PDA

Επιστροφή στο Forum : Schwarzenegger vs Stallone

Shadowdancer2501
23-07-06, 12:47
Οτι και να πω ειναι λιγο για τον απιστευτο Αρνολντ.Μπορει τωρα πια να γερασε και να κοιταει την κονομα(βλ.κυβερνητης Καλιφορνια)αλλα τοτε το ατομακι γυρναγε ταινιες σταθμους!Δεν θελω να τις αναφερω γιατι θα ξεχασω καποια.Υπαρχει απο εδω καποιος που να μην ειχε πωρωθει με τη φαση "μυες και οπλα/σπαθια"????.Ο Αρνολντ ειναι icon(κατι σαν τον Hulk Hogan για το wrestling).Ασε που ηταν και θα ειναι ο πιο αρμονικος body builder ever.Ναι σιγουρα εχουν βγει πιο τεραστιοι.Για να σκεφτουμε ομως την προοδο των φαρμακων και τα δεδομενα της εποχης.Τι να λεμε τωρα ...το ατομο ειχε γονιδιο!I'll be back
O σιλβεστρος ηταν αλλη φαση.Ηταν πιο ανθρωπινος.Το παιδι του λαου στο Ροκυ 1 και ο κατατρεγμενος του Βιετναμ στο ραμπο 1.Ποιος δεν θυμαται τις επικες μαχες με τον Μr.T kαι τον Ιβαν Ντραγκο στα Ροκυ??Ποιος δε θυμαται το δεσιμο της αρβυλας το μαχαιρι και το τοξο του Ραμπο???

ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ!

Omenforever
23-07-06, 14:18
Παλιό δίλημμα αυτό. Από τότε αντιδικούσαμε για το ποιος είναι ο καλύτερος, το καλύτερο σώμα κλπ. Νικητής πρέπει να έβγαινε ο Arnie με διαφορά… στήθους. :cool: :D

giorgos
23-07-06, 16:04
Οτι και να πω ειναι λιγο για τον απιστευτο Αρνολντ.Μπορει τωρα πια να γερασε και να κοιταει την κονομα(βλ.κυβερνητης Καλιφορνια)αλλα τοτε το ατομακι γυρναγε ταινιες σταθμους!Δεν θελω να τις αναφερω γιατι θα ξεχασω καποια.Υπαρχει απο εδω καποιος που να μην ειχε πωρωθει με τη φαση "μυες και οπλα/σπαθια"????.Ο Αρνολντ ειναι icon(κατι σαν τον Hulk Hogan για το wrestling).Ασε που ηταν και θα ειναι ο πιο αρμονικος body builder ever.Ναι σιγουρα εχουν βγει πιο τεραστιοι.Για να σκεφτουμε ομως την προοδο των φαρμακων και τα δεδομενα της εποχης.Τι να λεμε τωρα ...το ατομο ειχε γονιδιο!I'll be back
O σιλβεστρος ηταν αλλη φαση.Ηταν πιο ανθρωπινος.Το παιδι του λαου στο Ροκυ 1 και ο κατατρεγμενος του Βιετναμ στο ραμπο 1.Ποιος δεν θυμαται τις επικες μαχες με τον Μr.T kαι τον Ιβαν Ντραγκο στα Ροκυ??Ποιος δε θυμαται το δεσιμο της αρβυλας το μαχαιρι και το τοξο του Ραμπο???

ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ!

Δεν το διατυπωσες καλα, φιλε Shadow...Oχι οτι δε ξαναγινονται ταινιες σα κι αυτες...εμεις ειμαστε που δε ξαναγινομαστε τα παιδια που ειμασταν τοτε και τα θεωρουσαμε αυτα...αριστουργηματα!
Δε ξερω ποσο εισαι τωρα, μαλλον ακομα αριστουργηματα τις θεωρεις. Με μια πιο ωριμη ματια ομως θα καταλαβεις οτι δεν αξιζουν.
Ο τυπος που μονος του καθαριζει ολο το κοσμο και εξοντωνει ολοκληρες στρατιες, πλεον δε συγκινει ουτε τα 10χρονα, εχει περασει αυτη η εποχη τετοιων ινδαλματων τα οποια, σου θυμιζω, ηταν προιοντα της ψυχροπολεμικης περιοδου.
Θυμασαι την ακατασχετη αντι-σοβιετικη προπαγανδα του Rocky4, με τον καλο και τιμιο αμερικανο που νικουσε τον αλαζονα πανισχυρο Ρωσο που επαιρνε αναβολικα?
Εν ολιγοις, τα πρωτα Ροκυ(1976) και Ραμπο(1982) ηταν καλα...απο κει και περα αρχισε η εμπορικη εκμεταλευση τους σε συνεχειες.
Θυμαμαι οταν πρωτοειδα το Κομμαντο το 1986...ξετρελλαθηκα. Σημερα μου ειναι εντελως αδιαφορο και μονο σα κωμωδια το αντιμετωπιζεις.
Σταθερη αξια: Ο εξολοθρευτης(1984)
Ο Αρνι μετα το 84 εκανε τοσες πατατες που εχασα το λογαριασμο.Παρολαυτα σημερα ολοι τον εχουν ταυτισει με τον Εξολοθρευτη.
Μου αρεσε και το TRUE LIES(1994)

AEON
23-07-06, 16:56
Γιώργη μου αρέσεις γιατί δεν χαρίζεσαι σε κανέναν! :D Αμείλικτος θα έλεγα..

Με αυστηρά καλλιτεχνικά κριτήρια θα συμφωνήσω μαζί σου. Για χαβαλέ θα έβλεπα πάντως και τα επόμενα (...της εμπορικής εκμετάλλευσης), πάντα με την επίγνωση της αφέλειας της εποχής που γυρίστηκαν και του γεγονότος ότι εν μέρει κουβαλούσαν μαζί τους το μικρόβιο της προπαγάνδας.

Μερικές φορές ξέρεις δεν είναι μόνο η ταινία αυτή καθεαυτή, αλλά και το κλίμα της εποχής που μεταφέρει, οι αναμνήσεις που σου ξυπνά για πράγματα που συνέβησαν γύρω ή παράλληλα με αυτήν. Θέλω να πω μη το βλέπεις μόνο με την οπτικής της καλλιτεχνικής / κινηματογραφικής κριτικής. Πολλές φορές τα "συμπαραμαρτούντα" μεταφέρουν εξίσου μεγάλο (ή και μεγαλύτερο) ενδιαφέρον.

Προσωπικά θεωρώ αξιολογότατα και τα Conan για το είδος τους, ίσως αντιπροσωπευτικότερα του IQ που κουβαλά ο Σβάρτς (κακιούλα!). Αν θέλετε κάτι πιο κουτσομπολίστικο και κάπως απομυθοποητικό: Όταν είχε πρωτοέρθει μετανάστης στην Αμερική, μια από τις πρώτες του δουλειές ήταν να ποζάρει σε εξώφυλλα gay περιοδικών, κάτι που αποκρύφτηκε επιμελώς αργότερα για να μη χαλάσει το περίφημο mascho image που προσπαθούσε αυτός (και οι ατζέντηδές του) να χτίσουν.

Πάντως τρέμω στην ιδέα / πιθανότητα να γίνει κάποτε πρόεδρος τον Η.Π.Α. Ο Bush Junior θα δείχνει μπροστά του μάλλον σαν άκακος πυρηνικός επιστήμονας. :D

ambu_dare
23-07-06, 22:46
Ο Arnie στον ΕΞΟΛΟΘΕΥΤΗ άντε και στον ΚΥΝΗΓΟ ήταν άπιαστος.
Το Εξολοθευτής 2 ήταν καλούτσικο. Εγώ μένω οπαδός του 1. Το τρίτο? ποιο τρίτο (μπλούαχ).

Τα ΚΟΝΑΝ αλλά και το Κόκκινη Σόνια επίσης ήταν πολύ καλά. Κόκκινη γωνία, Οι δίδυμοι, The running man και το Ολική επαναφορά, βλεπόντουσαν ανάλαφρα. Τα Last Action Hero, End of Days & 6th Day απλά συμπλήρωσαν το κασέ του. Από το True Lies εγώ κρατάω την κυρία Jamie Lee Curtis - thank you.

Ο Σταλόνε από την άλλη έχει ως καλύτερες του για μένα ταινίες τα Ρόκυ 1 & 2 άντε και το 3 με το ζόρι και Ραμπο 1. Αλλά μου άρεσε πολύ στο Cop Land (απίστευτος - δεν το περίμενα πραγματικά από αυτόν). Κάπως στο Judge Dredd (αν και δεν ξετρελάθηκα). Αssassins. Oscar - Φανταστικός (Τρεις γυναίκες , δυο βαλίτσες κι εγώ). Υπό συζήτηση μένουν τα Over the Top και Cobra (που στην εποχή τους βλεπόντουσαν τώρα όμως αμφιβάλω).

