PDA

Επιστροφή στο Forum : Tα Τσακάλια (1981)

Dominion
25-03-06, 06:53
Tα Τσακάλια (1981)
Retro DB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%B1_%CF%84%CF%83%CE%B1%CE%BA%CE%AC%CE%BB% CE%B9%CE%B1

To υπέρτατο cult αριστούργημα του Ελληνικού Κινηματογράφου (απ' αρχής του). Η νεολαία της δεκαετίας του 1980 (disco, Ναρκωτικά, καμάκι, περφέκτο μπουφάν, χαίτεοι, μηχανές-κόντρες, διαρρήξεις-τσαντάκες, sportex ΖΗΤΑ Hellas). Μέσα απο τα μάτια του σκηνοθέτη Γιάννη Δαλιανίδη γυρισμένη το 1981 τα ΤΣΑΚΑΛΙΑ είναι ότι πιο θεικό έχω δει (πλάκα κανω φυσικα). Πως να ξεχάσω ατάκες όπως "ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" μέσα απο το στόμα του ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΔΕΛΗ. Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΡΕΚΟΡ ΕΙΣΠΡΑΞΕΩΝ ΟΤΑΝ ΠΡΟΒΛΗΘΗΚΕ και είναι η 1η μιας τριλογίας.

cult
17-05-06, 23:29
Συμφωνω και συμπληρωνω τις φυλακες ανηλικων

exetlaios
18-05-06, 14:23
To υπέρτατο cult αριστούργημα του Ελληνικού Κινηματογράφου (απ' αρχής του). Η νεολαία της δεκαετίας του 1980 (disco, Ναρκωτικά, καμάκι, περφέκτο μπουφάν, χαίτεοι, μηχανές-κόντρες, διαρρήξεις-τσαντάκες, sportex ΖΗΤΑ Hellas). Μέσα απο τα μάτια του σκηνοθέτη Γιάννη Δαλιανίδη γυρισμένη το 1981 τα ΤΣΑΚΑΛΙΑ είναι ότι πιο θεικό έχω δει (πλάκα κανω φυσικα). Πως να ξεχάσω ατάκες όπως "ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" μέσα απο το στόμα του ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΔΕΛΗ. Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΡΕΚΟΡ ΕΙΣΠΡΑΞΕΩΝ ΟΤΑΝ ΠΡΟΒΛΗΘΗΚΕ και είναι η 1η μιας τριλογίας.

Παρόμοια ατάκα (πιό "εξελιγμένη" όμως) έχει και στους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ : "Ποιανού έσπασες την μέση ρε πούστη;".

Εχω σε DVD τους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ και τις ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΝΗΛΙΚΩΝ.

akmakas
18-05-06, 17:32
Τωρα οπου νανε βγαινει και στις αιθουσες η Ελληνικη ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ
"Το κακο"Μια ταινια οχι φτηνιαρικια με ζομπη που κατακληζουν τους δρομους και τα σπιτια της Αθηνας!!!Παρα πολυ γελιο απιστευτο γελιο(Ενω ειναι θριλερ)
Και εκει θα ακουσεται ατακες οπως(Παλι μουνι με εκανες...καποιος εκοψε το κεφαλι ενος ζομπι και πεταχτηκαν τα αιματα επανω του)και οπως επισης το καλυτερο...Μια φορα βρηκα και εγω να γαμησω και μου την εφαγε το ζομπι....Ενω πηγαν να κανουν ερωτα πεταχτηκε ενα ζομπι εφαγε 2 δαχτυλα απο το ποδι της γυναικας και αυτη πεθανε αμεσως χα χα χα!!!!!!

exetlaios
19-05-06, 07:31
την έχω δει τη ταινία. Απλά τέλεια!

