PDA

Επιστροφή στο Forum : Σια Λιαροπούλου

exetlaios
07-07-07, 12:36
Τα μυστικα της αγαπης (Σια Λιαροπουλου)

http://www.youtube.com/watch?v=Dfl7w58KUlI

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=T2nh8Tofol0"]YouTube - Oi mnistires tis xristinas! Sia Lianopoulou[/video]

Δηλώνω ΑΡΡΩΣΤΟΣ με Σία Λιαροπούλου !!!

bi-bi
07-07-07, 16:06
Συγνώμη τι ώρα είχε την εκπομπή της Σία Λιαροπούλου και δεν το είχα δει?Καλά που υπάρχει και το youtube.Τι να πω τα καλύτερα πάντα χάνω.:diablotin::diablotin:

exetlaios
07-07-07, 16:32
Ήταν ίδια ώρα με τον Θέμο, και τον είχε "σκίσει" στην τηλεθέαση !

Στεναχωρήθηκα πολύ όταν σταμάτησαν οι εκπομπές της.
Την έβλεπα μανιωδώς.
Την θεωρώ ΘΕΑ !

ΣΙΑ ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΥ FOR EVER !!!

( Άραγε τι να έχει απογίνει αυτή η ψυχή ; )

bi-bi
07-07-07, 16:38
Ήταν ίδια ώρα με τον Θέμο, και τον είχε "σκίσει" στην τηλεθέαση !

Στεναχωρήθηκα πολύ όταν σταμάτησαν οι εκπομπές της.
Την έβλεπα μανιωδώς.
Την θεωρώ ΘΕΑ !

ΣΙΑ ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΥ FOR EVER !!!

Α, έτσι εξηγείται γιατί εγώ το πολύ 22.30 ήμουν και είμαι στο κρεβατάκι μου, για να διατηρήσω την ομορφάδα μου:biglaugh::biglaugh:

Stormwatch
07-07-07, 16:41

Απ' οτι διαβασα, ο γκομενος της (ενας συνεργατης του Μικρουτσικου - αυτος που εκανε τον big brother) της το ξεκοψε.....

exetlaios
07-07-07, 17:56
Απ' οτι διαβασα, ο γκομενος της (ενας συνεργατης του Μικρουτσικου - αυτος που εκανε τον big brother) της το ξεκοψε.....

ΕΓΚΛΗΜΑ !

"Ερήμωσε" η τηλεόραση, χωρίς την Σία ... :icon_cry:

bi-bi
07-07-07, 18:02
ΕΓΚΛΗΜΑ !

"Ερήμωσε" η τηλεόραση, χωρίς την Σία ... :icon_cry:

Αυτό που με τρομάζει περισσότερο είναι ότι πραγματικά το πιστεύεις ότι ερήμωσε η τηλεόραση.Βρε μήπως σε λένε Ανδρέα Μ........:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Erynies
07-07-07, 18:26
Θυμάται κανείς πώς την λέγανε μια ξανθιά που έκανε μια εκπομπή στυλ 'πες μου το πρόβλημα σου' στο Star; Ήταν θυμάμαι η μεγαλύτερη ανταγωνίστρια του Μικρούτσικου..Νατάσα κάτι νομίζω..την είχα δεί πριν μερικά χρόνια να λέει οτι την φάγανε τα κυκλώματα..

Stormwatch
07-07-07, 18:31
Θυμάται κανείς πώς την λέγανε μια ξανθιά που έκανε μια εκπομπή στυλ 'πες μου το πρόβλημα σου' στο Star; Ήταν θυμάμαι η μεγαλύτερη ανταγωνίστρια του Μικρούτσικου..Νατάσα κάτι νομίζω..την είχα δεί πριν μερικά χρόνια να λέει οτι την φάγανε τα κυκλώματα..

.....Ραγιου

bi-bi
07-07-07, 18:37
.....Ραγιου

Συγνώμη και η Νατάσα Ράγιου έκανε τέτοιου είδους εκπομπή?Δεν εξηγείται αλλιώς θα με είχαν απαγάγει οι εξωγήινοι εκείνη την περίοδο για αυτό δεν θυμάμαι τίποτα.:biglaugh::biglaugh:

exetlaios
07-07-07, 19:07
Αυτό που με τρομάζει περισσότερο είναι ότι πραγματικά το πιστεύεις ότι ερήμωσε η τηλεόραση.

Όντως το πιστεύω !

Η Σία Λιαροπούλου, ήταν ότι πιο διασκεδαστικό συνέβη στα ελληνικά τηλεοπτικά δρώμενα !