@ AEON
Βάση του Συντάγματος των Αμερικανών, μόνο όσοιείναι γεννημένοι αμερικάνοι έχουν το δικαίωμα να γίνουν προέδροι των ΗΠΑ. Ο Arnold είναι Αυστριακός. Πρίν γίνει κυβερνήτης μπορούσα να πιστεύω ότι οι αμερικανοί είναι ικανοί να το αλλάξουν (εάν αυτό γίνεται) για να τον κάνουν πρόεδρο αλλά μετά δεν νομίζω ότι πλέον πολύ το θέλουν αυτό. (Θα μου πεις εδώ κάνανε τον Ρήγκαν και τον Μπους, στον Arnie θα κολλήσουν; Kill 'em all Arnie).

giorgos
24-07-06, 00:13
ΑEON, o Arni αποκλειεται να γινει προεδρος λογω καταγωγης, συμφωνα με την αμερικανικη νομοθεσια. Αλλα εγω λεω ας γινοταν! Ειδαμε το αποτελεσμα των επαγγελματιων πολιτικων...ας δουμε και των ηθοποιων λοιπον!

Αmbu, ο Κοναν θεωρειται κλασικο πλεον. Ο Κυνηγος στο συνολο δε μου αρεσε ιδιαιτερα αλλα εχεις δικιο για τον Αρνι, ηταν πολυ καλος.
Εχεις δει το RAW DEAL(ελλ.τιτλος:Το ξεκαθαρισμα)? Εκει ειναι που ...τραβας τα μαλια σου με απογνωση! Ο Αρνι εξοντωνει μονος του εναν λοχο μαφιοζων. Να βλεπεις κατι σκηνες τυπου...30 μαφιοζοι τον περιμενουν με τα οπλα προτεταμενα να εμφανιστει στο ασανσερ και να τον καθαρισουν. Αυτος ομως εμφανιζεται απ τη πισω πορτα και τους...θεριζει.
Το TRUE LIES θα ελεγα οτι ηταν υπερπαραγωγη. Σε κανει να λες..."καλα,πως γυριστηκε αυτο το πραμα??!!" Και πολυ εξυπνο σεναριο.

Το CopLand δε το χω δει αλλα ακουσα οτι ειναι ανιαρο.
Το Judge Dredd ηταν πραγματικα ...ξερασμα.Μεγαλη απογοητευση για μας που ειχαμε αγαπησει τον ηρωα μεσα απ τις σελιδες του "Αγορι". Ο Σλάι πηρε αυτο το διασημο χαραχτηρα και τον ξεφτιλησε...Βεβαια και ο σκηνοθετης εχει μεριδιο. Λογικο ηταν που η ταινια πηγε άπατη.
Το Cobra που εκανε με τη γκομενα του Μπρ.Νιλσεν ηταν δυο φορες ξερασμα..Ειχε ερθει αμεσως μετα την τρελη εμπορικη επιτυχια του Rambo II και ηλπισε να την εκμεταλευτει. Και αυτο άπατο πηγε.
Αλλη μια πατατα που ειχε κανει ηταν οι..."Σπεσιαλιστες" με την Σ.Στοουν...
Αλλα αρκετα με τις πατατες του Σλαι.
Παντως ο ανθρωπος(60ρης πλεον) εγινε κροισος με ολα αυτα, ιδιαιτερα με το Rambo II(1985) που χαραχτηρισε μια ολοκληρη εποχη.

exetlaios
24-07-06, 15:15
Μακράν η πιο σουρεαλιστική ατάκα των 80's :
Στο Ράμπο 2. Η βιετναμέζα αντάρτισσα, ρωτάει τον Ράμπο :
"Τι σημαίνει -αναλώσιμος-" ;
Και εκείνος απαντάει :
"Να σε καλούν σε ένα πάρτυ και να μην πηγαίνεις" !

giorgos
24-07-06, 15:38
"So, Sylvester Stallone is back as Rambo, First Blood Part 2"
(Με προφορά...)

Το trailer του Rambo 2 (Η Αποστολή, οπως ηταν ο ελλ.τιτλος) ηταν το αγαπημενο μου.

exetlaios
24-07-06, 15:44
"So, Sylvester Stallone is back as Rambo, First Blood Part 2"
(Με προφορά...)

Το trailer του Rambo 2 (Η Αποστολή, οπως ηταν ο ελλ.τιτλος) ηταν το αγαπημενο μου.

Τρελή πόρωση (τότε) με το βέλος-δυναμίτη !

AA+
24-07-06, 23:37
Κι εγώ ως τότε fan του Αρνι, έχω σε VHS τις περισσότερες ταινίες του. Είχα δει απο το γυμναστήριο και τον Ηρακλη! (http://www.imdb.com/title/tt0065832/) μέχρι και τις ποιο πρόσφατες.

Ταινίες που θεωρώ ότι αξίζουν ακόμα και σήμερα:
Terminator 1,2
Predator (Πολύ χάλια επιλογή το Dannie Glover στο 2)
Total Recall

Τώρα για τον Stallone ότι είχε σε 1 και όχι sequels καλά ήταν... για τότε...

ambu_dare
24-07-06, 23:51
Με "προφορά" Σταλόνε...

Feel no pain, feel no pain... :D

AA+
25-07-06, 00:01
Αμπού, θυμάσε μια σκηνή με τον Αρνυ να σταματά μπροστά από μια αφίσα του Stallone και να συγκρίνει τα ποντίκια;;;; :) Νομίζω ήταν στο Twins... Το είχαν πάρει και οι ίδιοι χαμπάρι ότι υπάρχει κόντρα των FAN's

giorgos
25-07-06, 02:55
Mηπως ειναι στο
Last Brave Hero, οπου ειχανε αλλαξει ρολους?...

exetlaios
25-07-06, 07:09
Η πρώτη ταινία του Αρνολντ :
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ !
Απίστευτη φόλα !!!

stee
25-07-06, 07:31
Μια που το έφερε η κουβέντα, το άλλο το μάθατε ;;; Βγαίνει Rocky 6 παρακαλώ (μαντέψτε τον πρωταγωνιστή) και θα παιχτεί στις αίθουσες 22 Δεκεμβρίου (Αμερική) και του χρόνου σε όλους τους υπόλοιπους. Δυστυχώς είδα το trailer χθες βράδυ.....

ambu_dare
25-07-06, 08:24
Θυμάμαι στο Last Action Hero που ήταν ο Άρνι μέσα στο βίντεο κλάμπ και έψαχνε ο μικρός να του αποδείξει ότι είναι ηθοποιός, οπότε τον πάει στο ράφι με τις ταινίες επιστημονικής φαντασίας και εκεί είχε ένα ολόσωμο διαφημιστικό του Εξολοθρευτή. To "πόστερ" ήταν το κανονικό μόνο που σαν Εξολοθρευτής ήταν ο Σταλόνε (μόνο το κεφάλι του ουσιαστικά είχε αλλάξει) και ο μικρός έπαθε ενώ ο Άρνι εάν θυμάμαι καλά χαμογελούσε, δεν θυμάμαι εάν είχε πεί ότι είναι και ο αγαπημένος ηθοποιός όλων...

Επίσης, ο φίλος ΑΑ+ έχει απόλυτο δίκιο, γιατί και στους Δίδυμους, μπροστά σε μία αφίσα του Rambo 2, ο Arnie κάνει την σύγκριση με τα μπράτσα του και μετά την χαρακτηριστική που κουνάει το χέρι γελώντας (ουσιαστικα υποννοώντας "άντε γεια").

Ακόμα και στις δύο ταινίες κάνει παιχνιδάκια με γνωστές του ατάκες και κυρίως με "Ι' ll back", χαρακτηριστικά στο Last Action Hero, το λέει στον μικρό και προσθέτει - σε ελεύθερη απόδοση:
"πάω στοίχημα, δεν ήξερες ότι θα έλεγα αυτή την φράση"
και ο μικρός να του απαντάει:
"μα πάντα αυτό λες σε όλες σου τις ταινίες"... :)

giorgos
25-07-06, 13:08
Να αναφερω και τη βαρεια γερμανικη προφορα του...
Στο True Lies ο τρομοκρατης του δειχνει ενα εξελιγμενο οπλο, καλωντας τον να το αναγνωρισει.Ο Αρνι κανει τον ανιδεο.
-Ιζ ιτ ε γουότε χίτε ;;...
(θερμοσιφωνας-water heater)

Οσο για τον Σλαϊ, αυτος πολλες φορες οταν μιλαει νομιζεις οτι ακους ενα γρυλλισμα γγγγγρργγγχ....

Ενα παλιοτερο του Σλαι που θυμαμαι ειναι το PARADISE ALLEY, oπου ειναι ανευ μυων και μανατζαρει τον γοριλλα αλλα καλοκαγαθο αδελφο του σε αγωνες παλης(που μοιραζε παγοκολωνες στα σπιτια).

Ακομα πιο παλια, σε ρολο ημικομπαρσου οπου κανει εναν σωματοφυλακα του Αλ Καπονε(Μπεν Γκαζαρα) Ετσι ειναι, απ τα χαμηλα στα ψηλα...

exetlaios
25-07-06, 13:41
Μη γελάσετε, αλλά πιστεύω ότι κατά βάθος ο Σταλλόνε είναι πολύ καλός ηθοποιός !

Άρχισα να το πιστεύω όταν είδα το COPLAND !
Συγκλονιστική ερμηνεία !