cult
19-05-06, 21:34
παιδια ετσι οποως ταλετε προκειται για αριστουργημα.Εχει κυκλοφορησει στους κινηματογραφους θα κυκλοφορησει τι?
Μου θυμιζει την ταινια με τα ζομπι του ροντριγκεζ(απο το σουρουπο ως την αυγη) που ειχε και καλο καστ(κλουνει,σαλμα χαγιεκ κτλ)που ηταν κατι χεβυμεταλαδες ζομπι και πηραν εναν τυπο τον ξεσκισαν και τον εκαναν κιθαρα με τα εντερα του χορδες.Σιγουρα την εχετε δει την ταινια/

akmakas
19-05-06, 22:06
Η ταινια θα κυκλοφορησει νομιζω συντομα στους κινηματογραφους
Ειναι καλη παραγωγη και μπραβο σε αυτους που δοκιμασαν κατι καινουριο Αλλα φιλε cult εχει ρε συ....πολυ γελιο ποιο πολυ γελιο απο καθε αλλη ταινια ακομα και του ρομεο στο πρωτο του εργο το ξυπνημα των νεκρων!!!
Θα δεις τρελα πραγματα ατακες εφε διαλογοι ολα ειναι ενα και ενα!

cult
19-05-06, 22:26
Τοτε θα τη δω συντομα.ΠΑντως μου αρεσε η τελευταια του ρομερο το ξυπνημα των νεκρων που ανααφερεις με τον ντενις χοππερ αν δεν απατωμαι αν και δεν ηταν και πολυ καλτ.

akmakas
19-05-06, 22:46
Η τελευταια του δεν μου αρεσε γιατι τα ζομπι ειχαν παραγινει εξυπνα ιδικα ο μαυρος που ηταν και καλα πεθαμενος μπορουσε να χρησιμοποιησει και οπλο!Ασε που το παιξιμο του ηταν πολυ ψευτικο
Στο τελος θα πινουν θα καπνιζουν θα παιζουν και κανενα mame να περασει η ωρα:D Αντιθετος μου αρεσε η προτελευταια του το the dawn of the dead μου αρεσε το μακιγιαζ(καταπληκτικο)και οτι μπορουσαν να τρεξουν!μπορει και αυτο να ηταν υπερβολη ομως σε αγχωνε πολυ αυτο στην ταινια!!!:)

exetlaios
22-05-06, 07:53
Η ταινια θα κυκλοφορησει νομιζω συντομα στους κινηματογραφους
Ειναι καλη παραγωγη και μπραβο σε αυτους που δοκιμασαν κατι καινουριο Αλλα φιλε cult εχει ρε συ....πολυ γελιο ποιο πολυ γελιο απο καθε αλλη ταινια ακομα και του ρομεο στο πρωτο του εργο το ξυπνημα των νεκρων!!!
Θα δεις τρελα πραγματα ατακες εφε διαλογοι ολα ειναι ενα και ενα!

Η ταινία ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΗΔΗ στους κιν/φους.
Είμαι σίγουρος, γιατί την είδα.
Μάλιστα η avant-premier έγινε ... μεσάνυχτα !

Να την περιμένετε σε DVD σύντομα ...

akmakas
22-05-06, 14:11
Η ταινία ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΗΔΗ στους κιν/φους.
Είμαι σίγουρος, γιατί την είδα.
Μάλιστα η avant-premier έγινε ... μεσάνυχτα !

Να την περιμένετε σε DVD σύντομα ...

Οχ καλα απο οτι βλεπω απο διαφημιση εσκισε!!!
Πως σου φανηκε η ταινια?:)

exetlaios
24-05-06, 10:08
Οχ καλα απο οτι βλεπω απο διαφημιση εσκισε!!!
Πως σου φανηκε η ταινια?:)

Πάρα πολύ καλή !

Αντίστοιχες ταινίες στο εξωτερικό, έγιναν αρκετά γνωστές.

Αρκετό χιούμορ, δράση και πολύ καλλή σκηνοθεσία.
Ιδίως το τελικό πλάνο στο γήπεδο, είναι όλα τα λεφτά !

Εγώ δίνω 10/10 γαι ελληνική παραγωγή και 8/10 (αντικειμενικά)
ως ανεξάρτητη παραγωγή.

Γενικώς ... ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ !

