PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι Αυθαίρετοι (MEGA)

Omenforever
30-08-06, 14:58
Οι Αυθαίρετοι (1989-91), MEGA
Πρεμιέρα: Τετάρτη 22/11/1989
RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9F%CE%B9_%CE%B1%CF%85%CE%B8%CE%B1%CE%AF%CF%81% CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9

Από τις πιο αγαπημένες μου σειρές όλων των εποχών. Άψογες ερμηνείες και αξέχαστοι διάλογοι. Απλά φοβερή σειρά, από τις πρώτες της ιδιωτικής τηλεόρασης. Πουλικάκος (respect), Βαλαβανίδης και Μάνεσσης (Μπάμπης aka Ο Αετός της Στέππας) σε μεγάλα κέφια. Μαζί τους η Σούλα, η Ζανέτ, η Ελεονόρα, η Ντολόρεθ (:D) σε συνεχείς δολοπλοκίες και συνομωσίες. Μην ξεχάσω και την τρομερή μουσική των τίτλων (κλαρίνο μέχρι το Πεκίνο :cool:).

<Γκούχου-Γκούχου> Υπάρχει πουθενά αυτή η σειρά; Ambu έχε την στα υπόψη σε παρακαλώ. </Γκούχου-Γκούχου>
:D

ambu_dare
30-08-06, 15:29
Μπα, δεν βρήκα τίποτα. Αλλά συνεχώς δείχνουν επαναλήψεις τα κανάλια, εάν το πάρει το μάτι σου, give me a pm call. Mπορώ να σου το γράψω από την ΤιΒι σε DVD (χωρίς διαφημίσεις κ.λπ.).
Πάντως ότι έχω βρει από ελληνικές ταινίες και σειρές είναι πάντα από το γνωστό μέρος

Shadowdancer2501
30-08-06, 20:27
Μιλαμε για τη καλυτερη "μαυρη" σειρα της ελληνικης τηλεορασης.Ηταν νομιζω και η πρωτη παραγωγη απο ιδιωτικο καναλι (Μεγκα).Εχω ψαξει και εγω αλλα πουθενα δεν τη βρηκα.
Μολις η Ελλαδα ειχε βγει απο τα 80's και βαδιζε προς τα αγνωστα 90's της εοκ και οχι μονο.
"Ζανετ μου ειναι ολα ψεματα.Ο καπελας αυτος τα εχει σχεδιασει ολα!Ειναι σκευωριες ντοπιων και ξενων παραγοντων"

manos426f
02-11-06, 14:01
Αυτο σωθηκε ρε παιδια,''Οι Αυθαιρετοι'' ομως.....????
Τους εχει κανεις αληθεια..????

ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ
16-12-06, 01:15
ολα τα λεφτα ηταν στην σειρα ο Πουλικακος:clap: :clap: :clap:

Dominion
16-12-06, 06:25
God save POULIKAS!!! :)

keeper7k
16-12-06, 14:13
Απο τις καλύτερες σειρές που έχουν προβληθεί.
Προσωπικά μόνο αυτή , τους "Απαράδεκτους" και "Της Ελλάδος τα παιδιά" έχω παρακολουθήσει ολόκληρες.

Πουλικάκος FTW!!

candy
17-12-06, 02:50
"Ζανετ μου ειναι ολα ψεματα.Ο καπελας αυτος τα εχει σχεδιασει ολα!Ειναι σκευωριες ντοπιων και ξενων παραγοντων"

Αθάνατη ατάκα!!!Πάντα ξεκινούσε με το μα Ζανέτ μου...Όπως και το seniora Soula!!!:biglaugh:

gfreedom13
14-04-07, 12:43
Ρε παιδιά οι αυθαίρετοι μέχρι ενός σημείου ήτανε ΣΟΥΠΕΡ! Ε, μετά το κουράσανε πρός το τέλος λίγο. Επειδή ήμουνα φανατικός με τη σειρά τα έγραφα όλα τα επεισόδια σε βίντεο.Ήρθε όμως μια αποφράδα μέρα που σε κάποια μετακόμιση χάθηκαν. Τι κρίμα...
Υπάρχει άραγε περίπτωση να βρεθούν κάπως?
Πουλικάκος σε τρελλά κέφια με Τριφύλη και Βαλαβανίδη να δίνουν ρέστα.
Γιατί οι βλάκες δεν τα βγάζουν σε dvd?Σίγουρα θα πουλήσουν...

Kabouridis
21-11-07, 20:27
Στους αυθαίρετους κορυφή ήταν ο κεκές ο άντρας της Ούρσουλας της κόρης του βαλαβανίδη ο Άκης που τον φωναζε ο Βαλαβανίδης μαθουσάλα και η μάνα του η παλαβιάρα
Επίσης θεός ήταν κι ο Θεόφιλος ο ταξιτζής ο θρήσκος που εξομολογούσε την Ζανέτ.:)

playmobil
21-11-07, 20:55
απιστευτη σειρα μαζι με τους απαραδεκτους,και πιστευω οτι επειδη ηταν προτοποριακες για την εποχη τους αντιγραφικαν απο πολους στα επομενα χρονια με πολες μορφες RESPECT!!

maxouli
21-11-07, 22:39
Σε κάποια φάση μίλαγε ο Πουλίκας με την γκόμενα στο τηλέφωνο και μπουκάρει μέσα η γυναίκα του (η Τριφύλλη). Και εκεί που έλεγε ερωτόλογα, λέει δυνατά "Ναι Απαρτχάιντ, Νέλσον Μαντέλα":biglaugh:

Omenforever
22-11-07, 15:20
Άραγε δεν θα βρεθεί ένα link κάποτε για τους Αυθαίρετους;… :diablotin:

Το Eκμέκ Παγωτό θεωρώ ότι ήτανε απείρως ανώτερο.

Αυθαίρετοι >> Εκμέκ Παγωτό

kthxbye :p

DeadOrganPlayer
22-11-07, 15:55
Να μην ξεχνάμε και τη μεγάλη (στη κυριολεξία) μορφή του μάγειρα....

Kabouridis
22-11-07, 16:43
Να μην ξεχνάμε και τη μεγάλη (στη κυριολεξία) μορφή του μάγειρα....

Τον Κώστα Μακέδο τον οποίο ο Βαλαβανίδης ως αφεντικό του τον αποκαλούσε φάλαινα :biglaugh:

simonkey
22-11-07, 17:39
η ελλαδα σε ολο το μεγαλειο της!!!η εισαγωγη τα λεει ολα......:biglaugh:

giorgos_1
22-11-07, 22:03
δυστυχως δεν διασωθηκαν επεισοδεια πο την σειρα αυτη

τα αναζητουνε πολλοι, αλλα κανεις δεν τα εχει

Paspartoo
22-11-07, 22:16
Μη βαλεις στοιχημα παντως, θα το χασεις ;)

giorgos_1
22-11-07, 23:18
Μη βαλεις στοιχημα παντως, θα το χασεις ;)

ειναι αποδεδειγμενο οτι δεν υπαρχουν πουθενα....εχουν κανει check ολοι σε ολα τα php και τα συναφφη

jaguar-man
22-11-07, 23:25
ειναι αποδεδειγμενο οτι δεν υπαρχουν πουθενα....εχουν κανει check ολοι σε ολα τα php και τα συναφφη

Υπαρχουν giorgos 1, μαλιστα δωθηκε και το αναλογο link σε αυτο το forum αν θυμαμαι καλα :confused:

Paspartoo
22-11-07, 23:31
ειναι αποδεδειγμενο οτι δεν υπαρχουν πουθενα....εχουν κανει check ολοι σε ολα τα php και τα συναφφηΕ καλα τοτε...αφου δεν υπαρχει στα php...

