα ίδια!

konkar
17-01-11, 21:26
Ακόμα και στο Mega Cosmos δεν δείχνει τίποτα της προκοπής. Τόσο δύσκολο είναι να πάνε στο αρχείο, να ανοίξουν το ντουλάπι και να βγάλουν το DVD που γράφει επάνω "Εκμέκ παγωτό"?

bernard.c
18-01-11, 02:09
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση φίλε Retrospectiva! :thanx2:

Ακόμα και στο Mega Cosmos δεν δείχνει τίποτα της προκοπής. Τόσο δύσκολο είναι να πάνε στο αρχείο, να ανοίξουν το ντουλάπι και να βγάλουν το DVD που γράφει επάνω "Εκμέκ παγωτό"?
Ένα ντε! Κοντεύει να "λιώσει" πια αυτό το παγωτό...

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
18-01-11, 23:10
Αμ τους "Φρουρούς της Αχαίας" που πήγαν και τους έβαλαν στις 3 τα ξημερώματα! Χάθηκε να το δείχνουν στις 5 το απόγευμα στην θέση των "Δύο ξένων" που προβάλλονται για νιοστή φορά;

konkar
19-01-11, 18:07
Αμ τους "Φρουρούς της Αχαίας" που πήγαν και τους έβαλαν στις 3 τα ξημερώματα! Χάθηκε να το δείχνουν στις 5 το απόγευμα στην θέση των "Δύο ξένων" που προβάλλονται για νιοστή φορά; Την καλύτερη ώρα έβαλαν τους Φρουρούς. 3 η ώρα = όχι ενωμένα επεισόδια, όχι πετσοκοψίματα, όχι έκτακτα δελτία. Μακάρι όλες τις παλιές καλές σειρές να τις βάζει τέτοια ώρα.

tonytony
19-01-11, 18:13
Χτες πάντως έδειξαν 2 επεισόδια (επειδή τα γράφω) . Και φυσικά έκοψαν τους τίτλους τέλους από το 1ο και τους τίτλους αρχής από το 2ο...

nick
19-01-11, 22:31
Αυτό με τους τίτλους δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν συνέχεια. Τους πιάνουν χρόνο ή χώρο;

tsalk
19-01-11, 23:23
Χρόνο. Εκτός και αν έχουν χρόνο και θέλουν να τον καλύψουν (πράγμα σπάνιο)

bambinella 100
20-01-11, 12:12
Αυτό με τους τίτλους δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν συνέχεια. Τους πιάνουν χρόνο ή χώρο;
Πιστευω τιποτα απ' τα δυο. Απλως επειδη προβαλλουν δυο επεισοδια, οταν τελειωνει το πρωτο δεν πεφτουν τιτλοι τελους, για να δειξουν οτι το εργο συνεχιζεται και να μην κλεισουν οι θεατες την τηλεοραση. Και φυσικα ουτε στο δευτερο επεισοδιο πεφτουν τιτλοι αρχης, αφου προβαλλεται ενσωματωμενο με το πρωτο.

tsalk
20-01-11, 12:31
Nα θυμίσω απλώς ότι όταν πριν από 2 περίπου χρόνια πρόβαλε η ΕΡΤ τα Παλιόπαιδα τα ατίθασα έβαζαν 2 επεισόδια την ημέρα. Τελείωνε το 1 με ΟΛΟΥΣ τους τίτλους τέλους, μια - δυό διαφημήσεις και ακολουθούσε το δεύτερο επεισόδιο επείσης με όλους τους τίτλους αρχής και τέλους.

Mandrake
20-01-11, 13:39
Παιδιά αυτό που λέει η Bambinella πιστεύω κι εγώ πως είναι. Και θέμα "χρόνου" βέβαια που πιέζει, μιας και το παρατηρούμε και σειρές που έχουν αυτοτελή επεισόδια. Ανάλογα τι πρόγραμμα έχουν κοντά ενδεχομένως (ζωντανό-μαγνητοσκοπημένο όπου να βιάζεται ο παρουσιαστής ή δεν ξέρω τι άλλο), τους πιέζει ο χρόνος ή όχι. Σάμπως ο ίδιος χρόνος δεν είναι η αιτία που βάζουν 2 επεισόδια μαζί; Δεν υπολογίζουν και προσμετράνε φυσικά ότι κάποιοι θα κοπιάρουν "παράνομα" την σειρά τους, για να τους κάνουν το χατιράκι να βάζουν τους τίτλους όπως αρμόζει. Αυτά λοιπόν στις επίσημες κυκλοφορίες μόνο και όποτε έχουν περιθώρια χρόνου. Εάν είμαστε τυχεροί, έχει καλώς! Η ιδιωτική τηλεόραση πάντως έχει την τάση να αγχώνεται περισσότερο. Αυτή την εντύπωση μου δίνει εμένα τουλάχιστον.

