PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηθοποιοί της γενιάς του ελληνικού βίντεο ,τι απέγιναν?

Σελίδες : [1] 2 3

video80
02-04-12, 12:25
Ενα thread που πιστεύω οτι θα αφορά πολλούς.
Ανιγουμε για να σηζιτήσουμε εδώ και φισικά να ανταλάσουμε πληροφορίες ,εμείς που μας αρέσει το ελληνικό βίντεο για κείνους του ηθοποιούς αυτής της γενιάς που δεν άφισαν VHS για VHS ,αλλά και παλιότερους ,μικροτερα ονόματα οπου είταν στην αφάνια κατά τις δεκαετίες 60 και 70 (πχ: Mιμης Θειοπουλος ,Δημήτρης Μπανος ,Κώστας Προβελέγγιος ,Νίκος Τσούκας ,κ.α).

Για παράδειγμα γνωρίζει κανεις τι απέγινε ο Δημήτρης μπάνος ? Η ο Κώστας προβελεγγιος?

atanasio
02-04-12, 16:43
Μία διευκρίνιση: ο Νίκος Τσούκας δεν ήταν στην αφάνεια τις δεκαετίες του '60 και του '70. Μάλιστα τη δεκαετία του '70 είχε γίνει θιασάρχης και συμπρωταγωνίστησε με μεγάλα ονόματα, ενώ είχε γίνει πολύ δημοφιλής από τον βασικό ρόλο του στην τηλεοπτική σειρά "Το ταξίδι" (1976).

θανος
02-04-12, 17:07
ο μιμης θειοπουλος ειχε παιξει στην πολιτικη κουζινα τον πετρο ξεκουκη εχω δει παιζει σε θεατρικες παραστασεις οπως και ο σπυρος θεοδοσης τον οποιο γνωριζο προσωπικα τον τωνη γιακωβακη ειχα δει σε παιδικο θεατρο λιγα χρονια πριν πεθανει τον κωστα δρακο τον ξερει μια φιλη μου και μου ειπε οτι εχει ανοιξει επειχηρηση με αυγα και πουλερικα στα μεγαρα ο νικος καραγιωργης ειχε δωσει προσφατα μια συνεντευξη τον ειχα δει στα γυρισματα του ροδα τσαντα και κοπανα αλλα με προειδοποιησαν να μην παω να του μιλησω για ελληνικο βιντεο γιατι νευριαζει και ο κωστας μακεδος εχει μαγαζι με οπτικα στην κυψελη ο αγγελος προβελεγγιος ξερει κανεις τι απεγινε??

video80
02-04-12, 17:18
ο Νίκος Τσούκας δεν ήταν στην αφάνεια τις δεκαετίες του '60 και του '70. Μάλιστα τη δεκαετία του '70 είχε γίνει θιασάρχης και συμπρωταγωνίστησε με μεγάλα ονόματα, ενώ είχε γίνει πολύ δημοφιλής από τον βασικό ρόλο του στην τηλεοπτική σειρά "Το ταξίδι" (1976).

Δεν το ξερα. Πολύ χρήσημη η πληροφορία για αυτόν τον ηθοποιο που αγαπήσαμε μόνο για τα 1980ς και τις βιντεοκασσέτες.
Αραγε ζεί σήμερα και τι κάνει?

panp
02-04-12, 17:19
O πολυσχιδής "Φοίβος" Άκης Φλωρέντης, με την κιθάρα του τι απόγινε;

Wally
02-04-12, 17:36
Αποκλειστική συνέντευξη του ΑΚΗ ΦΛΩΡΕΝΤΗ στο RetroManiaX (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?9071-%C1%F0%EF%EA%EB%E5%E9%F3%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%DD%ED%F4%E5%F5%EE%E7-%F4%EF%F5-%C1%CA%C7-%D6%CB%D9%D1%C5%CD%D4%C7-%F3%F4%EF-RetroManiaX)

Αποκλειστικό SHOW του Άκη Φλωρεντή στο RetroManiaX (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?9261-%C1%F0%EF%EA%EB%E5%E9%F3%F4%E9%EA%FC-SHOW-%F4%EF%F5-%B6%EA%E7-%D6%EB%F9%F1%E5%ED%F4%DE-%F3%F4%EF-RetroManiaX)

;)

panp
02-04-12, 17:57
Αποκλειστική συνέντευξη του ΑΚΗ ΦΛΩΡΕΝΤΗ στο RetroManiaX (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?9071-%C1%F0%EF%EA%EB%E5%E9%F3%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%DD%ED%F4%E5%F5%EE%E7-%F4%EF%F5-%C1%CA%C7-%D6%CB%D9%D1%C5%CD%D4%C7-%F3%F4%EF-RetroManiaX)

Αποκλειστικό SHOW του Άκη Φλωρεντή στο RetroManiaX (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?9261-%C1%F0%EF%EA%EB%E5%E9%F3%F4%E9%EA%FC-SHOW-%F4%EF%F5-%B6%EA%E7-%D6%EB%F9%F1%E5%ED%F4%DE-%F3%F4%EF-RetroManiaX)

;)

OK παιδιά, καινούργιος στο site, δεν περνάω και από το "find" ό,τι γράφω... Θα τα δώ όταν βρω καιρό.
Ευχαριστώ.

Danailicious
02-04-12, 19:16
Πρέπει να ζει ο Τσούκας, δεν είχα μάθει τίποτα!
Δεν είχε παίξει πριν λίγα χρόνια στο ''Οδός Παραδείσου 7'' ;
Το 1935 είναι γεννημένος...

*Πάντως κι εγώ από τις ταινίες που έκανε στα τέλη του '70 και στις αρχές τον ξέρω!

Jackie dragon
02-04-12, 22:24
Ο Νίκος Τσούκας ζει και βασιλευει ο ανθρωπος! Μαλιστα ειχε δανεισει και τη φωνη του για το "Σούστα" ένα σκύλο ελατήριο, στο πρωτο μερος του "Toy story"!!! Κι ο Κωστας Προβελέγγιος πρεπει να ζει... Λογικα τωρα θα ειναι γυρω στα 79..

exetlaios
03-04-12, 06:32
Η Φρόσω Δημητρουλάκη (περισσότερο γνωστή για τη συμμετοχή της στην ταινία Ο ΣΚΥΛΑΣ) μετά από πολυετή κινηματογραφική απουσία, έπαιξε έναν (πικάντικο) ρόλο στην ταινία Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΚΑΘΑΡΜΑΤΩΝ (πλάι στον μακαρίτη Απόστολο Σουγκλάκο).

Η Πέππυ Σταυροπούλου έχει γίνει μητέρα, και έχει αποσυρθεί.

Τι να απέγιναν, ο Αλέκος Ζαρταλούδης και ο Νίκος Ρεντίφης ;

panp
03-04-12, 09:16

O Αλέκος Ζαρταλούδης, ο θρυλικός "Κουδούνας" (βοτσαλάκι βοτσαλάκι, γιόμισε η αμμουδιά - το μεράκι το μεράκι μού' χει κάψει την καρδιά) έχει φύγει από κοντά μας το Φεβρουάριο του 2007. Για το Νίκο Ρεντύφη δεν ξέρω...

video80
03-04-12, 09:16
Η Φρόσω Δημητρουλάκη (περισσότερο γνωστή για τη συμμετοχή της στην ταινία Ο ΣΚΥΛΑΣ) μετά από πολυετή κινηματογραφική απουσία, έπαιξε έναν (πικάντικο) ρόλο στην ταινία Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΚΑΘΑΡΜΑΤΩΝ (πλάι στον μακαρίτη Απόστολο Σουγκλάκο).

Η Πέππυ Σταυροπούλου έχει γίνει μητέρα, και έχει αποσυρθεί.

Φρόσω Δημητρουλάκη : Ναι την θημήθηκα ,την έχω δει την ταινία η οποια μάλιστα πρεπει να είταν η τελευταια του Σουγλάκου αλλά και του Πιτσιλού. Παραγωγής 2004.
Επι τι ευκερία θημήθηκα και μια άλλη τύπισσα οπου συμπρωταγωνιστούσαν μαζί σε πολλές βιντεοκωμωδίες ,την Σούλα Διακάτου ,οπου την έχω δει σε μια προσφατη τηλεοπτική διαφήμήση της οτενέτ (εκει που λέει για τους mutual σε ένα μανάβικο).

Πέπη Σταυροπούλου : Eίχες την ευχαρίστηση να μιλίσεις μαζί της στο τηλέφωνο ,αλήθεια απο τότε ξαναεπικοινώνησες?

Νίκος Ρεντίφης : Πρίν απο καμιά 5ετία είχε μερικές συμμετοχές σε εκπομπές του Σεφερλή στο Alter ,τον είχα πετίχει εκει.(οπως και τη Χριστίνα Δελαβίνια).

Αλέκος Ζαρταλούδης : Δυστιχός απεβίωσε το 2007 σύμφωνα με την ιντερνετική εγκυκλοπέδια! Αν και δεν το ακουσα απο το ΜΜΕ ποτέ!
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CE%AD%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%96%CE%B1% CF%81%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B7%CF %82 , [EDITED φημες]

tzias57
03-04-12, 10:30
Η τελευταία τηλεοπτική εμφάνιση του Νίκου Τσούκα ήταν στον 3ο κύκλο της πολυκατοικίας.

Ο ηθοποιός και στιχουργός Μίμης Θειόπουλος έφυγε στις 8 Απριλίου 2010. Τον χτύπησε μηχανή στην Λεωφόρο Αλέξάνδρας. Τελευταία του τηλεοπτική εμφάνιση σο 1ο επεισόδιο της σειράς Κωνσταντίνου και Ελένης.

video80
03-04-12, 11:48
Ο ηθοποιός και στιχουργός Μίμης Θειόπουλος έφυγε στις 8 Απριλίου 2010. Τον χτύπησε μηχανή στην Λεωφόρο Αλέξάνδρας. Τελευτεύα του τηλεοπτική εμφάνιση σο 1ο επεισόδιο της σειράς Κωνσταντίνου και Ελένης.

Ωχχχ. Μια πολύ δυσάρεστη είδηση και τι μαθένω 2 χρόνια μετά. Δεν είχα ιδέα...
Για Κώστα Μπακάλη ξέρει κανεις τίποτα?

peterpapas
03-04-12, 11:49
-ο κωστας προβελεγγιος ειχε φτασει με ενα κλειστο φορτηγακι εως την λακωνια καπου στα 1990 διανεμοντας βιντεοκασσετες στα τοτε [υπο φθινουσαν πορεια]βιντεοκλαμπ.

video80
03-04-12, 11:58
-ο κωστας προβελεγγιος ειχε φτασει με ενα κλειστο φορτηγακι εως την λακωνια καπου στα 1990 διανεμοντας βιντεοκασσετες στα τοτε [υπο φθινουσαν πορεια]βιντεοκλαμπ.

Και εσύ πώς το ξέρεις φίλε μου ,έτυχε να βρίσκεσε στο γεγονός? ? Καλά βέβεα πέρασαν και 20 χρόνια απο τότε.
Κώστας Προβελέγγιος :ενας παλιοτερος ηθοποιός απο το 80 ,πήρε ομως την εκδήκηση του με το ελληνικό βίντεο.Μια απο τις κλασσικές(cult) φιγούρες.

Aσχετο : Πάντης Κούσης -για όσους δεν το γνωρίζουν- συνεργαζότανε με την Ανιτα Πάννια στις εκπομπές της στο Alter μέχρι και πρίν κλείσει ο σταθμός (Νοέμβριος 2011). Δεν έχει αλαξει σχεδόν καθολου απο τα 1980ς.

panp
03-04-12, 12:09
Επίσης γνώριμη φάτσα στις βιντεοταινίες, αλλά όχι πια κοντά μας, ο Δημήτρης Μπάνος (http://90lepta.com/s2913.html), που πέθανε σε ηλικία 77 ετών το 2009.

video80
03-04-12, 12:15
Επίσης γνώριμη φάτσα στις βιντεοταινίες, αλλά όχι πια κοντά μας, ο Δημήτρης Μπάνος (http://90lepta.com/s2913.html), που πέθανε σε ηλικία 77 ετών το 2009.

Τελικά δεν έπρεπε να ανοιξω αυτό το Thread ,μαθένω οτι ολοι οι αγαπημένοι μου ηθοποιοί έχουν πεθάνει.
Καλά τα παιδιά εκεί στο blog ,πώς το ξέρουν? Αφου δεν το ακούσαμε ουδέποτε στα μέσα.

Τουλάχιστον ο Κώστας Μπακάλης τι γλύτωσε?

peterpapas
03-04-12, 12:16
-ημουν παρων οταν ηρθε σε καποιο χωριο και ζητησε τον υπευθηνο του βιντεοκλαμπ.

video80
03-04-12, 18:21
-ημουν παρων οταν ηρθε σε καποιο χωριο και ζητησε τον υπευθηνο του βιντεοκλαμπ.

Δεν αμφισβητώ την πληροφορία σου φίλε ,απλός μου φένετε περίεργο ,κατάντησε στο να βγάζει μεροκάματο με αυτόν τον τρόπο? Θα μου πείς ,αρχές 1990ς δεδομένος ο "θάνατος" της βιντεοταινίας ,σωστά!

Αραγε ζεί σήμερα?

evanuos
04-04-12, 21:59
Ο κωστας μπακαλης εαν ειναι ο ιδιος! επαιζε σε παιδικη θεατρικη παρασταση το 2010.Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε βιντεοκασετες ηταν ο τολης πολλατος οποιος πεθανε το 2002 ειχα μιλησει με το γιο του στο fac... ενας αλλο ηθοποιος που επαιζε δευτερους ρολους σε βιντεοκασετες διπλα στον μουστακα ηταν ο πανος κορκοτας οποιος πεθανε και αυτος ειχα μιλησει στο fac...με τον ηθοποιο θαναση παπαδοπουλο και μου εδωσε αυτη τη πληροφορια οπως οτι και ο τασος ψωμοπουλος ειναι στη θεσ/νικη και εχει προποτζιδικο! Στο fac..ειναι και η γκελυ γαβριηλ οπως επισης ειναι και μαιρη αλυφαντη!

exetlaios
05-04-12, 06:39
Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε βιντεοκασετες ηταν ο τολης πολλατος οποιος πεθανε το 2002

Πολύ κρίμα ! :(

Μου ήταν πολύ συμπαθής ως ηθοποιός.
Είχε τους δικούς του "οπαδούς" (δηλαδή τον Wally και εμένα).

Wally
05-04-12, 06:54
Κριμα! Πολυ συμπαθης ηθοποιος και "στοχος" της interview team απο το λυκαυγες της ιδρυσεως της.