Υπαρχουν giorgos 1, μαλιστα δωθηκε και το αναλογο link σε αυτο το forum αν θυμαμαι καλα :confused:Οχι φιλε jaguar-man, δεν εχει δωθει ποτε τετοιο link εδω - και ουτε προκειται ;)

jaguar-man
22-11-07, 23:36
αν θυμαμαι καλα υπαρχει ενα site οπου εχει ολες τις ελληνικες παλιες σειρες telamona (εχει και φρουτοπια και απαραδεχτους και αλλες πολλες) ωχ λες να κανω λαθος telamona? :confused::confused::confused:μπορει :help:: αμνησια ολε(μηπως υπαρχουν στο greek movies. com???)

candy
23-11-07, 00:51
Ατάκα του Άλκη,υποψήφιου γαμπρού του Βαλαβανίδη:"Πα..πα...πα..πατέρααααα"(κεκέδιζε).Απάντηση Βαλαβανίδη:"Μην με λες πατέρα το κέ...ο μου μέσα!!!".Κάθε φορά που τον έβλεπε έβριζε...:biglaugh:

Kabouridis
23-11-07, 01:02
Θυμαμαι χαρακτηριστικα ένα σκηνικό που ο Πουλικάκος για να ξεφορτωθεί και να μην βγεί με την Ηρω Μουκίου της είπε ότι πέθανε η μάνα του.
Τότε η Ηρώ Μουκίου το έχαψε και τον έπρηξε να έρθει στην κηδεια οπότε αναγκαστικά δωσανε ρεντεβου στο νεκροταφείο. Ο Πουλικάκος είχε πάει από νωρίς και είχε πληρώσει έναν να έρθει να του πει συλληπητηρια κυριε Χατζηγεωργίου όταν θα τον ΄'εβλεπε με μια γυναικα.
Ερχεται η Ηρώ Μουκίου ακολουθούνε μια τυχαία κηδεία,ο Πουλικάκος έκανε πως έκλαιγε και φωναζε αχ μανούλα μου και τότε σκάει ο πληρωμένος τύπος και του λέει συλληπητήρια κύριε κύριεκύριε ...είχε ξεχάσει το όνομα του και να προσπαθεί ο Πουλικάκος να το ψιθυρίσει και να μην το ακούει ο άλλος

Τρελό γέλιο:biglaugh:

giorgos_1
23-11-07, 14:47
τα επεισοδεια σαν ολοκληρο set(seasons) δεν υπαρχουν πουθενα
τωρα εαν εχουν ανεβει σε οποιαδηποτε links μερικα επεισοδεια...παω πασο:)

αλλα την συγκεκριμενη σειρα την ψαχνουν συγκεκριμενα ατομα για να την ανεβασουν ολοκληρη .....χωρις αποτελεσμα:nervous::nervous:

το ιδιο ισχυει και για την αλλη σειρα...βαρβαροτητες...καποια επεισοδεια εχουν ανεβει αλλα δυστυχως δεν βρησκονται ολα τα επεισοδεια και απο ολη τη season:eek::eek::eek:

tsalk
18-12-07, 16:05
Για τους Αυθαίρετους παιδιά δεν μπορεί όλο και "κάποιος" από εμάς θα έχει κάποια επεισόδια.

manos426f
19-09-08, 02:13
Λοιπόν,βρήκα 1-2 μικρά clipάκια από "Αυθαίρετους" στο youtube...

Ορίστε:

http://www.youtube.com/watch?v=KG7eg2GL4EA

http://www.youtube.com/watch?v=BJhC6scykwc

Omenforever
19-09-08, 03:07
Μάνο KARARESPECT… :bow2:

Άραγε η ύπαρξη των δύο παραπάνω βιντεακίων να σημαίνει ότι η σειρά βρίσκεται κάπου ολόκληρη;… Ενημερώστε με… :thanx2:

tsalk
19-09-08, 09:53

Άραγε η ύπαρξη των δύο παραπάνω βιντεακίων να σημαίνει ότι η σειρά βρίσκεται κάπου ολόκληρη;… Ενημερώστε με… :thanx2:

Φυσικά και η σειρά υπάρχει ολόκληρη (καθώς και ένα εορταστικό χριστουγενιάτικο επεισόδιο - ίσως να υπάρχουν και άλλα εορταστικά)

manos426f
19-09-08, 12:39

Για μένα είναι αυτονόητο ότι η σειρά υπάρχει στο αρχείο του MEGA.Μένει να δούμε ΠΟΤΕ θα αποφασίσουν να την ξαναπροβάλλουν...

stam1370
19-09-08, 17:24
Αν δείτε τα βιντεάκια εδώ, το σήμα του Μέγκα πάνω αριστερά, δεν είναι εκείνης της εποχής, αλλά το τωρινό. Άρα, σαφώς και υπάρχει η σειρά, άρα άνετα μπορούμε να ελπίζουμε σε επανάληψη κάαααααποια στιγμή...

Omenforever
20-09-08, 01:38
Για να είμαι ειλικρινής εννοούσα αν η σειρά "παίζει" κάπου online ;)

tsalk
24-09-08, 17:15

Πάρτε ένα μικρό απόσπασμα από Αυθαίρετους (πρός το τέλος της σειράς) από το εργοστάσιο εμφιαλώσεως ύδατος που έκαναν οι Χατζηγιώργηδες

http://www.youtube.com/watch?v=sNJenmOn9CI

tsalk
10-11-08, 22:03
Εντός του εργοστασίου εμφιαλόσεως ύδατος οι Χατζηγιώργηδες είχαν διοργανώψσει ένα ρεβεγιόν την παραμονή των χριστουγέννων του 1990 (τι πήγα και θυμήθηκα πάλι μέσα Νοεμβρίου ο άνθρωπος)

http://www.youtube.com/watch?v=XvPPnEEoocA

silent
05-12-08, 14:31
Κατά την γνώμη μου πρόκειται για την καλύτερη τηλεοπτική σειρά όλων των εποχών (καλά ... έστω μέσα στις τρεις καλύτερες) απλά και μόνο για το σενάριό της.Τέτοιο ευφυές σενάριο δεν έχω συναντήσει σε άλλη σειρά.Θα έλεγε κανείς ότι ο Βασίλης Νεμέας μελέτησε τον κλασσικό νεοέλληνα πάρα πολλά χρόνια και μάλιστα με επιστημονική ακρίβεια πριν ξεκινήσει να γράφει.
Ή για να πω την αλήθεια μου , θα έλεγα ότι κάποιος ξένος με την Ελλάδα μελέτησε με απόλυτη αμεροληψία την συμπεριφορά μας και στην συνέχεια έγραψε ένα βιβλίο με τις εντυπώσεις του στο οποίο καταγράφεται όλη αυτή η "χύμα" κατάσταση που ζούμε καθημερινά.
Οι φράσεις του κάπελα "είμαι μεγιστάνας , έχω καταλύσει το κράτος" και "είμαι τεράστιος , είμαι πολύ μπροστά" χρειάζονται τόμους βιβλίων για να αναλυθούν.Το σίγουρο είναι ότι αγγίζουν το 99% των ελλήνων.Αυτό το σενάριο ευτύχησε να πέσει "στα χέρια" καταπληκτικών ηθοποιών και σκηνοθέτη και το αποτέλεσμα ήταν ένας ύμνος στο γέλιο που δύσκολα στο μέλλον θα απολαύσουμε από άλλη σειρά.Προσωπικά αισθάνομαι πολύ τυχερός που παρακολούθησα την σειρά (όπως και όλες τις επαναλήψεις της) σε ηλικία που μπορούσα να καταλάβω έστω μερικά από τα νοήματά της.
Όποτε θυμάμαι αυτή την σειρά ξεκαρδίζομαι στα γέλια (φαντάσου να την δω στην τηλεόραση).Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά για τα βίντεο που ανέβασαν , μου έφτιαξαν τις επόμενες ημέρες.Συγχαρητήρια !!!!!!
Τέλος μνημειώδης έχει μείνει η ατάκα της Ζανέτ προς τον Πουλικάκο : "ξύπνα ρε παιδάκι μου , μην κοιμάσαι όρθιος , σε θέλω με ενέργεια" !!!!