bambinella 100
20-01-11, 13:56
Tsalk, εχεις δικιο σε αυτο που λες για τα Παλιοπαιδα. Τα κρατικα καναλια προφανως ακολουθουν αλλη τακτικη. Βεβαια, οσον αφορα τους τιτλους αρχης του εκαστοτε δευτερου επεισοδιου των Παλιοπαιδων, ηταν εντελως απαραιτητοι μια που επροκειτο για αυτοτελη επεισοδια και επερεπε να φαινεται ο τιτλος της καθε ιστοριας.
Προσωπικα με εχει βοηθησει το να μην πεφτουν οι τιτλοι τελους του πρωτου επεισοδιου στην οποια σειρα. Θυμαμαι οταν ειχαν προβληθει Οι Τρεις Χαριτες σε επαναληψη την τελευταια φορα, ειχαν ξεκινησει με ενα επεισοδιο καθε μερα. Καποια στιγμη αποφασισαν να βαζουν δυο, και δε θα το επαιρνα χαμπαρι, αν τη στιγμη που ετοιμαζομουν να κλεισω την τηλεοραση μολις ειχε τελειωσει το πρωτο, δεν παρατηρουσα οτι δεν ειχε τιτλους τελους. Αυτο με εβαλε σε υποψια και αφησα τη συσκευη ανοιχτη. Πραγματι, υστερα απο πεντε λεπτα ξεκινησε το δευτερο! ;)

konkar
20-01-11, 18:02
ότι κάποιοι θα κοπιάρουν "παράνομα" την σειρά τους Γιατί παράνομα? Κακό είναι να γράφεις σειρές από την τηλεόραση?

Mandrake
20-01-11, 19:16
Γι' αυτό μπήκε σε εισαγωγικά. Για να μη βγούμε off topic. Τέλος πάντων δεν αναφέρω για "κακό" αλλά για "παράνομο". Νομίζω πως νομικά δεν καλύπτεσαι ακόμη κι αν απλά τις κάνεις grab για προσωπικό αρχείο, αλλά δεν είμαι και σίγουρος αν με αυτό και μόνο θεωρείσαι παράνομος. Εν πάση περιπτώσει κράτα μόνο το ότι δεν τους ενδιαφέρει αν κάποιος αντιγράφει και τα θέλει όλα στην εντέλεια (ή τέλος πάντων όπως πρωτοπροβλήθηκαν). Για να γεμίσουν το πρόγραμμά τους μπαίνουν οι επαναλήψεις.

Retrospectiva
24-01-11, 19:38
Αφού ολοκληρωθεί η σειρά "Στενές επαφές τρύπιου τοίχου" η ΕΡΤ δεν θα προβάλλει άλλες επαναλήψεις τηλεοπτικών σειρών για ένα εύλογο χρονικό διάστημα.
Το κενό θα καλυφθεί με την προβολή της σειράς "Μέρες Αγάπης" κατά κόσμον γνωστό ως Days of our Lives. Η σειρά είχε ξεκινήσει να προβάλλεται στη ΝΕΤ επί Ολυμπιάδας και μεταπήδησε στην ΕΤ1 δύο χρόνια μετά.
Υπάρχει αρκετό απόθεμα επεισοδίων(200+)...οπότε μάλλον θα ξεχειμωνιάσουμε με αγαπησιάρικες μέρες..!

tonytony
24-01-11, 22:35
Πάρα πολύ άσχημο νέο αυτό...

bernard.c
29-01-11, 01:20
Αφού ολοκληρωθεί η σειρά "Στενές επαφές τρύπιου τοίχου" η ΕΡΤ δεν θα προβάλλει άλλες επαναλήψεις τηλεοπτικών σειρών για ένα εύλογο χρονικό διάστημα.
Το κενό θα καλυφθεί με την προβολή της σειράς "Μέρες Αγάπης" κατά κόσμον γνωστό ως Days of our Lives. Η σειρά είχε ξεκινήσει να προβάλλεται στη ΝΕΤ επί Ολυμπιάδας και μεταπήδησε στην ΕΤ1 δύο χρόνια μετά. Υπάρχει αρκετό απόθεμα επεισοδίων(200+)...οπότε μάλλον θα ξεχειμωνιάσουμε με αγαπησιάρικες μέρες..!
Σοβαρά;; Αίσχος!! Τόσες σειρές στο Αρχείο της έχει η ΕΡΤ, δεν μπορεί να μας δείξει τίποτα;
Ούτε από το "μέτωπο" της ψηφιοποίησης των παλαιών σειρών δεν έχουμε κανένα νέο... :(