Να ειναι καλα οι δικοι του να τον θυμουνται

lolisman
05-04-12, 08:20

Για τους νέους φίλους μας:
Θα ήθελα να σας πω ότι έχουμε την πιο ενημερωμένη εγκυκλοπαίδεια εδώ.Η RDB είναι με διαφορά ότι καλύτερο υπάρχει ακόμα και στο video των 80s ... μια σύγκριση θα σας πείσει Δημήτρης Μπάνος (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%AE%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%82_% CE%9C%CF%80%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82)

34 σήριαλ
36 κινηματογραφικές ταινίες
44 βιντεοταινίες
14 τηλεοπτικές θεατρικές παραστάσεις

evanuos
05-04-12, 09:30
Προς exetlaios και wally και video 80 αφου πρωτα σας πω οτι παρακολουθω την ολη δραστηριοτητα σας στο foroum σε σχεση με το βιντεο... στα 80 και τη καλη δουλεια που κανετε! Το θεμα ομως με τις συνεντευξεις ηθοποιων του 80 εχει μεινη λιγο πισω , πχ ο exetlaios ειχε πει οτι μπορεσε να εντοπιση την πεπη σταυροπουλου εχουμε καποια εξελιξη? Οπως επισης ειχε αναφερει οτι εχει πληροφοριες για την στελλα κωνσταντινιδου εγινε καποια προσπαθεια? πχ.οταν μιλησατε με τον ευστρατιαδη δεν ζητησατε πληροφοριες για των Ηλια κωνσταντινου?

panp
05-04-12, 10:23
Προς exetlaios και wally και video 80 αφου πρωτα σας πω οτι παρακολουθω την ολη δραστηριοτητα σας στο foroum σε σχεση με το βιντεο... στα 80 και τη καλη δουλεια που κανετε! Το θεμα ομως με τις συνεντευξεις ηθοποιων του 80 εχει μεινη λιγο πισω , πχ ο exetlaios ειχε πει οτι μπορεσε να εντοπιση την πεπη σταυροπουλου εχουμε καποια εξελιξη? Οπως επισης ειχε αναφερει οτι εχει πληροφοριες για την στελλα κωνσταντινιδου εγινε καποια προσπαθεια? πχ.οταν μιλησατε με τον ευστρατιαδη δεν ζητησατε πληροφοριες για των Ηλια κωνσταντινου?
Χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, δεν ξέρω αν η κυρία Στέλλα Κωνσταντινίδου εργάζεται σήμερα ως τηλεφωνήτρια στο ραδιοφωνικό σταθμό Real FM. Εμφανισιακά μοιάζει, αλλά και πάλι λέω δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Ένα τηλεφώνημα στο σταθμό θα μας έλυνε την απορία...

video80
05-04-12, 19:01
Δηλαδή έχουμε ακόμα R.I.P. : Πάνος Κόρκοτας και Τόλης Πολλάτος ,τί να πώ? οτι με ξαφνιάζετε δυσάρεστα?

Για 1 τουλάχιστον μήνα δεν θέλω να ακούσω οτι πέθανε κ άλλος!!!

Να απαντησω στο φίλο evanuos για τις συνεντεύξεις. Μάλλον δεν έχει χρόνο ο Κωσταντίνος(exetlaios) να οργανώσει κάτι.
Aπο τι μεριά μου έχω κάνει εδώ και κερό κρούση στον Dominion (επιδή ξέρω οτι αυτός σαν σκηνοθέτης θα οργανόσει το όλο θέμα καλλήτερα απο τον καθένα μας,που έχει και τα μέσα, σε στύλ ντοκυμαντέρ) αλλά δεν μου απάντησε ,το πιο πιθάνο να είναι πιεσμένος και εκτος Αθηνων.
Σε μια κουβεντα που είχα με τον θάνο ,του απέσπασα πολλά ονοματα απο τη συγκεκριμμένη κατηγορία (του ελληνικού βίντεο) ηθοποιούς και σκηνοθέτες . Απλά θα περιμένο ένα διαστημα ακόμα αν έχω εξελίξεις απο dominion και μετά λέω να το τολμίσουμε (γιατί όχι?) εγώ και ο Θάνος.

evanuos
06-04-12, 17:52
Ο αγγελος προβελεγγιος απο αναζητηση που εκανα καιρο πριν ειχε ανοιξει καφε -μπαρ στο γκαζι αν δεν κανω λαθος... και νομιζω οτι εχουν συγγενεια με τον κωστα προβελεγγιο.

video80
06-04-12, 19:31
Ο αγγελος προβελεγγιος νομιζω οτι εχει συγγενεια με τον κωστα προβελεγγιο.

Το είχα υποψιαστεί!! Μένει να μας το επιβεβεώσουν κύκλοι.

Για το Νίκο Ζιάγγο ξέρει κανείς τίποτα? Τον είχα πετίχει τυχαια στο δρόμο (και μετανιώνω οικτρά που δεν του μίλισα) το καλοκέρι του 2006 έξω απο τα δικαστήρια της οδού Ευελπίδων. Είχε αποκαλύψει την ηλικία του στην εκπομπή της Βόσσου και Ελντας Πανοπούλου τη σεζόν 1995-96 (τα φώτα σας ως πρός τον τίτλο ,αν και off topic) είναι γεννημένος το 1956.

θανος
06-04-12, 20:12
Το είχα υποψιαστεί!! Μένει να μας το επιβεβεώσουν κύκλοι.

Για το Νίκο Ζιάγγο ξέρει κανείς τίποτα? Τον είχα πετίχει τυχαια στο δρόμο (και μετανιώνω οικτρά που δεν του μίλισα) το καλοκέρι του 2006 έξω απο τα δικαστήρια της οδού Ευελπίδων. Είχε αποκαλύψει την ηλικία του στην εκπομπή της Βόσσου και Ελντας Πανοπούλου τη σεζόν 1995-96 (τα φώτα σας ως πρός τον τίτλο ,αν και off topic) είναι γεννημένος το 1956. ο νικος ζιαγκος παιζει σε μια θεατρικη παρασταση με την ευαγγελια σαμιωτακη αυτη την περιοδο
http://www.go-out.gr/theatro-xoros/i-kakia-i-kali-kai-i-asximi

imperium
06-04-12, 20:22
και εγω αναρωτιομουν τελευταια για τον Νικο Ζιαγγο.
thanks θανο!!!

evanuos
06-04-12, 20:40
Μια αλλη ηθοποιος του 80 ειναι η Σια φαρακη η οποια παιζει σε θεατρικες παραστασεις στα Τρικαλα ακομα και σημερα!. Χωρις να ειμαι σιγουρος πρεπει να ειδα σε διαφημηση στο 902 τη Λιντα γιγα!

Wally
06-04-12, 20:51

Οι λογοι ειναι καθαρα χρονου και καθημερινοτητας. Ουτε ο Exetlaios, ουτε ο Video, ουτε η υπολοιπη interview team εχει χασει την αγαπη της στο αντικειμενο.
Με τη πρωτη ευκαιρια θα ειμαστε παλι στις "επαλξεις".

DINO
06-04-12, 21:45
Δυστυχώς μπήκα να ρίξω μια ματιά στο thread και είδα πόσοι ηθοποιοί σε δεύτερους και τρίτους ρόλους, έχουν αποδημήσει εις Κύριον...
Εξαιρετικά λυπηρό...

θανος
06-04-12, 22:17
ο γιαννης νικολαιδης που επαιζε συνηθως ρολους σκληρων ειναι στιχουργος και μαλιστα εχει γραψει και καποιες επιτυχιες Οπως το αποψε του νοτη σφακιανακη προσφατα εκδωθηκε και μια συλλογη ποιηματων του με τιτλο ο χειμωνας της σιωπης

video80
06-04-12, 22:24
Να ευχαριστήσω πολύ τους φίλους evanuos και θάνο για τις χρήσημες πληροφορίες για τους ηθοποιούς Νίκο Ζιάγγο και Σία Φαράκη.
Αχχχ δεν αντέχω να τον βλέπω μεσήλικα. Πως περνάν τα χρόνια.

Φίλε evanuos ,θέλω κάθε λεπτομέρεια σχετικά με τι διαφήμηση της Λίντας Γίγα ,γιατί πέζει να μην ειναι και τόσο πρόσφατη , Γιατί το λέω αυτό?
Δεν έχει 1 χρόνο που πήρε το μάτι μου σε μικρό καναλι φισικά την διαφήμηση του βούτηρου prima της Βανέσσας Τζελβέ ,μιλάμε για διαφήμηση που είχε πεχτεί το 1990.

(σ.σ. ο μακαρίτης πιά Ντίνος δουλγεράκης έτιχε να πέξει δεύτερους ρόλους σε καποιες βιντεοτενίες! Αχχ πάει και αυτός!)
Θέλω πολύ να μάθω και τι απέγινε ο Νίκος Βανδώρος. Ελπίζω να ζεί!

lolota
06-04-12, 23:16
Και το γιο του το Θεοφιλο εχουμε καιρο να τον δουμε να παιζει καπου

tzias57
06-04-12, 23:44
Και το γιο του το Θεοφιλο εχουμε καιρο να τον δουμε να παιζει καπου

Το 2010 είχε παίξει σε μια παράσταση έναν gay

Λεπτομέρειες εδώ

http://www.zougla.gr/lifestyle/article/o-8eofilos-vandoros-os-gay

tonytony
07-04-12, 00:41
Για τη Νανά Βενέτη υπάρχει κανένα νέο;

tzias57
07-04-12, 09:37
Η Νανά Βένετη έχει αποσυρθεί και τώρα έχει εταιρεία με γερανούς.

video80
07-04-12, 10:21
Η Νανά Βένετη έχει αποσυρθεί και τώρα έχει εταιρεία με γερανούς.

Ναι. Περίπου προ 2ετίας είχε βγεί στην εκπομπή της Λαμπίρη στο STAR και μίλησε για τη ζωή της. Εχει βάψει το μαλλί ξανθό ,απο οτι είπε εδώ και κάποια χρόνια ειναι παντρεμένη με πλούσιο επιχειρηματία(μάλιστα είχε δείξει και το σπίτι) και έχει αποσυρθεί απο το χώρο του θεάματος.
Τελευταια ταινία που την είδα είταν το "Σαπουνόπετρα " του Ζερβού (1995) ακόμα είταν μελαχρινή.
Την είδε κανεις απο σας σε πιο προσφατη ταινία? Η σειρά ?

θανος
07-04-12, 15:32
μολις τωρα ανακαλυψα οτι ο γιωργος ρηγας εχει δικη του ιστοσελιδα http://giorgosrigas.com/

evanuos
07-04-12, 21:25
Ναι ο γιωργος ρηγας εχει οντως δικη του ιστοσελιδα .υπαρχει και μια προσφατη συνεντευξη του! .Επισης υπαρχει συνεντευξη του χρηστου καλοου προσφατη μαλιστα οπου μιλαει για τα δυσκολα παιδικα του χρονια στο ορφανοτροφειο για τα δυο του παιδια και για το εγκεφαλικο που επαθε!. Τωρα για τη λιντα γιγα η διαφημιση πρεπει να ηταν για το νερο με οζον και δεν ηταν παλια πρεπει να ηταν αυτη!

Ενας αλλος ηθοποιος ειναι ο λευτερης μελετης οποιος επαιζε διπλα στον ταμτακο μιχαλη μοσιο .Επαιξε σε επιθεωρηση το 2010. Ενω πριν μερικα χρονια αναφερει αρθρο οτι ειχε ασχοληθει με ανατομικα στρωματα κτλ....

θανος
07-04-12, 22:38
ο λευτερης μελετης παιζει στις διαφημησεις του 11880 ειναι αυτος με το ασπρο μουστακι
http://www.youtube.com/watch?v=j-FPDZAUPck&feature=related

panp
07-04-12, 23:24
Άλλη μια περίπτωση που ανασύρω από τα κατάβαθα του μυαλού, είναι ο Τόλης Βελονάκης. Έπαιξε Λούνα-Παρκ, σε καμια-δυο σειρές του Δαλιανίδη ακόμα, και στο "Όταν οι ρόδες χορεύουν" (στο site αναφέρονται πλήρως όλες οι παρουσίες του). Τον θυμάμαι εξώφυλλο στο "Τηλέραμα" δεκαετία του 80. Αλήθεια, γνωρίζει κανείς τι απόγινε;

evanuos
08-04-12, 07:49
Δυσκολη περιπτωση ο Τολης Βελονακης!! Μια αλλη ηθοποιος του 80 ειναι η Σταυρινα Πρεβεδωρου της οποιας τα ιχνη χανονται το 2008 ειχε εμφανιστει τοτε στη θεατρικη παρασταση Διπλη Απιστια.

video80
08-04-12, 09:28
ο λευτερης μελετης παιζει στις διαφημησεις του 11880 ειναι αυτος με το ασπρο μουστακι
http://www.youtube.com/watch?v=j-FPDZAUPck&feature=related

O κύριος της διαφήμησης (11880) είναι ο Λευτέρης Λουκάδης(με την εφιμερίδα) και όχι ο Λευτέρης Μελέτης , ο κύριος στα δεξιά δεν μου κάνει για τον Μελέτη(λές να άλαξε τοοοοοόσο πολύ?).

Θα είθελα πολύ να δώ την Λίντα Γίγα σε προσφατο διαφημιστικό. Αν το δεις να κυκλοφορεί στο διαδίκτιο παρακαλώ στείλε λίνκ στο thread. Νομίζω οτι μας ενδιαφέρει ΟΛΟΥΣ.

DINO
08-04-12, 09:36
Κι όμως... Εγώ βρίσκω οτι μοιάζει πάρα πολύ με τον Λευτέρη "Αστραπόγιαννο" Μελέτη... :)

θανος
08-04-12, 14:21
κι ομως ειναι ο λευτερης μελετης κοιτα εδω που λεει τι νοημα εχει και θα καταλαβεις οτι ειναι αυτος
http://www.youtube.com/watch?v=BD5xbYFo3_w

video80
08-04-12, 19:27
κι ομως ειναι ο λευτερης μελετης κοιτα εδω που λεει τι νοημα εχει και θα καταλαβεις οτι ειναι αυτος
http://www.youtube.com/watch?v=BD5xbYFo3_w

Είναι απίστευτο και ομως ο Λευτέρης Μελέτης 80 χρ. (εμφανισιακά!!!) Τρόμαξα να τον γνωρίσω.
2 βασικοι καρατερίστες του ελληνικού βίντεο σε διαφημιστικο ...ραντεβού (για να βγούν κάποια τελευταία ένσημα).

Λευτέρη Μελετη οπου και αν είσε να είσε καλά.

evanuos
08-04-12, 20:15
Μπορεις να τoν δεις στην εκπομπη πιανο-piano ηταν καλεσμενος !!

θανος
08-04-12, 20:57
ο τζωνης θεοδωριδης ειχε βγει και ειχε μιλησει εναντιον του φωσκολου χαθηκε και αυτος γενικα ο παυλος ευαγγελοπουλος μετα τα περασματα απο τηλεοραση εχει εμφανιστει πουθενα αλλου τωρα??

video80
08-04-12, 21:03
ο τζωνης θεοδωριδης ειχε βγει και ειχε μιλησει εναντιον του φωσκολου χαθηκε και αυτος γενικα ο παυλος ευαγγελοπουλος μετα τα περασματα απο τηλεοραση εχει εμφανιστει πουθενα αλλου τωρα??

Δεν θα το πιστέψεις αλλά τους έχω δεί και τους 2 σχετικά προσφατα.
Τον Τζόνυ Θεωδορίδη τον είχα πετίχει τύχαια σε μια καφετέρια κοντά στα εξάρχεια ,αλλά φισικά ντράπικα να πάω να του μιλήσω ,γιατί είχε και την παρέα του.
Τον Παύλο Ευαγγελόπουλου τον είχα δεί Αυγουστο του 2004 σε φαστφουντάδικο στην Χερσόνησο της Κρήτης οπου έκανα διακοπές.Είμασταν με τον ξάδερφο μου και στο διπλανό τραπέζι ο Παύλος Ευαγγελόπουλος έτρωγε πατάτες τηγανητές με σουβλάκι καλαμάκι. Τον θυμάμε. Είχε κανει αρχόμενη φαλάκρα.

Μπορεις να τoν δεις στην εκπομπη πιανο-piano ηταν καλεσμενος !!

Φίλε μου αν σου είναι ευκολο θέλω λίνκ με την εκπομπή (αν και εφόσον κυκλοφορεί στο διαδίκτιο)

exetlaios
09-04-12, 06:36
Ο Παύλος Ευαγγελόπουλος έχει μπαράκι στη Γλυφάδα.

Έχει "lockαριστεί" από την Interview-team, αλλά "ο καταραμένος χρόνος" ...

Jackie dragon
09-04-12, 21:00
Ο Παυλος Ευαγγελόπουλος ειχε κανει κι ενα πέρασμα απο τη πρόσφατη cult κινηματογραφική ταινία "Ο Γιος του Τσάρλυ" που προβληθηκε το 2009.. Εκει παιζουν κι αλλες cult μορφες του ελληνικού βιντεο αλλα και του cult κινηματογράφου της δεκαετίας του 80' oπως ο Δημήτρης Φραγκιόγλου..

panp
09-04-12, 21:13
Χωρίς να υποτιμώ όλα τα υπόλοιπα, ο Παύλος Ευαγγελόπουλος έπαιζε μέχρι χτες, Κυριακή των Βαϊων, στο θεατρικό έργο "Βρυκόλακες" του Ίψεν. Είχε εμφανιστεί πριν από κανένα μήνα στην εκπομπή "Μες στην καλή χαρά" όπου εξομολογήθηκε εκ βαθέων τι έκανε και τι κάνει όλα αυτά τα χρόνια.