Shadowdancer2501
25-07-06, 13:58
Παιδες ενα ειναι σιγουρο,οκ δεν πανε για Καννες τα παλικαρια ΑΛΛΑ δεν υπαρχουν αλλοι ηθοποιοι που μπορουν να παιξουν τους ρολους τους!Ποιος αλλος μπορει να ενσαρκωσει τον εξολοθρευτη(1) και τον Κοναν καλυτερα απο τον Αρνολντ??Ποιος θα μπορουσε να παιξει τον βετερανο με post traumatic stress disorder Rambo(1) και τον αλητακο απο την Φιλαδελφεια Ροkυ(1) οπως το εκανε ο Σιλβεστρος.Οι τυποι ειναι κορυφη στο ειδος τους.Και να πω και κατι αλλο...η αποψη του exetlaios εκφραζει και εμενα.Πραγματι πιστευω οτι και οι δυο ειναι καλοι ηθοποιοι.Οι ταινιες τους ειναι πλεον cult και εκφραζουν μια ολοκληρη εποχη.Τι να κανουμε τωρα!Παντως θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που εβλεπα τα φιλμ αυτα και οχι τις σημερινες metro-sexual μ......... αντε τωρα μη παρεκτραπω.

ambu_dare
25-07-06, 14:58
Συμπληρώνοντας τα παραπάνω που αναφέρουν οι φίλοι έχω να πώ ένα.
ΟΛΟΙ μα όλοι οι ηθοποιοί, ακόμα και οι μεγαλύτεροι, έχουν κάνει και πατάτες...

candy
25-07-06, 17:15
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες σε αρκετά σημεία.Θα ήθελα ωστόσο να διευκρυνίσω το εξής:Δεν έχει σημασία αν κάτι που τότε με τα μάτια ενός παιδιού φάνταζε ιδανικό, σήμερα έχει υποτιμηθεί. Σημασία έχει να μπορείς να κρατάς αυτή την ανάμνηση, ως μια εμπειρία που διαμόρφωσε τον χαρακτήρα σου και ενδεχομένως σε έκανε καλύτερο άνθρωπο. Όποιος και αν ήταν ο ρόλος αυτών των ηθοποιών, ήταν κάτι πρωτόγνωρο για τότε. Σκεφτείτε πως μια Amiga 3000 όπως αναφέρθηκε σε άλλο θέμα, βρέθηκε στα σκουπίδια. Αυτό σημαίνει πως αυτή είναι η πραγματική της αξία;Όχι, γιατί για ανθρώπους σαν και εμάς που ζήσαμε τις εποχές της δόξας της, σήμαινε πολλά. Θα μου πείτε είναι πράγματα τελείως διαφορετικά, όμως στην ουσία αποτελούν δημιουργήματα μιας άλλης εποχής που την ζήσαμε και που μεγαλώσαμε μαζί τους. Επομένως, θεωρώ ότι αν για τον Shadowdancer2501 οι Schwarzenegger και Stalone φαντάζουν ρετρό, τότε δεν μπορώ παρά να σεβαστώ την άποψή του.
Συνηγορώ εν ολίγοις με την άποψη του AEON: "Μερικές φορές ξέρεις δεν είναι μόνο η ταινία αυτή καθεαυτή, αλλά και το κλίμα της εποχής που μεταφέρει, οι αναμνήσεις που σου ξυπνά για πράγματα που συνέβησαν γύρω ή παράλληλα με αυτήν. Θέλω να πω μη το βλέπεις μόνο με την οπτικής της καλλιτεχνικής / κινηματογραφικής κριτικής. Πολλές φορές τα "συμπαραμαρτούντα" μεταφέρουν εξίσου μεγάλο (ή και μεγαλύτερο) ενδιαφέρον."

giorgos
25-07-06, 19:35
ΟΛΟΙ μα όλοι οι ηθοποιοί, ακόμα και οι μεγαλύτεροι, έχουν κάνει και πατάτες...

Φυσικα αλλα δεν μπορουμε να θεωρησουμε τους Σταλονε-Αρνι ως μεγαλους ηθοποιους! Μονο ως εμπορικους.

Συμφωνω με την Candy, αυτα ειπα κι εγω.
Ο παραλληλισμος με την Αmiga3000 δεν "κολλαει" στο θεμα. Τα computers ειναι μια τεχνολογια που συνεχως εξελισεται.

Shadowdancer2501
25-07-06, 20:30
"Μερικές φορές ξέρεις δεν είναι μόνο η ταινία αυτή καθεαυτή, αλλά και το κλίμα της εποχής που μεταφέρει, οι αναμνήσεις που σου ξυπνά για πράγματα που συνέβησαν γύρω ή παράλληλα με αυτήν. Θέλω να πω μη το βλέπεις μόνο με την οπτικής της καλλιτεχνικής / κινηματογραφικής κριτικής. Πολλές φορές τα "συμπαραμαρτούντα" μεταφέρουν εξίσου μεγάλο (ή και μεγαλύτερο) ενδιαφέρον."

Right on brothers,you got the point!

α και κατι ακομα φιλε Γιωργο,ο Αρνολντ δεν ειναι απλα μεγαλος ηθοποιος,ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ χαχαχαχαχα(πολλες ιντσες δικεφαλα και πολλα κιλα παγκο) peace!

pooky(1)
25-07-06, 20:46
Θα σπάσω τη σιγή μου και θα συμφωνήσω κι εγώ. Ο Άρνολντ δεν είναι απλά τεράστιος είναι τρισμέγιστος. Ανυπέρβλητος. Όσο για το αν είναι εμπορικός ηθοποιός, ναι είναι, τιμή του και καμάρι του. Τι το κακό έχουν, στην τελική, οι εμπορικοί ηθοποιοί; Ή μήπως τελικά ο κινηματογράφος πρέπει και αυτός να είναι για τους "λίγους" ψευτοκουλτουριάρηδες που το μόνο που κάνουν είναι να αναλώνονται σε ανούσιες επιδειξιακές συζητήσεις ξερολισμού;

Ο Άρνολντ ήταν απολαυστικότατος σαν η απόλυτη termination machine, ακόμα και το νούμερο 3 μπορώ να πω ότι το είδα ευχάριστα. (Βέβαια εδώ έπαιξε ρόλο και η κακιά συμπρωταγωνίστριά του).

Απίστευτος στον Κυνηγό, τέλειος στο True Lies!

.............και όπως είπα, απλά ανυπέρβλητος!!!!!!!!!

candy
25-07-06, 20:52
Ο παραλληλισμος με την Αmiga3000 δεν "κολλαει" στο θεμα. Τα computers ειναι μια τεχνολογια που συνεχως εξελισεται.
Φίλε giorgos, όπως προανέφερα είναι διαφορετικά πράγματα με κοινό άξονα όμως. Τα πάντα εξελίσσονται και με τον καιρό απαρχαιώνονται και όλα είναι απότελεσμα προχωρημένης τεχνογνωσίας. Απλά στους υπολογιστές είναι διαφορετικές οι ταχύτητες. Η ουσία είναι ότι για τον κάθε άνθρωπο ο τρόπος που αντιλαμβάνεται ένα γεγονός και το αποτυπώνει στην μνήμη του είναι ξεχωριστός, επομένως ανάλογα το μεγαλοποιεί, το υποβαθμίζει ή το θέτει στις σωστές του διαστάσεις. Αυτό ακριβώς κάνουμε εδώ, καταθέτουμε τα διάφορα βιώματα με τις όποιες υπερβολές. Παρόλα αυτά συμφωνώ μαζί σου:D :D

Υ.Σ. Όντως είναι εμπορικοί όπως και κάθε τι άλλωστε που θυμόμαστε σαν παιδιά, διαφορετικά δεν θα το ξέραμε.

giorgos
25-07-06, 23:59
Candy-Candy
Oπως ειπα, στην ουσια συμφωνουμε.Αν διαβασεις και τα posts μου σε αυτο το thread θα το διαπιστωσεις.
Οσο για την Αmiga3000, ο παραλληλισμος ειναι ασχετος γιατι μιλας για 2 διαφορετικες καταστασεις. Τα computers ξεπερνιουνται αναγκαστικά, γιατι η τεχνολογια προχωραει με πολυ γρηγορους ρυθμους και νεα μοντελα πιο εξελιγμενα βγαινουν συνεχως και αντικαθιστουν τα προηγουμενα. Ενω οι καλοι ηθοποιοι και οι καλες ταινιες παραμενουν αναλλοιωτα στο χρονο(οπως και οι "πατατες" παραμενουν "πατατες")

pooky(1)
pooky, pooky, pooky...εισαι 36 χρονων και εξακολουθεις να θεωρεις τον Σβαρ/γκερ..τεραστιο? Εννοεις τεραστιο ποιοτικα...σωστα?
Παω στοιχημα οτι δε γνωριζεις τους πραγματικα τεραστιους ξενους ηθοποιους.
Επισης φανταζομαι οτι τεραστιο θα θεωρεις και τον Ψαλτη ή τον Τσακωνα.
Τωρα που το σκεφτομαι...σα να εχεις δικιο!!
Ο Τσακωνας και ο Ψαλτης ειναι σκαλες ανωτεροι απο τους Σταυριδη, Παπαγιαννοπουλο, Ηλιοπουλο ή Βεγγο!
Α, το σωστο σωστο:D :D

pooky(1)
26-07-06, 08:51
giorgo, giorgo, giorgo, το τι πιστεύω εγώ, δεν θα το συζητήσω μαζί σου.

exetlaios
26-07-06, 09:57
Επισης φανταζομαι οτι τεραστιο θα θεωρεις και τον Ψαλτη ή τον Τσακωνα.