Συγχαρητήρια μας έφτιαξες !!!!!!!!!

tsalk
13-12-08, 23:06
Αυθαίρετων συνέχεια.................. ο Κώστας Χατζηγιώργης μαθαίνει για τον γάμο της κόρης του με τον μαθουσάλα όπως έλεγε τον Άκη (18 χρόνια έχουν περάσει και ακόμα γελάω)

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων που έχουν υποβληθεί από ενάγοντες, μεταξύ των οποίων περιλαμβάνονται

Bishop Songs
amrdiab [edit]

manos426f
14-12-08, 15:33
Άψογος !!!:thumb:

ΨΟΦΑΩ να ξαναδώ τους "Αυθαίρετους" πάντως ρε παιδιά !!

simonkey
14-12-08, 15:58
και εγω τρελενομαι για αυθαιρετους πρεπει να βρεθουν καπως...

candy
17-12-08, 01:14
Τέλεια τα βιντεάκια σου tsalk!Μου έφτιαξες τη διάθεση!!!Έχεις ανεβάσει πολύ υλικό,μπράβο σου!!!:thanx2::thanx2:

thebest20
17-12-08, 02:30
Δυστυχώς έχει πολλά χρόνια να παίξει σε επανάληψη

bernard.c
17-12-08, 02:43
Περίεργες όμως τακτικές που ακολουθούν τα κανάλια...
Το MEGA πχ, το (1) "Ρετιρέ" το έχει κάψει από την πολλή επαναλήψη (ετήσια καλοκαιρινή συνήθεια τα τελευταία σχεδόν 15 χρόνια) και σειρές όπως (2) οι "3 Χάριτες" και (3) οι "Απαράδεκτοι" έχουν χρόνια να προβληθούν. Βέβαια, με τους "Απαράδεκτους", η αλήθεια είναι ότι την έκανε την έκπληξη το MEGA πριν 3 ή 4 χρόνια όταν τους ξαναέδειξε σε επανάληψη και μάλιστα στο prime-time!! Και μετά υπάρχουν άλλες σειρές όπως (4) οι "Αυθαίρετοι", τους οποίους τους έπαιζαν κάθε καλοκαίρι μέχρι το 1999 περίπου και μετά τέρμα (με κάποια σποραδική επανάληψη από τότε). Τέλος, σειρές όπως (5) το "Πατήρ, Υιός και Πνεύμα" έχει να προβληθεί τόσο πολύ καιρό που έχουμε ξεχάσει πώς έμοιαζε η Τζοβάνα Φραγκούλη (γιατί τους υπόλοιπους όλο και κάπου αλλού θα τους δούμε).
Ποια είναι η λογική (?), γιατί και οι 5 παραπάνω σειρές είναι λίγο πολύ της ίδιας περιόδου και με αντίστοιχη επιτυχία στην 1η προβολή τους.

Omenforever
17-12-08, 03:46
Κατά την γνώμη μου πρόκειται για την καλύτερη τηλεοπτική σειρά όλων των εποχών (καλά ... έστω μέσα στις τρεις καλύτερες) απλά και μόνο για το σενάριό της.Τέτοιο ευφυές σενάριο δεν έχω συναντήσει σε άλλη σειρά.Θα έλεγε κανείς ότι ο Βασίλης Νεμέας μελέτησε τον κλασσικό νεοέλληνα πάρα πολλά χρόνια και μάλιστα με επιστημονική ακρίβεια πριν ξεκινήσει να γράφει.
Ή για να πω την αλήθεια μου , θα έλεγα ότι κάποιος ξένος με την Ελλάδα μελέτησε με απόλυτη αμεροληψία την συμπεριφορά μας και στην συνέχεια έγραψε ένα βιβλίο με τις εντυπώσεις του στο οποίο καταγράφεται όλη αυτή η "χύμα" κατάσταση που ζούμε καθημερινά.
Οι φράσεις του κάπελα "είμαι μεγιστάνας , έχω καταλύσει το κράτος" και "είμαι τεράστιος , είμαι πολύ μπροστά" χρειάζονται τόμους βιβλίων για να αναλυθούν.Το σίγουρο είναι ότι αγγίζουν το 99% των ελλήνων.Αυτό το σενάριο ευτύχησε να πέσει "στα χέρια" καταπληκτικών ηθοποιών και σκηνοθέτη και το αποτέλεσμα ήταν ένας ύμνος στο γέλιο που δύσκολα στο μέλλον θα απολαύσουμε από άλλη σειρά.Προσωπικά αισθάνομαι πολύ τυχερός που παρακολούθησα την σειρά (όπως και όλες τις επαναλήψεις της) σε ηλικία που μπορούσα να καταλάβω έστω μερικά από τα νοήματά της.
Όποτε θυμάμαι αυτή την σειρά ξεκαρδίζομαι στα γέλια (φαντάσου να την δω στην τηλεόραση).Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά για τα βίντεο που ανέβασαν , μου έφτιαξαν τις επόμενες ημέρες.Συγχαρητήρια !!!!!!
Τέλος μνημειώδης έχει μείνει η ατάκα της Ζανέτ προς τον Πουλικάκο : "ξύπνα ρε παιδάκι μου , μην κοιμάσαι όρθιος , σε θέλω με ενέργεια" !!!!

Συγχαρητήρια μας έφτιαξες !!!!!!!!!

Silent, είσαι μορφή! Τα 'σπασε η ανάλυσή σου... :rofl:

Έφαγα και μία φλασιά:

Σε ένα επεισόδιο η οικογένεια του Κάπελα τον είχε κλειδώσει έξω(κάτι με αφορμή τον Άλκη θα έπαιζε λογικά). Σε κάποια φάση όμως αναφωνούν έντρομοι ότι είχαν ξεχάσει την πόρτα της κουζίνας ξεκλείδωτη. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή εισβάλει ο Κάπελας και λέει με ύφος: "Και ήταν το μοιραίο σας λάθος!!!" :D

Αξεπέραστη σειρά... :cheers:

tsalk
17-12-08, 08:24
Silent, είσαι μορφή! Τα 'σπασε η ανάλυσή σου... :rofl:

Έφαγα και μία φλασιά:

Σε ένα επεισόδιο η οικογένεια του Κάπελα τον είχε κλειδώσει έξω(κάτι με αφορμή τον Άλκη θα έπαιζε λογικά). Σε κάποια φάση όμως αναφωνούν έντρομοι ότι είχαν ξεχάσει την πόρτα της κουζίνας ξεκλείδωτη. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή εισβάλει ο Κάπελας και λέει με ύφος: "Και ήταν το μοιραίο σας λάθος!!!" :D

Μπράβο σου μου βρήκες δουλειά. Άντε τώρα να βρω την συγκεκριμένη ατάκα

ChristosM
17-12-08, 11:20
Το MEGA πχ, το (1) "Ρετιρέ" το έχει κάψει από την πολλή επαναλήψη (ετήσια καλοκαιρινή συνήθεια τα τελευταία σχεδόν 15 χρόνια) και σειρές όπως (2) οι "3 Χάριτες" και (3) οι "Απαράδεκτοι" έχουν χρόνια να προβληθούν. Βέβαια, με τους "Απαράδεκτους", η αλήθεια είναι ότι την έκανε την έκπληξη το MEGA πριν 3 ή 4 χρόνια όταν τους ξαναέδειξε σε επανάληψη και μάλιστα στο prime-time!! Και μετά υπάρχουν άλλες σειρές όπως (4) οι "Αυθαίρετοι", τους οποίους τους έπαιζαν κάθε καλοκαίρι μέχρι το 1999 περίπου και μετά τέρμα (με κάποια σποραδική επανάληψη από τότε). Τέλος, σειρές όπως (5) το "Πατήρ, Υιός και Πνεύμα" έχει να προβληθεί τόσο πολύ καιρό που έχουμε ξεχάσει πώς έμοιαζε η Τζοβάνα Φραγκούλη (γιατί τους υπόλοιπους όλο και κάπου αλλού θα τους δούμε).
Ποια είναι η λογική (?), γιατί και οι 5 παραπάνω σειρές είναι λίγο πολύ της ίδιας περιόδου και με αντίστοιχη επιτυχία στην 1η προβολή τους.