konkar
29-01-11, 16:51
Τόσες σειρές στο Αρχείο της έχει η ΕΡΤ

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

MATINA79
31-01-11, 15:00
ρε παιδιά ίσως είναι εδώ μέσα καποιος που δουλευει στη τηλεοραση και μπορεί να μου λύσει την μεγαλύτερη απορια μου!!! Είναι δυνατόν ο Αντέννα να παίζει τόσα χρονια στο μεσημερινό του πρόγραμμα 3 σειρες;;;;; Να τελειώνουν και από την επόμενη μερα να τις βάζει ξανα από την αρχή;;; Καποτε ήταν το πρώτο καναλι και έχει σίγουρα ένα πλουσιο αρχείο(ή μήπως δεν έχει κι αυτός σαν την ερτ;;). Δε μπορώ να πιστεψω πως οι διευθυντες προγραμματος στον αντεννα ειναι τόσο άσχετοι και τόσο ανευθυνοι!!!! Γιατί δε βάζουν άλλη σειρα;;; και άμα βάλουν, το καλοκαίρι, τις δείχνουν τα ξυμερώματα, μα εκεινη την ώρα ο κόσμος κοιματε!!!!! Το ίδιο ισχύει και για το Mega, βεβαια με τα 20 χρονια κάτι έκανε αλλα μετα ξαναγύρισε στους 2 ξένους!!! Γνωριζει κανεις την αποψή των καναλιών για το θεμα αυτό;;;

sunset89
31-01-11, 21:41
ρε παιδιά ίσως είναι εδώ μέσα καποιος που δουλευει στη τηλεοραση και μπορεί να μου λύσει την μεγαλύτερη απορια μου!!! Είναι δυνατόν ο Αντέννα να παίζει τόσα χρονια στο μεσημερινό του πρόγραμμα 3 σειρες;;;;; Να τελειώνουν και από την επόμενη μερα να τις βάζει ξανα από την αρχή;;; Καποτε ήταν το πρώτο καναλι και έχει σίγουρα ένα πλουσιο αρχείο(ή μήπως δεν έχει κι αυτός σαν την ερτ;;). Δε μπορώ να πιστεψω πως οι διευθυντες προγραμματος στον αντεννα ειναι τόσο άσχετοι και τόσο ανευθυνοι!!!! Γιατί δε βάζουν άλλη σειρα;;; και άμα βάλουν, το καλοκαίρι, τις δείχνουν τα ξυμερώματα, μα εκεινη την ώρα ο κόσμος κοιματε!!!!! Το ίδιο ισχύει και για το Mega, βεβαια με τα 20 χρονια κάτι έκανε αλλα μετα ξαναγύρισε στους 2 ξένους!!! Γνωριζει κανεις την αποψή των καναλιών για το θεμα αυτό;;;

Απλώς ο ΑΝΤ1, από τη στιγμή που οι σειρές του μεσημεριού ακόμα και ύστερα από την 50ή επανάληψη, εξακολουθούν να κάνουν νούμερα και μάλιστα μεγαλύτερα ακόμα και από καινούριες του παραγωγές, δεν μπαίνει στον κόπο να προβάλλει κάτι άλλο. Οι επαναλήψεις που επιλέγει για τις άλλες ώρες της μέρας (βλ. ξημερώματα) είναι οι πρόχειρες που έχει χρόνια τώρα και θεωρεί ότι ταιριάζουν με το νεανικό του προφίλ (μουαχχαχαχαχαχα!!!!). Βεβαίως και διαθέτει στο ακέραιο το αρχείο του, αλλά ακόμα και μια σειρά για τεκμηρίωση να ζητήσει κανείς, δεν την δίνει... Δεν ιδρώνει το αυτί τους.
ΤΟ Mega, για τα 20 χρόνια ξέθαψε μπόλικα πράγματα για αυτό και μας κάνει... την τιμή. Διαφορετικά τα ίδια και τα ίδια θα έριχνε στο ... ρινγκ, χωρίς καθόλου μεταμεσονύχτιες επαναλήψεις, όπως παλαιότερα.