Τεράστιοι (Ελληνες) ηθοποιοί είναι :

ΤΑΚΗΣ ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΕΔΟΣ
ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ (εγγονός του Αθηνόδορου)
ΑΚΗΣ ΦΛΩΡΕΝΤΗΣ
ΤΕΛΥ ΣΤΑΛΛΟΝΕ
ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ

keeper7k
26-07-06, 10:30
Τεράστιοι (Ελληνες) ηθοποιοί είναι :

ΤΑΚΗΣ ΣΟΥΠΙΑΔΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΕΔΟΣ
ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ (εγγονός του Αθηνόδορου)
ΑΚΗΣ ΦΛΩΡΕΝΤΗΣ
ΤΕΛΥ ΣΤΑΛΛΟΝΕ
ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ

Σουπιάδης και ξερό ψωμί!

pooky(1)
26-07-06, 11:48
Ρε παιδιά είμαστε ασυγχώρητοι. Ξεχάσαμε το Γκουσγκούνη!!!!!!!

Επίσης στην παραπάνω λίστα προσθέστε τον

ΣΟΥΓΚΛΑΚΟ

αλλά και τον

ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΔΕΛΗ

(ο τελευταίος είναι cult μορφή)

keeper7k
26-07-06, 12:03
Έλα ντε! Ξεχάσαμε 2 από τις πιο cult μορφές του ελληνικού κινηματογράφου.
Ας αυτομαστιγωθούμε!!

Θυμάσαι πως έλεγαν την ταινία που ο Γαρδέλης ειχε ροκ μπάντα και κυνήγαγε την Αλιμπέρτη? Επος!!!

giorgos
26-07-06, 12:31
Ολοι αυτοι ειναι σκουπιδαρία...
Ειναι υβρεις να τους συγκρινετε με τους πραγματικα μεγαλους ηθοποιους.
Ποσο χρονων ειστε ρε παιδια? Υποτιθεται οτο εδω ειμαστε ανω των 30 αλλα στοιχηματιζω οτι εσεις ειστε πολυ μικροτεροι.
Επισης αναφερθηκαν ονοματα του ελληνικου πορνο(Γκουζγκουνης,Τελης Σταλονε), ακομα και ο... Σουγκλακος!!!
χα χα χα, ναστε καλα ρε παιδια, ξεραθηκαμε στο γελιο.

Shadowdancer2501
26-07-06, 13:02
Μαγκες ξεχασατε το προτυπο μου

ΣΤΗΒ ΝΤΟΥΖΟΣ....

Μπακα,μουσι,αλανι,μηχανοβιος(με στρογγυλοφαναρη χοντα-σαν τη δικια μου),τατου και σκουλαρικι σε εποχες που το πακετο αυτο ηταν πολυ Χ-TREME

α...μη ξεχασω και τη see-through μπλουζα.ΑΠΛΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

giorgos
26-07-06, 13:48
Αποκρουστικη σκατοφατσα ο χοντρος...
Δεν θα ελεγα ομορφη η αδελφη του...

Ποσο εφημερη η δοξα του...Μετα μπλεχτηκε στα ναρκωτικα.
Παραμενει ακομα το προτυπο σου?

exetlaios
26-07-06, 13:56
Θυμάσαι πως έλεγαν την ταινία που ο Γαρδέλης ειχε ροκ μπάντα και κυνήγαγε την Αλιμπέρτη? Επος!!!

"ΟΤΑΝ ΟΙ ΡΟΔΕΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ"

Ολοι αυτοι ειναι σκουπιδαρία...
Ειναι υβρεις να τους συγκρινετε με τους πραγματικα μεγαλους ηθοποιους.
Ποσο χρονων ειστε ρε παιδια? Υποτιθεται οτο εδω ειμαστε ανω των 30 αλλα στοιχηματιζω οτι εσεις ειστε πολυ μικροτεροι.
Επισης αναφερθηκαν ονοματα του ελληνικου πορνο(Γκουζγκουνης,Τελης Σταλονε), ακομα και ο... Σουγκλακος!!!
χα χα χα, ναστε καλα ρε παιδια, ξεραθηκαμε στο γελιο.

Επίσης να προσθέσω τον συνήθως-συμπρωταγωνιστή του Τέλυ Σταλλόνε,
τον Σπύρο Λοκατζή.
Και φυσικά τους γνωστούς ΧΧΧ-αστέρες :
"υπερβίαιος" Μανώλης Αρτάκης
"μεγάλος" Αντώνης Κόκκινος
Παύλος Καρανικόλας (με το μουστάκι).

Υ.Γ. : Εγώ είμαι 31, άρα όντας σε ώριμη ηλικία,
ξέρω καλά από ποιοτικό κινηματογράφο.

Παιδιά, ποιός ο αγαπημένος σας ΧΧΧ-σκηνοθέτης ;
Εμένα ήταν ο ΜΕΓΑΛΟΣ-ΜΠΕΡΤΟ (Νάσος Σπυρής).

Shadowdancer2501
26-07-06, 14:07
χμ....@giorgos στα εφηβικα μου ματια οι ρολοι που ενσαρκωνε ηταν προτυπο χαβαλε και ανεμελιας!Οι σουζες το καμακι και ο χορος ηταν ακομα δυσκολο για την ηλικια μου την εποχη που εβλεπα για πρωτη φορα τις ταινιες αυτες

@exetlaios Ομηρος Ευστρατιαδης

giorgos
26-07-06, 14:17
Επίσης να προσθέσω τον συνήθως-συμπρωταγωνιστή του Τέλυ Σταλλόνε,
τον Σπύρο Λοκατζή.
Και φυσικά τους γνωστούς ΧΧΧ-αστέρες :
"υπερβίαιος" Μανώλης Αρτάκης
"μεγάλος" Αντώνης Κόκκινος
Παύλος Καρανικόλας (με το μουστάκι).

Παιδιά, ποιός ο αγαπημένος σας ΧΧΧ-σκηνοθέτης ;
Εμένα ήταν ο ΜΕΓΑΛΟΣ-ΜΠΕΡΤΟ (Νάσος Σπυρής).

Αν ειναι να πιασουμε και τους ΧΧΧ τοτε να αναφερουμε και τους ξενους...
Peter North
John Holms (rest in peace)
Ron Jeremy
Tom Byron
John Dohn...

exetlaios
26-07-06, 14:20
χμ....@giorgos στα εφηβικα μου ματια οι ρολοι που ενσαρκωνε ηταν προτυπο χαβαλε και ανεμελιας!Οι σουζες το καμακι και ο χορος ηταν ακομα δυσκολο για την ηλικια μου την εποχη που εβλεπα για πρωτη φορα τις ταινιες αυτες

Σωστός !
Αν δεν κάνω λάθος, γύρισε και "σκληρές" με ψευδόνυμο βέβαια.

Επίσης προσθέτω ΛΑΚΗΣ ΛΑΛΟΣ και ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ.

...John Dohn...

Αν δεν απατώμαι, λέγεται John Dough.

Shadowdancer2501
26-07-06, 14:32
Ναι εχει γυρισει και "σκληρες" οπως το, ηταν καποτε παρθενες,ανωμαλα θηλυκα και αρκετες soft

pooky(1)
26-07-06, 14:57
Αμάν!!!! Ταινίες που άφησαν εποχή.

Θυμάστε ποιός είχε σκηνοθετήσει τις ταινίες

"Σκύψε ευλογημένη" και
"Άγιος Πρεβέζης"

Άλλες αξέχαστες επικές κινηματογραφικές παραγωγές!!!!!!

giorgos
26-07-06, 15:06
Kι εγω ειχα τα ενεμελα εφηβικα χρονια αλλα δεν ειχα τετοια προτυπα. Εβλεπα τις παλιες ποιοτικες ταινιες του παγκ.κινηματογραφου που εβαζε η κρατικη τηλεοραση(δεν υπηρχαν ιδιωτικα πριν το 1990) και οχι τετοια πραγματα...

Ωστε ο Ομηρος Ευστρατιαδης ηταν ο "μεγαλος Μπερτο"??
Που τωρα κανει ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ με την Αννιτα Πάνια?...
Εχει σκηνοθετησει πολλες πατατες κυριως με Ψαλτη ή Μουστακα.

exetlaios
26-07-06, 15:07
Θυμάστε ποιός είχε σκηνοθετήσει τις ταινίες

"Σκύψε ευλογημένη" και
"Άγιος Πρεβέζης"

Αγιο Πρεβέζης, ο ΚΟΛΛΑΤΟΣ.

Kι εγω ειχα τα ενεμελα εφηβικα χρονια αλλα δεν ειχα τετοια προτυπα. Εβλεπα τις παλιες ποιοτικες ταινιες του παγκ.κινηματογραφου που εβαζε η κρατικη τηλεοραση(δεν υπηρχαν ιδιωτικα πριν το 1990) και οχι τετοια πραγματα...

Ωστε ο Ομηρος Ευστρατιαδης ηταν ο "μεγαλος Μπερτο"??
Που τωρα κανει ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ με την Αννιτα Πάνια?...
Εχει σκηνοθετησει πολλες πατατες κυριως με Ψαλτη ή Μουστακα.