Και φυσικά ήταν μια απίστευτα πνευματώδης, πανέξυπνη και πανέμορφη ύπαρξη !

exetlaios
07-07-07, 19:08
Συγνώμη και η Νατάσα Ράγιου έκανε τέτοιου είδους εκπομπή?Δεν εξηγείται αλλιώς θα με είχαν απαγάγει οι εξωγήινοι εκείνη την περίοδο για αυτό δεν θυμάμαι τίποτα.:biglaugh::biglaugh:

Μήπως ήταν η περίοδος που ήσουν αποκλεισμένη στη γαλάζια λίμνη ; :animrolleyes:

Arielis
12-11-07, 05:39
Μια και μιλάμε για Trash TV γενικότερα...
Αν και η εκπομπή δεν είναι retro, ωστόσο έιναι πολύ cult και όλοι λίγο πολύ την θυμόμαστε.
Μιλάω βέβαια για το Ζευγάρι της Χρονιάς! Η εκπομπή έβγαινε από το ALTER το 2002-2003 αν δεν απατώμαι και την "παρουσίαζε" η Σια Λιαροπούλου. To concept της εκπομπής ήταν μια γυναίκα να γνωρίσει κάποιους άντρες, να βγεί μαζί τους και αναλόγα να τους εγκρίνει ή να τους απορρίψει! Λόγω του θέματος της, η εκπομπή έβγαινε μετά τα μεσάνυχτα (όπως όλες οι cult).
Για να θυμηθούμε κάποιες στιγμές (http://www.youtube.com/results?search_query=zeugari+tis+xronias&search=Search)
Ξεχωιστές στιγμές ήταν , ο νεκροθάφτης που έφβγαιεν ραντεβού με τη νεκροφόρα (τό είχε σατυρίσει και ο Μιτσικώστας) και η ατάκα που στιγμάτισε την ιστορία της Ελληνικής cult τηλεόρασης "Θέλω το γουνάκι σου".
Η εκπομπή σταμάτησε (μάλλον λόγω παρέμβασης ΕΣΡ). Μετά από κάμποσο καιρό, αποκαλύφθηκε οτι η εκπομπή ήταν στημένη (σιγά να μην ήταν...).
Τώρα, η τύχη των συντελεστών αγνοείται...
Μόνο 2 από αυτούς έχω ξαναδεί στην τηλεόραση.
Ο ένας είναι η Αργυρώ, η οποία 2-3 χρόνια μετά το Ζευγάρι της Χρονιάς εμφανίστηκε στα παρατράγουδα ως χορεύτρια tango! Ύστερα έκανε κάποιες φωτογραφήσεις και μια εμφάνιση στο Θέμο.
Ο δευτερος ε,ίναι αυτός ο φαλακρός (Ηλία νομίζω τον λένε) ο οποίος πρίν λίγο καρό έκανε εμφάνιση στην εκπομπή της Ράνιας Θρασκιά που συζητούσανε τις σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας. Βέβαια ο τύπος πλέον δεν είναι φαλακρός γιατί έκανε προσθετική μαλλιών!

exetlaios
12-11-07, 08:56
Το "ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ" είναι η μεγαλύτερη πολιτισμική συνεισφορά της χώρας μας,
μετά την Ηλιάδα και την Οδύσσεια !

Κρίμα που δε συνεχίστηκε ...

crimson
12-11-07, 11:36
α, το ζευγάρι της χρονιάς...μεγαλεία!

ακολουθούν πρακτικές συμβουλές για επίδοξους συνεχιστές της παρεξηγημένης αυτής εκπομπής (courtesy of σία λιαροπούλου η οποία ιδανικά θα παραμείνει παρουσιάστρια):

ύφος "αφήστε με να συγκεντρωθώ, παίρνω συνέντευξη από τον γκάντι".

κούνημα κεφαλής πάνω-κάτω (ως ένδειξη κατανόησης) συνοδευόμενο από "χμμμ" τουλάχιστον μία φορά ανά 30 δευτερόλεπτα.

επίπλωση: κόκκινος καναπές/ πολυθρόνες σε περίπτωση που το κοινό μας ξεχάσει το ερωτικό στοιχείο του πράγματος

καλεσμένοι: ό,τι κάτσει. πρέπει να συμβιβαστούμε με το γεγονός ότι φιγούρες σαν την αργυρώ δύσκολα ξαναβρίσκονται. επικοινωνούμε με πρώην καλεσμένους αμερικάνικων σώου και προσπαθούμε να τους πείσουμε να έρθουν στην εκπομπή μας πριν τους παίξει το σκάι. ίσως να χρειαστεί να δώσουμε κατιτίς παραπάνω για τα αεροπορικά (ευτυχώς μεταφραστή δε χρειαζόμαστε, το μιλάει το αγγλικό η σία), αλλά θα έχουμε εγγυημένο αποτελεσμα!