Dominion
17-06-06, 01:36
ΤΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΚΤΟ (ΖΟΜΠΙ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΦΕΤΙΧ ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΚΑΥΛΑ)!!!!

cult
17-06-06, 12:30
Παιδια θα βγει σε dvd και πότε γιατι ραδιο αρβυλα μου ειπε οτι μπορει και να μη βγει

exetlaios
19-06-06, 09:38
Παιδια θα βγει σε dvd και πότε γιατι ραδιο αρβυλα μου ειπε οτι μπορει και να μη βγει

Λογικά θα βγει.
Εδώ πάιχτηεκ στα Village, δε θα βγει στα συνοικιακά video-club ?

cult
19-06-06, 22:27
Παντως εγω σε οσα βιντεο κλαμπ εχω ρωτησει ουτε που την ξαιρουν την ταινια(ποσο μαλλον εταιριες διανομης)

akmakas
19-06-06, 22:36
Φιλε Cult δεν την ξερουν την ταινια γιατι απλα δεν εχει βγει ακομα για τα video club..
θελει υπομονη πιστευω μετα το καλοκαιρι να το εχουμε στα ραφια των V.C:)

giorgos
22-07-06, 04:09
σιγα την ταινια ρε παιδια...Και σιγα μην ηταν ετσι η κοινωνια του 1980.
Καλα, ο Δαλιανιδης οταν βαζει κοινωνικα θεματα παντα υπερβαλλει..παντα το κακο και την καταστροφη φερνει!

portarinos78
23-07-06, 02:27
Παρόμοια ατάκα (πιό "εξελιγμένη" όμως) έχει και στους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ : "Ποιανού έσπασες την μέση ρε πούστη;".

Αν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγή, έχω σε DVD τους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ και τις ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΝΗΛΙΚΩΝ.

Ενδιαφερομαι για ανταλλαγη. Το μονο αριστουργημα που μπορω να προσφερω ειναι η υπερπαραγωγη του Σουγγλακου " Ο στραγγαλιστης της Συγγρου" σε DVD. Παντως τις δικες σου ταινιες θα τις ηθελα με καθε τροπο.

portarinos78
23-07-06, 02:41
Αληθεια μηπως υπαρχει κανενα site αφιερωμενο στις απιστευτες ελληνικες καφριλες που γυριστηκαν στα 80s? Ακομη καλυτερα αν μπορουσαμε να τις κατεβαζαμε κι απο καπου. Αν οχι υπαρχει περιπτωση να εχει βρει κανεις οριτζιναλ ταινιες σε κανενα τελειωμενο βιντεοκλαμπ ωστε να τις αγοραζα?. Εγω ειμαι Βολο και πλεον δεν παιζει τιποτα ουτε για δειγμα.

Shadowdancer2501
23-07-06, 12:29
@portarinos78
blue-white.gt ....μπες και θα δεις

exetlaios
24-07-06, 15:28
Ενδιαφερομαι για ανταλλαγη. Το μονο αριστουργημα που μπορω να προσφερω ειναι η υπερπαραγωγη του Σουγγλακου " Ο στραγγαλιστης της Συγγρου" σε DVD. Παντως τις δικες σου ταινιες θα τις ηθελα με καθε τροπο.

Αγαπητέ, όπως θα γνωρίζεις και από τον φίλτατο διαχειριστή μας (ΑΕΟΝ),
ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ posts για ανταλλαγές copyrighted υλικού.
Όλοι είμαστε νομιμόφρονα παιδιά και δεν ενθαρρύνουμε τέτοιες ενέργειες.
Αν θες να τα πούμε στείλε PM.

Αληθεια μηπως υπαρχει κανενα site αφιερωμενο στις απιστευτες ελληνικες καφριλες που γυριστηκαν στα 80s? Ακομη καλυτερα αν μπορουσαμε να τις κατεβαζαμε κι απο καπου. Αν οχι υπαρχει περιπτωση να εχει βρει κανεις οριτζιναλ ταινιες σε κανενα τελειωμενο βιντεοκλαμπ ωστε να τις αγοραζα?. Εγω ειμαι Βολο και πλεον δεν παιζει τιποτα ουτε για δειγμα.

Δες :

http://www.lalos.gr/default.asp?id=78&ACT=5&content=14&mnu=78

http://www.mousikosdiavlos.gr/default.asp?ACT=15&grp=4

είναι άψογα !

Υ.Γ. Θα σου ανοίξει την όρεξη !!!

Θα βρεις πολύ υλικό για "κατέβασμα" στο
www.greek-fun.org.