Και εγω εχω αυτη την απορια. Γιατι το mega εχει σταματησει να παιζει ολες τις παλιες - καλες του σειρες (3 χαριτες, δις εξαμαρτειν, κ οι 4 ηταν υπεροχες, μανα ειναι μονο μια, αλλα και πολλες δραματικες) και δειχνει ασταματητα μονο 4-5 σηριαλ (2 ξενοι, ντολτσε βιτα, εισαι το ταιρι μου, εμεις κ εμεις κ φυσικα ρετιρε-τουλαχιστον αν το τελευταιο το εδειχναν ολοκληρο με τα εορταστικα και μεχρι τελους θα ειχε μια καποια σημασια).
Να δειτε που μολις τελειωσουν οι 2 ξενοι θα βαλει στην θεση τους το Ντολτσε Βιτα. Αμαν πια!

tsalk
17-12-08, 19:59
Έφαγα και μία φλασιά:

Ορίστε η φλασιά σου σε video

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων που έχουν υποβληθεί από ενάγοντες, μεταξύ των οποίων περιλαμβάνονται

Bishop Songs
amrdiab [edit]

Omenforever
17-12-08, 21:34
Τα σχόλια περιττεύουν... :bow2:

DeadOrganPlayer
17-12-08, 23:49
Προσκύνω με δάκρυα συγκινησης στα μάτια...... :bow2:

Wally
18-12-08, 00:55
Ολο λεω οτι το TV team δεν μπορει να με εκπληξει περαιτερω αλλα ολο διαψευδομαι...

bernard.c
18-12-08, 01:31
Ολο λεω οτι το TV team δεν μπορει να με εκπληξει περαιτερω αλλα ολο διαψευδομαι...

Για αυτό Wally ποτέ μην λες μεγάλες κουβέντες, γιατί το TV team είναι ανεξάντλητο. Καθότι η εξειδίκευση είναι μεγάλη και οι δυνατότητες απεριόριστες, η κατάσταση έχει εξελιχθεί σε "Πες το και θα γίνει" - δηλαδή:
1. Ψάχνει κάποιος συγκεκριμένη σκηνή από κάποιο σήριαλ (βλ. "Αυθαίρετους")? Την επόμενη μέρα την έχει.
2. Ψάχνει κάποιος άλλος οπτικό σήμα καναλιού (βλ. ειδήσεις ΕΤ-2)? Την επόμενη μέρα η επιθυμία του έχει πραγματοποιηθεί.
Παιδιά, η Τζοβάνα Φραγκούλη παραπονιέται ότι της φάγατε τη δουλειά! ;)
Σας ευχαριστούμε πολύ!! "Κύριε Πρέσβη, μας κακομαθαίνετε."

tsalk
24-12-08, 20:39

Μην βάζεις άλλα στοιχήματα, θα τα χάσεις.

Κάλαντα Χριστουγέννων από τους Αυθαίρετους

Bishop Songs
amrdiab [edit]

και καλά Χριστούγεννα σε όλους

bernard.c
24-12-08, 22:53
"Με παίζεις κι εμένα Αντρέα?"
"Έλα Ελεωνόρα να κάνεις τον σταθμάρχη".

Χαχαχα, τι τρομερή σειρά που ήταν!
Και αυτή τη μουσική στο background, ανέκαθεν τη λάτρευα - τι γρήγορη, τι εύθυμη, τι σπιρτόζικη που είναι και πόσο τέλεια ταιριάζει με το κλίμα της σειράς!

:thanx2:
Σε ευχαριστούμε tsalk για τις ωραίες σκηνές που μας έδωσες!

drspiros
25-12-08, 00:38

Ισως το "κλειδι" της απαντησης βρισκεται στη χρονολογια που αναφερεις: 1999, τοτε το ΜEGA κλεινει 10 χρονια, αλλαζει σηματα και λογοτυπα, και μοιαζει - σαν μια νεα ΕΡΤ - να απαρνιεται το παρελθον του και την ιστορια του (εξαιρεση βεβαια το Ρετιρε). Επισης εχω προσεξει (μπορει να'ναι και συμπτωση) οτι εχει επιλεξει να προβαλει 6-7 σειρες της προ '99 εποχης, οι οποιες εχουν υποστει επεξεργασια στην αρχη των τιτλων, ωστε η μακετα "Το MEGA παρουσιαζει τη σειρα..." να φερει το νεο λογοτυπο και οχι το παλιο - πραγμα οχι τοσο ευκολο να γινει σε ολες τις σειρες της 1ης δεκαετιας. (εχετε δει εσεις σε καποια σειρα το πρωτο λογοτυπο?)
Οι δε Απαραδεκτοι προβληθηκαν μια και μοναδικη φορα απο τοτε σε επαναληψη οταν το καναλι εσβησε τα 15 του κερακια. Υποθετω η επομενη εκπληξη μας περιμενει σε ενα χρονο, που θα εικοσαρισει...

bernard.c
25-12-08, 00:50
Οι δε Απαραδεκτοι προβληθηκαν μια και μοναδικη φορα απο τοτε σε επαναληψη οταν το καναλι εσβησε τα 15 του κερακια. Υποθετω η επομενη εκπληξη μας περιμενει σε ενα χρονο, που θα εικοσαρισει...

Από το στόμα σου και στου Πέτρου Μπούτου το αυτί drspiros!

tsalk
25-12-08, 10:19
Ισως το "κλειδι" της απαντησης βρισκεται στη χρονολογια που αναφερεις: 1999, τοτε το ΜEGA κλεινει 10 χρονια, αλλαζει σηματα και λογοτυπα, και μοιαζει - σαν μια νεα ΕΡΤ - να απαρνιεται το παρελθον του και την ιστορια του (εξαιρεση βεβαια το Ρετιρε). Επισης εχω προσεξει (μπορει να'ναι και συμπτωση) οτι εχει επιλεξει να προβαλει 6-7 σειρες της προ '99 εποχης, οι οποιες εχουν υποστει επεξεργασια στην αρχη των τιτλων, ωστε η μακετα "Το MEGA παρουσιαζει τη σειρα..." να φερει το νεο λογοτυπο και οχι το παλιο - πραγμα οχι τοσο ευκολο να γινει σε ολες τις σειρες της 1ης δεκαετιας. (εχετε δει εσεις σε καποια σειρα το πρωτο λογοτυπο?)

Λογικές είναι οι σκέψεις αυτές και πράγματι ίσως έτσι να σκέφτονται και στο Mega. Για να δούμε στην 20ετία δηλαδή στις 20-11-2009 τι επετειακό θα βάλουν? και ποιές παλιές σειρές θα ξαναβάλουν (αν ξαναβάλουν)

Omenforever
25-12-08, 15:18
Μήπως να πιέσουμε λίγο με τίποτα mails, Αυθαιρετοpetition κλπ; :wait2:

thebest20
09-02-09, 02:38
σιγά το mega μην τα ξαναβάλει.μήπως τα σβήνει κι αυτό σαν την ΕΡΤ?

bernard.c
09-02-09, 04:54
σιγά το mega μην τα ξαναβάλει.μήπως τα σβήνει κι αυτό σαν την ΕΡΤ?

Αυτό το ενδεχόμενο το θεωρώ πολύ απίθανο (ότι δηλαδή το MEGA σβήνει τις παλιές σειρές του).
Πιστεύω ότι οι άνθρωποι της τηλεόρασης έχουν μάθει το μάθημά τους...

thebest20
01-03-09, 16:54
Μακάρι να το ξαναβάλει επανάληψη,αλλά με τίποτα δεν βλέπω να το βάζει...ας παίξει τουλάχιστον κάποια επεισόδια στα 20 χρόνια MEGA

Mandrake
03-04-09, 18:13
Σπουδαίες πληροφορίες! Να ξέρουμε και που "πατάμε"! Θέλω την άποψή σας σ'αυτό. Κάποιος φιλοτιμήθηκε μέσω μιας γνωστής μας (πιστεύω) ιστοσελίδας και ξεκίνησε, επιτέλους, να ανεβάζει τα επεισόδια των "Αυθαίρετων" που είχε στην κατοχή του από VHS αντιγραμμένες απ'την TV. Χάλι ποιότητα αλλά τουλάχιστον θα τα είχαμε. Έφτασε λοιπόν το 6ο επεισόδιο και μετά που αλλάξαν server και ήταν κλειστή η ιστοσελίδα για λίγο καιρό την ξανάνοιξαν και όχι μόνο δεν ανέβαιναν πλέον άλλα μα και τα πρώτα 6 που ανέβηκαν τα είχαν αφαιρέσει! Ρώτησα τον administrator με e-mail και μου είπε πως λόγω πνευματικών δικαιωμάτων δεν τους επιτρέπαν να ανεβάσουν την σειρά.