tvseriesfan548
24-10-08, 01:43

ναι έκανε και η ράγιου τέτοιου είδους εκπομπή κάπου το 1994 - trivia- όταν είχε σαν θέμα την μαύρη μαγεία με καλεσμένους παπάδες, μέντιουμ κτλ. είχαν σβήσει τα φώτα στο στούντιο της εκπομπής η οποία σταμάτησε ξαφνικά εκείνη την στιγμή για να διορθωθεί το πρόβλημα- μπήκαν κλασικά διαφημίσεις. μήπως ήταν τρικ της εκπομπής για τηλεθέαση άραγε; lol

sparklingeagle
15-10-10, 17:56
Τελικά, τι απέγιναν άραγε η Νατάσα Ράγιου και η Σία Λιαροπούλου; Εξαφανίστηκαν εδώ και αρκετά χρόνια από τη μικρή οθόνη και από τότε δεν έχουμε κανένα νέο από τις δύο συμπαθέστατες πρώην "τηλεπερσόνα".

Lord_Makro
15-10-10, 18:00
Το "ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ" είναι η μεγαλύτερη πολιτισμική συνεισφορά της χώρας μας,
μετά την Ηλιάδα και την Οδύσσεια !

Όπως τα λες φίλε....... :darkglasses:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ που το ΕΣΡ έκοψε την εκπομπή, παρόλο που μεταδίδονταν ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ! Δεν γίνονται αυτά...

Rakeesh
15-10-10, 18:02
Τελικά, τι απέγιναν άραγε η Νατάσα Ράγιου και η Σία Λιαροπούλου; Εξαφανίστηκαν εδώ και αρκετά χρόνια από τη μικρή οθόνη και από τότε δεν έχουμε κανένα νέο από τις δύο συμπαθέστατες πρώην "τηλεπερσόνα".
Η Ραγιου ηταν/ειναι βουλευτης της ΝΔ. Η Λιαροπουλου δεν ξερω, αλλα ηταν ηδη μικροπαντρεμενη. Πιθανοτατα θα εκανε τη σωστη επιλογη και αφοσιωθηκε στην οικογενεια της οταν περασε η μοδα του Τρας ;)

serano915
15-10-10, 18:05
Η Ράγιου έχω την εντύπωση ότι είχε στραφεί στην πολιτική.... (έλεος!) Νομίζω είχε κατέβει ως δημ. σύμβουλος, ή κάτι τέτοιο.

edit: Rakeesh, θυμάσαι καλύτερα από εμένα... :)

RIO
15-10-10, 20:27
Ο Αιθίοπας, ο νεκροθάφτης, η Τάμυ... απίστευτες φιγούρες. Ακόμα και αν ήταν στημένα, ήταν να σου έρχεται εγκεφαλικό με αυτά που έβλεπες. Συμφωνώ πάντως, οτι πιο μορφή ήταν η Λιαροπούλου που μέσα σε αυτόν τον χαμό, είχε ενα απίστευτα σοβαρό ύφος, σαν να άκουγε για τον μεταμοντερνισμό στην σύγχρονη τέχνη:xm:...

breakbeatsz
15-10-10, 20:37
Ακόμα και αν ήταν στημένα,

πληρωνονταν ανα επεισοδιο
το ποσο πρεπει να ηταν γυρω στα 1500 ευρω ανα επεισοδιο

thebest20
15-10-10, 20:41
Το έβαζε και σε επανάληψη τα πρωινά,το έβλεπα λίγο πριν πάω σχολείο.Πολύ γέλιο!Η Ράγιου νομίζω έκανε κοινωνικές εκπομπές,δεν θυμάμαι να έκανε παρόμοιου τύπου εκπομπή.

Retrospectiva
15-10-10, 21:52
Ίσως πολλοί να μη θυμούνται το λόγο που η Σία Λιαροπούλου ήρθε σε ρήξη με το STAR και αποχώρησε κακήν κακώς.

Το 1999-2000 η πρωϊνή εκπομπή με την Κατερινά Λάσπα "star cafe" πήγαινε από το κακό στο χειρότερο από άποψη ακροαματικότητας. Οι τότε ιθύνοντες του σταθμού αποφασίζουν για την επόμενη σαιζόν 2000-2001 να εντάξουν ένα διαφορετικό πρόγραμμα που θα συνδύαζε ενημέρωση και νέα της επικαιρότητας (πες με και infotainment).Το χρίσμα πέφτει στην τότε αγαπημένη του σταθμού Σία Λιαροπούλου.
Από την παρουσίαση του προγράμματος:

O σταθμός επέλεξε για την επάνδρωση του τρίωρου καθημερινού πρωινού προγράμματός του τη Σία Λιαροπούλου, η οποία θα επιχειρήσει να συνδυάσει την ψυχαγωγία και την ενημέρωση. Στον τομέα της ενημέρωσης, νέα πρόσωπα έρχονται με την παρουσία τους στην οθόνη να ενισχύσουν το δημοσιογραφικό επιτελείο του σταθμού με γνώμονα την «υπεύθυνη αντιμετώπιση της πραγματικότητας μέσα από ένα έγκυρο δελτίο ειδήσεων και εκπομπές λόγου». O διευθυντής ειδήσεων και ενημέρωσης κ. Σφαέλλος έδωσε έμφαση στην έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση, ενώ αναφέρθηκε και στο δελτίο των 6 μ.μ. του καναλιού. O κ. Σφαέλλος τόνισε ότι «οι έμπειροι δημοσιογράφοι του Star Channel δεν έχουν ως αποστολή μόνον να καλύπτουν επιφανειακά τα γεγονότα αλλά και να φέρνουν στο φως τα στραβά και τα ανάποδα που ταλαιπωρούν τους πολίτες. Στόχος μας», πρόσθεσε, «είναι να βρίσκουν ανταπόκριση οι παρεμβάσεις στην κοινωνική και πολιτική ζωή.

Oι ρεπόρτερ του καναλιού», συνέχισε, είναι το μάτι και το αυτί των τηλεθεατών που αναζητούν την αλήθεια όσο σκληρή και να είναι αυτή.

Tο δελτίο ειδήσεων του Star είναι απλό και κατανοητό. Oι ρεπόρτερ καταγράφουν όλα όσα συμβαίνουν γύρω τους και μεταδίδουν τον σφυγμό της επικαιρότητας χωρίς υπερβολές και κιτρινισμούς. Mε αιχμηρά ρεπορτάζ, σχόλια και μαχητικές έρευνες, στην πολιτική, την οικονομία, τον πολιτισμό και τον αθλητισμό, ανοίγουμε νέους ορίζοντες στον κόσμο... δίνουμε καθημερινά τη μάχη και την κερδίζουμε» κατέληξε. (προ Μαλέλη εποχή)

Η Σία Λιαροπούλου με τον αγαπημένο της και συνεργάτη της εκπομπής Κώστα Λαβιδά κάνει το απίστευτο. Την ημέρα της πρεμιέρας της εκπομπής εξαφανίζεται!!! Το STAR δεν κάθεται με σταυρωμένα χέρια. Κινεί νομικές διαδικασίες και ένα χρόνο μετά:

Θυμάστε τη Σία Λιαροπούλου; Την παρουσιάστρια του πρωινού ψυχαγωγικού μαγκαζίνο του Σταρ, η οποία πέρυσι τον Οκτώβριο αποφάσισε να διακόψει τη συνεργασία της με το κανάλι ακολουθώντας τη μέθοδο της εξαφάνισης την ημέρα της πρεμιέρας της εκπομπής; Τελικά αυτή η μέθοδος αποδείχθηκε πολύ ακριβή καθώς το δικαστήριο διέταξε τη συντηρητική κατάσχεση κάθε κινητής και ακίνητης περιουσίας δικής της και του συνεργάτη της -μαζί με τον οποίο εξαφανίστηκε-, Κώστα Λαβίδα, «μέχρι του ποσού των 362.110.298 δρχ.»! Το Μονομελές Πρωτοδικείο Αθηνών (Διαδικασία Ασφαλιστικών Μέτρων) απέρριψε εξ ολοκλήρου την αίτηση των δύο -που, εκτός των άλλων, ζητούσαν ποσό αποζημίωσης από 800 εκατ. δρχ. για τον καθένα τους- και έκανε δεκτή την αίτηση του Σταρ. Ετσι, διέταξε την κατάσχεση των 362 εκατ. δρχ. Εξ αυτών τα 260 εκατ. δρχ. αφορούν τα διαφυγόντα κέρδη από την «υπαίτια και αδικαιολόγητη αποχώρησή τους» και 50 εκατ. δρχ., την «ηθική βλάβη του Σταρ λόγω προσβολής της επαγγελματικής υπόληψης και του επιχειρηματικού μέλλοντος του σταθμού».
Η συνέχεια είναι γνωστή ALTER... ζευγάρι της χρονιάς.... πρόστιμο ΕΣΡ... εξαφάνιση εκπομπής και Σίας!

ΣΙΑ αν μας διαβάζεις δώσε ένα σημείο ζωής!!! Μήπως να της στείλουμε πακέτο με τη Βίκυ Χατζηβασιλείου;

Wally
15-10-10, 22:16
Παντως τη Σια την ψαχνουν πολλοι. Εριξα μια ματια και στο Facebook και γινεται χαμος.

Γουσταρα το concept (τρασιζων με μια σοβαροτητα απο πλευρας της Σιας ενω στο στουντιο γινοταν μακελειο) και μου αρεσε και σαν γυναικα.

Σια σε θελουμε πισω στην ΤιΒι!

Peter Pan
15-10-10, 23:22
Ωραία τηλεοπτικά χρόνια...!