Στό φόρουμ , στην ενότητα ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ.
Θα πάθεις πλάκα αν δεις τι υπάρχει διαθέσιμο !
Καλό κατέβασμα !

natasoula
30-09-09, 23:19
SORRY VRE MAGKES ALLA PWS STO KALO KATEVAZEIS APO EDW GIATI EXOUMAI PERDEPSEI TA MPOUTIA MAS THELW TO ERGO TO REMALI THS FWKIWNOS NEGRH PWS TO KATEVAZW GIATI ARXIZW KAI TA PERNW. SAS EYXARISTW PROKATAVOLIKOS

Kambia
30-09-09, 23:28
Για να μην τα "Παίρνεις" να διαβάσεις τους κανονισμους (http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php)
1)Δεν γραφουμε greeklish
2)Δεν ειμαστε εδώ για να κατεβάζουμε παράνομο υλικό
3)Δε γράφουμε κεφαλαία

Artemis
02-09-10, 18:32
Παιδια η ZHTA HELLAS ηταν του πατερα μου. Ημουν πολυ μικρη οταν την ειχε και παραλληλα μια αλυσιδα βιντεοκλαπ.

Wally
04-09-10, 22:46
Δεν ανοιγεις ενα thread για την Ζητα Ελλας?

Aardvark
04-09-10, 23:27
Θα το'θελα και εγω.

"Φοραει Strike και καρφωνει"........ (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=6854)

nick
02-03-11, 17:26
Εδώ και το εξώφυλλο της βιντεοκασέτας:
http://a.imageshack.us/img689/7856/tatsakalia.jpg

metal kristi
16-03-11, 10:07
τσακαλια..................ενα ακομα φοβερο εργο.....απαγορευμενο τοτε για ανηλικους....δηχνει ολη την σκληρη πλευρα της γενιας μας......απλα αγαπημενο

Domenica
28-03-11, 02:58
Προσωπικά προτιμώ την κλασσική ᾽᾽Στροφή᾽᾽ μονο και μονο για την σκηνή της αποτοξίνωσης αλλά και τα ᾽Τσακάλια᾽ μας χάρισαν αξέχαστες στιγμές και υπέροχες ατάκες. Πάντα αγαπούσα την τριλογία του Δαλιανίδη ακόμα και οταν εκει στα μέσα 90ς ολοι οι σοβαροφανείς καταδίκαζαν τις εν λόγω ταινίες στο πυρ το εξώτερον.

αριαδνη
28-03-11, 11:31
Πολυ κλαμα ''τα τσακάλια'', θυμοσαστε στην αρχη της ταινιας που εβγαινε ο Γιωργος σε μια δημοσιογραφική εκπομπή και μιλούσε για το κατάντημα του και για τον άτυχο φίλο που έχασε..στο τέλος χάνουμε το ''Φανη'', ηταν και το τραγουδι τοτε απο τους αδελφούς Κατσιμίχα,'' ο έφηβος ο Φανης που χάνεται και αυτός'' και πλάνταζες:cry: φέρνοντας στην μνημη και τον θάνατο του κινηματογραφικού Φανη:cry::cry:

καλα οι ατάκες δεν παιζονταν, μιλάμε για περιοπής πράγμα..ακτινογραφία της νεολαιας του 80'!

Aardvark
28-03-11, 14:58
καλα οι ατάκες δεν παιζονταν, μιλάμε για περιοπής πράγμα..ακτινογραφία της νεολαιας του 80'!

Eτσι ηταν ο Δαλιανιδης μεσα στα πραγματα ,το ιδιο και με τον "Κατηφορο" και τον "Νομο 4000" την δεκαετια του '60.
Τα 90ς δεν το τολμησε ισως επειδη ειχε ξεφυγει αρκετα ηλικιακα.

tonytony
24-10-11, 15:26
Το πρωταγωνιστικό ζευγάρι Σταμάτης Γαρδέλης και Σοφία Αλιμπέρτη.