Και ερωτώ εγώ τώρα... Μιλάμε για σειρά που παίχτηκε ξέρω'γω το 1990. Με ΜΙΑ ίσως και μοναδική επανάληψη από τώρα. ΔΕΝ βλέπουμε να μας την βγάζουν σε περιοδικά ως δώρο ή τέλος πάντων να την πουλάν κάπου βρε αδερφέ. Κι έχουν την απαίτηση και μιλάνε για πνευματικά δικαιώματα; Έλεος! Ας την διανέμουν σε τελική ανάλυση να μπορεί να την νοικιάσει κανείς ή και να την αγοράσει αν θέλει. Πάει ένας να την προσφέρει και θα βρει και τον μπελά του; Γιατί πρέπει μια ζωή σ'αυτή τη χώρα να πηγαίνουν όλα μηνπωτι; Τα δικαιώματα τέλος πάντων πότε τελειώνουν νομικά; Νομίζω κάπου στα 80 χρόνια απ'τον θάνατο του δημιουργού. Τουλάχιστον με τον δημιουργό του "Ποπάϋ" έτσι έγινε πρόσφατα κι έπεσαν όλοι με τα μούτρα στο εξωτερικό να βγάζουν εκδόσεις! Μέχρι τότε καήκαμε όμως...

tsalk
03-04-09, 19:14
Oι Αυθαίρετοι προβλήθηκαν κάμποσες φορές σε επανάληψη (όλα τα επεισόδια είχαν προβληθεί το 1997) ίσως και άλλες φορές

tzias57
09-06-09, 10:02
Εμένα αγαπημένος μου ήταν ο Μπάμπης (Θέμης Μάνεσης). Ήταν όλα τα λεφτά

video80
04-07-09, 19:43
Φίλε μάνο στο Link που μας παραπέμπεις ναι μέν ειπάρχουν τα επεισόδεια, αλλα δεν πέζει ο ήχος.

manos426f
21-12-09, 02:08
Σε συμπλήρωση του ανωτέρω post για τα videos των "Αυθαίρετων",δε ξέρω αν το έχετε αντιληφθεί,αλλά πλέον στο youtube υπάρχουν 130+ αποσπάσματά τους,με σειρά που ακολουθεί αυτή των επεισοδίων,από το πρώτο έως το τελευταίο,με τις σημαντικότερες στιγμές της σειράς.Αθροιστικά είναι παραπάνω από 10 ώρες video!

Ο uploader έχει όλη τη σειρά διαθέσιμη,κι έχει κάνει απίστευτη δουλειά,χαρίζοντάς μας τη δυνατότητα να ξαναδούμε τη σειρά,έστω τα καλύτερα σημεία αυτής...:) :)

manos426f
22-12-09, 02:06
Δύο καραrespect videάκια,για διαφορετικό λόγο το καθένα.

Απίστευτος Ανδρέας Χατζηγιώργης...

[edit]
Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη EPOE.[edit]

Από το τελευταίο επεισόδιο της σειράς.Έτσι απλά,Μπάμπης speaking...
[edit]
Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη EPOE.[edit]

1986
23-12-09, 01:40
Πολύ ωραίο το επισόδειο που έδειξε το MEGA Δευτέρα βράδυ!

Την σειρά την θυμάμαι από κάτι επαναλήψεις....

serano915
12-01-10, 01:58
Με αφορμή την αναφορά στους Αυθαίρετους θυμήθηκα κάτι που ξέχασα να σας πω το απόγευμα. Έπεσα το μεσημερι σε μια συνέντευξη της Τριφύλλη σε ένα μεσημεριανάδικο (καλά, ντε! μη βαράτε!!! :P) που έλεγε για τα 20χρονα του mega.
Αναρωτιόταν λοιπόν γιατί το mega έβαλε τις Χάριτες και δεν έβαλε τους Αυθαίρετους που ήταν το 1ο του σίριαλ (ένστασις κύριε πρόεδρε! το 1ο σίριαλ του mega ήταν το "Πατήρ, Υιός και Πνεύμα"!) και ότι ποτέ οι Χάριτες δεν ξεπέρασαν σε νούμερα τους Αυθαίρετους (αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει...).
Κατά τη γνώμη μου, θα μπορούσαν και τα 2 σίριαλ να χωρέσουν μια χαρά στο πρόγραμμα του καναλιού αλλά ας όψεται ο Άγιος Πέτρος...:sealed:
Έλεγε επίσης ότι κακώς δεν έβαλε το Ραντεβού στα Τυφλά που έκανε τηλεθεάσεις 98%!!! Παιδιά, ισχύει κάτι τέτοιο; Όταν το άκουσα τρελάθηκα, δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλο ποσοστό και τέτοια νούμερα έχουμε ακούσει για σειρές προ ιδιωτικής τηλεόρασης (πχ Άγνωστος Πόλεμος κλπ. ). Μπορούμε να το διασταυρώσουμε από κάπου;

Οι ειδικοί ξέρουν... Tsaaaalk!

sunset89
12-01-10, 02:05
Έλεγε επίσης ότι κακώς δεν έβαλε το Ραντεβού στα Τυφλά που έκανε τηλεθεάσεις 98%!!! Παιδιά, ισχύει κάτι τέτοιο; Όταν το άκουσα τρελάθηκα, δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πολύ μεγάλο ποσοστό και τέτοια νούμερα έχουμε ακούσει για σειρές προ ιδιωτικής τηλεόρασης (πχ Άγνωστος Πόλεμος κλπ. ). Μπορούμε να το διασταυρώσουμε από κάπου;

Οι ειδικοί ξέρουν... Tsaaaalk!

98% δεν κάνει ούτε η Γιουροβίζιον! Προφανώς η Βάσια Τρυφύλλη πνιγμένη από την υποτιθέμενη αδικία σε βάρους σειρών κτλ που πρωταγωνίστησε, υπερέβαλλε λιγάκι. Το υψηλότερο ποσοστό που έχει σημειωθεί ποτέ στην ιδιωτική τηλεόραση, για σειρά ή εκπομπή, είναι μεταξύ του 75-80%.

serano915
12-01-10, 02:10
Μήηηπως είσαι παρουσιάστρια στο Άλτερ;;;; Αποκάλυψε την ταυτότητά σου ΤΩΡΑ! :P :P:P

Αυτό ακριβώς της απάντησαν! Ότι τέτοια ποσοστα δεν κάνει ούτε η Γιουροβίζιον, αλλά όχι με ειρωνική διάθεση φυσικά, με σκοπό να γλύψουν... Μπλιαχ! Δυστυχώς δεν το είδα από την αρχή, να δω τι άλλα πετυχημένα είπε.

sunset89
12-01-10, 02:12
Μήηηπως είσαι παρουσιάστρια στο Άλτερ;;;; Αποκάλυψε την ταυτότητά σου ΤΩΡΑ! :P :P:P

Χα,χα,χα!! Μπα δε νομίζω, κοινή λογική!
Πάντως σίγουρα θα είπε κι άλλα πετυχημένα, όπως συνηθίζει άλλωστε!!:P Κρίμα να χάσουμε τέτοια κωμωδία μεσημεριάτικα! :rofl::rofl:

joe
12-01-10, 10:54
Νταξει η Τριφυλλη μπορει να ηταν υπερβολικη αλλα ειχε δικιο. Θυμαμαι πως οι Αυθαιρετοι λογιζοταν πολυ πιο επιτυχημενη σειρα απο τις 3 χαριτες. Χαρακτηριστικα ενα βραδυ ειχε γινει διακοπη ρευματος και ολη η γειτονια ειχε φρικαρει που θα το εχανε. Εμεις ειχαμε μια τηλεορασουλα με μπαταριες (εξωτικο αντικειμενο τοτε) και ειχαν μαζευτει ουκ ολιγοι γειτονες στο σπιτι. Αφηνω απ εξω τα νουμερα εταιρειων που παιζουν το παιχνιδι τους. Κατα ομολογια των περισσοτερων τοτε οι Αυθαιρετοι ηταν το Νο1 και οι Χαριτες το Νο2.
Επισης το Ραντεβου στα Τυφλα ηταν μια ριζοσπαστικη εκπομπη για τα τοτε δεδομενα και ειχε φανατικο κοινο. Σιγουρα αξιζε μια προβολη γιατι ηταν στα τοτε δυνατα χαρτια του καναλιου.

konkar
12-01-10, 14:36
Συμπαθώ πάρα πολύ την κα Τριφύλλη αλλά τι ήταν αυτά που έλεγε? 1ον το Ραντεβού στα τυφλά έπαιξε σε επανάληψη την περίοδο των Χριστουγέννων γύρω στη 1 το βράδυ. 2ον, έλεγε ότι έψαξε στην ιστοσελίδα του MEGA κι ότι δεν βρήκε το όνομα της ανάμεσα στις υποψηφιότητες για τα είκοσι χρόνια MEGA. Ποιος είπε κάτι τέτοιο? Όποιος και να μπει στη σελίδα του καναλιού μπορεί να δει ξεκάθαρα το όνομα της μαζί με τους άλλους διαγωνιζόμενους. 3ον Το Ραντεβού στα τυφλά αποκλείεται να άγγιξε το 98%. Μη τρελαθούμε τελείως. Γύρω στο 75% είναι το υψηλότερο ποσοστό της εκπομπής. Το 'χε πει η ίδια σε παλιότερη συνέντευξη. Με λίγα λόγια... Με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω! Νομίζω είναι καλό να ψάχνουμε πρώτα κάποια πράγματα και μετά να βγαίνουμε να εκφράζουμε τα παράπονα μας δημοσίως.