θανος
09-04-12, 23:47
τον δημητρη φραγκιογλου τον εχω δει στον δρομο εχει παχυνει και το μαλλι του εχει ασπρισει και ο κωστας τερζακης εχει χαθει ο νικος τσαχιριδης θυμαμαι οτι ειχε και πιθανον εχει ακομα καφετερια καπου στα μελισσια

exetlaios
10-04-12, 06:33
Ξέρει κανείς τι απόγινε η Φρύνη Αρβανίτη ;

video80
10-04-12, 09:22
τον δημητρη φραγκιογλου τον εχω δει στον δρομο εχει παχυνει και το μαλλι του εχει ασπρισει και ο κωστας τερζακης εχει χαθει ο νικος τσαχιριδης θυμαμαι οτι ειχε και πιθανον εχει ακομα καφετερια καπου στα μελισσια

O Δημήτρης Φραγκιόγλου είταν στην ίδια γειτονιά με τη (μακαρίτισσα) γιαγιά μου. Ιποκράτους 100 απέναντι στα μονά στις πολυκατοικίες ,έτιχε να τον δώ αρκετές φορές εκει ,προς τα τέλη των 1990ς οταν σπουδαζα. Είχε ήδη ασπρίσει (φαντάσου τώρα!). Στην ίδια γειτονιά ,πιθανός και στην ίδια πολυκατοικία έμενε ο Θάνος Λειβαδιτης ,χαρακτηριστική φισιογνομία μεταξύ των περίικων οπου τον έβλεπες να χαζευει τα πρωινά φύλλα των εφιμερίδων στα ψυλικά(off topic ο Θάνος Λειβαδιτης ,αλλά το ανέφερα επιδή είταν πολλες δεκαετίες γείτονας με τη γιαγιά μου).

Για Κώστα Τερζάκη δεν ξερω τίποτα ,απλά οτι δίνει την φωνή του σε διαφμηστικά και τρέλιερς του ΑΝΤ-1.
Για Νίκο Τσαχιρίδη ναι το χω ακούσει και γώ αυτό οτι έχει καφετέρια-bar κάπου στην κυψέλη. (εμπρός μάθετε διεύθηνση να κάνουμε ντού!!!)

Κωσταντίνε για την Φρήνη Αρβανίτη τα νέα δεν είταν ευχάριστα απο οτι μας είπε ο Κώστας Τσάκωνας ,η γυναικα έχει κινητικά προβλήματα και το πιθανότερο να έχει αποσυρθεί ,άν και την είχα δεί σε μερικά θέτρα προς 2ετίας ,Νομίζω οτι ειταν στο θίασο του Σεφερλή. Οποιος γνωρίζει στα σίγουρα ας το επιβεβεώσει.

imperium
12-04-12, 19:48
με τον Σεφερλη ειχε παιξει το 2002 στο Απατα τον πλησιον σου
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B1_%CF%84%CE%BF%CE%BD_ %CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%AF%CE%BF%CE%BD_%CF%83% CE%BF%CF%85

με τον Σεφερλη ειχε παιξει το 2002 στο Απατα τον πλησιον σου
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Απάτα_τον_πλησίον_σου

evanuos
13-04-12, 07:53
http://www.pianopiano.gr/

video80
16-04-12, 21:06
Να περάσουμε και στα δύσκολα.

Σύγουρα κανεις δεν θα γνωρίζει τι απέγιναν οι Βιργινία Ζιγλέρ & Ανθή Γούναρη. 2 κυρίες οπου πλαισιόνανε τον Τσάκωνα σχεδόν σε όλες του τις βιντεοπαραγωγές.
Για Κάτια Μυλωνα ξερει κανεις τίποτα?

θανος
16-04-12, 23:20
η ανθη γουναρη ζει αλλα εχει αποσυρθει ειναι μητερα του μυθριδατη απο τα ημισκουμπρια ο αντρας της ο κωστας χατζογλου με το χαρακτηριστικο μουστακι δεν γνωριζο αν ζει ακομα

video80
17-04-12, 16:43
η ανθη γουναρη ζει αλλα εχει αποσυρθει ειναι μητερα του μυθριδατη απο τα ημισκουμπρια ο αντρας της ο κωστας χατζογλου με το χαρακτηριστικο μουστακι δεν γνωριζο αν ζει ακομα

Ευχαριστώ πολύ Θάνο για τις λεπτομέρειες σχετικά με αυτη την ηθοποιό.
Η αλήθεια είναι οτι ρώτησα και τον κ.Τσάκωνα στη συνέντευξη και απλά μας είπε οτι είταν μια κυρία οπου την βοίθησε να παιξει στις βιντεοταινίες και οτι έχουν ξεχαστεί!

evanuos
17-04-12, 18:41
πληροφοριες για την βανεσα ντζελβε μπορει να δωσει η τετα κωνσταντα μιας και ειναι κουμπαρες!! οποτε μια συνεντευξη με την τετα θα ανοιγε τον δρομο!!

Wally
17-04-12, 18:44
Παιδια μολις αναπνευσουμε απο τις υποχρεωσεις της καθημερινοτητας, να ειστε σιγουροι οτι θα επιστρεψουμε με συνεντευξη φωτια που θα λυνει και αρκετες αποριες

evanuos
17-04-12, 18:55
ελπιζω οτι θα ειναι συντομα!! Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε μικρους ρολους ειναι ο Μιχαλης Αρσενης για τον οποιο δεν υπαρχει καμια πληροφορια εκτος απο τα βασικα!

video80
17-04-12, 19:11
πληροφοριες για την βανεσα ντζελβε μπορει να δωσει η τετα κωνσταντα μιας και ειναι κουμπαρες!! οποτε μια συνεντευξη με την τετα θα ανοιγε τον δρομο!!

Tι λές τώρα!!! Πρέπει να γίνει οποσδήποτε "κρούση".
Πληροφορία που δεν γνώριζα! Ακούς Θάνο? ? ? (απο οτι θυμάμε έχεις facebook απο Τέτα!)

ελπιζω οτι θα ειναι συντομα!! Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε μικρους ρολους ειναι ο Μιχαλης Αρσενης για τον οποιο δεν υπαρχει καμια πληροφορια εκτος απο τα βασικα!

πράγματι μου τον θύμησες και μένα τώρα. Τι να απέγινε άραγε? Ελπίζω να ζεί! Εχω να τον δώ στην τηλεώραση απο το 1995 ,τώρα θα μου πείς απο τότε έχεις να δείς σε σήριαλ και Ηλία Κωνσταντίνου ,μέχρι που έσκασε μύτη στο ριμέικ της ρόδας. (Δεν συμένει οτι απεβίωσε ο άνθρωπος!!!)

evanuos
17-04-12, 21:31
Μα και εγω απο σχολιο της τετας στο facebook το διαβασα!! Τωρα για των Μιχαλη αρσενη παιζει να απεβιωσε γιατι ηταν αρκετα μεγαλως ειδη! Καποιες πληροφοριες υπαρχου και για τον Δημητρη Βασματζη το κορακι απο τους ΤΗΕ ΚΟΠΑΝΟΥΣ

evanuos
19-04-12, 20:48
Για τον Δημητρη βασματζη υπαρχει ενα βιογραφικο οπου λεει οτι ξεκινησε απο θεσ/νικη και βγηκε στο θεατρο το 1972 κτλ... αρα πρεπει να ειναι γυρω στα 65. Επισης υπαρχει η πληροφορια οτι ειναι φανατικος οπαδος του παναθηναικου σημειωτεων οτι ειχε μετοχες και ηταν στο διοικητικο συμβουλιο της ομαδας ενω ειχε αρθογραφησει και σε εφημεριδα !!

video80
20-04-12, 11:31
Για τον Δημητρη βασματζη υπαρχει ενα βιογραφικο οπου λεει οτι ξεκινησε απο θεσ/νικη και βγηκε στο θεατρο το 1972 κτλ... αρα πρεπει να ειναι γυρω στα 65. Επισης υπαρχει η πληροφορια οτι ειναι φανατικος οπαδος του παναθηναικου σημειωτεων οτι ειχε μετοχες και ηταν στο διοικητικο συμβουλιο της ομαδας ενω ειχε αρθογραφησει και σε εφημεριδα !!

Μάλλον 60φεύγα είναι ,εντάξει και στα 1980ς δεν έδειχνε πιτσιρικάς ,αλλά απο οτι λες ξεκινησε το 1972 (πρίν απο 40 χρόνια δηλαδή!)
Για το οτι ειναι οπαδός & παράγοντας του Παναθηναικού δεν το ήξερα (αν παναθηναικός και γώ!)

Οποιαδήποτε πληροφορία για Μιχάλη Αρσένη θα ταν κάτι περισσότερο απο χρήσημη.

Jackie dragon
20-04-12, 21:06
Ο Μιχάλης Αρσένης ειχε παίξει και σε πολλες ελληνικες κινηματογραφικές ταινιες της χρυσης εποχης του '60 σε μικρους ρολους.. Το οτι εγινε "γνωστος" μεσα απο τις βιντεοταινιες ειναι αλλο θεμα..

evanuos
21-04-12, 13:04
Ενας αλλος ηθοποιος ειναι ο Βασιλης ζωνορος οποιος επαιζε σε μικρους ρολους και συνηθως gay ρολους !! μεχρι και σημερα παιζει σε επιθεωρησεις ! μια συνεντευξη μαζι του θα ηταν πολλη ενδιαφερουσα και θα εδινε πληροφοριες για αλλους ηθοποιους!!

θανος
21-04-12, 17:02
ενας αλλος ηθοποιος που δεν ξερω τι απεγινε ειναι ο αντωνης τρικαμηνας που συνηθως επαιζε τον γιατρο η καποιον αλλο σοβαρο ρολο αραγε ζει ακομα??

evanuos
21-04-12, 22:07
ο μιχαλης μοσιος ειναι πλεων συνταξιουχος και ασχολειται με τη ζωγραφικη!! συνταξιουχος ειναι και ο σωττηρης τζεβελεκος! ενω ο μιχαλης μουστακας ειναι στη κυπρο! ο δε νικος παπαναστασιου μετα απο ενα τραγικο συμβαν πριν απο λιγους μηνες που συνεβη στην οικογενεια του λογικα θα εχει αποσυρθει!

exetlaios
22-04-12, 08:32
ο αντωνης τρικαμηνας που συνηθως επαιζε τον γιατρο η καποιον αλλο σοβαρο ρολο

Όντως, καλτ ηθοποιός !
Εκτός από γιατρό, έκανε τον "εγκέφαλο συμμορίας", "επιστήμονα", "διευθυντή εργοστασίου", κλπ.

evanuos
22-04-12, 08:42
Και παμε στον γιωργο πετροχειλο οποιος παιζει σε επιθεωρησεις με τον σεφερλη στη προσωπικη του ζωη παντως μενει σε ενα κτημα στα μεσογεια μαζι με τη τη γυναικα του μαρια γιανοπουλου οπου ασχολουνται με τα αδεσποτα ζωα. Επισης δεν πρεπει να εχουν παιδια!

tzias57
22-04-12, 09:13
ενας αλλος ηθοποιος που δεν ξερω τι απεγινε ειναι ο αντωνης τρικαμηνας που συνηθως επαιζε τον γιατρο η καποιον αλλο σοβαρο ρολο αραγε ζει ακομα??

Τελευταία τηλεοπτική του εμφάνιση στην σειρά "Θα σε δω στο πλοίο" του ALPHA στο ρόλο του σεφ Ζαν Πιερ

θανος
23-04-12, 19:32
εντοπισα προσφατα στο facebook τον γιωργο πολυχρονιδη ο οποιος εχει επισης αποσυρθει και εχει αλλαξει αρκετα η εμφανιση του πλεον http://90lepta.com/s4274.html

Jackie dragon
23-04-12, 19:44
Ο Αντωνης Τρικαμηνας ειχε συμμετάσχει και στη θεατρικη παράσταση "Ο Ηλίας του 16ου" με το Μάρκο Σεφερλή το καλοκαίρι του 2002.. Για το Θωμά Κωνσταντινίδη εχει μαθει κανεις τιποτα?

evanuos
23-04-12, 21:28
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιάννης_Μαραγκός

Ενας αλλος ηθοποιος που εχει σελιδα στο facebook

evanuos
25-04-12, 21:05
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιάννης_Αστρακάκης

σημερα ασχολειται με τα κοινα στο δημο περιστεριου

θανος
25-04-12, 23:14
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιάννης_Αστρακάκης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%93%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82_%CE%91% CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF %82) σημερα ασχολειται με τα κοινα στο δημο περιστεριου

γνωστη φατσα επαιζε συνηθως ρολους κακων τον θυμαμαι στο παλικαρι στα θρανια σαν μελος της ομαδας των μηχανοβιων που πλακωνει στο ξυλο ο μιχαλοπουλος τον ειχα δει σε μια διαφιμηση για επιπλα στο Bluesky

panp
26-04-12, 06:22
Ωχ, κι άλλα δυσάρεστα...
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=136015&catid=10

evanuos
26-04-12, 10:56
http://www.peristerimazi.gr/index.php/ypopsifioi/item/33-giannis-astrakakis

Ο Γιαννης Αστρακακης πως ειναι σημερα!

johnyk
26-04-12, 17:18
Ξερει κανεις τι απεγινε η Νικη Ζωγραφου?

Stormwatch
26-04-12, 18:01
Ξερει κανεις τι απεγινε η Νικη Ζωγραφου?

Ισως το μεγαλύτερο "τούμπανο" του ελληνικού βίντεο...

θανος
26-04-12, 18:28
η γιουλη ηλιoπουλου παιζει ακομα σε παιδικες παραστασεις μαλιστα αυτη την εποχη παιζει στο θεατρο αυλαια τον <<αγελαστο πριγκιπα>>

evanuos
26-04-12, 21:37
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιώργος_Παρμαξιζόγλου η τυχη του αγνοειται !!

θανος
26-04-12, 21:45
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιώργος_Παρμαξιζόγλου η τυχη του αγνοειται !!

τον θυμαμαι να παιζει κομπαρσος σε λαμψη και καλημερα ζωη αλλα απο εκει και υστερα οντως δεν εχει εμφανιστει πουθενα

exetlaios
27-04-12, 06:41

Παίζει να έχει κάνει ΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ βιντεοταινίες !

Δεν υπάρχει ταινία με ρόλο μπράβου/κακού/ληστή κλπ, που να μην εμφανίζεται.

evanuos
27-04-12, 21:26
Ο Γιαννης Ματαραγκας (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιάννης_Ματαράγκας) ειναι και ζωγραφος επισης ασχολειται με τα σκηνικα σε θεατρικες παραστασεις στο δημο περιστεριου.Γυναικα του ειναι η Τετα Κωνσταντα και αδερφος του ο Γιωργος Ματαραγκας

evanuos
28-04-12, 08:38
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Νίκος_Καραγεώργης δυσκολες ωρες περναει ο ηθοποιος Νικος Καραγεωργης λογω ανεργιας λεει ο ιδιος σε σχετικο δημοσιευμα

θανος
28-04-12, 11:18
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Νίκος_Καραγεώργης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CF%81% CE%B1%CE%B3%CE%B5%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%B7%CF%82) δυσκολες ωρες περναει ο ηθοποιος Νικος Καραγεωργης λογω ανεργιας λεει ο ιδιος σε σχετικο δημοσιευμα

οπως εχω ξαναγραψει πιο πανω τον ειχα δει αλλα για καποιο λογο δεν ηθελε ουτε να ακουει για τις βιντεοταινιες του 80

johnyk
28-04-12, 14:12
Τελικα ουδεις γνωριζει τι απεγινε η Νικη Ζωγραφου?Η η Μαιρη Αλυφαντη?Η δευτερη επαιζε μεχρι τα μεσα της δεκαετιας του 90 σε διαφορα σηριαλ.