http://img.pathfinder.gr/clubs/images/70/212570/29.jpg

Deathshadow
26-09-12, 03:55
Θρυλικη ταινια οπου ακομα και σημερα περναει η ''μπογια'' της.Ακομα και πιτσιρικαδες που μεχρι πριν 15-20 χρονια ηταν αγενητοι σημερα την λατρευουν.Ισως γιατι λεει αληθειες διαχρονικες και γιατι το προβλημα των ναρκωτικων γιγαντωνεται συνεχεια.Εχει βεβαια και καποιες γραφικες σκηνες οπως μετα τον ομαδικο βιασμο της Αλιμπερτη οπου την επομενη μερα ο Γαρδελης με την παρεα του ειναι ετοιμοι να παρουν το αιμα τους πισω και εκεινη με μια ανεση του λεει ''ξεχνα το Φανη οτι εγινε εγινε...''.Υπο κανονικες συνθηκες η κοπελα θα ειχε παθει μονιμη αφασια απο αυτα που της κανανε αλλα εδω μιλαμε για τα 80ς οπου τα σεναρια ηταν καπως χοντροκομμενα και δεν εδιναν σημασια σε τετοιες λεπτομεριες.Μοναδικοι στους ρολους τους οι Σπυρος Καλογηρου και Δημητρα Σερεμετη ως γονεις και η Αθηνα Τσιλυρα σε ενα απο τους πρωτους ρολους της

LadyNaty
02-02-13, 01:43
... Αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω δει μέχρι εκεί που ο Μιχαλόπουλος αποφασίζει να εκδικηθεί τους υπεύθυνους για το βιασμό της Αλιμπέρτη. Τέλος πάντων, εγώ δεν ήθελα να μιλήσω για τις εντυπώσεις μου από την ταινία (που είχα να τη δω από την εποχή του αλήστου μνήμης Alter), αλλά για να ρωτήσω κάτι που αφορά μια από τις ηθοποιούς που παίζουν τους μικρότερους ρόλους. Μιλάω για τη θρυλική "Ούρσουλα", κατά κόσμο Ζακλίν Μπεθία (δεν ξέρω αν τονίζω σωστά το επίθετο). Ξέρουμε κάτι περισσότερο γι' αυτήν: εννοώ, από ποια χώρα ήταν, πώς βρέθηκε στην Ελλάδα, τι απέγινε; Όχι τίποτε άλλο, αλλά γιατί ήταν πειστική ως το "καλό κορίτσι" από την Ολλανδία. Και να το πάω και λίγο πιο πέρα: Ο μαύρος που παίζει τον boyfriend της εν λόγω Ούρσουλας ήταν ηθοποιός; Ξέρουμε το όνομά του (γιατί στην ταινία τουλάχιστον είναι uncredited). Πιο πολύ από περιέργεια ρωτάω, γιατί όταν βλέπεις ένα έργο αρκετές φορές, από ένα σημείο και πέρα αρχίζεις και προσέχεις λεπτομέρειες που δεν σου είχαν περάσει καν από το μυαλό προηγουμένως.
Και επειδή το ένα φέρνει το άλλο, δεν μπορώ παρά να παρατηρήσω μερικά ακόμα στερεότυπα που χρησιμοποιεί ο Δαλιανίδης στην ταινία του: η ντίλερ των ναρκωτικών είναι ξένη και μάλιστα Ολλανδέζα (δι ευνόητους λόγους), ζει σε ένα διαμέρισμα όπου το περιβάλλον παραπέμπει περισσότερο στο Λονδίνο των swinging 60s και φυσικά έχει έγχρωμο σύντροφο, αφού είναι πλήρως απελευθερωμένη και δεν κοιτά φυλές και χρώματα. Τρία στερεότυπα σε ένα: η Ούρσουλα είναι το ακριβώς αντίθετο της συντηρητικής, προσηλωμένης στα πάτρια ήθη και λιγάκι χαζορομαντικής Ελένης, που ακριβώς επειδή είναι έτσι, σώζει το Γιώργο από τον κατήφορο όπου τον έριξε η άλλη (ουπς, άλλο ένα στερεότυπο: Ελληνίδα καλή, Ολλανδέζα κακή). Αυτά για την ώρα.

alexf81
25-07-13, 14:09
Επίσης κάτι άλλο που πρόσεξα...Την έχω δει άπειρες φορές την ταινία και πρόσεξα το τζην του Μιχαλόπουλου το οποίο είναι μάρκας F.U.S ξέρει κάποιος να μας πει κάτι γι αυτό?Πρώτη φορά βλέπω την συγκεκριμένη φίρμα.