Radiokefalos
13-01-10, 19:23
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΩΡΓΗΣ FOR EVER ... ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ... !!!!

ΠΩΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΑΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΤΩΝ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΝΕ. ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΒΕΓΙΟΝ ΤΟΥ 92 ΒΕΒΑΙΑ !!!
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΡΙΜΕΙΚ .... ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ !!!! ΒΑΛΤΕ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΟΣΟ ΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΚΑΣΤΙΝΓΚ ΧΕΧΕ

bernard.c
13-01-10, 21:46
ΚΩΣΤΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΩΡΓΗΣ FOR EVER ... ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ... !!!!

ΠΩΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΙΑΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΞΙΜΟ ΤΩΝ ΗΘΟΠΟΙΩΝ ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΝΕ. ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΒΕΓΙΟΝ ΤΟΥ 92 ΒΕΒΑΙΑ !!!
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΡΙΜΕΙΚ .... ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ !!!! ΒΑΛΤΕ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΟΣΟ ΖΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΚΑΣΤΙΝΓΚ ΧΕΧΕ

Μια παράκληση Radiokefalos:
Αν μπορείς να γράφεις με μικρά (πεζά) γράμματα - τα κεφαλαία είναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ !

stakovios
04-04-10, 18:21
Φωτογραφία από τη σειρά.

argng
28-07-10, 13:35
Προτείνω να στείλουμε άπειρα email στο mega μπας και ξυπνήσουν και ξαναπαίξουν το διαμάντι Αυθαίρετοι!

tsalk
25-12-10, 15:43
Από το γλέντι των Αυθαίρετων την παραμονή των Χριστουγέννων του 1990!

http://www.youtube.com/watch?v=A8S5UllPw-A

gallos_11
25-12-10, 21:58
Ένα ακόμη φοβερό βίντεο, το πιο κατάλληλο για τέτοιες μέρες... :)

sunset89
26-12-10, 20:29
27016

Μία φωτογραφία της σειράς.

sunset89
27-12-10, 17:26
27024.

27023
http://www.retromaniax.gr/vb/images/misc/pencil.png

BETTY BOOP
28-01-11, 22:15
Από τη σειρά αυτή μου έκανε εντύπωση οι τίτλοι έναρξης και μου έχει μείνει ένα επεισόδιο με τους πρωταγωνιστές που ήταν κλεισμένοι σε ένα εργοστάσιο στο οποίο η Ζανέτ είχε βάλει φωτιά...Σε εκείνο το επεισόδιο η μουσική και το σκηνικό την ώρα της πυρκαγιάς στο εργοστάσιο ήταν πολύ υποβλητικά...

tsalk
29-01-11, 10:54
Από τη σειρά αυτή μου έκανε εντύπωση οι τίτλοι έναρξης και μου έχει μείνει ένα επεισόδιο με τους πρωταγωνιστές που ήταν κλεισμένοι σε ένα εργοστάσιο στο οποίο η Ζανέτ είχε βάλει φωτιά...Σε εκείνο το επεισόδιο η μουσική και το σκηνικό την ώρα της πυρκαγιάς στο εργοστάσιο ήταν πολύ υποβλητικά...

Ήταν το τελευταίο 66ο επεισόδιο της σειράς όπου έγινε.........

evarlam
11-02-11, 19:38
Να συμπληρώσω εδώ κάτι: δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη, αλλά ο συμπαθέστατος μάγειρας, ο Κώστας Μακέδος, έχει πλέον εγκαταλείψει την ηθοποιία και εξασκεί το επάγγελμα που σπούδασε: διατηρεί κατάστημα με οπτικά στην Αθήνα
http://www.artoptics.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=28

manolis
11-02-11, 23:57
Μα καλά αυτό πως το ξετρύπωσες????Χρόνια είχα να δώ τον Μακέδο - συμπαθέστατη φυσιογνωμία.

Rakeesh
12-02-11, 16:47
Μεγαλη πορωση οι Αυθαιρετοι. Παροτι ηταν μια ενηλικη σατιρα για το ηθος του νεοελληνα ψωνισμενου λαμογιου της δεκαετιας του 80, σε εμας τα παιδια εμεναν οι αστειες καταστασεις και ατακες!

Εντυπωση μου εκανε τα επομενα χρονια οτι απο τις επομενες σειρες του Κουτελιδακη, καμια δεν μπορουσα να παρακολουθησω

Επισης την επομενη χρονια απο το τελος των Απαραδεκτων, υπηρξε ενα... spin-off με τη μορφη καθημερινου 5λεπτου σκετς αλλα δε θυμαμαι τιτλο :/ Σε αυτο το σκετς υποτιθεται οτι ηταν ο Βαλαβανιδης και ο Μαλεσης καλεσμενοι σε μια εκπομπη και εκαναν σχολια για τα προβληματα της επικαιροτητας. Νομιζω η παρουσιαστρια της 'εκπομπης' ηταν η Μαρια Αλιφέρη. Το μονο που θυμαμαι ηταν οτι σε καθε επεισοδιο ελεγαν σχολια που δεν εβρισκα καθολου κωμικά, και κατι συνθηματα οπως 'Κατω τα Βορεια Προάστια', το οποιο για μενα δεν εβγαζαν κανενα νοημα βεβαια :P

BETTY BOOP
12-02-11, 16:53
Ήταν το Ελλάς μπορείς να προκριθείς...συνήθως επαιζε μετά το δελτίο ειδήσεων των 20.30...

johnmar94
02-04-11, 22:56
μια μικρή απόδειξη ότι οι αυθαίρετοι το Εκμέκ παγωτό και άλλες παλιές σειρές που δεν προβάλλονται συχνά από το mega προβλήθηκαν σε επανάληψη το δεκεμβριο του 2003 κανε κλικ στο παρακάτω λινκ http://replay.waybackmachine.org/20031210150541/http://www.megatv.com/programma/default.asp?PDay=6&nextmonth=

Mandrake
03-04-11, 00:33
Μεγαλη πορωση οι Αυθαιρετοι. Παροτι ηταν μια ενηλικη σατιρα για το ηθος του νεοελληνα ψωνισμενου λαμογιου της δεκαετιας του 80, σε εμας τα παιδια εμεναν οι αστειες καταστασεις και ατακες!

Εντυπωση μου εκανε τα επομενα χρονια οτι απο τις επομενες σειρες του Κουτελιδακη, καμια δεν μπορουσα να παρακολουθησω

Επισης την επομενη χρονια απο το τελος των Απαραδεκτων, υπηρξε ενα... spin-off με τη μορφη καθημερινου 5λεπτου σκετς αλλα δε θυμαμαι τιτλο :/ Σε αυτο το σκετς υποτιθεται οτι ηταν ο Βαλαβανιδης και ο Μαλεσης καλεσμενοι σε μια εκπομπη και εκαναν σχολια για τα προβληματα της επικαιροτητας. Νομιζω η παρουσιαστρια της 'εκπομπης' ηταν η Μαρια Αλιφέρη. Το μονο που θυμαμαι ηταν οτι σε καθε επεισοδιο ελεγαν σχολια που δεν εβρισκα καθολου κωμικά, και κατι συνθηματα οπως 'Κατω τα Βορεια Προάστια', το οποιο για μενα δεν εβγαζαν κανενα νοημα βεβαια :P

Αμ μπράβο! Spin-off θεωρείται λοιπόν; Είχα δει ελάχιστα επεισόδια (2-3 το πάρα πολύ!) και το είχα στη μνήμη μου ως κάποιο έκτακτο επεισόδιο ή κάτι τέτοιο. Δεν το παρακολούθησα ποτέ. Φώναζαν και το κλασικό (ο Βαλαβανίδης ενδεχομένως) "ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο"! Θυμάμαι σίγουρα μικρής διάρκειας επεισόδια αλλά παίζει να 'χα πετύχει και το σπέσιαλ. Τις ώρες που προβάλονταν το "Ελλάς Μπορείς Να Προκριθείς" δεν πρέπει να μουν σπίτι καθόλου. Σύμφωνα με το βιβλίο του Βαλούκου, προβάλλονταν στις 20:15 με 20:25.