Όχι.
Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΕΡΤΟ ήταν ο Νάσος Σπυρής.
Ο Ευστρατιάδης, δε θυμάμαι τι ψευδόνυμο είχε.

Από "παλιες ποιοτικες ταινιες του παγκ.κινηματογραφου"
προτιμούσα το PLAN 9 FROM OUTER SPACE του Ed Wood Jr.

giorgos
26-07-06, 15:17
Αυτο δε θεωρειται "ποιοτικη ταινια" αλλα b movie....

Τιποτα αλλο εχεις δει?

exetlaios
26-07-06, 15:29
Αυτο δε θεωρειται "ποιοτικη ταινια" αλλα b movie....

Τιποτα αλλο εχεις δει?

Θωρηκτό Ποτέμκιν του ΑΙΖΕΝΣΤΑΙΝ.
ΜΕΤΡΟΠΟΛΙΣ του ΛΑΝΓΚ.

Επίσης από ποιοτικό, σου προτείνω το
RAT PFINK A BOO-BOO του Ray Dennis Steckler.

giorgos
26-07-06, 15:48
A... θα μου προτεινεις κιολας!!??:)

Τα 'Θωρηκτο Ποτεμκιν" και "Μετροπολις" ειναι βουβα. Πρωτοποριακα στην εποχη τους αλλα σημερα δε λενε τιποτα.
Μαλιστα το πρωτο ειναι προπαγανδιστικο της Επαναστασης του 1917.

Κατι σε ομιλόν εχεις?...

Το booba booba πως το'πες,πρωτη φορα το ακουω.Εχεις link?

exetlaios
26-07-06, 16:04
Το booba booba πως το'πες,πρωτη φορα το ακουω.Εχεις link?

Κάνε copy-paste και ψάξτο στο google

ειναι προπαγανδιστικο της Επαναστασης του 1917.

Δες τότε το TRIUMPH OF WILL της Λένι Ρίφενσταλ.

A... θα μου προτεινεις κιολας!!??:)

Ναι.
Σου προτείνω το FASTER PUSSYCAT, KILL KILL !

[QUOTE=giorgos]A... θα μου προτεινεις κιολας!!??:)

Τα 'Θωρηκτο Ποτεμκιν" και "Μετροπολις" ειναι βουβα. Πρωτοποριακα στην εποχη τους αλλα σημερα δε λενε τιποτα.

Κατι σε ομιλόν εχεις?...

QUOTE]

αφού είναι παλιά και βουβά, άρα λες ότι είναι σαβούρες, σου προτείνω το ΡΑΜΠΟ !

είναι σύγχρονο και με ήχο !

pooky(1)
26-07-06, 17:48
ΡΑΜΠΟ the first blood!!!!!!

NAI NAI!!!!!!!!!

KILL.......... KILL...........

MUST HAVE BLOOD!!!!!!!!!!!!!!!!

giorgos
26-07-06, 18:49
Ρε Εχετλεε,

γιατι κανεις πολλαπλα posts οταν θες να πεις κατι? Για να μεγαλωσεις τον αριθμο των posts σου??
Πεστα ολα σε ενα νοικοκυρεμενα,που λεει και ο Διαχειριστης μας...

Τωρα,οσα γιαυτα που λεγαμε, σου ειπα να μου πεις καποια γνωστα ποιοτικα εργα που εχεις παρακολουθησει, δεν ηταν αναγκη να αναφερεις τα...μουγγα:rolleyes:

Δεν σημαινει οτι, ή μουγγά ή Ραμπο!!

Γιαυτο μου φανηκε πολυ αστειο οταν ειπες οτι ...θα μου προτεινεις κιολας:D

Κοιταξε, σχεδον ολα τα γνωστα εργα του παγκ. κινηματογραφου το εχω δει προ πολλου...Οταν εσυ παρακολουθουσες τον Στηβ Ντουζο και τον Ψαλτη, προφανως:D
Συνεπως, για να ειναι σε θεση καποιος να μου προτεινει πρεπει να εχει και το αναλογο υποβαθρο...Σε καλεσα 3 φορες να μου αναφερεις καποια που εχεις δει και μου ειπες μπουρδες...

Για αλλη μια φορα: Ρε αδελφε, ποια ειναι τα καλυτερα 5-6 εργα που εχεις δει στη ζωη σου?? (οχι ελληνικα)

Pooky(1)
Η ταινια που αναφερεις ΕΙΝΑΙ ποιοτικη.
To FIRST BLOOD(1982) δεν εχει θεματικο πυρηνα το..."kill kill...have blood" που κραυγασες, ουτε εχει και καμμια σχεση με τις εμπορικες συνεχειες που το ακολουθησαν!

pooky(1)
26-07-06, 20:52
MUST DRINK BLOOD!!!!!!!!!!!!

MUST DRINK BLOOD!!!!!!!!!!!!

BLOOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επ, τι έγινε δεν είναι 12 τα μεσάνυχτα ακόμα, ε, όχι?:confused:
Ρολόι του διαόλου πάλι λάθος έκανα!:mad:

Ε καλά, μπορώ να περιμένω λίγες ωρίτσες ακόμα!:cool:
Την τύχη μου μέσα!!!!!:mad: :D

ambu_dare
26-07-06, 22:56
Kαι μην ξεχνάμε το επίκαιρο...

http://img113.imageshack.us/img113/5536/eraserheadfullod1.jpg

Shadowdancer2501
27-07-06, 00:38
Και μιας και οι περιστασεις ειναι αναλογες,λεω να βαλω και εγω τι λιθαρακι μου...Ο Τζωνι πηρε το οπλο του ισως η πιο δυνατη αντιπολεμικη ταινια

Παντως χαιρομαι οταν παρατηρω την αρχικη θεματολογια του post και την εξελιξη του

candy
27-07-06, 01:05
Ο Τζωνι πηρε το οπλο του ισως η πιο δυνατη αντιπολεμικη ταινια
Συμφωνώ και επαυξάνω!!!
Παρεμπιπτόντως, την ταινία Grave of the fireflies ή στα ιαπωνικά "Hotaru no haka" (1988), την έχετε δεί; Νομίζω ότι είναι η πιο αντιπολεμική ταινία όλων των εποχών!!!Αν έχετε γερό στομάχι, δείτε την.Πραγματικά αξίζει...
http://www.geocities.com/ronin_tigris/

Shadowdancer2501
27-07-06, 01:19
@candy,
δεν την ειχα ακουσει.Φιλε η ταινια πρεπει να ειναι "θανατος".Εκανα μια μικρη ερευνα και απ'οτι καταλαβα εχει να πει παρα πολλα!

billy
27-07-06, 01:31
Εξαιρετικές και οι δύο. Το "Johnny got his gun" το ξαναείδα σχετικά πρόσφατα στην τηλεόραση.
Θυμάμαι όταν είχα δεί το Grave of the fireflies (πριν μία δεκαετία περίπου νομίζω το είχε δείξει η TV) δεν μπόρεσα να μην δακρύσω !! ...πραγματικά έξοχο anime.

Μιά που πήγαμε και προς τα κινούμενα σχέδια, να σας θυμίσω και το επίσης πολύ αξιόλογο αντιπολεμικό φιλμ "When the wind blows". Είχε παιχτεί τουλάχιστον δύο φορές στην τηλεόραση, και πιθανότατα το έχετε πετύχει... (με εκείνο το αξιαγάπητο ζευγαράκι των ηλικιωμένων εγγλέζων, που περιμένουν να ξεσπάσει πυρηνικός πόλεμος...)

exetlaios
27-07-06, 07:15
Kαι μην ξεχνάμε το επίκαιρο...

http://img113.imageshack.us/img113/5536/eraserheadfullod1.jpg

Aν σου άρεσε το eraserhead και είσαι φαν του "μοντέρνου b&w" τσέκαρε το TETSUO-THE IRON MAN. Χάσιμο !

ambu_dare
27-07-06, 08:22
Φίλε Shadowdancer2501, πραγματικά η ταινία που ανέφερες θα ήταν κρίμα να μην αναφερθεί σε μία λίστα με τις ταινίες που άφησαν εποχή. Απίστευτη ταινία και ατμόσφαιρα.

Μία γερή γροθιά στο στομάχι όποιου την δει.
Εκεί που οι άλλες ταινίες "παίζουν" με τον πόλεμο, αυτή "μιλάει" για τον πόλεμο...

Δείτε την αλλά προσοχή - πονάει... στην καρδιά.
Επίσης, καταπληκτικό και το ONE των Μετάλλικα και το Βίντεο με θέμα την ταινία.

Darkness imprisoning me
All that I see
Absolute horror
I cannot live
I cannot die
Trapped in myself
Body my holding cell

Landmine has taken my sight
Taken my speech
Taken my hearing
Taken my arms
Taken my legs
Taken my soul
Left me with a life in hell
All the Lyrics from ONE - Metallica (http://www.sing365.com/music/Lyric.nsf/One-lyrics-Metallica/08281C6450A088704825688D00339AD7)

ΠΡΟΣΟΧΗ
Ακολουθούν πληροφορίες που αποκαλύπτουν την πλοκή της ταινίας για όποιον δεν την έχει δει...

