Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Βιβλία - κόμικς στα ιταλικά

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Βιβλία - κόμικς στα ιταλικά

Χτες αγορασα 3βιβλια κομικς στα ιταλικα,σκαναρισα τα εξωφυλλα και σας τα παρουσιαζω:
    "Μαγια η μελισσα"
    maya i melissa.jpg εκδοση 1980, τιτλος του βιβλιου-κομικς "Μαγια μελισσα μυστικος πρακτωρ"

maya.jpg αυτη ειναι μια τυχαια σελιδα

" Τομ & Τζερυ"

tom jerry.jpg εκδοση 1978, τιτλος του βιβλιου-κομικς "το μικρο τσιρκο των Τομ & Τζερυ "

tom & jerry.jpg 2 τυχαιες σελιδες

"Scooby doo"

scooby doo.jpg εκδοση 1978, τιτλος του βιβλιου-κομικς " Scooby doo και ο θησαυρος του πειρατη"

προσθετω και 2 σελιδες του βιβλιου-κομικς " Scooby doo και ο θησαυρος του πειρατη"
    scooby.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 09-10-2011, 12:19. Λόγος: συνεχομενα ποστ

Είναι πολύ όμορφα! Απο πού τα αγόρασες;;
    Εγώ έχω ένα δυο Τopolino του '70.

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από zouzou Προβολή Post
      Είναι πολύ όμορφα! Απο πού τα αγόρασες;;
      Εγώ έχω ένα δυο Τopolino του '70.
      zouzou, στην Ιταλια τα αγορασα: " η μαγια η μελισσα" εκανε 1,50 ευρω και τα αλλα 2 ειχαν το καθενα 0,99ευρω.. δεν ξερω αν τα συγκεκριμενα κυκλοφορησαν στην Ελλαδα
      Εσυ τοv Μικυ Μαους του '70 στην Ελλαδα τον αγορασες;

Σχόλιο

Έχω κάνει χρόνια στην Ιταλία και έχω διαβάσει άπειρα Topolino, Paperino, Grandi Classici, Minnie και ό,τι άλλο κυκλοφορούσε (π.χ. Lupo Alberto)! Έχω χρόνια να πάω τώρα, αλλά έχω παραγγείλει μερικά από μία φίλη Ιταλίδα!

Σχόλιο

Bασική προϋπόθεση να ξέρεις ιταλικά, πράγμα που ευτυχώς συμβαίνει και σε μένα καθότι έχω κάνει ένα φεγγάρι Ιταλία! Κι εγώ έχω Topolino, grandi classici Disney, Paperinik, Lupo Alberto κ.α. Εύχομαι να μπορεσω να ξαναπαω παλι κάποια στιγμή για να σηκώσω κι άλλα τέτοια κομμάτια!!!
          Είμαι τρελός για κόμικς!!!!!!!

Σχόλιο

εχω ποπαυ στα ιταλικα θα κοιταξω να σκαναρω το εξωφυλλο

Σχόλιο

topolin1988.jpg ιταλικο "μικυ μαους" τευχος Νο 1718 ,κυκλοφορησε στις 30 οκτωβριου 1988

topol88.jpg 2 τυχαιες σελιδες

topolin1983.jpg "μικυ μαους" τευχος Νο 1457 ,κυκλοφορησε στις στις 30 οκτωβριου 1983

topol83.jpg 2 τυχαιες σελιδες

Σχόλιο

donald.jpg "χρυσος Ντοναλντ" κυκλοφορησε τον Ιουλιο του 1979, ηταν μηνιαιο περιοδικο,το εξωφυλλο του ηταν φτιαγμενο απο χαρτονι

donald1.jpg φωτογραφια απο τυχαια σελιδα

Σχόλιο

gr.class.jpg "μεγαλα κλασσικα" κυκλοφορησαν το Νοεμβριο του 1991,τευχος 60 και περιλαμβανουν 386 εγχρωμες σελιδες

grandiclass.jpg 2 τυχαιες σελιδες

Σχόλιο

καλα το μικυ μαους στα Ιταλικά λέγεται topolino. ( τι μαθαινουμε, μπραβο παιδια!!!)πάντως και σχεδιαστικά πρεπει να ειναι αλλης σχολής το ιταλικο κομικ!!!!

κατερινα σε ευχαριστουμε, πολυ ωραιες οι φωτο!!!!!!
                    Τελευταία επεξεργασία από αριαδνη; 16-11-2011, 15:22.
                    Κοριτσάκι εισαι πιο όμορφη όταν γελάς παρα όταν κλαις

Σχόλιο

Εργασία...
                    X