Jackie dragon
28-04-12, 17:52
Για τη Σταυρίνα Πρεβεδώρου γνωριζει κανεις κατι?

tonytony
28-04-12, 18:38
οπως εχω ξαναγραψει πιο πανω τον ειχα δει αλλα για καποιο λογο δεν ηθελε ουτε να ακουει για τις βιντεοταινιες του 80

Λογικό δεν είναι;;; ;)

evanuos
29-04-12, 08:59
Η Μαίρη Αλυφαντή (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Μαίρη_Αλυφαντή) εχει σελιδα στο face....

Σταυρίνα Πρεβεδώρου (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Σταυρίνα_Πρεβεδώρου). Οι σχετικες πληροφοριες λενε οτι ασχολειται με το χορο ενω το 2011 επαιξε σε θεατρικη παρασταση με τη καιτη φινου !

evanuos
01-05-12, 08:26
Νίκη Ζωγράφου (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Νίκη_Ζωγράφου), μαλλον η καριερα της σταματησε αποτομα.

tzias57
01-05-12, 20:25
Ο κωστας μπακαλης εαν ειναι ο ιδιος! επαιζε σε παιδικη θεατρικη παρασταση το 2010.Ενας αλλος ηθοποιος που επαιζε σε βιντεοκασετες ηταν ο τολης πολλατος οποιος πεθανε το 2002 ειχα μιλησει με το γιο του στο fac... ενας αλλο ηθοποιος που επαιζε δευτερους ρολους σε βιντεοκασετες διπλα στον μουστακα ηταν ο πανος κορκοτας οποιος πεθανε και αυτος ειχα μιλησει στο fac...με τον ηθοποιο θαναση παπαδοπουλο και μου εδωσε αυτη τη πληροφορια οπως οτι και ο τασος ψωμοπουλος ειναι στη θεσ/νικη και εχει προποτζιδικο! Στο fac..ειναι και η γκελυ γαβριηλ οπως επισης ειναι και μαιρη αλυφαντη!

Για τον Κώστα Μπάκαλη. Μόλις πριν λίγο τον είδα σε διαφήμηση των carefour μαζί με την Μάγδα Τσαγγάνη

evanuos
02-05-12, 21:18
Την ειδα και εγω τη διαφημιση και οντως παιζει η Μαγδα Τσαγκανη αλλα τον Κωστα Μπακαλη που κανει το συζυγο της δεν τον αναγνωρισα καλα που το ανεφερες!!

tzias57
03-05-12, 09:45
Μερικά νέα για την Ελένη Φιλίνη

http://www.zappit.gr/default.php?pname=Article&cat_id=8&art_id=14647

Wally
03-05-12, 09:49
Και μετα διαβαζω απο ορισμενους ηθοποιους οτι οι βιντεοταινιες ηταν κατι ποταπο που θελουν να ξεχασουν...

Καινουργια "μεγαλεια"

evanuos
03-05-12, 19:03
Ο Αλέκος Γιαννάκης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Αλέκος_Γιαννάκης) επαιξε στο ροδα τσαντα και κοπανα το καινουργιο !

evanuos
07-05-12, 11:17
Φίλιππος Γκιώνης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Φίλιππος_Γκιώνης) αλλη μια μορφη του ελληνικου βιντεο οποιος συνεχιζει στο θεατρο ακομα δειτε αυτο http://www.elthraki.gr/details.php?id=1165

video80
08-05-12, 09:08
Γνωστή φισιογνωμία καρατερίστα του ελληνικού βίντεο(στο ρόλο του δικαστή) συμμετέχει στην κενούργια διαφήμηση κηνητής τηλεφωνίας ,οπου γιρίζετε σε δηκαστιριο. Μου διαφευγει το όνομα του , τον έχουμε δεί σε εκατοντάδες βιντεοταινίες
Αξιοσιμίοτο είναι οτι ειπαρχει και 2ος ηθοποιός απο την ίδια κατηγορία και είναι Σταμάτης Τζελέπης.

Οσον αφορά τον Φίλιππα Γκιώνη ,είμασταν στα ίχνη του προ λίγων μηνών αλλά πιθανός να μας αποφεύγει.

Serafeim
08-05-12, 15:37
Γνωστή φυσιογνωμία καρατερίστα του ελληνικού βίντεο (στο ρόλο του δικαστή) συμμετέχει στην καινούρια διαφήμιση κινητής τηλεφωνίας που γυρίζεται σε δικαστήριο. Μου διαφεύγει το όνομα του, τον έχουμε δει σε εκατοντάδες βιντεοταινίες

Ο Γιώργος Παληός (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιώργος_Παληός)

video80
08-05-12, 17:13
Ευχαριστώ πολύ τον φίλο Serafeim που μας διαφώτισε για αυτόν τον ηθοποιό , (ειπάρχει άρα και ζεί!). Με εξέπλιξε το γεγονός που τον είδα σε διαφημστικό σπότ του 2012 ,οπου εδώ και 10ετίες είταν εξαφανισμένος. Μηπος τελικά οι διαφημιστές ψάχνουν (εν μέσω κρίσης) ηθοποιούς του 80 ,και άν τελικά διαβάζουν το φορουμ μας και πέρνουν ιδέες? Θα το δείξει ο χρόνος!

Επι τι ευκερία γνωρίζει κανεις εαν ο ηθοποιός έχει συγγένεια με τον Κώστα Παλιό?

evanuos
08-05-12, 19:18
Μαίρη Χαλκιά (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Μαίρη_Χαλκιά)...αν και δεν ειναι ηθοποιος του βιντεο μονο
Να καποιες πληροφοριες (http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catid=3&artID=919727)

tzias57
08-05-12, 22:53
Κάποια νέα για την Καίτη Φίνου

http://www.markos.tv/pasignosti-ithopoios-se-ekpompi-seksoyalikoy-periexomenoy

video80
09-05-12, 09:30
Κάποια νέα για την Καίτη Φίνου

http://www.markos.tv/pasignosti-ithopoios-se-ekpompi-seksoyalikoy-periexomenoy

Το περιμενα να το ακούσω για Καίτη φίνου ,αλλά πολύ περισσότερο για Λίντα Γίγα η οποια είναι εξαφανισμένη.

mhmerotategiatipino
09-05-12, 15:23
Χτες ημουν στην εκθεση βιβλιου στο Πεδιον του Αρεως στο περιπτερο της δουλειας μου. Μαντεψτε ποιος ψωνισε! Ο Τωνυ Γιακωβακης! Πιο ψηλος απο οτι νομιζα, πιο σωματωδης αλλα κυριος!!!! :)

lolota
09-05-12, 15:58
Χτες ημουν στην εκθεση βιβλιου στο Πεδιον του Αρεως στο περιπτερο της δουλειας μου. Μαντεψτε ποιος ψωνισε! Ο Τωνυ Γιακωβακης! Πιο ψηλος απο οτι νομιζα, πιο σωματωδης αλλα κυριος!!!! :)

χαχαχαχαχαχαααααααααααααααααααααααααααααα!
ΑΝΕΣΤΗΘΗ??????????
ΘΑΥΜΑ! ΘΑΥΜΑ!!!!!!!!

video80
09-05-12, 16:53

Ο Τονυ Ιακωβάκης απεβίωσε το 2003 ,ομως θέλω να κάνω μια παρατήρηση. Κύριοι είναι γεγονός οτι εμφανίζονται σωσίες (και απο ζωντανούς ,αλλά και απο πεθαμένους! ) ,εγώ πρίν απο αρκετό κερό ετυχε να δώ σωσία του Νίκου Σταυρίδη αλλά και του Μίμη Φωτόπουλου!!!

Αγαπητέ χρήστη : mhmerotategiatipino ,εγώ σε πιστεύω ,αλλά δεν μπορεί να γράφεις σε αυτό το thread κάτι το εντελός άτοπο(!).Εντελός φιλικά για ολους εμάς που "λυσάμε" να μαθένουμε για τη συγκεκριμένη κατηγορία ηθοποιών και γνωρίζουμε ποιοι έχουν φίγει απο τη ζωη...

lolota
09-05-12, 17:50
Οχι, εγω πιστευω οτι ΖΕΙ!
Εδω πεθανε και ανεστηθη αμεσως ο James Blunt χαχαχαχαχα!

D@redevil
09-05-12, 18:11
Ας ξαναέρθουμε ontopic παρακαλώ! :)

evanuos
09-05-12, 21:07
Ο Βασίλης Καμίτσης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Βασίλης_Καμίτσης), αλλη μια μορφη της δεκαετιας του 80 !

Στο θεατρο παιζει ακομα. Να καποιες πληροφοριες (http://www.artandlife.gr/Athina- eimaste_akoma_zontanoi_toy_kosta_papapetroy_kai_th anasi_alfonso)

Nikos1987
09-05-12, 21:16
Γεια σας παιδια!Μπραβο για το θεμα που εχετε ανοιξει σχετικα με αυτους τους ηθοποιους που μπορει να τους γνωρισαμε στο βιντεο,αλλα ο καθενας απο αυτους εγραψε τη δικια του ιστορια.Ειδα πιο επανω που καποιος φιλος αναφερθηκε στον Αντωνη Τρικαμηνα που επαιζε σε διαφορους ρολους σε βιντεοταινιες.Λοιπον,εγω κατα τυχη και περισυ,αλλα και προπερσυ παραμονη του 15Αυγουστου, τον ειδα μεσα στον Ιερο Ναο της Θεοτοκου στον Κολωνο.Λογικα εκει θα μενει.Βασικα εχει παχυνει αρκετα,το μουσι το εχει ακομα αλλα δειχνει ο ανθρωπος οτι εχουνε περασει και τοσα χρονι,κατα τ αλλα παντως εδειχνε καλα ο ανθρωπος.

Nikos1987
10-05-12, 12:10
Ενας αλλος ηθοποιος που περασε απο το Ελληνικο βιντεο,που σημερα δεν ξερουμε τι εχει απογινει ειναι ο Διονυσης ή Σακης Σαμαρτζης.Ενας με μουσι που ειχε παιξει σε πολλες ταινιες μαζι με το Διονυση ξανθο.πχ στο Γυρο του θανατου εναν απο τους μαφιοζους που παρακολουθουσαν το Διονυση ξανθο,στο Αγρια Νιατα που επαιζε τον προπονητη,στο Θυρα 7 που επαιζε τον πατερα του Χρηστου Καλοου.

georgeikos
10-05-12, 12:26
τις προαλλες πετυχα την πωλινα γκιωνακη στο κολωνακι να τρωει..

mhmerotategiatipino
10-05-12, 17:34
Παιδια ζητω συγνωμη ΜΕΓΑΛΗ. Τον Αντωνη Τρικαμηνα εννοουσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (να μαθω να ψαχνω πρωτα, να μαθω να ψαχνω πρωτα, να μαθω να ψαχνω πρωτα, να μαθω να ψαχνω πρωτα, να μαθω να ψαχνω πρωτα, να μαθω να ψαχνω πρωτα......)

Jackie dragon
10-05-12, 18:03
Εγω παιδια ειδα τη Τριτη που μας πέρασε επι της οδου Αθηνάς στο κέντρο της Αθήνας να περπατα ο ηθοποιος της παρακατω εικονας (δε ξερω το ονομα του αλλα εχει παιξει σε αρκετες βιντεοταινιες και ειναι πολυ γνωστη φυσιογνωμια) Ποιο ειναι το ονομα του?

http://www.greektenies.com/images/fotografies/trellos19882_400.jpg
Απο τη βιντεοταινία "Ενας τρελος θα μας σωσει" (1988)

evanuos
10-05-12, 21:32
Λεωνίδας Νικολαϊδης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Λεωνίδας_Νικολαϊδης) ειναι το ονομα του αλλα δεν υπαρχει φωτογραφια συνηθως επαιζε με των Μουστακα σε δευτερους ρολους.
Ευκαιρια ειναι οι υπευθυνη του forum να βαλουν τη φωτο!

D@redevil
10-05-12, 22:09
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Λεωνίδας_Νικολαϊδης ειναι το ονομα του αλλα δεν υπαρχει φωτογραφια συνηθως επαιζε με των Μουστακα σε δευτερους ρολους ευκαιρια ειναι οι υπευθυνη του foroum να βαλουν τη φωτο!

Τακτοποιήθηκε! :)

evanuos
12-05-12, 07:12
να καποιες πληροφοριες που δεν ξεραμε! http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/187020/ti-kanei-simera-i-vina-asiki-/

Nikos1987
13-05-12, 22:06
Ενας αλλος οχι πολυ γνωστος,αλλα χαρακτηριστικη μορφη σε ταινιες με τον Ταμτακο.Ειναι ο Σωτος Μαρτινος.Ο τυπος του βιντεοκλαμπ στο Ο Ταμτακος στο Ναυτικο που γουσταρε την Χριστινα Παπα κορη του Γιωργου Τζωρτζη και ο Ταμτακος του πουλαγε παραμυθι.Επισης ητανε στον Τελευταιο Γυφτοκρατορα σαν κλεπταποδοχος που τον εφτυσε ο Αστραπογιαννος. Δυστυχως ειχε μια πολυ ασχημη εμπειρια τον τελευταιο καιρο συμφωνα με τα δημοσιευματα,σκοτωθηκε η κορη του σε τροχαιο http://www.axortagos.gr/skotothike-troxaio-neari-ellinida-ithopoios-foto.html .Επισης αν θελετε να δειτε πως ειναι σημερα,εχει fb αλλα μονο με 2 φιλους.Βαλτε στην αναζητηση Sotos Martinos θα βγαλει 2 προφιλ.Το δευτερο ειναι.

video80
14-05-12, 09:36
Ενας αλλος οχι πολυ γνωστος,αλλα χαρακτηριστικη μορφη σε ταινιες με τον Ταμτακο.Ειναι ο Σωτος Μαρτινος.Ο τυπος του βιντεοκλαμπ στο Ο Ταμτακος στο Ναυτικο που γουσταρε την Χριστινα Παπα κορη του Γιωργου Τζωρτζη και ο Ταμτακος του πουλαγε παραμυθι.Επισης ητανε στον Τελευταιο Γυφτοκρατορα σαν κλεπταποδοχος που τον εφτυσε ο Αστραπογιαννος. Δυστυχως ειχε μια πολυ ασχημη εμπειρια τον τελευταιο καιρο συμφωνα με τα δημοσιευματα,σκοτωθηκε η κορη του σε τροχαιο http://www.axortagos.gr/skotothike-troxaio-neari-ellinida-ithopoios-foto.html .Επισης αν θελετε να δειτε πως ειναι σημερα,εχει fb αλλα μονο με 2 φιλους.Βαλτε στην αναζητηση Sotos Martinos θα βγαλει 2 προφιλ.Το δευτερο ειναι.

Τον Θυμάμε τον ηθοποιό! Με τι ασχολείτε τώρα? Θα είταν και αυτός μια (φθηνή) καλή λήση για σποτάκια.

mhmerotategiatipino
14-05-12, 21:52
Παυλος Ευαγγελοπουλος και Γιωργος Πετροχειλος σημερα (www.newsbeast.gr).

peterpapas
15-05-12, 08:04
-παιδια πριν 5-6 χρονια ειχα ακουσει στα ΜΜΕ οτι ο τρικαμηνας απεβιωσε.και ελεγαν και το βιογραφικο του.οτι ηταν ρωσικης καταγωγης κλπ..

Nikos1987
15-05-12, 10:48
Αλλος ηθοποιος που συναντουσαμε συχνα σε βιντεοτανιες ειναι ο Χρηστος Σαββας,που επαιζε συνεχεια το ρολο του αστυνομικου.