Στο τέλος της ταινίας. Παράλυτος, κατακρεουργημένος, ένα ανθρώπινο κομμάτι κρέας χωρίς μιλιά χωρίς όραση. Η μόνη αίσθηση που είχε ήταν η ζέστη του ήλιου στο κορμί του και το χάδι της νοσοκόμας. Τελικά όταν του τα στέρησαν και αυτά άρχισε να κουνάει το κεφάλι του σε μορφή σημάτων μορς...

- What is he doing?
- Its a mor code.
- What is he saying?
- Kill me, over and over again. KILL ME.

Γαμώτω, κόντεψα να δακρύσω πάλι - σφίχτηκε η καρδιά μου.

ambu_dare
27-07-06, 08:30
Θυμάμαι όταν είχα δεί το Grave of the fireflies (http://www.torrentspy.com/torrent/252239/Grave_of_the_Fireflies_Dual_Audio) (πριν μία δεκαετία περίπου νομίζω το είχε δείξει η TV) δεν μπόρεσα να μην δακρύσω !! ...πραγματικά έξοχο anime.

;)

Φεύγω από τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο και περνάω στον τρίτο.
Δείτε επίσης και την ταινία "Η Επόμενη Μέρα - Τhe Day After" (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Day_After) 1983.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/e/ea/Dayafter1.jpg/230px-Dayafter1.jpg

exetlaios
27-07-06, 13:30
Η πιό "βαρειά" ταινία που έχω δει, είναι δίχως αμφιβολία, το ισπανικό "IN A GLASS CAGE" του Αγκουστίνο Βιλαρόγκα, του 1986.

Αν και δεν έχει καθόλου αίμα, θυμάμαι ότι όταν την είχα δει πριν 10 περίπου χρόνια, μου είχε κυριολεκτικά ξεσκίσει την ψυχή !

Συνιστάται μόνο σε όσους θέλουν να τεστάρουν τα όρια της ψυχολογικής τους αντοχής.

Οι υπόλοιποι, μακριά !!!

billy
27-07-06, 14:56
;)

...βλπεπω πως τίποτα δεν μπορεί να σταματήσει το "σερί" του resident "κυνηγού" του φόρουμ !! :D
...ευχαριστώ πολύ. :)

Dominion
31-07-06, 06:40
Paides diabaste to prototypo mithistorima "the first Blood" apo David Morell (1972) kamia sxesi me tis tainies (o rambo ine enas psixakias apo to bietnam kai tipota allo pou sto telos ton katharizei o traoutman metaniomenos gia to teras pou san stratokablos dimiourgise)

se afto basistike (leme tora i tainia tou 1982)

stin ellada bkike apo tis ekdoseis Σιμωση το 1980 σαν ΑΙΜΑ

faster pussycat kill kill eeee exetlaios :))
xa xa to protoparigila se kaseta to 1998
RUSS MEYER KAI KSERO PSOMI

Gia ton Tsukamoto ti na protopei kaneis
ta exw ola tou

TETSUO 1
Tetsuo 2
Tokyo Fist (tainiara)
Bullet ballet
Snake of June

Erotisi TAKESHI KITANO EXEI DEI KANEISAS POULAKIA MOU???
Takashi Miike (Ichi the killer, Audition) aftes ine tainies

GIA NA MIN ANAFERO TIS YPER CULT PSEVDOSNUFF TAINIES FLOWERS OF FLESH AND BLOOD TOY KOMISTA HIDESHI HINO

stayros
30-04-12, 23:12
Δυο απο τους πιο δημοφιλεις Action Movies Heroes των 80s.
Ποιος σας αρεσε πιο πολυ και γιατι?

Stallone (http://en.wikipedia.org/wiki/Sylvester_Stallone) H' Schwarzenegger (http://en.wikipedia.org/wiki/Arnold_Schwarzenegger)?
51338

51339

Thor
30-04-12, 23:30
προσωπικά επιλέγω τον Σβαρτζενέγκερ γιατί βρίσκω τις ταινίες του πιο διασκεδαστικές και γιατι ένω ο Σταλόνε ήταν καλύτερος ηθοποιός επέμενε να παίζει σε χειρότερες ταινίες

pooky(1)
30-04-12, 23:39
Both. Μια επιλογή θα ήταν βλάσφημη! Τουλάχιστον!

stayros
30-04-12, 23:43
Μπορει και με τρεις επιλογες...:)
1) Stallone
2) Schwarzenegger
3) και οι δυο

CAP
01-05-12, 00:22
Schwarzenegger επειδή μου άρεσαν περισσότερο οι ταινίες του.

RIO
01-05-12, 00:32
Σταλόνε γιατί ήταν πιο καλός σαν ηθοποιός και περισσότερο συμπαθητικός...

Wally
01-05-12, 08:13
Τα ποστς μετακινηθηκαν και προσθεσα μια δημοσκοπηση

Dr. SLUMP
01-05-12, 08:52
Ο Κόναν είναι ένας! Arnie δαγκωτό!

DINO
01-05-12, 08:56

Ο pookyman έχει δίκιο...
Οπότε θα ψηφίσω CareBears! Όχι όμως αυτά (http://en.wikipedia.org/wiki/Care_Bears), αλλά τα άλλα (http://www.lynn3686.com/tcb.html)!

Kambia
01-05-12, 09:00
Schwarzenegger και γω. Τον Σταλόνε μόνο στο Rocky μπορώ να τον δω και αυτό όχι σε όλα!

herco
01-05-12, 10:09
Ως action heroes υπαρχει καποια συγκριση οκ - αλλα ως καλλιτεχνες απεχουν παρασαγγες.

Ο Σιλβεστρος γραφει σεναρια, σκηνοθετει, πρωταγωνιστει, ακομα και τραγουδαει στις ταινιες του. Απο κατι μικρα αριστουργηματα οπως το Paradise Alley (με Αρμαν Ασαντε και Τομ Γουειτς στο πιανο) μεχρι το Oscar ή το Copland εχει μαζεψει 2 ντουζινες υποψηφιοτητες κινηματογραφικων βραβειων (το Rocky ως ταινια ειχε κερδισει 3 Oscar btw) και καμποσες νικες. Και αυτο βγαινει στην οθονη οπου ο Σταλλονε ειναι πιο μεστος και πιο ηθοποιος απο τον Αρνι.

Γενικα Sly δαγκωτο.

nkarytia
01-05-12, 10:44
Predator! Τελεία και παύλα!

desperado289
01-05-12, 11:59
Συμφορουμίτες θα απαντήσω στο θέμα λέγοντας οτι στη δουλεία έχω κάτι πιτσιρκάδες ιφιστάμενους κάποτε έτυχε και είδαμε δυο ταινίες αργά το βράδυ σε μία βάρδια η μια ήταν το κόμπρα και η άλλη το predator τα παληκάρια πάθανε ζημιά λεγοντας μου οτι δεν είχανε δει ποτε οι περισσοτεροι το cobra και ορισμένοι το predator , εγώ βέβαια προτιμώ τον Arnie ήταν για εμένα το must see στις action ταινιες ,μόνο και μόνο οι ατάκες του με την προφορά τη γερμανική ήταν το κατι άλλο. Τώρα τελευταία είδα το Gamer και να σας πω η ταινία μου θύμισε λίγο Running Man (Άτρωτος στα ελληνικά), ξέρετε άδικα στη φυλακή , αμάσητος τύπος, διευθαρμένα media του μέλλοντος ,ελεγχος του μυαλου και του όχλου , υπεροπτης κακός του συστήματος.

D@redevil
01-05-12, 12:40
Και οι 2 είναι υπέροχοι! :)

Με πολύ κόπο έμεινα στον Sly για πολλές και διάφορες ταινίες που τις ξεχώρισα περισσότερο από του Arnie

Η ταινία που έδωσε το ένα κλικ παραπάνω στον Σταλόνε: Tango & Cash

Imgema
01-05-12, 13:27
Ψηφίζω Stallone λόγο του πρώτου Rocky. Αλλά και χωρίς το Rocky δεν θα ψήφιζα Arnie, οι μόνες ταινίες που είναι πραγματικά καλός είναι στα Terminator. Σε αυτές τις ταινίες είναι απλά ΑΠΑΙΧΤΟΣ μόνο και μόνο γιατί κανείς δεν θα μπορούσε να παίξει τόσο καλά μία τεράστια άψυχη μάζα από μέταλλο και σάρκα, ενώ είναι ειδικός στο να μιλάει σαν άψυχο cyborg έστω και αν δεν το κάνει επίτηδες. Είναι αυτό που λέμε "ρόλος κομμένος και ραμμένος στα μέτρα του".

stayros
01-05-12, 18:51
Συνεντευξη Σταλονε στο PLAYBOY (1995)
51376

51377

Maddog
01-05-12, 22:21
mischief mode
Επειδή η ψηφοφορία είναι μόνο με επώνυμα, εννοείς τον Σιλβέστερ ή τον Τέλη φίλε Wally; Να ξέρουμε και τι ψηφίζουμε, lol.
Και κατανοώ την δυσκολία σου με τα Γερμανικά, αλλά δεν υπάρχει κανένας ηθοποιός Schwargenegger.
/mischief mode