https://www.google.gr/search?q=fus+jeans&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WhPxUezoJMriO86TgNgM&ved=0CC4QsAQ&biw=1366&bih=650#facrc=_&imgdii=_&imgrc=yrIYMMV6q5O9aM%3A%3BY2QosMZmS43HPM%3Bhttp%25 3A%252F%252Fs59.radikal.ru%252Fi164%252F1001%252Fe 7%252Fa3d95784c8ad.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.76-82.ru%252Fforum%252Fviewtopic.php%253Fp%253D427036 %2526sid%253Db6a8fe068c8a066cc92a5483cc9be4d0%3B48 0%3B640

https://www.google.gr/search?q=fus+jeans&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WhPxUezoJMriO86TgNgM&ved=0CC4QsAQ&biw=1366&bih=650#facrc=_&imgdii=_&imgrc=2Jc2sAjV558AbM%3A%3BRfNf086VsbhkDM%3Bhttp%25 3A%252F%252Fwww.denimblog.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2011%252F09%252Fhalle-berry-fus-jeans.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.denimblog.com%2 52F2011%252F09%252Fhalle-berry-in-f-u-s%252Fhalle-berry-fus-jeans%252F%3B580%3B775

LadyNaty
15-10-13, 22:22
@ alexf81: Η μάρκα F.U.S. ήταν μία δημοφιλής αμερικάνικη μάρκα τζην σε όλη τη δεκαετία του 80. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι, ακόμα και στα δημόσια σχολεία σαν αυτό που πήγαινα κι εγώ, το φιρμάτο τζην ήταν must. Εγώ προσωπικά είχα τζην Levi's, Jordache & Americanino, αλλά θυμάμαι συμμαθητές και συμμαθήτριες που φορούσαν F.U.S. Τη συγκεκριμένη μάρκα την έβλεπα μέχρι και τις αρχές της δεκαετίας του 90 (δηλ. μέχρι κ τα φοιτητικά μου χρόνια). Έκτοτε δεν είδα να κυκλοφορεί παντελόνι αυτής της μάρκας (ή και να κυκλοφορούσε, ήταν πιθανότατα παλαιότερο).

@ everybody: επαναλαμβάνω την ερώτηση που έκανα στο προηγούμενο ποστ μου: ξέρουμε τίποτε παραπάνω για τη Ζακλίν Μπεθία (εθνικότητα, πραγματικό ή πλήρες όνομα κλπ., πώς βρέθηκε στην Ελλάδα), ή έστω τι απέγινε; Είναι το ίδιο πρόσωπο με την συγγραφέα παιδικών βιβλίων Ζακλίν Μπέθια-Καμπανάρη, ή είναι άλλη;

tonyM
18-02-14, 13:19
Καλησπέρα,
Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανένας ποιο είναι το τραγούδι που ακούγεται περίπου στο 1:00:00 (όταν ο Γιώργος τσακώνετε με τον πατέρα του και ψάχνει στην ντίσκο τα παιδιά), χρόνια το ψάχνω, δεν το βρίσκει ούτε το shazam.

tonytony
18-02-14, 14:47
Η ταινία θα παιχτεί μετά από αρκετά χρόνια στον ALPHA , τις επόμενες μέρες...

RIO
18-02-14, 14:55

Λογικά, πάλι θα πέσει τσεκούρι...:(

johnny19818
18-02-14, 15:03

Ούτε αξίζει τον κόπο να το δει κανείς. Θα κόψουν πάλι τις σκηνές, τα λόγια και τις χειρονομίες. Ευτυχώς το είδα πρόσφατα και μια χαρά.

tonytony
18-02-14, 16:52
Ελπίζω να μην το κόψουν γιατί και η ώρα που θα το παίξουν είναι αρκετά προχωρημένη , στις 23.15 νομίζω. Θα δείξει...

johnny19818
18-02-14, 21:08
Ε, αν το βάζουν τόσο αργά μπορεί και να τη γλυτώσει...

ALFIE
19-02-14, 11:37
Πως το πάθανε και θα το ξαναδείξουν?Συνήθως βάζουν κωμωδίες τα κανάλια!

thanos75
19-02-14, 12:40
Γνωρίζουμε την ημέρα που θα προβληθεί?