BETTY BOOP
15-05-12, 16:47
Τι κάνει ο Ερρίκος Μπριόλας; Συμμετείχε σε παλιές ελληνικές ταινίες και σε βιντεοταινίες της δεκαετίας του 80.

video80
15-05-12, 19:29
Αλλος ηθοποιος που συναντουσαμε συχνα σε βιντεοτανιες ειναι ο Χρηστος Σαββας,που επαιζε συνεχεια το ρολο του αστυνομικου.

Πολύ καλός φίλος του κ.Τσάκωνα ,απο οτι μας έχει πεί ο ίδιος , ασχολείτε με θεατρικές παραστάσεις τα τελευταία χρόνια.

θανος
16-05-12, 07:36
o ανδρεας πονος που επαιζε τον ανθυπομοιραρχο στο βασικα καλησπερα σας παιζει στην διαφιμηση του carefour και τον ειχα δει περισυ και σε διαφιμηση της Vodafone δεν ξερω αν τον εχετε προσεξει και εσεις

Dominion
17-05-12, 03:16
video80 το τηλεφωνό μου το χετε

evanuos
18-05-12, 19:01
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Μιχάλης_Μουστάκας ειναι ανιψιος του Σωτηρη Μουστακα σημερα βρισκεται στη Κυπρο μονιμα και συνεχιζει τη καριερα του!!

evanuos
19-05-12, 21:11
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιώργος_Λουκάκης αν και η καριερα του δεν ξεκινησε στα 80 επαιξε ομως σε δεκαδες βιντεοταινιες !!απεβιωσε το 1995

drspiros
19-05-12, 22:04
Τι κάνει ο Ερρίκος Μπριόλας; Συμμετείχε σε παλιές ελληνικές ταινίες και σε βιντεοταινίες της δεκαετίας του 80.
Δε θα 'θελα να μάθω! Νομίζω ότι έχει "φύγει" εδώ και αρκετά χρόνια (τουλάχιστον 10)

θανος
20-05-12, 17:16
video80 το τηλεφωνό μου το χετε

εγω το εχω καθυστερησει γιατι λειπω θα επικοινωνησουμε συντομα
ο νικος παπαναστασιου μιλησε σε εφημεριδα για τις τραγικες στιγμες που περναει http://www.inews.gr/0/nikos-papanastasiou-zo-mono-gia-ton-gio-mou.htm

evanuos
20-05-12, 20:02
http://www.youtube.com/watch?v=1Fa-_0fs0ME προκειται για αποσπασμα απο θεατρικη παρασταση με τον Ερρικο Μπριολα!!

video80
20-05-12, 21:38
εγω το εχω καθυστερησει γιατι λειπω θα επικοινωνησουμε συντομα
ο νικος παπαναστασιου μιλησε σε εφημεριδα για τις τραγικες στιγμες που περναει http://www.inews.gr/0/nikos-papanastasiou-zo-mono-gia-ton-gio-mou.htm

θάνο μου σε περιμένουμε εδώ πώς και πώς.

Για τον Νίκο Παπανταστασίου στεναχωρέθηκα με αυτό το άρθρο που διαβασα. Δεν είχα ιδέα! Φενότανε νιφάλιος στην συμετοχή του στην νέα "ρόδα".

Serafeim
20-05-12, 23:29
Φαινότανε νηφάλιος στη συμμετοχή του στη νέα "ρόδα".
Η κόρη του, σύμφωνα με το σύνδεσμο παραπάνω, έφυγε έξι μήνες πριν...

evanuos
21-05-12, 11:39
http://www.youtube.com/watch?v=mmrjQ_GqX (http://www.youtube.com/watch?v=mmrjQ_GqXCc) στο βιντεο αυτο παιζει ο Σωτος Μαρτινος μιας και αναφερθηκε ενας φιλος σε αυτον ! και γιατι διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει φωτογραφια του στο RetroDB ..........!

θανος
21-05-12, 15:59
http://www.youtube.com/watch?v=mmrjQ_GqX (http://www.youtube.com/watch?v=mmrjQ_GqXCc) στο βιντεο αυτο παιζει ο Σωτος Μαρτινος μιας και αναφερθηκε ενας φιλος σε αυτον ! και γιατι διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει φωτογραφια του στο RetroDB ..........!

τον εντοπισα στο ιντερνετ εχασε προσφατα την κορη του....

video80
21-05-12, 16:53
Και συμπτωματικά πριν 1-2 μέρες έβλεπα βιντεοταινία του! (αλλά δεν θα σας πώ ποιά!!). Κρίμα για τον άνθρωπο ,είναι και αυτός απο τις "αξίες" στα ελληνικά 1980ς.

Οποιος έχει προσφατη φώτο του θα είθελα να ποστάρει να δούμε.

evanuos
21-05-12, 20:15
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γιώργος_Γεωργίου_(II) συνηθως επαιζε ρολους δευτερους . Εχει σελιδα στο facebook για οσους ενδιαφερονται!!

θανος
24-05-12, 20:15
ανακαλυψα τον βασιλη καμιτση και μιλησαμε στο Facebook πολυ ευγενικος ανθρωπος

evanuos
25-05-12, 11:06
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Βαγγέλης_Παππάς Επισης εχει σελιδα στο face.... μαλιστα εχει φωτογραφιες απο βιντεοταινιες απο τα παρασκηνια!!

evanuos
26-05-12, 08:56
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Ισμήνη_Καλέση οι πληροφοριες λενε οτι παντρευτηκε εδω και καποια χρονια ακομα οτι σπουδασε και ενιοτε παιζει σε καμια θεατρικη παρασταση!

tzias57
26-05-12, 16:04
Μερικές πληροφορίες για τον Σπύρο Θεοδόση

http://www.madata.gr/diafora/showbiz/197654.html

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82_%CE%98%CE%B5% CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B7%CF%82

θανος
26-05-12, 16:45
Μερικές πληροφορίες για τον Σπύρο Θεοδόση

http://www.madata.gr/diafora/showbiz/197654.html

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Σπύρος_Θεοδόσης (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82_%CE%98%CE%B5% CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B7%CF%82)

κριμα γιατι τον γνωριζο προσωπικα και μου ηρθε ξαφνικο οταν διαβασα το προβλημα του δεν το δειχνει προς τα εξω αλλα γενικα ειναι απομωνομενος και δεν κανει συχνες εμφανισεις εχασε και τον σκυλο του πριν μισο χρονο πυ ηταν μαζι 18 χρονια και του στοιχισε

θανος
26-05-12, 20:39
τελικα μιλησα μαζι του και δεν ειναι οπως τα γραφουν αυτος τους ειπε για την ανεργια και την αβεβαιοτητα που υπαρχεικαι αυτοι για να πουλησουν φυλλα (οπως γινεται συνηθως) εγραψαν για την καταθλιψη

video80
26-05-12, 20:44
τελικα μιλησα μαζι του και δεν ειναι οπως τα γραφουν αυτος τους ειπε για την ανεργια και την αβεβαιοτητα που υπαρχεικαι αυτοι για να πουλησουν φυλλα (οπως γινεται συνηθως) εγραψαν για την καταθλιψη

O Σπύρος Θεοδόσης είταν απο τους πιτσιρικάδες του 80 ,δεν τον θυμάμε σε πολλές βιντεοταινίες. Αμυδρά μόνο στην 3η ρόδα.
Παιδί του Ευστρατιάδη? Οπως και ο κ.Γιαννάκης.

θανος
26-05-12, 21:15
O Σπύρος Θεοδόσης είταν απο τους πιτσιρικάδες του 80 ,δεν τον θυμάμε σε πολλές βιντεοταινίες. Αμυδρά μόνο στην 3η ρόδα.
Παιδί του Ευστρατιάδη? Οπως και ο κ.Γιαννάκης.

τον θυμασαι σιγουρα για την ατακα στο 0:43
http://www.youtube.com/watch?v=wg3S4kABFFc

evanuos
27-05-12, 07:05
http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catid=3&artID=1475801 μια δυσαρεστη ειδηση για τον ηθοποιο Θεμη Μανεση!

moatsos
28-05-12, 04:27
Χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, δεν ξέρω αν η κυρία Στέλλα Κωνσταντινίδου εργάζεται σήμερα ως τηλεφωνήτρια στο ραδιοφωνικό σταθμό Real FM. Εμφανισιακά μοιάζει, αλλά και πάλι λέω δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Ένα τηλεφώνημα στο σταθμό θα μας έλυνε την απορία...

Παιδια καλησπερα...κατα λαθος μπηκα εδω αλλα θελω να σας πω οτι η κα Στελλα Κωνσταντινιδου μενει στον ιδιο οροφο με εμενα στο Παλαιο Φαληρο. Ειναι πολυ ευγενικη παντα και μια φορα στο ασανσερ την ρωτησα αν ηταν οντως η ηθοποιος της δεκαετιας του 80 και μου χαμογελασε και μου ειπε τι τα θυμασαι αυτα τωρα. Αν καποιος ενδιαφερεται στειλτε μυνημα. Το ονομα μου ειναι Κωστας.

evanuos
28-05-12, 13:34
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%88%CE%BB%CE%B5%CE%BD%CE%B1_%CE%A3%CF%84%CF%81% CE%B1%CF%84%CE%AE αλλη μια ηθοποιος του 80 που δεν υπαρχουν πληροφοριες για το τι κανει σημερα!

Jackie dragon
28-05-12, 19:26
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%88%CE%BB%CE%B5%CE%BD%CE%B1_%CE%A3%CF%84%CF%81% CE%B1%CF%84%CE%AE αλλη μια ηθοποιος του 80 που δεν υπαρχουν πληροφοριες για το τι κανει σημερα!

'Eλενα Στρατή.. απο τις πιο όμορφες Ελληνίδες που πέρασαν απο το κινηματογράφο και τις ελληνικές βιντεοταινίες των 80's! Γυναικάρα !!!

evanuos
28-05-12, 19:54
-παιδια πριν 5-6 χρονια ειχα ακουσει στα ΜΜΕ οτι ο τρικαμηνας απεβιωσε.και ελεγαν και το βιογραφικο του.οτι ηταν ρωσικης καταγωγης κλπ..
Σημερα ετυχε να δω ενα μικρο αποσπασμα απο μια βιντεοταινια οπου επαιζε η ρενα βλαχοπουλου μαζι με τον αντωνη τρικαμηνα εκανε τον γιατρο και σε μια φαση τον ρωταει η βλαχοπουλου στο ασχετο αν ειναι απο τη ρωσια! http://www.youtube.com/watch?v=-j26JFcXoGA&feature=channel&list=UL

ioli1453
28-05-12, 22:14
Παιδια καλησπερα...κατα λαθος μπηκα εδω αλλα θελω να σας πω οτι η κα Στελλα Κωνσταντινιδου μενει στον ιδιο οροφο με εμενα στο Παλαιο Φαληρο. Ειναι πολυ ευγενικη παντα και μια φορα στο ασανσερ την ρωτησα αν ηταν οντως η ηθοποιος της δεκαετιας του 80 και μου χαμογελασε και μου ειπε τι τα θυμασαι αυτα τωρα. Αν καποιος ενδιαφερεται στειλτε μυνημα. Το ονομα μου ειναι Κωστας. Κωστα ευχαριστουμε για τις πληροφοριες σου για την Στελλα Κωνσταντινιδου ηθελα πολυ να μαθω νεα της ηταν πολυ γλυκια παρουσια στις βιντεοταινιες.
Μηπως ξερεις αν ασχολειται ακομα με τα καλλιτεχνικα ή αν εχει οικογενεια και τα παρατησε?

moatsos
29-05-12, 01:57
Δεν εχω ρωτησει ποτε λεπτομεριες, παντως οικογενεια δεν πρεπει να εχει γιατι δεν εχω δει καποιον αλλο να μενει μαζι της. Ξερω οτι εχει μια γατα που την λενε Μαγια. Επισης ξερω οτι πρεπει να δουλευει καπου γιατι παντα βγαινει εξω το πρωι και γυριζει απογευμα, τωρα αν εχει σχεση με τα καλλιτεχνικα η δουλεια της ποιος ξερει. Αν αληθινα καποιος ενδιαφερεται μπορω να δωσω διευθυνση, αλλα να ειναι κατι σοβαρο, συνεντευξη ας πουμε. Μονο που δεν θα ηθελα να μαθει οτι εγω ειπα που μενει γιατι την ξερω τη γυναικα και μπορει να θυμωσει μαζι μου. Σαν χαρακτηρας ειναι παρα πολυ ευγενικη, ξερει να μαγειρευει και αγαπαει τα ζωα, ταιζει πολλες γατες στη γειτονια και μια φορα με εστειλε στο μινι μαρκετ της γωνιας για να της αγορασω κονσερβες με γατοτροφη!!!

ioli1453
29-05-12, 09:25
Δεν εχω ρωτησει ποτε λεπτομεριες, παντως οικογενεια δεν πρεπει να εχει γιατι δεν εχω δει καποιον αλλο να μενει μαζι της. Ξερω οτι εχει μια γατα που την λενε Μαγια. Επισης ξερω οτι πρεπει να δουλευει καπου γιατι παντα βγαινει εξω το πρωι και γυριζει απογευμα, τωρα αν εχει σχεση με τα καλλιτεχνικα η δουλεια της ποιος ξερει. Αν αληθινα καποιος ενδιαφερεται μπορω να δωσω διευθυνση, αλλα να ειναι κατι σοβαρο, συνεντευξη ας πουμε. Μονο που δεν θα ηθελα να μαθει οτι εγω ειπα που μενει γιατι την ξερω τη γυναικα και μπορει να θυμωσει μαζι μου. Σαν χαρακτηρας ειναι παρα πολυ ευγενικη, ξερει να μαγειρευει και αγαπαει τα ζωα, ταιζει πολλες γατες στη γειτονια και μια φορα με εστειλε στο μινι μαρκετ της γωνιας για να της αγορασω κονσερβες με γατοτροφη!!!Κωστα και παλι ευχαριστω πολυ για αυτα που μας ειπες για την Στελλα Κωνσταντινιδη και μας ειπες αρκετα πραγματα και ενδιαφεροντα που δειχνουν την καλοσυνη της. Χαιρομαι πολυ που μας ειπες οτι ειναι φιλοζωη και αγαπαει τις γατες γιατι αγαπω κι εγω πολυ τα ζωακια. Να σε ρωτησω και κατι εμφανισιακα εχει αλλαξει ή εχει παραμεινει οπως τη θυμομαστε απο τις βιντεοταινιες? Πως ειναι σημερα εμφανισιακα? Ευχαριστουμε και παλι Κωστα.

evanuos
29-05-12, 20:48
Παιδια καλησπερα...κατα λαθος μπηκα εδω αλλα θελω να σας πω οτι η κα Στελλα Κωνσταντινιδου μενει στον ιδιο οροφο με εμενα στο Παλαιο Φαληρο. Ειναι πολυ ευγενικη παντα και μια φορα στο ασανσερ την ρωτησα αν ηταν οντως η ηθοποιος της δεκαετιας του 80 και μου χαμογελασε και μου ειπε τι τα θυμασαι αυτα τωρα. Αν καποιος ενδιαφερεται στειλτε μυνημα. Το ονομα μου ειναι Κωστας.
Καλησπερα και απο εμενα εστω και καθυστερημενα αν και εγω ειμαι καινουργιο μελος σαν εσενα!! ελπιζω η γνωστη ομαδα να εκμεταλλευτει αυτη την πληροφορια!

Ενας αλλος ηθοποιος του 80 ειναι ο Γιαννης Ρωτας αδερφος του Σταθη Ψαλτη διαβαστε ενα αποκλειστικο!http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=1&artid=1315288&catid=5

tonytony
30-05-12, 01:26
Καλησπερα και απο εμενα εστω και καθυστερημενα αν και εγω ειμαι καινουργιο μελος σαν εσενα!! ελπιζω η γνωστη ομαδα να εκμεταλλευτει αυτη την πληροφορια!