Wally
01-05-12, 22:44
fixed now ;)

faceless
03-05-12, 17:57
Δύσκολη απόφαση θα πώ όμως οριακά sly.Και οι δυο μου άρεσαν και μου αρέσουν ακόμη αρκετά.Σαφώς δεν είναι και τα μεγαλύτερα υποκριτικά ταλέντα του κόσμου αλλά αυτό ουδέποτε με απασχόλησε.'Αλλωστε δεν νομίζω ότι χρειάζεται και τρελές υποκριτικές ικανότητες για να παίξεις σε αυτό το είδος ταινιών .Συγκρίνοντας τους με τους σημερινούς action heroes,θα έλεγα οτι τους νοσταλγώ αρκετά.Κορυφαία ταινία του sly για εμένα το tango & cash(φοβερό δίδυμο με τον θεό kurt russell),και ακολουθουν τα first blood και cliffhanger και το τελευταίο rambo.Απο το arnie θα ξεχωρίσω ασφαλώς τα 2 πρώτα terminator,true lies και predator.Κορυφαίοι και οι δυο

stayros
27-03-13, 20:09
Δυο βιντεακια που "μιλανε" απο μονα τους....http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=71297&d=1360606988 http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=71300&d=1360611697

http://www.youtube.com/watch?v=L49yMc4QAvc

http://www.youtube.com/watch?v=UaZi-Pjn5Lk

spacetroop
27-03-13, 22:09
Αρκετά δύσκολο να επιλέξεις έναν από τους δύο. Ο ρόλος του δυνατού, που καταστρέφει, σκοτώνει, διαλύει τα πάντα στο πέρασμά του, τους ταίριαζε γάντι, γι' αυτό γεννήθηκαν, με αυτό έγιναν γνωστοί. Θα πάρω ως κριτήριο τις γενικές υποκριτικές τους ικανότητες και θα τους συγκρίνω και με βάση τους κωμικούς ρόλους που έπαιξαν στην διάρκεια της καριέρας τους..

Βάση αυτών, θα επιλέξω τον Σταλόνε, ο οποίος ήταν πιο ανθρώπινος, πιο προσιτός, πιο απλός, από τον "στημένο" στα δικά μου μάτια Άρνι.

D@redevil
27-03-13, 23:10
Lol! Έχεις πάρει σβάρνα τα poll! :D

Να σε πω, μιας και σε βλέπω ορεξάτo....

Δεν περνάς μια βολτούλα κι από εδώ (http://www.retromaniax.gr/vb/forumdisplay.php?203-%CD%DD%E1-%CC%DD%EB%E7), να σε καλωσορίσουμε και να κεράσουμε τουρτίτσα?! :D

spacetroop
27-03-13, 23:56
Lol! Έχεις πάρει σβάρνα τα poll! :D

Να σε πω, μιας και σε βλέπω ορεξάτo....

Δεν περνάς μια βολτούλα κι από εδώ (http://www.retromaniax.gr/vb/forumdisplay.php?203-%CD%DD%E1-%CC%DD%EB%E7), να σε καλωσορίσουμε και να κεράσουμε τουρτίτσα?! :D

Όχι όλα..2-3 μόνο! :P :D

(Σβήνω και κεράκια;; )

stayros
25-10-13, 17:06
Θα ηταν πραγματικα ευτυχια να υπηρχε μια ταινια με τους δυο τους στα 80s...:)

Rambo vs Commando
http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=89482&d=1382713235
πηγη (https://www.facebook.com/pages/Sylvester-Stallone/125079320906001)

RIO
25-10-13, 17:54
Τώρα πια όταν παίζουν μαζί σε ταινία, μοιάζουν απλά με παππούδες που κάνουν πλάκα μεταξύ τους, όταν θυμούνται "τα παλιά"...

stayros
25-10-13, 18:08
Τώρα πια όταν παίζουν μαζί σε ταινία, μοιάζουν απλά με παππούδες που κάνουν πλάκα μεταξύ τους, όταν θυμούνται "τα παλιά"...

Βασιλη...αυτο μου θυμισε το παρακατω...:biglaugh:

http://www.youtube.com/watch?v=cW0cchQw_F4

Το ξερω ειμαι off topic αλλα δεν κρατηθηκα...:D

Vetus
26-10-13, 06:25
Αν και μ' αρέσουν κι οι δύο ηθοποιοί προτιμώ Stallone. M' άρεσε πολύ που στις παλιές τους ταινίες ο ένας έκανε αναφορά στον άλλον. Ένα από τα αγαπημένα μου αστεία ήταν όταν στο Last Action Hero ο πιτσιρικάς βλέπει έκπληκτος σε μια αφίσα στο video club τον Stallone ως πρωταγωνιστή του Terminator.

Πάντως πέρα από το The Expendables (που αποτελεί τον καλύτερο ύμνο στις macho ταινίες του χθες) θα χαρούμε και σ' άλλη ταινία τους δύο ηθοποιούς μαζί:

http://www.youtube.com/watch?v=CI4EjV_x_PQ

Kαι για να μην ξεχνιόμαστε :P :
http://unrealitymag.bcmediagroup.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2009/11/contra.gif

Ajax87
26-10-13, 08:57
Πολυ ωραιο το gif και παντα ελεγα οτι κατι μου θυμιζουν οι πρωταγωνιστες του Contra :D .

Pinhead
26-10-13, 11:51
Αγαπημένοι μου και οι δύο, οπότε δεν μπορώ να ψηφίσω ούτε και να τους διαχωρήσω. Απολαμβάνω τις ταινίες τους εξ' ίσου.

Τώρα που στα γεροντάματα γυρίζουν ταινίες μαζί, ακόμα καλύτερα ! :thumb:

Aardvark
26-10-13, 12:10
Kανεναν απο τους δυο ,ολοι ηταν "το πακετο" των 80ς ,για χαρην της δημοσκοπησης θα βαλω το μυαλο μου να δουλεψει και θα πω τον Αρνι μιας και στα ματια μου ηταν κατιτις πιο εντυπωσιακος απο τον ρηχο μονοχνωτο Σλαϊ κατι που μονου αυτου οι ατακες γραψαν ιστορια ,κατι το Sci Fi που διεπρεψε και σε αυτο,κατι οι κωμωδιες του,κατι ο Κοναν κατι το'να κατι το αλλο ,ολα ειναι ενα βημα,ενα κλικ παραπανω απο τον Σταλονε.

Ajax87
26-10-13, 12:17
Εγω βλεπω οτι ο Σταλλονε ειναι μπροστα :D .Για μενα σαν το Ροκυ δεν εχει τιποτα , μετα ερχοντε τα Ραμπο και τριτα τα Terminator (1+2 τα αλλα αστα...)

Aardvark
26-10-13, 12:26
Βγαλε τα Ροκυ και τα Ραμπο και τι μενει...ενα Cobra,βγαλε τον Terminator και μενει Conan,Commando,Predator,Total Recall...αν μεινουμε στην αφροκρεμα,του ριχνει στα αυτια.

Ajax87
26-10-13, 12:30
Βαρομετρικο χαμηλο , Demolition Man , lock up, judge dredd... Αλλα και παλι οταν εχει 5 ταινιες Ροκυ τρομερες(βγαζω εξω το Ροκυ 5) και αλλες 4 Ραμπο αρκουν και περισευουν μιλαμε για 9 κορυφαιες ταινιες!

α ξεχασα και 2 οσκαρ :darkglasses:

Aardvark
26-10-13, 12:40
Ποια οσκαρ αυτα που δεν πηρε και ποιο Judge Dredd και ποιο Demolition ,αν ειναι να βαλουμε δευτεροτριτα να σου βαλω 10 του Αρνι.
Κατι λιγο φλουφλικα τα δυο παραπανω αλλα κατιτις απολαυστικα με μια γενικοτερη ματια.
Mικρη διαφορα αλλα ο Αρνι ειναι Αρνι δεν ειναι βοϊδοματης στις ερμηνειες του.
Αντριαααααααααααν.

Ajax87
26-10-13, 13:02
Τα οσκαρ τα πηρε η ταινια "Rocky" το 1977 :

Best Picture

Best Director

Best Film Editing

Οσο για τον βο'ι'δοματη ετσι μας αρεσει :P

Παραδεξου την Ηττα :D

http://www.imdb.com/title/tt0075148/awards

Aardvark
26-10-13, 13:35
Ο ιδιος ειχε προταθει για δυο οσκαρ που δεν πηρε,κατα τα αλλα και το Terminator 2 πηρε 4 οσκαρ,σου'πα εξαρχης να βγαλεις εξω τα Ροκυ και τα Ραμπο.
Anyway με κερδισες,μην με πεις και ξεροκεφαλο.:P

Ajax87
26-10-13, 13:48
Ο ιδιος ειχε προταθει για δυο οσκαρ που δεν πηρε,κατα τα αλλα και το Terminator 2 πηρε 4 οσκαρ,σου'πα εξαρχης να βγαλεις εξω τα Ροκυ και τα Ραμπο.
Anyway με κερδισες,μην με πεις και ξεροκεφαλο.:P

Αnyway δεν ηξερα οτι το Terminator 2 πηρε 4 οσκαρ. Αλλα δεν μπορεις να βγαλεις εξω τα Ροκυ και Ραμπο που ειναι 10 ταινιες, λογικο να μην εχει παρα πολλες αμα βγαλεις εξω αυτες. O "Κοσμος" λεει 18-17(μπροστα ο Stallone) ας μεινουμε εκει :D .