PT8
19-02-14, 14:06
Kαι γιατί δεν τα βλέπετε στο youtube ότι θέλετε, όποια στιγμή θέλετε;; (δεν τίθεται θέμα παράνομου κατεβάσματος)

johnny19818
19-02-14, 14:12
Kαι γιατί δεν τα βλέπετε στο youtube ότι θέλετε, όποια στιγμή θέλετε;; (δεν τίθεται θέμα παράνομου κατεβάσματος)

Ναι και γλυτώνεις και τις διαφημίσεις...

tonytony
19-02-14, 14:27
Γνωρίζουμε την ημέρα που θα προβληθεί?

​Κυριακή 23/02 στις 23.00 και σε επανάληψη Τετάρτη 26/02 στις 01.45

thanos75
19-02-14, 14:51
​Κυριακή 23/02 στις 23.00 και σε επανάληψη Τετάρτη 26/02 στις 01.45

Σ'ευχαριστώ πολύ Τονυ

LadyNaty
24-02-14, 14:08
Την είδα χτες το βράδυ την ταινία. Δε μου φάνηκε να έχει κοπεί τίποτε ή τουλάχιστον όχι τίποτε σημαντικό

ΦΖΠ1
24-02-14, 15:29
Τη είδα χτες βράδι ! "Λουκάς" ο ηθοποιός που έψαχνα τις προάλλες, θα μπω στα στοιχεία της ταινίας να δω.
Η αλήθεια είναι ότι το σαλόνι βρώμισε...διχρονίλα από τις "μηχανάρες" της εποχής ! Άσε που απορώ πώς οι κοπέλες δεν έσκιζαν τα καλτσόν σ' αυτούς τους ίνοξ προφυλακτήρες !

LadyNaty
24-02-14, 23:41
Τα έσκιζαν τα καλσόν, μόνο που εδώ δεν ενδιέφερε το σκηνοθέτη.

darkhado
26-02-14, 03:17
Παρακαλω πολυ αν καποιος γνωριζει ας απαντησει.Στην ταινια με το που τελειωνει η σκηνη του βιασμου ακουγεται ενα μελαγχολικο κομματι.Αν γνωριζει κανεις το τιτλο του ας απαντησει.Προσπαθησα να καταλαβω τα lyrics για να τα αναζητησω σε μηχανη αναζητησης αλλα δεν βρηκα τιποτα.Αν ακουσα καλα το κομματι λεει:(I dont want to lose control of pain,you will always be the way,but i know nobody...)Αν βοηθησα καθολου και εκανα καποιον να θυμηθει ας στειλει την απαντηση παρακαλω.Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και περιμενω με την ελπιδα μια απαντηση...

darkhado
03-03-14, 14:03
Aπαντηθηκε , ευχαριστω.

KOSTAS MEGASKIS
04-03-14, 01:22
ΠΑΙΔΕΣ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΑ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΤΟ 0:52.10.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ????????? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

tonyM
26-03-14, 18:52
Aπαντηθηκε , ευχαριστω.
Χωρίς να παρεξηγηθώ,
Καλά θα ήταν να γράφεται η απάντηση κι εδώ για να βοηθάμε φίλους που ίσως τη χρειαστούν μελλοντικά.

ΠΑΙΔΕΣ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΤΑ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΤΟ 0:52.10.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ????????? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Το τραγούδι που ψάχνεις είναι το ELO - Ticket To The Moon

Εμένα μπορεί να μου βρει κάποιος το τραγούδι που ακούγεται περίπου στο 1:00:00 (όταν ο Γιώργος τσακώνετε με τον πατέρα του και ψάχνει στην ντίσκο τα παιδιά) :cry:

Stratulator
26-03-14, 23:12
Εμένα μπορεί να μου βρει κάποιος το τραγούδι που ακούγεται περίπου στο 1:00:00 (όταν ο Γιώργος τσακώνετε με τον πατέρα του και ψάχνει στην ντίσκο τα παιδιά) :cry:

TonyM, αυτό... :)

Secret Service - Family Delight

http://www.youtube.com/watch?v=IwASCmCwZQo

tonyM
27-03-14, 15:22
TonyM, αυτό... :)

Secret Service - Family Delight

http://www.youtube.com/watch?v=IwASCmCwZQo

Ευχαριστώ πααααααααααααάρα πολύ, χρόνια το έψαχνα.