Συμφωνώ απόλυτα! Πιστεύω πως πολλοί θα θέλαμε μια συνέντευξη της Στέλλας Κωνσταντινίδου!

moatsos
30-05-12, 06:58
Κωστα και παλι ευχαριστω πολυ για αυτα που μας ειπες για την Στελλα Κωνσταντινιδη και μας ειπες αρκετα πραγματα και ενδιαφεροντα που δειχνουν την καλοσυνη της. Χαιρομαι πολυ που μας ειπες οτι ειναι φιλοζωη και αγαπαει τις γατες γιατι αγαπω κι εγω πολυ τα ζωακια. Να σε ρωτησω και κατι εμφανισιακα εχει αλλαξει ή εχει παραμεινει οπως τη θυμομαστε απο τις βιντεοταινιες? Πως ειναι σημερα εμφανισιακα? Ευχαριστουμε και παλι Κωστα.

Ε,ενταξει δεν εινα και η κοπελιτσα που επαιζε στις βιντεοκασσετες αλλα αν την δει καποιος που βλεπει συχνα τετοιες ταινιες θα την αναγνωρισει σιγουρα.Εχει ενα κενο αναμεσα στα μπροστινα της δοντια και τα μαλλια της ειναι βαμενα ξανθα. Την ειδα χθες το απογευμα στο μπαλκονι να ποτιζει τις γλαστρες και ημουν σχεδον αποφασισμενος να τις πω για το site αλλα ντραπηκα. Πριν απο 3 η 4 χρονια ηταν πιο γεματουλα αλλα τωρα εχει αδυνατισει αρκετα. Τι αλλο να σας πω....Αισθανομαι σαν κατασκοπος!!!

ioli1453
30-05-12, 08:48
Ε,ενταξει δεν εινα και η κοπελιτσα που επαιζε στις βιντεοκασσετες αλλα αν την δει καποιος που βλεπει συχνα τετοιες ταινιες θα την αναγνωρισει σιγουρα.Εχει ενα κενο αναμεσα στα μπροστινα της δοντια και τα μαλλια της ειναι βαμενα ξανθα. Την ειδα χθες το απογευμα στο μπαλκονι να ποτιζει τις γλαστρες και ημουν σχεδον αποφασισμενος να τις πω για το site αλλα ντραπηκα. Πριν απο 3 η 4 χρονια ηταν πιο γεματουλα αλλα τωρα εχει αδυνατισει αρκετα. Τι αλλο να σας πω....Αισθανομαι σαν κατασκοπος!!!Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μας εδωσες ησουν πολυ σαφης και μας ελυσες ολες τις αποριες που μπορει να υπηρχαν.Πιστευεις οτι αν της ελεγες για το site μας θα την ενοχλουσε αυτο? Επειδη εσυ ξερεις πως θα αντιδρουσε γιατι την γνωριζεις γιαυτο ρωταω.

evanuos
30-05-12, 20:50
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A0%CF%8C%CF%80%CE%B7_%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CF%84% CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%81%CE%B7 Σε αρκετες βιντεοταινιες επαιζε με τον Μουστακα, πληροφοριες υπαρχουν μεχρι τα μεσα του 90!

evanuos
31-05-12, 21:27
Υπαρχουν καποιες πληροφοριες για τη Λιντα Γιγα τις οποιες θα μεταφερω με καθε επιφυλαξη απο μια συζητηση που εγινε σε ενα αλλο forum προκειται για μηνυμα που δημοσιευθηκε το 2007. Το μηνυμα ελεγε οτι ειναι παντρεμενη και εχει μια κορη 19 χρονων και οτι ειναι 44χρονων ενω πριν γινει ηθοποιος εκανε ενοργανη γυμναστικη σε επιπεδο πρωταθλητισμου.

evanuos
01-06-12, 20:31
Ειναι γεγονος η Πεπη Σταυροπουλου εχει σελιδα στο facebook!!

video80
01-06-12, 20:34
Υπαρχουν καποιες πληροφοριες για τη Λιντα Γιγα τις οποιες θα μεταφερω με καθε επιφυλαξη απο μια συζητηση που εγινε σε ενα αλλο forum προκειται για μηνυμα που δημοσιευθηκε το 2007. Το μηνυμα ελεγε οτι ειναι παντρεμενη και εχει μια κορη 19 χρονων και οτι ειναι 44χρονων ενω πριν γινει ηθοποιος εκανε ενοργανη γυμναστικη σε επιπεδο πρωταθλητισμου.

Μπορεί να ναι αλήθεια ώς πιθανή ημερομηνία γενήσεως το 1963 ,οπου να ναι ποιανει τα 50.
Και για την γυμναστική το πιστεύω ,γιατί (οπως ολοι γνωρίζουμε) έχει κορμί θανατηφόρο.
Μια ικασία δικιά μου ,πιστεύω οτι στα μεσα των 1980ς πέζει να είχε σχέση με τον Πανο Μιχαλόπουλο (πρίν την εποχή της Κορομηλά).

θανος
01-06-12, 21:26
Ειναι γεγονος η Πεπη Σταυροπουλου εχει σελιδα στο facebook!!

με ποιο ονομα??γιατι δεν μπορω να την βρω....

evanuos
02-06-12, 11:33
με ποιο ονομα??γιατι δεν μπορω να την βρω.... θα κανεις αναζητηση στα ελληνικα πεπη σταυροπουλου στο google και θα σου βγαλει σαν επιλογη πεπη στο facebook στα αποτελεσματα που θα εμφανιστουν ειναι το πρωτο! στη σελιδα της δεν αναφερει οτι ειναι ηθοποιος ουτε εχει φωτογραφιες απο εκεινη την εποχη εχει οπως ειναι τωρα ακομα πιο ωραια!μαλλον τη σελιδα την εχει για να επικοινωνει με τους στενους της φιλους !

exetlaios
02-06-12, 14:32
θα κανεις αναζητηση στα ελληνικα πεπη σταυροπουλου και θα σου βγαλει σαν επιλογη πεπη στο facebook στα αποτελεσματα που θα εμφανιστουν ειναι το πρωτο! στη σελιδα της δεν αναφερει οτι ειναι ηθοποιος ουτε εχει φωτογραφιες απο εκεινη την εποχη εχει οπως ειναι τωρα ακομα πιο ωραια!μαλλον τη σελιδα την εχει για να επικοινωνει με τους στενους της φιλους !στους φιλου της πρεπει να ειναι και ο exetlaios με το πραγματικο του ονομα! ελπιζω να μην τον ενοχλησει !

Δυστυχώς, δεν έχω την τύχη να είμαι "ηλεκτρονικός φίλος" με την Πέππυ Σταυροπούλου.
Ακόμα χειρότερα, δεν κατάφερα καν να βρω το προφίλ της, στο Φατσοβιβλίο.

Αλήθεια, πώς γνωρίζεις/υποθέτεις. ποιό είναι το πραγματικό μου όνομα ;

θανος
02-06-12, 17:35
για να πω την αληθεια και εμενα μου βγαζει η αναζητηση σας δεν ειχε αποτελεσμα....

evanuos
02-06-12, 21:06
Δυστυχώς, δεν έχω την τύχη να είμαι "ηλεκτρονικός φίλος" με την Πέππυ Σταυροπούλου.
Ακόμα χειρότερα, δεν κατάφερα καν να βρω το προφίλ της, στο Φατσοβιβλίο.

Αλήθεια, πώς γνωρίζεις/υποθέτεις. ποιό είναι το πραγματικό μου όνομα ; απλα σε μια συνευντεξη που κανατε ειχατε μια φωτογραφια με ολη την ομαδα και ετυχε ......γραψε λαθος αλλα για την πεπη ειμαι σιγουρος οτι η σελιδα ειναι δικια της!

evanuos
03-06-12, 09:22
για να πω την αληθεια και εμενα μου βγαζει η αναζητηση σας δεν ειχε αποτελεσμα....
Αναζητηση θα κανεις στο google και οχι μεσα απο το facebook

evanuos
04-06-12, 08:15
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CE%B5%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B1%CF%82_% CE%9D%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CF%8A%CE%B4%CE %B7%CF%82 επισης εχει σελιδα στο facebook.Για την πεπη σταυροπουλου επιμενω και ελπιζω καποια στιγμη να δικαιωθω!!

θανος
04-06-12, 20:06
ενας αλλος ηθοποιος που χαθηκε ειναι και ο παυλος ευαγγελοπουλος μετα τις συμμετοχες σε καποια σηριαλ που εκανε

exetlaios
04-06-12, 22:24
ενας αλλος ηθοποιος που χαθηκε ειναι και ο παυλος ευαγγελοπουλος μετα τις συμμετοχες σε καποια σηριαλ που εκανε

Διατηρεί μπαράκι στη Γλυφάδα.

Έχει "λοκαριστεί" από την interview-team, αλλά ... καταραμένη έλλειψη χρόνου ...

evanuos
05-06-12, 14:27
Για να δουμε τι κανει σημερα ο Μιχαλης Μοσιος ι http://ierosagon.org/2012/02/20/ti-kanei-shmera-o-mialhs-mosios-tamtakos/ αν και εχει ειπωθει και μεσα στο forum πρωην συζυγος του ηταν η Μαρια Κωνστα γνωστη ηθοποιος και τραγουδιστρια της δεκαετιας του 80!

evanuos
06-06-12, 20:54
Σε επικοινωνια που ειχα στο facebook με τη Τετα κωνσταντα την ρωτησα για τη Βανεσσα Ντζελβε και εκεινη με μεγαλη προθυμια και καλοσυνη μου απαντησε οτι ειναι κουμπαρα της και εχει βαφτισει τον ενα απο τους δυο γιους της βανεσσας. Επισης οτι ασχολειται με την επιχειρηση του αντρα της και ειναι μια χαρα.!

θανος
07-06-12, 00:32
και ο βασιλης καμιτσης εχει σελιδα και του εχω μιλισει πολυ ευγενικος ανθρωπος

video80
07-06-12, 11:27
Ερώτηση πρός Θανο & evanuos και επιδή πιστεύω έχει ψιλιαστεί πια η αγαπιμένη ηθοποιος Βανέσσα Ντζελβέ οτι γινετε συζήτηση απο θαυμαστές ,παρακαλώ να μεταφέρετε μια προσωπική ερώτηση (στη φίλη της Τέτα Κωνσταντά που διαθέτει facebook).
Η βιντεοταινία "Χτυποκάρδια & πενιές" σε ποια γειτονιά της Αθήνας έχει γυριστεί?

evanuos
07-06-12, 19:31
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CE%B9%CE%BB%CE%AE_%CE%9D%CF%84%CE%B5%CF%81% CF%84%CE%AF%CE%BC%CE%B1 αληθεια που να βρισκετε ? τη θυμηθηκα οταν ειδα προχθες την ταινια Ενας πρωταρης στο κολεγιο που εκανε την ''Σεξομανακη'' και απο διπλα και η Νικη Ζωγραφου!!

ioli1453
08-06-12, 07:34
Μια πολυ ομορφη γυναικα των βιντεοταινιων του 80' ειναι και η ηθοποιος Αλικη Καμινελη η οποια μου αρεσε πολυ ως παρουσια αλλα τα τελευταια χρονια δεν την εχω ξανα δει καπου.
Γνωριζει κανεις τιποτα για αυτην την ηθοποιο για το τι κανει σημερα?
Γενικοτερα στην αναζητηση στο google δεν λεει πολλα πραγματα και πληροφοριες για εκεινη δυστυχως.
Ειχα διαβασει καπου οτι ειναι παντρεμενη με τον επισης ηθοποιο Χρηστο Νομικο ισχυει αυτο ή οχι?
Μηπως γνωριζετε τιποτα για την Αλικη Καμινελη?

Wally
08-06-12, 07:57
Συμφωνα με τη RetroDB μας (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CE%BB%CE%AF%CE%BA%CE%B7_%CE%9A%CE%B1%CE%BC% CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%BB%CE%B7), ειχε κανει εμφανισεις μεχρι το 2009

evanuos
11-06-12, 11:53
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B1_%CE%A1%CF%8E% CE%BCθα εμφανιστουν%CE%B1 (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B1_%CE%A1%CF%8E% CE%BC%CE%B1) το σιγουρο ειναι οτι πληροφοριες για τη Μαρινα Ρωμα δεν υπαρχουν αν κανετε ομως αναζητηση στα αποτελεσματα θα εμφανιστουν καποιε εικονες που μπορει να σας ξαφνιασουν δηλαδη υπαρχει μια εικονα με το ονομα αυτο ομως στα ιταλικα το περιεργο ειναι ομως οτι η φωτο ειναι προσφατη και θα ελεγα οτι προκειται μαλλον για τη γνωστη ηθοποιο μαλιστα εχει και σελιδα να ρωτησεις οτι θελεις αλλα στα ιταλικα αν συγκρινεται της δυο φωτογραφιες μαλλον θα πειτε οτι προκειται για το ιδιο προσωπο!!

Nikos1987
11-06-12, 19:47
Ενας αλλος που ειχε παιξει σε αμετρητες βιντεοταινιες, παντα σε μικρο ρολο,ητανε ο τυπος που εκανε στην ταινια του Μουστακα 'Ο ροζ γατος' τον επιθεωριτη.Το ονομα του ειναι Κωστας Φλωρατος.

evanuos
11-06-12, 20:47
Ενας αλλος που ειχε παιξει σε αμετρητες βιντεοταινιες, παντα σε μικρο ρολο,ητανε ο τυπος που εκανε στην ταινια του Μουστακα 'Ο ροζ γατος' τον επιθεωριτη.Το ονομα του ειναι Κωστας Φλωρατος. ΟΚωστας φλωρατος νομιζω απεβιωσε εδω και αρκετα χρονια και γιατι το RetroDB δεν εχει φωτογραφια του να ενα μικρο αποσπασμα απο το ροζ γατο που κανει τον επιθεωρητηhttp://www.youtube.com/watch?v=7ocu4iZqmuc

evanuos
12-06-12, 11:18
Μια πολυ ομορφη γυναικα των βιντεοταινιων του 80' ειναι και η ηθοποιος Αλικη Καμινελη η οποια μου αρεσε πολυ ως παρουσια αλλα τα τελευταια χρονια δεν την εχω ξανα δει καπου.
Γνωριζει κανεις τιποτα για αυτην την ηθοποιο για το τι κανει σημερα?
Γενικοτερα στην αναζητηση στο google δεν λεει πολλα πραγματα και πληροφοριες για εκεινη δυστυχως.
Ειχα διαβασει καπου οτι ειναι παντρεμενη με τον επισης ηθοποιο Χρηστο Νομικο ισχυει αυτο ή οχι?
Μηπως γνωριζετε τιποτα για την Αλικη Καμινελη?
Ναι ισχυει ειναι παντρεμενη με το Χρηστο Νομικο . Θεατρικα κανει πραγματα παντως!!

ioli1453
12-06-12, 13:52
Ναι ισχυει ειναι παντρεμενη με το Χρηστο Νομικο . Θεατρικα κανει πραγματα παντως!!Ευχαριστω πολυ για την επιβεβαιωση για την Αλικη Καμινελη.
Μηπως ξερεις και τιποτα για την ηθοποιο Αλεκα Λαμπρινου που επαιζε σε βιντεοταινιες?
Εχει χαθει απο τα καλλιτεχνικα ξερετε τιποτα?

georgeikos
12-06-12, 14:48
μου φενεται πρεπει να ανοιχτει ενα "θεμα" με οσους ηθοποιους της δεκαετιας του 80 (και οχι μονο) εχουν σελιδα στο φειςμπουκ...ειναι ο μονος τροπος να επικοινωνησει μαζι τους καποιος και να μαθει νεα τους ;)

evanuos
12-06-12, 16:17
Ευχαριστω πολυ για την επιβεβαιωση για την Αλικη Καμινελη.
Μηπως ξερεις και τιποτα για την ηθοποιο Αλεκα Λαμπρινου που επαιζε σε βιντεοταινιες?
Εχει χαθει απο τα καλλιτεχνικα ξερετε τιποτα?
Μητερα της Αλεκας Λαμπρινου ειναι http://greekactor.blogspot.gr/2011/06/blog-post_6890.html,ακομα μεσα στο forum εχει ειπωθει οτι συμμετειχε στα καλλιστεια του 1972!!

ioli1453
12-06-12, 16:46
Μητερα της Αλεκας Λαμπρινου ειναι http://greekactor.blogspot.gr/2011/06/blog-post_6890.html,ακομα μεσα στο forum εχει ειπωθει οτι συμμετειχε στα καλλιστεια του 1972!!Ευχαριστω για τις πληροφοριες και θα ηθελα πολυ να μαθω αν ασχολειται ακομα με τα καλλιτεχνικα σημερα αν ξερει καποιος γιατι δεν εχω ακουσει κατι.

evanuos
14-06-12, 19:31
Μιλησα στο facebook με τον ηθοποιο θαναση παπαδοπουλο και τον ρωτησα για την ποπη μονταναρη και τον Αντωνη Τρικαμηνα για τη πρωτη δεν ηξερε και για τον αντωνη τρικαμηνα μου ειπε οτι ειναι μια χαρα και οτι ειναι συνταξιουχος !

evanuos
16-06-12, 08:46
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%88%CF%86%CE%B7_%CE%98%CE%B5%CE%BF%CF%87%CE%AC% CF%81%CE%B7 για οσους ενδιαφερονται εχει σελιδα στο facebook!!

evanuos
17-06-12, 11:33
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%AC%CF%83%CE%BF%CF%82_%CE%A0%CE%BF%CE%BB% CF%85%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF %85%CE%BB%CE%BF%CF%82 και αν δεν εχει παιξει σε βιντεοταινιες σε δευτερους μαλλον σε τριτους ρολους θα ελεγα!!

evanuos
23-06-12, 07:45
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CF%8C%CE%BD%CF%85_%CE%A1%CE%BF%CF%83%CF%84% CE%AC%CE%BD τα ιχνη του χανονται το2008!

evanuos
24-06-12, 11:51
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82_%CE%9C%CE%B5% CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82 συμμετειχε στη θεατρικη παρασταση http://www.youtube.com/watch?v=zOUygbZ-5AQ η καταγωγη του ειναι απο τη κερκυρα επισης απο τη κερκυρα ηταν και ο Δημητρης Μπανος!

video80
25-06-12, 12:25
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A3%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82_%CE%9C%CE%B5% CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82 συμμετειχε στη θεατρικη παρασταση http://www.youtube.com/watch?v=zOUygbZ-5AQ η καταγωγη του ειναι απο τη κερκυρα επισης απο τη κερκυρα ηταν και ο Δημητρης Μπανος!