89533

Vetus
27-10-13, 06:10
Πολυ ωραιο το gif και παντα ελεγα οτι κατι μου θυμιζουν οι πρωταγωνιστες του Contra :D .
Kαι να 'ταν η μόνη περίπτωση :P :
http://www.hardcoregaming101.net/tracing/tracing.htm

metalcandyman
27-10-13, 10:39
Μπορει να μαρεσουν αρκετες ταινιες του stallone αλλα η ψηφος μου παει στον schwargenegger μονο και μονο για τον κυνηγο που ειναι η αγαπημενη μου ταινια αυτου του ειδους.

pardalotzatziki
27-10-13, 11:16
Arnie σιγουρα, καλος και ο Stallone αλλα δεν με τρελαινουν οι ταινιες του..καποιες μου αρεσουν οπως το Demolition man, το Dredd(πολυ καλη μεταφορα)..
Αλλα οι ταινιες του Arnie ειναι πορωση...
Αγαπημενη ταινια Terminator 2. Οχι μονο του Arnie, αλλα γενικως. Ουτε ξερω ποσες φορες την εχω δει.
Λιγο τα χαρλεονια, λιγο οι GNR....κολλησα ασχημα..φυσικα τα απιστευτα γραφικα...
Και εκεινο το αξεχαστο μπαντιλικι στην εισαγωγη...το αλμα στο ποταμι...:baby2:
Ε και ως φαν εχω και μια προτομη Terminator σε φυσικο μεγεθος.. :)

stayros
27-10-13, 13:56
Ε και ως φαν εχω και μια προτομη Terminator σε φυσικο μεγεθος.. :)

Αυτα δεν τα λενε...τα βγαζουν φωτογραφια απαραιτητα και τα ποσταρουν!!!:darkglasses:

stayros
29-10-13, 07:55
O Sly σε ενα εντελως διαφορετικο ρολο (http://www.megatv.com/megagegonota/article.asp?catid=27375&subid=2&pubid=32256628) απ' οτι τον εχουμε συνηθισει...http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=71459&d=1360715303

atanasio
29-10-13, 09:44
Ψήφισα τον Σιλβέστερ Σταλόνε. Μακράν καλύτερος ηθοποιός από τον Άρνι, ειδικά στο πρώτο ''Ρόκυ'', στη ''Μεγάλη απόδραση των 11'' και στην ''Πυγμή''.

Rygar
29-10-13, 11:30
Δε μπορεί να σταθεί ενα vs μεταξύ των δυο αυτών ηθοποιών, γιατί ναι μεν είναι ματσό κι οι 2, όμως έπαιξαν σε διαφορετικού ύφους ταινίες, που απαιτούσαν σενάριο ειδικά για τα μέτρα τους. Παράδειγμα, ο Εξολοθρευτής απαιτούσε ψηλό-ματσό-τσαμπουκά-μηδέν λόγια, κάτι που ταίριαζε του Αρνι αφου, εκτός του τεράστιου όγκου του, λόγω καταγωγής τα αγγλικά του ήταν τότε χάλια, άρα θα φαίνεται πολύ θα μιλάει ελάχιστα. Αντιθέτως το Ροκι ήθελε καποιον που να μπορεί να παίξει με ιταλικό στυλ και να δείχνει αδύναμος, ματσό μεν αλλα προς το αδύναμο. Ε αυτό ταίριαζε στο Σταλόνε και ηταν και ρόλος πιο απαιτητικός από του Εξολοθρευτή. Αλλωστε ο Σταλόνε είναι σε όλες του τις ταινίες (με εξαίρεση τα Ραμπο2 και 3 που θα μπορούσαν να μην είχαν καν κυκλοφορήσει) πολύ πιο ομιλητικός και πιο εκφραστικός (βλέπε τελευταία σκηνή του πρώτου Ραμπο που κλαίει στο συνταγματάρχη του) από τον Αρνι. Γι'αυτό ψήφισα τον ιταλό επιβήτορα;).

Πιστεύω ότι αυτό το vs υφίσταται για τυπικούς λόγους, για να'χουμε να λέμε :D.

pardalotzatziki
29-10-13, 11:40
Αυτα δεν τα λενε...τα βγαζουν φωτογραφια απαραιτητα και τα ποσταρουν!!!:darkglasses:

I knew it...
Θα τον βαλω, αλλα σε ποιο θεμα? Terrminator φιγουρες?

stayros
29-10-13, 12:02
I knew it...
Θα τον βαλω, αλλα σε ποιο θεμα? Terrminator φιγουρες?

Λοιπον μιας και δεν ειναι φιγουρα αλλα collectible item απο την ταινια μπορεις
να το παρκαρεις σε αυτο εδω... The first Retromaniax Terminator thread (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?16619-The-first-Retromaniax-Terminator-thread) ;)

pardalotzatziki
30-10-13, 01:33
Λοιπον μιας και δεν ειναι φιγουρα αλλα collectible item απο την ταινια μπορεις
να το παρκαρεις σε αυτο εδω... The first Retromaniax Terminator thread (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?16619-The-first-Retromaniax-Terminator-thread) ;)

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?16619-The-first-Retromaniax-Terminator-thread&p=441529&viewfull=1#post441529

Aardvark
01-11-13, 20:13
O Schwarzenegger καποια περιοδο ξεφυγε κατα πολυ σε δημοτικοτητα απο τον Σταλονε,εκει περι το 93 ο Σλαϊ ηταν αλλος ενας action star σαν τον Μπρους Γουϊλις,τον Βαν Νταμ και τον Μελ Γκιμπσον,ολιγον ξεφουσκωμενος,ο Αρνι ηταν στα καλυτερα του,στο Peak της καριερας του,ενα πραγματικο θηριο των box office, the king of action.
Mεχρι που ηρθε το last action hero,που οσο περναει ο καιρος γινεται η καλυτερη μου ταινια του Σβαρτς,κατι που εκεινη την εποχη παροτι κατιτις μεγαλυτερος απο τον πιτσιρικα πρωταγωνιστη,με πιανω τωρα σε αυτην την ηλικια να εχω ταυτιστει με αυτον...και εγω πηγα και ειδα την ταινια στο σινεμα (ΑΕΛΩ πατησιων) με λαχταρα οπως και αυτος να δω τον action ηρωα μου,τον Αρνι εγω τον Jack Slater αυτος και εγω ειχα την τρελα μου οπως και αυτος με τα sequel των ταινιων,Jack Slater III και IV ,κατι τα τραγουδια των AC-DC ,κατι τα εφε,κατι που ο σκηνοθετης ηταν αυτος που εβγαλε τα Predator και το Die Hard,σεναριογραφος αυτος του Lethal Weapon,κατι ο περα απο τα ορια πρωταγωνιστης ,ειναι απο τις αγαπημενες μου.
Kαι ομως απετυχε παταγωδως...
Μου θυμιζει εποχες που το σινεμα ηταν μαγεια,τωρα εχουμε ολες τις ταινιες στο πιατο με δυο κλικ.
Η ταυτιση δεν ειναι ιδιαιτερα παραξενη μιας και το σεναριο γραφτηκε με αυτον τον σκοπο.
Εχουν γραφτει κατι ωραια αρθρα αυτον τον χρονο για την ταινια λογω της 20στης επετειου ,αξιζει να το ψαξετε να δειτε το Background της ταινιας,απο τα προβληματικα σεναρια μεχρι την αναμετρηση που ειχε με το Jurrasic Park στα ταμεια...
Ιδιως το παρακατω αρθρο απο το Empire που διαβαζεται ακουγωντας το Big Gun απο τους Ακε Ντακε..

http://www.empireonline.com/features/last-action-hero

ulysses
03-12-13, 00:05
Και εγώ γουστάρω και τους δύο υπερβολικά αλλά ένα κλικ πιο πάνω τον Schwarzenegger.
Απο τη συλλογή μου λείπουν το True lies & Assasins...
Οπως ειπώθηκε,πλέον πράγματι βλέπουμε με άλλο μάτι τις ταινίες αυτές που κάποιες είναι "παιδικές" αλλά το Terminator 2,True lies,Predator,Hang on,τις βλέπω 1 φορά σίγουρα κάθε μήνα!

91942

Aardvark
18-12-13, 09:52
Αρνι kill count σε ολες τους τις ταινιες 500 και κατι ψιλα...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OE6jpTaOYMU

johnny19818
18-12-13, 11:07
Ψήφισα τα αρκουδάκια της αγάπης εεε εννοώ τον Schwarzenegger και από ότι βλέπω πέρασε σε ψήφους μπροστά. Όχι ότι δεν συμπαθώ το Stalone αλλά η ερμηνεία του Άρνι στη σειρά Terminator ήταν παροιμιώδης.

stayros
15-01-14, 18:54
To περιοδικο EMPIRE φιλοξενει μια ωραια και ακρως ενδιαφερον συνεντευξη του Sly.:)

Μπορειτε να την δειτε εδω (http://www.empireonline.com/features/evening-with-sylvester-stallone-quotes)

Aardvark
15-01-14, 20:00
My kind of reading.:thumb:

Ajax87
16-01-14, 10:57
Ενδιαφερον thanks Σταυρο!