bernard.c
01-02-11, 01:46
Απλώς ο ΑΝΤ1, από τη στιγμή που οι σειρές του μεσημεριού ακόμα και ύστερα από την 50ή επανάληψη, εξακολουθούν να κάνουν νούμερα και μάλιστα μεγαλύτερα ακόμα και από καινούριες του παραγωγές, δεν μπαίνει στον κόπο να προβάλλει κάτι άλλο. Οι επαναλήψεις που επιλέγει για τις άλλες ώρες της μέρας (βλ. ξημερώματα) είναι οι πρόχειρες που έχει χρόνια τώρα και θεωρεί ότι ταιριάζουν με το νεανικό του προφίλ (μουαχχαχαχαχαχα!!!!). Βεβαίως και διαθέτει στο ακέραιο το αρχείο του, αλλά ακόμα και μια σειρά για τεκμηρίωση να ζητήσει κανείς, δεν την δίνει... Δεν ιδρώνει το αυτί τους.
ΤΟ Mega, για τα 20 χρόνια ξέθαψε μπόλικα πράγματα για αυτό και μας κάνει... την τιμή. Διαφορετικά τα ίδια και τα ίδια θα έριχνε στο ... ρινγκ, χωρίς καθόλου μεταμεσονύχτιες επαναλήψεις, όπως παλαιότερα.
Δυστυχώς αυτή είναι η θλιβερή πραγματικότητα... - με κάλυψες απόλυτα sunset89!

sunset89
15-02-11, 16:34
Τα ίδια και τα ίδια... Έκανε τον κόπο το Mega να ξεθάψει κάποιες σειρές, θα τις λουστούμε μέχρι την 50η επέτειο, μήπως τότε βάλει και τις υπόλοιπες!

Από 7/3 ξεκινά ξημερώματα το Φύγαμε, 1999, με Μάινα, Ζιώγα και Τσαρούχα...

Από 8/3, ο Σκορπιός, 1994 και πάλι στις οθόνες μας, με Καφετζόπουλο, Κοκκινοπούλου και Μιχαήλου.

Serafeim
15-02-11, 18:38
Αχ, και είχα μια κρυφή ελπίδα για "αίθουσα του θρόνου"...

tsalk
15-02-11, 19:27
Aδιάφορες οι επαναλήψεις του mega και τον Μάρτιο, όχι ότι περίμενα κάτι διαφορετικό αλλά έλεγα μπας και μας κάνει καμιά έκπληξη. Φυσικά ο ΑΝΤ-1 βρίσκεται σε ''άλλη φάση''

bernard.c
15-02-11, 20:54
Αχ, και είχα μια κρυφή ελπίδα για "αίθουσα του θρόνου"...

Δεν είσαι ο μόνος, πίστεψέ με, δεν είσαι ο μόνος... :(

konkar
15-02-11, 23:41
Πώς και δεν έβαλαν πάλι την Επιφάνεια? Εντύπωση μου κάνει. Με κανένα τηλέφωνο λέτε να γίνει κάτι?

bernard.c
15-02-11, 23:51
Πώς και δεν έβαλαν πάλι την Επιφάνεια? Εντύπωση μου κάνει. Με κανένα τηλέφωνο λέτε να γίνει κάτι?
Δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε - "η ισχύς εν τη ενώσει"

sunset89
16-02-11, 11:58

Μα έπαιζε μέχρι πριν 2 εβδομάδες! :D
Απλά είναι του 2001 και δεν το αναφέρουμε εδώ!

konkar
16-03-11, 18:55
Από το Σάββατο 2 Απριλίου στο MEGA θα προβάλλεται "Ο Επισκέπτης της Ομίχλης".
Ώρα: Άγρια χαράματα.

sunset89
26-03-11, 15:25
Στην ΕΤ1 αφορούν οι παρακάτω επαναλήψεις:

Την Δευτέρα 28/3 και κάθε βράδυ στις 20.00 θα προβάλλεται το Ρεμπέτικο του Φέρρη, μίνι σειρά από την κινηματογραφική ταινία.
Από Τρίτη 29/3, και κάθε πρωί για ακόμα μία φορά θα προβάλλονται Τα Δελφινάκια του Αμβρακικού, παιδική σειρά του 1995, που προήλθε από τη γνωστή ταινία.
Από Τετάρτη 30/3 και κάθε ξημέρωμα γύρω τις 2, η αστυνομική σειρά του 1998, Νυχτερινό Δελτίο, του Πάνου Κοκκινόπουλου.

tsalk
26-03-11, 17:48
Tα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου!!!