Σε ευχαριστώ φίλε μου για το ζήλο που δείχνεις. Θα είταν ιδιέτερα χρήσημο να μάζευες θεματολογία & εκτός ιντερνετ ,για περισσότερο σπάνιες πληροφορίες.

Καποιος φίλος είπε οτι είδε την λίντα Γίγα σε καποιο διαφημηστικό στην τηλεωραση ,έχουμε κανένα νεότερο επι του θέματος?

Nikos1987
26-06-12, 16:04
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CF%8C%CE%BD%CF%85_%CE%A1%CE%BF%CF%83%CF%84% CE%AC%CE%BD τα ιχνη του χανονται το2008!

Λεγεται επισης Κωνσταντινος Ροσταν.Εχει Facebook με το ονομα Costantin Rostan.

evanuos
27-06-12, 12:25
Λεγεται επισης Κωνσταντινος Ροσταν.Εχει Facebook με το ονομα Costantin Rostan.

Ναι εχεις δικιο τον εντοπισα στο facebook απο τη καταλαβα εχει μαγαζι δικο του η ειναι υπευθυνος! για τη Λιντα Γιγα ναι ειχα αναφερει οτι ειδα μια διαφημιση στο 902 για το νερο με οζον και νομιζω οτι ηταν αυτη προσπαθησα στο you tube (http://www.retromaniax.gr/vb/#) να το επιβεβαιωσω αλλα ....

evanuos
29-06-12, 12:16
Η Τζενη Δανια κατα τη δεκαετια του 80 υπηρξε δημοσιογραφος της ΕΡΤ αν δεν κανω λαθος και εν συνεχεια εγινε ηθοποιος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%B6%CE%AD%CE%BD%CE%B7_%CE%94%CE%B1%CE%BD% CE%B9%CE%AC

exetlaios
01-07-12, 14:04
Η Τζενη Δανια κατα τη δεκαετια του 80 υπηρξε δημοσιογραφος της ΕΡΤ αν δεν κανω λαθος και εν συνεχεια εγινε ηθοποιος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%B6%CE%AD%CE%BD%CE%B7_%CE%94%CE%B1%CE%BD% CE%B9%CE%AC

Δηλώνω φανατικός θαυμαστής της.
Αν και την ήξερα χρόνια ως ηθοποιό (ήταν "βετεράνος" σε πολλές ταινίες), μόλις πρόσφατα ανακάλυψα ότι "την πάω" πολύ.

thouvou21
01-07-12, 17:05
Καλησπερα και απο μενα.Επειδη μενω Μελισσια οντως ο Νικος Τσαχιριδης μενει εδω αλλα δεν ειχε καφετερια.Ειχε παθος με το ποσοσφαιρο (επαιζε και ηταν προπονητης παλιοτερα στην τοπικη ομαδα) δυστυχως τα τελευταια χρονια εχει παθει κατι σαν ανια.Πριν μηνες τον εβλεπα να τριγυρναει πανω κατω στους δρομους το χειμωνα ημιγυμνος και το καλοκαιρι με μπουφαν.Ειναι προσωπικος φιλος του θειου μου και χθες πηγε και τον ειδε σπιτι του.Πλεον δεν βγαινει εξω και εχει μια γυναικα που τον φροντιζει.Δυστυχως ενας ανθρωπος που φαινοταν δυνατος(τον ηξερα κι εγω μεσω του θειου μου και οντως ηταν" σκληρος"σαν χαρακτηρας) η μοιρα του επαιξε αυτο το παιχνιδι.Παντως ζει εδω στα Μελισσια
Οσο για τον Κωστα Τερζακη λογω του οτι ειμαι ΑΕΚ ειναι εκφωνητης στα εντος εδρας ματς στο ΟΑΚΑ και στα novasports today εκφωνητης
http://www.oraaek.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10507:%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B F%CF%86%CE%AE-%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B6%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CE%B1%CE%BA%CE%B1&Itemid=214

Jackie dragon
01-07-12, 19:26
Ενας αλλος ηθοποιος που εχει παιξει σε παμπολες βιντεοταινιες ειναι και ο Λάκης Ξάνθης οπου σημερα ανακαλυψα κι ενα βιντεο στο youtube οπου ο ιδιος μιλα για τη καριέρα του στο κινηματογράφο και το θέατρο..

video80
01-07-12, 19:46
Καλησπερα και απο μενα.Επειδη μενω Μελισσια οντως ο Νικος Τσαχιριδης μενει εδω αλλα δεν ειχε καφετερια.Ειχε παθος με το ποσοσφαιρο (επαιζε και ηταν προπονητης παλιοτερα στην τοπικη ομαδα) δυστυχως τα τελευταια χρονια εχει παθει κατι σαν ανια.Πριν μηνες τον εβλεπα να τριγυρναει πανω κατω στους δρομους το χειμωνα ημιγυμνος και το καλοκαιρι με μπουφαν.Ειναι προσωπικος φιλος του θειου μου και χθες πηγε και τον ειδε σπιτι του.Πλεον δεν βγαινει εξω και εχει μια γυναικα που τον φροντιζει.Δυστυχως ενας ανθρωπος που φαινοταν δυνατος(τον ηξερα κι εγω μεσω του θειου μου και οντως ηταν" σκληρος"σαν χαρακτηρας) η μοιρα του επαιξε αυτο το παιχνιδι.Παντως ζει εδω στα Μελισσια
Οσο για τον Κωστα Τερζακη λογω του οτι ειμαι ΑΕΚ ειναι εκφωνητης στα εντος εδρας ματς στο ΟΑΚΑ και στα novasports today εκφωνητης
http://www.oraaek.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10507:%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B F%CF%86%CE%AE-%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B6%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CE%B1%CE%BA%CE%B1&Itemid=214

Πολύ συμαντικά τα όσα έχεις συλλέξει. Για τον Νίκο Τσαχιριδη στεναχωρέθηκα (και δηλόνω θαυμαστής του) ,πρεπει να είναι 70+.
Μάλλον άρχισε ή αντιστροφη μέτρηση άν είναι έτσι οπως μας τα περιγράφεις! ΚΡΙΜΑ.
Συμπτωματικά απο περίπου ίδιου τύπου ασθένεια πέθανε πριν λίγους μήνες ο πατέρας ένος πολύ καλού μου φίλου που έχω στην επαρχία.
Για τον Τερζάκη δεν μου φένετε καθολου περίεργο ,έτσι και αλλιως ολοι το ξέρουμε οτι είναι εκφωνητής εδώ και χρόνια στα trailers του ΑΝΤ1.
Μάλλον πρεπει να είναι και ο ίδιος ΑΕΚτζής.Οπως φένετε άφισε την ηθοποιία.

thouvou21
02-07-12, 07:31
Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα για τον Νικο Τσαχιριδη.Τον πετυχαινα καμια φορα στον δρομο και του ελεγα "γεια" και απανταγε με ενα γλυκο "γεια" ουτε βεβαια καταλαβαινε ποιος ειμαι "με ηξερε λογω του θειου μου οπως και λογω τον γονιων μου) στην αδερφη μου οταν την εβλεπε ελεγε "ποτε να ερθω να σου παιξω κιθαρα" (μαλλον την μπερδευε με την μητερα μου που οταν καναν παρεα τους επαιζε κιθαρα με φυσαρμονικα οπως και σε μερικες ταινιες) το χειμωνα ηθελα απο το μπαλκονι του σπιτιου μου να τον βγαλω φωτογραφια αλλα καλυτερα να τον θυμομαστε σαν τον "Θεο" στις φυλακες ανηλικων
Οσο για τον Τερζακη οντως πρεπει να ειναι Αεκτζης και η φωνη του οντως κανει για τραιλερ η ντοκυμαντερ...

evanuos
02-07-12, 11:12
Ενας αλλος ηθοποιος ειναι ο Γιωργος Φλωρος ενα μικρο αποσπασμαhttp://www.youtube.com/watch?v=G0EHayee0wA για να ξερουμε ποιος ειναι το RetroDB δεν εχει φωτογραφια του,Ειναι στενος συνεργατης του Γιωργου Γεωργιου στο καφενειο των φιλαθλων για δεκα χρονια ηταν ο σκηνοθετης και με τα και συμπαρουσιαστης

evanuos
03-07-12, 11:01
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%93%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%9C% CE%B1%CF%84%CE%B8%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%82 συνηθως επαιζε τριτους ρολους σε βιντεοταινιες !!

evanuos
06-07-12, 11:56
Ενας αλλος ηθοποιος που εχει παιξει σε παμπολες βιντεοταινιες ειναι και ο Λάκης Ξάνθης οπου σημερα ανακαλυψα κι ενα βιντεο στο youtube οπου ο ιδιος μιλα για τη καριέρα του στο κινηματογράφο και το θέατρο..
Αυτος ειναι ο Λακης Ξανθης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%9E%CE%AC%CE%BD% CE%B8%CE%B7%CF%82 και μαλλον εγινε σκηνοθετης θεατρικων παραστασεων.

evanuos
09-07-12, 19:43
Σε βιντεοταινιες επαιζε και ο Θανασης Παναγοπουλος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%98%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%83%CE%B7%CF%82_%CE%A0% CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE %BB%CE%BF%CF%82

RIO
09-07-12, 20:02
Ο ηθοποιός Ανδρέας Βλαχοκυριάκος, ξέρει κάποιος τι απέγινε;

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%CE%B1%CF%82_%CE%92% CE%BB%CE%B1%CF%87%CE%BF%CE%BA%CF%85%CF%81%CE%B9%CE %AC%CE%BA%CE%BF%CF%82

exetlaios
09-07-12, 21:49
Σε βιντεοταινιες επαιζε και ο Θανασης Παναγοπουλος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%98%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%83%CE%B7%CF%82_%CE%A0% CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE %BB%CE%BF%CF%82

Που τον "ξετρύπωσες" !
Τον είχα δε σε δεκάδες βιντεοταινίες και δεν ήξερα το όνομά του.

Nikos1987
11-07-12, 16:11

Με προλαβες,γιατι ειχα σκοπο να αναφερθω στον Θαναση Παναγοπουλο.Εβλεπα σημερα μια ταινια που επαιζε μεσα,επαιζε και ο Νικος Τσαχιριδης σε αυτην!Η ταινια ειναι Ολυμπος,Θανατος στην κατοικια των Θεων!

evanuos
13-07-12, 11:09
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%98%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%83%CE%B7%CF%82_%CE%9B% CE%B9%CE%AC%CE%BC%CE%B7%CF%82 ακομα ενας ηθοποιος του 80 που χαθηκαν τα ιχνη του!

don-jouan
17-07-12, 23:45
Όσον αφορά τον Τάσο Ψωμόπουλο βρήκα αυτό στο vrisko.gr, στο site του χρυσού οδηγού. http://www.vrisko.gr/details/cjb21f470b725c2i_6_517167ib2b742
οπότε, απ' ότι διάβασα δεν ισχύει ότι ο τάσος ψωμόπουλος διατηρεί πρακτορείο του οπαπ στη Θεσσαλονίκη.

evanuos
18-07-12, 20:01
Όσον αφορά τον Τάσο Ψωμόπουλο βρήκα αυτό στο vrisko.gr, στο site του χρυσού οδηγού. http://www.vrisko.gr/details/cjb21f470b725c2i_6_517167ib2b742
οπότε, απ' ότι διάβασα δεν ισχύει ότι ο τάσος ψωμόπουλος διατηρεί πρακτορείο του οπαπ στη Θεσσαλονίκη.
Την πληροφορια αυτη μου την εδωσε ο ηθοποιος θανασης παπαδοπουλος, αφου ειναι στην Αθηνα ακομη καλυτερα και εχει και τηλεφωνο οποτε τα παιδια του forum μπορουν να τον εντοπισουν ευκολα. Ο Τασος ψωμοπουλος ηταν στη θεσσαλονικη στο κρατικο βορειου ελλαδας μεχρι το 2003 την ιδια εποχη με τον ηθοποιο Ανδρεα Τσακωνα τον οποιο αναφερω γιατι διαβασα στους ελληνες πρωταγωνιστες οτι αυτος εχει πρακτορειο προπο στη θεσσαλονικη προς αποφυγη παρεξηγησεων επαναλαμβανω οτι τη πληροφορια αυτη μου την εδωσε ο κος θανασης παπαδοπουλος μιας και εχει σελιδα στο face.....

Pharcyde
18-07-12, 22:20
Ενας αλλος ηθοποιος ειναι ο Γιωργος Φλωρος ενα μικρο αποσπασμαhttp://www.youtube.com/watch?v=G0EHayee0wA για να ξερουμε ποιος ειναι το RetroDB δεν εχει φωτογραφια του,Ειναι στενος συνεργατης του Γιωργου Γεωργιου στο καφενειο των φιλαθλων για δεκα χρονια ηταν ο σκηνοθετης και με τα και συμπαρουσιαστης

Για το Γιωργο Φλωρο να πω οτι τον συναντησα εν ετει 2012 στο Κουκακι που εργαζομουν,σε υποκαταστημα Εθνικης Τραπεζης,οπου ως πελατης εκεινος και εγω ως υπαλληλος ειχαμε μια κουβεντουλα για τα 80ς!Μια χαρα τον ειδα,δεν ασχολειται με κατι σε σχεση με ηθοποιια αν καταλαβα καλα.Παντα διδακτικες και χρησιμες τετοιες συναντησεις!

evanuos
19-07-12, 08:32
Ενα μικρο αφιερωμα στον Δημητρη Βασματζη http://ww.greenzone.gr/2012/07/ayriane-metoxe-toy-panathinaikou.html. Υπαρχει και ενα μικρο βιογραφικο http://www.cine.gr/people.asp?name=%C2%E1%F3%EC%E1%F4%E6%DE%F2%2C%20% C4%E7%EC%DE%F4%F1%E7%F2&page=2

yiannisdj
21-07-12, 00:40
Ο Παύλος Ευαγγελόπουλος έχει μπαράκι στη Γλυφάδα.