Υ.Σ. Rakeesh Των "Αυθαίρετων" εννοείς. ;)

Υ.Σ.2 everlam κορυφαία η πληροφορία με τον Κώστα Μακέδο! Και απορούσα που χάθηκε ο άνθρωπος αυτός!

Mandrake
13-04-11, 22:00
Μιας και δεν βλέπω thread για την σειρά που συζητάμε τελευταία, να παραθέσω εδώ κάποια επεισόδια που παρέθεσε ένα παλικάρι εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=nc0Qem7zlRA) και το σπέσιαλ επεισόδιο, εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=ttWQjF5mrOk), απ' τον ίδιο!

Matsablokos
23-04-11, 21:22
Αμ μπράβο! Spin-off θεωρείται λοιπόν; Είχα δει ελάχιστα επεισόδια (2-3 το πάρα πολύ!) και το είχα στη μνήμη μου ως κάποιο έκτακτο επεισόδιο ή κάτι τέτοιο. Δεν το παρακολούθησα ποτέ. Φώναζαν και το κλασικό (ο Βαλαβανίδης ενδεχομένως) "ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο"! Θυμάμαι σίγουρα μικρής διάρκειας επεισόδια αλλά παίζει να 'χα πετύχει και το σπέσιαλ. Τις ώρες που προβάλονταν το "Ελλάς Μπορείς Να Προκριθείς" δεν πρέπει να μουν σπίτι καθόλου. Σύμφωνα με το βιβλίο του Βαλούκου, προβάλλονταν στις 20:15 με 20:25.

Επαιξε για αρκετούς μήνες αυτό το spin-off/σειρά, όπως θέλετε πείτε το. Συμπαρουσιάστρια όμως ήταν η Κατερίνα Πετούση, όχι η Αλιφέρη.

Απίστευτο κι αυτό με τον Μακέδο, κι έλεγα πώς κι έχει χαθεί (γιατί στους Αυθαίρετους είχε ξεχωρίσει κι είχε πάρει κι άλλους καλούς ρόλους).

DianaTheSuperstar91
24-04-11, 00:22
η μετέπειτα υπηρέτρια του Γιάγκου Δράκου από την Λάμψη, η Πέρσα (Κατερίνα Πετούση)

nick
16-11-11, 18:09
Απο τους τίτλους αρχής της σειράς:

[edit]Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη EPOE. [edit]

FORD231
12-02-12, 09:50
Τρέιλερ για την κωμική σειρά του mega
((Οι Αυθαίρετοι)) με τους Χρήστο Βαλαβανίδη Βάσια Τριφύλλη Δημήτρη Πουλικάκο
Θέμη Μάνεση Νατάσα Τσακαρισίανου και άλλους γνωστούς ηθοποιούς
μεταδόθηκε το 1990

[edit]Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη EPOE. [edit]

jimijoop
25-04-12, 14:22
Ο Γιαννης Μηλιωκας τραγουδαει την διαχρονικη επιτυχια "Greco Mascara" στο Χριστουγεννιατικο εορταστικο επεισοδιο των Αυθαιρέτων.
http://www.youtube.com/watch?v=PfNsmNe-8nc&amp;context=C4d74639ADvjVQa1PpcFNO_XshiHzHlLDKRAvP AHBxXG4RDK74dn0=

jimijoop
17-07-12, 18:00
το επισημο καναλι του mega στο youtube ανεβαζει τα επεισοδια των αυθαιρετων στο youtube για αυτο αν θελετε να το δειτε σας ευχομαι καλη σας θεαση στο youtube
εδω ειναι το λινκ:http://www.youtube.com/user/Megatvweb/

ChristosM
19-07-12, 00:23
Επιτέλους!

Castellano.Gr
21-08-12, 11:34
Ηδονίζομαι...
Εχω δει σχεδόν 20 συνεχόμενα επεισόδεια

mhmerotategiatipino
26-08-12, 14:40
Μιας που το ΜΕΓΚΑ άρχισε να ανεβάζει τις σειρές αυτές δε μου λέτε πόσα ΑΚΡΙΒΩΣς επεισόδια έχει ο α΄ κύκλος και πόσα ο β; Μέχρι στιγμής ανέβηκαν 30 αναμένουμε κι άλλα!

metalcandyman
26-08-12, 14:43
Συνολικα τα επεισοδια ειναι 66 αλλα δεν θυμαμαι ποσα εχει ο κυκλος.Φαντζομαι οτι μπορει να εχει απο 33.

johnmar94
30-08-12, 18:35
Πάντως η πρώτη σεζόν έχει γύρω στα 37 ή 38. Άρα η β΄σεζόν διηρκησε τόσο λίγο (25-28 επεισόδια); Το εορταστικό 2ωρο σε ποια σεζόν είναι;

thebest20
31-08-12, 14:21
Οι Αυθαίρετοι θα ανέβουν μέχρι τη Δευτέρα όλα τα επεισόδια!

whatohh
31-08-12, 14:24
Ποια Δευτέρα; Το αφεντικό τρελάθηκε και το Mega από το πρωί ανεβάζει κάθε 5 λεπτά και από επεισόδιο. Ολοκληρώθηκαν Δύο Ξένοι, Απαράδεκτοι, Εκμέκ Παγωτό και από ότι βλέπω φουλάρουν Αυθαίρετους. Αν πάνε έτσι μέχρι το βράδυ, θα έχουν τελειώσει.

johnmar94
31-08-12, 14:46
Λύθηκε το μυστήριο. 66 Επεισόδια οι Αυθαίρετοι (39 επεισόδια η Α΄σεζόν 1989-90 και 27 η Β' 1990-91)

whatohh
31-08-12, 14:57
@johnmar94 66 + 1 (το εορταστικό;;;)

tsalk
31-08-12, 19:16
Ακριβως 66 επεισοδια + το εορταστικο των χριστουγεννων του 1990.

metalcandyman
31-08-12, 20:58
Ρε θα μας τρελανουν το 36 επεισοδιο εχει προβλημα:rant:

thebest20
31-08-12, 21:14
Το βίντεο ανέβηκε,περάστηκε στις playlists,αλλά μετά για κάποιο λόγο το έσβησαν!Έτσι φαίνεται ότι υπάρχει στις playlists αλλά δεν υπάρχει στην πραγματικότητα!

metalcandyman
31-08-12, 21:17
Ας κανονισουν να το ξαναανεβασουν δεν γεινεται να ληπει ενα επεισοδιο και να μην ειναι ολοκληρωμενη η σειρα.

georgeikos
01-09-12, 00:15
το εορταστικο το ανεβασαν?

thebest20
01-09-12, 00:22
Όχι,και μάλλον δεν θα ανεβάσουν εορταστικά ούτε σε άλλες σειρές,προς το παρόν!

georgeikos
01-09-12, 00:34
κριμα:cry:

johnmar94
01-09-12, 12:21
Μπορεί να ανεβάσουν τα εορταστικά στα Χριστούγεννα. Μακάρι να συνεχίσουν και με άλλες σειρές των πρώτων χρόνων.

mhmerotategiatipino
04-09-12, 07:43
ευχαριστω παιδια για τη διευκρινιση!

georgeikos
10-09-12, 12:48
μολις ανεβηκε στο καναλι του μεγκα στο youtube το εορταστικο των αυθαιρετων!!!!!

imperium
11-09-12, 03:35
μολις ανεβηκε στο καναλι του μεγκα στο youtube το εορταστικο των αυθαιρετων!!!!!