konkar
26-03-11, 19:59
Αύριο 16.20 στο MEGA οι Απαράδεκτοι.

http://www.megatv.com/article.asp?catid=16589&subid=2&/megaliciousclassics/default.asp?catid=18110&pubid=6246699&puborgid=25630793

fotinicav
01-04-11, 19:53
καλησπερα σας.ειμαι νεο μελος,και θα ηθελα να σχολιασω για το αγγιγμα ψυχης,μια σειρα η οποια μεχει σημαδεψει.την παρακολουθω οποτε μπορω ακομη και σημερα μεσω του you tube.θα ηθελα παρα πολυ να πω στον αντ1 να την συνεχησει.ουτως η αλλως ετσι οπως τελειωνει ανετα μπορει να συνεχιστει.μακαρι να γινοταν κατι τετοιο,πιστευω πως θα ειχε τρομερη ακροαματικοτητα.οχι τιποτα,απλα μια τετοια αγαπη δεν γινεται να τελειωνει καταυτον τον τροπο.

sunset89
02-04-11, 11:45
καλησπερα σας.ειμαι νεο μελος,και θα ηθελα να σχολιασω για το αγγιγμα ψυχης,μια σειρα η οποια μεχει σημαδεψει.την παρακολουθω οποτε μπορω ακομη και σημερα μεσω του you tube.θα ηθελα παρα πολυ να πω στον αντ1 να την συνεχησει.ουτως η αλλως ετσι οπως τελειωνει ανετα μπορει να συνεχιστει.μακαρι να γινοταν κατι τετοιο,πιστευω πως θα ειχε τρομερη ακροαματικοτητα.οχι τιποτα,απλα μια τετοια αγαπη δεν γινεται να τελειωνει καταυτον τον τροπο.

Φωτεινή (λογικά έτσι σε λένε ε; ), καλώς ήρθες στο φόρουμ μας και καλή διαμονή. ;)
Αυτό που λες δεν πρόκειται να γίνει για λόγους ευνόητους και βεβαίως μην ξεχνάμε για τι είδους κανάλι μιλάμε.
Μπορείς να συζητήσεις / μάθεις και για άλλες σειρές εδώ μέσα. Σε αυτό το thread που βρισκόμαστε για επαναλήψεις σίριαλ των καναλιών που δημιουργήθηκαν μέχρι το 1999 και γενικά στο φόρουμ ισχύει το χρολογικό όριο του 1995. Θα βρεις αρκετά ενδιαφέροντα θέματα για σχολιασμό! Καλή συνέχεια. :)

sunset89
07-04-11, 17:03
Στην ΕΤ1:

Από Τετάρτη 13/4 και κάθε πρωί επανάληψη οι γνωστές παιδικές σειρές Κήπος με τα Αγάλματα, Καπλάνι της Βιτρίνας.

Από Πέμπτη 14/4 και κάθε βράδυ στις 8, η Σκιαχτρα, σίριαλ που προέρχεται από την κινηματογραφική ταινία!

Mandrake
07-04-11, 17:40
Ωραία πράματα! Οι τίτλοι της "Σκιάχτρας" είναι διαφορετικοί από της κινηματογραφικής ταινίας να υποθέσω, έτσι;

johnmar94
14-04-11, 17:35
για τον μάιο το mega θα μεταδίδει: από πρωτομαγιά στις 1 το βράδυ το πολύαγαπημένο λόγω τιμής μετά από λίγες μέρες ξανά η αγάπη της γάτας με μπαρμπα και βογιατζή, η σειρά του αλεξάνδρου ρήγα "ένας έρωτας" με πρέκα και παπακωνσταντίνου και παλίρροια (ξανά) με σικελιανού και τζώρτζογλου και η δραματική σειρά "Σκιά του Πολέμου" με Ντενίση και Τζώρτζογλου.

sunset89
14-04-11, 17:42
Ναι όντως αυτά.
Έχουν βρει ένα στοκ επαναλήψεων και τα ίδια βάζουν την ίδια εποχή κάθε χρόνο.

johnmar94
14-04-11, 17:55
για το λόγω τιμής όμως; έχει να το δείξει 2 χρόνια περίπου.

sunset89
14-04-11, 18:12
Τι πάει να πει αυτό;
Άλλες σειρές έχει να τις δείξει 20.

Ας ξαναψάξουν τα αρχεία τους-υπάρχουν οι "Τελευταίοι Εγγονοί", οι "Αυθαίρετοι" και ο "Απόντας" που τα περιμένουν περισσότεροι.