Έχει "lockαριστεί" από την Interview-team, αλλά "ο καταραμένος χρόνος" ...

στο μπαρακι του παυλου δουλευα 2 χρονια,επαιζα μουσικη,απιστευτος τυπος...

tzias57
21-07-12, 01:03
Σήμερα είδα στο θέατρο Πέτρας τον ηθοποιό Μιχάλη Γούναρη

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%B9%CF%87%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%82_%CE%93% CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B7%CF%82

Έπαιζε στην παράσταση του ΚΒΘΕ "το μεγάλο μας τσίρκο" και ήταν πάρα πολύ καλός.

evanuos
21-07-12, 08:34
Ο Κωστας Μπακαλης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CF%8E%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%82_%CE%9C%CF%80% CE%B1%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%82 επεστρεψε για τα καλα! παιζει σε νεα διαφημιση κινητης τηλεφωνιας!

evanuos
22-07-12, 13:13
Ενα μικρο βιντεο με τη Σια Φαρακη πως ειναι σημερα!

http://www.youtube.com/watch?v=3HGN60iTZa0

georgeikos
22-07-12, 13:19
καταπληκτικο...να τολμησω να πω οτι δεν αλλαξε πολυ??

evanuos
23-07-12, 11:51
Ο Μακης Κωστινης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%9A%CF%89%CF%83% CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%82 ξεκινησε ως μιμος και εν συνεχεια περασε στις βιντεοταινιες με το φιλο του τον Ψαλτη!

video80
23-07-12, 13:51
Ο Μακης Κωστινης http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82_%CE%9A%CF%89%CF%83% CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%82 ξεκινησε ως μιμος και εν συνεχεια περασε στις βιντεοταινιες με το φιλο του τον Ψαλτη!

Πρέπει να είταν και φίλος του Βασίλη Τσιβιλίκα. Τον είδα στην κηδεία να συμπαραστέκετε στην γυναικα του.

evanuos
24-07-12, 11:52
Ο Γιωργος Σταυροπουλος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%93%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%A3% CF%84%CE%B1%CF%85%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE %BB%CE%BF%CF%82_(I) επαιζε σε δευτερους και τριτους ρολους! πιστος συνεργατης του Θαναση βεγγου και του Δαλιανιδη

θανος
24-07-12, 14:59
Ο Γιωργος Σταυροπουλος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%93%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%A3% CF%84%CE%B1%CF%85%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE %BB%CE%BF%CF%82_(I) (http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%93%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CE%A3% CF%84%CE%B1%CF%85%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE %BB%CE%BF%CF%82_%28I%29) επαιζε σε δευτερους και τριτους ρολους! πιστος συνεργατης του Θαναση βεγγου και του Δαλιανιδη

ειχε καποιον διδυμο αδερφο? γιατι θυμαμαι στο ελα να αγαπηθουμε νταρλινγκ που επαιζε μαζι με εναν αλλο που μοιαζανε πολυ και εκαναν τα αδερφια της ρενας παγκρατη

tzias57
24-07-12, 18:35
ειχε καποιον διδυμο αδερφο? γιατι θυμαμαι στο ελα να αγαπηθουμε νταρλινγκ που επαιζε μαζι με εναν αλλο που μοιαζανε πολυ και εκαναν τα αδερφια της ρενας παγκρατη

όχι τον άλλο αδερφό της Ρένας Παγκράτη τον έπαιζε ο Κώστας Τριανταφυλλόπουλος
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9A%CF%8E%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%82_%CE%A4%CF%81% CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%86%CF%85%CE%BB%CE %BB%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82

evanuos
25-07-12, 11:29
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%A1%CE%B5%CE%BD% CF%84%CE%AF%CF%86%CE%B7%CF%82 ο Νικος Ρεντιφης ειναι ενα αλυτο μυστηριο!!

evanuos
28-07-12, 19:24
Τι κανει σημερα η Ισμηνη Καλεση http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/382277/ti-kanei-simera-i-ismini-kalesi/

evanuos
01-08-12, 20:33
Ενας ηθοποιος που επαιξε σε πολλες βιντεοταινιες ειναι και ο Θανασης Παπαδοπουλος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%98%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82_%CE%A0%CE%B1%CF%80% CE%B1%CE%B4%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF %82 προκειται για εναν ανθρωπο ευγενικο και σεμνο μια συνευντεξη μαζι του θα ηταν αποκαλυπτικη και θα εδινε πολλες πληροφοριες για ηθοποιους του 80!

evanuos
02-08-12, 20:44
Αν και στο Forum υπαρχει θεμα με τον Ηλια Κωνσταντινου http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%97%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82_%CE%9A%CF%89%CE%BD% CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF %85 το επαναφερω σκοπιμα για τυχον καινουργιες πληροφοριες! Να θυμισω οτι καποιο μελος του forum ειπε οτι ξεκινησε ως μιμος στη θεσσαλονικη !

tzias57
03-08-12, 08:25
Χθες είδα σε διαφήμηση του 11888 του ΟΤΕ τον ηθοποιό Ζανό Ντανιας

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%96%CE%B1%CE%BD%CF%8C_%CE%9D%CF%84%CE%AC%CE%BD% CE%B9%CE%B1%CF%82

video80
03-08-12, 12:57
Χθες είδα σε διαφήμηση του 11888 του ΟΤΕ τον ηθοποιό Ζανό Ντανιας

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%96%CE%B1%CE%BD%CF%8C_%CE%9D%CF%84%CE%AC%CE%BD% CE%B9%CE%B1%CF%82

Αν ή ημερομηνία γενήσεως είναι σωστή τον είχα για μικρότερο. Με τι να ασχολείτε σήμερα ?

θανος
03-08-12, 14:35
αν θυμαμαι καλα ο ζανο ντανιας ασχολουταν πολυ με τις μεταγλωτισεις θυμαμαι εκανε τον τιμον και το τζινι απο τον αλλαντιν εντωμεταξυ εντοπισα στο facebook τον αγγελο προβελεγγιο και απο τις φωτογραφιες που εχει ειναι οπως τοτε με το μακρυ μαλλι τον αναγνωριζεις αμεσως

video80
03-08-12, 16:50
αν θυμαμαι καλα ο ζανο ντανιας ασχολουταν πολυ με τις μεταγλωτισεις θυμαμαι εκανε τον τιμον και το τζινι απο τον αλλαντιν

Eχεις δίκιο τωρα που το λές και γώ θημάμε αμέτρητα διαφημηστικά οπου έχει δώσει τη φωνή του !

evanuos
04-08-12, 16:45
Ενας αλλος ηθοποιος που περασε απο της βιντεοταινιες και μετα χαθηκε ειναι http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%93%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82_%CE%A0% CE%B5%CF%81%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF %82

ioli1453
05-08-12, 15:17
Ο Μιχαλης Μοσιος ο γνωστος σε ολους μας ως "Ταμτακος" εδωσε σημερα μια συνεντευξη στην Espresso της κυριακης και μιλαει για ολα για την εποχη της βιντεοκασετας, τη ζωη και τα δυο παιδια του και την οικονομικη κριση.
Για να διαβασετε την συνεντευξη του το λινκ ειναι αυτο http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=2&catid=0&artid=1562189&pg=1

RIO
05-08-12, 16:01
Ο Μιχαλης Μοσιος ο γνωστος σε ολους μας ως "Ταμτακος" εδωσε σημερα μια συνεντευξη στην Espresso της κυριακης και μιλαει για ολα για την εποχη της βιντεοκασετας, τη ζωη και τα δυο παιδια του και την οικονομικη κριση.
Για να διαβασετε την συνεντευξη του το λινκ ειναι αυτο http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=2&catid=0&artid=1562189&pg=1

Ωραίος τύπος... και καλά λέει , δεν γύριζαν πορνό, κάπως έπρεπε να ζήσουν και αυτοί στα 80ς...

ARETARA
05-08-12, 16:22
Ωραίος τύπος... και καλά λέει , δεν γύριζαν πορνό, κάπως έπρεπε να ζήσουν και αυτοί στα 80ς...

Νομίζω ότι είναι λάθος να ταυτίζεται το επίπεδο ενός καλού ηθοποιού όπως ο Μιχάλης Μόσιος με τον Ταμτάκο. Θυμηθείτε τις δύο αστυνομικές ταινίες όπου συμμετείχε τη Μεγάλη Απόφαση (1977) και το "Ένα γελαστό απόγευμα" (1979) όπου πραγματικά ήταν εκπληκτικός στο ρόλο του τρομοκράτη. Απλά, η γνώμη μου είναι ότι δεν του δόθηκαν οι ευκαιρίες να συμμετέχει σε καλές παραγωγές, ήταν και η εποχή παρακμής του ελληνικού κινηματογράφου, γενικά στάθηκε άτυχος.

video80
05-08-12, 16:51
Ευχαριστούμε πολύ ioli για το λίνκ της συνέντευξης του κ .Μόσιου. Νομίζω οτι μας κάλιψε σαν φόρουμ.

Θα διαφωνίσω (φισικά) με τη φίλη ΑRETARA ,απο οτι φένετε αγαπάει τον κινηματογράφο & δεν τις αρέσει το βίντεο. Η γνώμη μου είναι οτι για την συντριπτική πλιοψιφία των ελληνων τηλεθεατών ο Μιχάλης Μόσιος έχει ταυτιστεί με τον Ταμτάκο & η αλήθεια είναι οτι ολοι μας τον θυμομαστε για αυτό και τις βιντεοπαραγωγές.
Τώρα σχετικά με το άν το επιπεδο των ελληνικών βιντεοταινιών είταν πολύ χαμηλότερο σε συγκριση με τον κινηματογράφο ή αλήθεια είναι κάπου στη μέση ,απο οτι λέει και ο κ. Μόσιος γιριζόντουσαν και καλές & κακές βιντεοκασσέτες. Σε μια εποχή οπου είχε σταματίσει ο κινιματογράφος που μπορεί να κούρασε ή αλήθεια στις προιγούμενες δεκαετίες!

exetlaios
06-08-12, 11:51
Πάμε και λίγο trivia, αναφορικά με τη συνέντευξη του "Ταμτάκου" :

Συγκεκριμένα, για τον διάλογο :
- Γράφτηκε σε μπλογκ ότι χρίσατε τη Βίκυ Κουλιανού ηθοποιό, με την έννοια ότι υποδύθηκε την αρραβωνιαστικιά σας σε ταινία.
- Κάνουν λάθος. Με τη Βίκυ Κουλιανού δεν έχω πει ούτε καλημέρα. Δεν τη γνωρίζω προσωπικά.

Εδώ, μπερδεύουν τον Ταμτάκο-Μόσιο με τον ηθοποιό Σάββα Τασίου. Ο Τασίου έπαιξε τον γύφτο στην βιντεοταινία "Ο ΓΥΦΤΟΡΟΚΑΣ", στην οποία έκανε όντως την παρθενική της εμφάνιση (ως ηθοποιός) η Βίκυ Κουλιανού, με το ψευδόνυμο "Βίκυ Λιανού".

prisma
06-08-12, 19:02
Όσον αφορά τον Μόσιο....καλά κάνει και υπερασπίζεται τη δουλειά του. Αλλά αυτό δε σημαίνει πως αυτές οι δουλειές είχαν κάποια στάνταρ. Ατυχώς συγκρίνει το σινεμά του '60 & '70 με τη σαβούρα των '80s. Με το κυάλι ψάχνεις να βρείς μια αξιοπρεπή δουλειά στις 100 στις βιντεοκασέτες των '80s. Σαφώς και έχει δίκιο ότι έπρεπε να δουλέψουν και δεν υπήρχε πλέον κινηματογράφος, αλλά αυτό δεν δίνει άλλοθι στη κακή ποιότητα των ταινιών αυτών.

video80
06-08-12, 20:08
Πάμε και λίγο trivia, αναφορικά με τη συνέντευξη του "Ταμτάκου" :

Συγκεκριμένα, για τον διάλογο :
- Γράφτηκε σε μπλογκ ότι χρίσατε τη Βίκυ Κουλιανού ηθοποιό, με την έννοια ότι υποδύθηκε την αρραβωνιαστικιά σας σε ταινία.
- Κάνουν λάθος. Με τη Βίκυ Κουλιανού δεν έχω πει ούτε καλημέρα. Δεν τη γνωρίζω προσωπικά.

Εδώ, μπερδεύουν τον Ταμτάκο-Μόσιο με τον ηθοποιό Σάββα Τασίου. Ο Τασίου έπαιξε τον γύφτο στην βιντεοταινία "Ο ΓΥΦΤΟΡΟΚΑΣ", στην οποία έκανε όντως την παρθενική της εμφάνιση (ως ηθοποιός) η Βίκυ Κουλιανού, με το ψευδόνυμο "Βίκυ Λιανού".

Πολύ σωστή παρατήρηση Κωσταντίνε.
Εγώ πάντος δεν μπορούσα να δώ βιντεοταινία με θέμα τους γύφτους και να μην είναι μέσα ο Ταμτάκος! Ολες οι άλλες μου φενόντουσαν βαρετές και φισικά δεν με κράταγαν!

θανος
06-08-12, 21:08
στον γυφτοροκα επαιζε ο μοσιος ο τασσιου με την κουλιανου επαιζαν στο γυφτοσταρ επισης να σημειωσω οτι ο γιος του ο γιαννης σπουδαζει ηθοποιος και ειχαμε παιξει μαζι στο ροδα τσαντα και κοπανα αν και μου ειχε πει οτι ο πατερας του δεν συμφωνουσε με την επιλογη του να παιξει εκει

evanuos
06-08-12, 21:26
Τα πρωτα ονοματα στης βιντεοταινιες παιρνανε καλα λεφτα για την εποχη εκεινη .αμοιβες που αγγιζαν και το ενα εκατομμυριο δρχ ενας απο αυτους ηταν και ο Μιχαλης Μοσιος και καλα εκανε! με τη δημιουργια των ιδιωτικων καναλιων τα πραγματα αλλαξαν οχι ομως λογω κυκλωματων αλλα λογω κερδους τα καναλια το μονο που ηθελαν και θελουν ειναι το κερδος με το μικροτερο κοστος δεν θα μπορουσαν να παρουν λοιπον να παρουν τα πρωτα ονοματα του 80 λογω του υψηλου κασε που ειχαν οποτε στραφηκαν σε ηθοποιους που ειχαν μικροτερες αμοιβες και ηταν στην αφανεια τοτε ηταν που εγιναν τα πρωτα σηριαλ στην ιδιωτικη τηλεοραση με τον Σπυρο Παπαδοπουλο τον Γιαννη Μπεζο κτλ τους επεβελαν τουλαχιστον στη αρχη για καθαρα οικονομικους λογους. Μετα απο μια εικοσαετια και στο ονομα της κρισης ηρθε και η δικια τους σειρα να τους αδειασουν με τα χρονια γινανε και αυτοι πρωτα ονοματα και τωρα πρεπει να πανε στην εξεδρα!

Stratulator
09-08-12, 17:28
Ενα μικρο βιντεο με τη Σια Φαρακη πως ειναι σημερα! http://www.youtube.com/watch?v=3HGN60iTZa0

Επιτελους!...Ημουν πολυ περιεργος για την Σια Φαρακη! Μια χαρα φαινεται!...
Ευχαριστουμε, evanuos!

exetlaios
10-08-12, 20:37
στον γυφτοροκα επαιζε ο μοσιος ο τασσιου με την κουλιανου επαιζαν στο γυφτοσταρ

Έχεις δίκιο !

θανος
10-08-12, 21:32
αλλος ενας ηθοποιος που χαθηκε ειναι και ο αλεκος γιαννακης http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%91%CE%BB%CE%AD%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%93%CE%B9% CE%B1%CE%BD%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82