ωραια
αντε να ανεβασουν ολα τα επεισοδια γιατι τα εχω ξεχασει

tsalk
11-09-12, 06:52
Εχουν ανεβει ολα ηδη (και τα 66).

georgeikos
11-09-12, 07:04
καλα αυτο το εορταστικο ποτε το ειχαν δειξει? γιατι ειναι χριστουγεννιατικο και πρεπει να ειναι του δευτερου κυκλου γιατι δειχνει την εταιρεια με τα νερα που ειχαν......

tsalk
11-09-12, 07:52
καλα αυτο το εορταστικο ποτε το ειχαν δειξει? γιατι ειναι χριστουγεννιατικο και πρεπει να ειναι του δευτερου κυκλου γιατι δειχνει την εταιρεια με τα νερα που ειχαν......

Πρώτη προβολή το 1990 και από τότε κανά 2 φορές σε επανάληψη, με την τελευταία πριν από 2 χρόνια (αν θυμάμαι καλά).

georgeikos
11-09-12, 08:00
Πρώτη προβολή το 1990 και από τότε κανά 2 φορές σε επανάληψη, με την τελευταία πριν από 2 χρόνια (αν θυμάμαι καλά).
χριστουγεννα του 90 δηλαδη η πρωτη προβολη?

tsalk
11-09-12, 10:48
Ακριβώς έτσι!

georgeikos
11-09-12, 11:23
αραγε ποιο επεισοδιο ειναι αριθμητικα?

thebest20
11-09-12, 12:00
Ναι,ανέβηκαν όλα τα εορταστικά!Και 3 Χάριτες και Απαράδεκτοι!Μπράβο που τα ανέβασαν,φαίνεται ότι ακούνε τον κόσμο!

mhmerotategiatipino
25-09-12, 08:55
Σούπερ ΣΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τελειωσα Αυθαιρετους, Απαραδεκτους, τωρα κανω Δυο ξενους. Ποτε τελειωνει η 1η σαιζον σε ποσα επισοδια; Θυμαμαι οτι η 1η σαιζον τελειωνει με Ντενη και Φλωρα σε καραβι, θυμαμαι οτι η Στυλιανοπουλου παιζει β΄ κυκλο το ιδιο και η Παπαδημα και ο Αιας αλλα εφτασα 42!!! κι ακομη δεν εχω δει τιποτα απο αυτα που θυμαμαι! Καιγομαι εκανα λαθος πληζ χελπ!!!!Push the panic button!!!

konkar
25-09-12, 12:56
Σούπερ ΣΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τελειωσα Αυθαιρετους, Απαραδεκτους, τωρα κανω Δυο ξενους. Ποτε τελειωνει η 1η σαιζον σε ποσα επισοδια; Θυμαμαι οτι η 1η σαιζον τελειωνει με Ντενη και Φλωρα σε καραβι, θυμαμαι οτι η Στυλιανοπουλου παιζει β΄ κυκλο το ιδιο και η Παπαδημα και ο Αιας αλλα εφτασα 42!!! κι ακομη δεν εχω δει τιποτα απο αυτα που θυμαμαι! Καιγομαι εκανα λαθος πληζ χελπ!!!!Push the panic button!!!

Ο πρώτος κύκλος έχει 29 επεισόδια κι ο δεύτερος 30. Αυτό με την Ντένη και την Φλώρα δεν ισχύει. Οι ηθοποιοί που αναφέρεις, όντως, παίζουν στον δεύτερο κύκλο. Μια μικρή διόρθωση, την μητέρα της Μαρίνας την υποδύθηκε η Τιτίκα Στασινοπούλου.

mhmerotategiatipino
25-09-12, 19:45
Ναι, μαλιστα...μαρεσει που γραφει ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ! Μαρεσει που τα εχω 4 τα ματια!!!!!!Ευχαριστω πολυ παιδια, παρασυρθηκα απο λαθος εικονα στη μνημη και Στασινοπουλου λεγεται η γυναικα, ειδες αμα εισαι αγχωμενος; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!

johnmar94
24-12-12, 20:18
Οι "Αυθαίρετοι" επιστρέφουν από το Σάββατο 29/12 στις 4:30 στο Mega Κύπρου Μετά το τέλος της σειράς "Ρίχτερ Μιούσικ"του Βασίλη Νεμέα. Για όποιον θέλει να ξενυχτίσει ή να το δει την επόμενη μέρα, κάνοντας Scroll Πίσω στο χρόνο, μπείτε στο Www.livenews.com.cy > Mega Live Streaming.

johnmar94
19-06-13, 12:22
[edited by admin] Αυθαίρετοι από 1/7 και κάθε απόγευμα στις 17:10

DrSouza
02-07-13, 23:51
Επιτέλους εδέησε το mega κι έβαλε Αυθαίρετους!! Άντε με το καλό και Απαράδεκτους εύχομαι!

Rakeesh
03-07-13, 12:21
Ποτε και ποια ωρα;;

Τους Αυθαιρετους τους εχω νοσταλγησει καθοτι ειχαν ενα εντονο 80ς feel

metalcandyman
03-07-13, 12:37
Ρε μαγκες απορω γιατι περιμενετε τζαμπα και βερεσε να βαλει το mega τους αυθαιρετους.Μπορειτε απλα με ενα κλικ να πατε εδω http://www.megatv.com/classics.asp?catid=31786&subid=2&pubid=31508967 και να δειτε με την ανεση σας και οποτε γουσταρετε ολα τα επεισοδια.

DrSouza
03-07-13, 13:10
Ναι μωρέ το ξέρω, αλλά άλλη η χάρη όταν το παίζει η τηλεόραση! Και η αλήθεια είναι ότι τυχαία το είδα δεν πρέπει να τι διαφήμισε.

metalcandyman
03-07-13, 13:30
Ναι μωρέ το ξέρω, αλλά άλλη η χάρη όταν το παίζει η τηλεόραση! Και η αλήθεια είναι ότι τυχαία το είδα δεν πρέπει να τι διαφήμισε.Σαυτο δεν διαφωνω φιλε μου αλλα εγω προσωπικα αυτο που κανω ειναι να εχω το pc μου συνδεδεμενο με την τηλεοραση μεσω HDMI οποτε βλεπω εκει τα επεισοδια του web tv με την ανεση μου και ειμαι αρχοντας:D

arpacolla
03-07-13, 13:36
Ρε μαγκες απορω γιατι περιμενετε τζαμπα και βερεσε να βαλει το mega τους αυθαιρετους.Μπορειτε απλα με ενα κλικ να πατε εδω http://www.megatv.com/classics.asp?catid=31786&subid=2&pubid=31508967 και να δειτε με την ανεση σας και οποτε γουσταρετε ολα τα επεισοδια.
Και για όσους είναι στο εξωτερικό (η Mega webtv είναι διαθέσιμη μόνο στην Ελλάδα), μπορούν να δουν τη σειρά στο official Youtube channel του Mega εδώ (https://www.youtube.com/playlist?list=PL50622153AB9EDE3A).

Gus
14-08-13, 19:27
Καλά μιλάμε η σειρά τα σπάει! Δεν το περιμένα να κολλήσω τόσο πολύ. Εντάξει έχω μια λύσσα να βλέπω ρετρό σειρές αλλά όχι κι έτσι.

Περιττό να πω πως ήδη έχω αγοράσει DVD για να την γράψω :)

Υ.Γ. Θυμάστε ποιό επεισόδιο είναι το εορταστικό; Εννοώ αριθμητικά...

Mandrake
15-08-13, 06:40
Το εορταστικό που αναφέρεις δεν είναι επεισόδιο, αλλά τηλεταινία. Επομένως δεν ανήκει στην αρίθμηση των επεισοδίων. Η ταινία αυτή έχει τίτλο "Οι Αυθαίρετοι: Μια Αυθαίρετη Γέννεση" και πρέπει να προβλήθηκε τον Δεκέμβρη του '90.

Gus
15-08-13, 15:15
Το εορταστικό που αναφέρεις δεν είναι επεισόδιο, αλλά τηλεταινία. Επομένως δεν ανήκει στην αρίθμηση των επεισοδίων. Η ταινία αυτή έχει τίτλο "Οι Αυθαίρετοι: Μια Αυθαίρετη Γέννεση" και πρέπει να προβλήθηκε τον Δεκέμβρη του '90.

Α τώρα κατάλαβα!

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!