Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

[El Greco] Παταπούφα

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• [El Greco] Παταπούφα

Τα πιο κουκλίστικα κουκλιά της αγαπημένης δεκαετίας 80...! Και φυσικα από την EL GRECO...!!! Νομίζω ότι κάθε κορίτσι είχε μια παταπούφα καθώς και αγορια και κορίτσια ειχαν φασουλετοσ σε μπλε και ροζ χρώματα αντίστοιχα,,,!!!!!Επισυνάπτω μερικες φωτο τους για να τα θυμηθείτε ξανά..!!

Είναι όλα τους υπέροχα!!!

Μπράβο makisimos!!!

¶ψογη η απόφαση να "επενδύσεις" τα χρήματά σου σε όλα αυτά τα όμορφα παιχνίδια!!!

(Μήπως θες να υιοθετήσεις μιά κόρη για να παίζει μαζί τους ;;; Προσφέρομαι! )
    sigpic

Σχόλιο

Συλλεκτικά κομμάτια, μπράβο!!!

Σχόλιο

Δεν το πιστεύω!!!! Που τα βρήκες αυτά ??? Θέλω όπωσδήποτε να τα αγοράσω επειδή τα έχασα... Συγκινήθηκα τώρα!!!
        Μην εξηγείς τίποτα, μην απολογείσαι για τίποτα. Είναι σκέτο χάσιμο χρόνου.

Σχόλιο

Patapouf

Αυτή είναι η Παταπούφα μου. Γαλάζια, τεράστια και ζουμπουρλούδικη!!! Είναι από την Ισπανία.
          :sweet_kiss:

Σχόλιο

Μα καλά ούτε αυτή είναι Ελληνικής παραγωγής??? Νόμιζα ότι η ΒΙΒΙ ΒΟ, ο ΦΑΣΟΥΛΕΤΟΣ και η ΠΑΤΑΠΟΥΦΑ ήταν καθαρά Ελληνικά παιχνίδια..!!!!!!
            Δηλαδή η EL GRECO δεν έβγαλε τίποτα δικό της πια??

Σχόλιο

bibi-bo

Καλέ μου Makisime, η bibi-bo είναι μοναδική. Μπορεί να μοιάζει με τη furga στο πρόσωπο την ιταλική κούκλα και με τη Sindy στο σώμα αλλά αυτός ο συνδυασμός κεφαλιού και σώματος σε αυτές τις διαστάσεις είναι μοναδικός. Η bibi-bo είναι μοναδική σε διαβεβαιώνω εγώ που τα έχω ψάξει!
              :sweet_kiss:

Σχόλιο

Βρήκα μια σπάνια φωτό από διαφήμιση της παταπούφας και είπα να την μοιραστώ μαζί σας..!!!!

Δειτε το αλμπουμ μου!

Σχόλιο

πατατουφα

Μακισιμε εισαι φοβερος που ανοιξες αυτο το θεμα περι Πατατουφας και Φασουλετου!!! Βαζω λοιπον και εγω με περηφανεια το μοναδικο κουκλι της el greco που διεσωσα απο την ατιμη μοιρα!!! Την Πατατουφα μου!!! Μονο αυτην βρηκα στο σπιτι μου στην Ελλαδα!!! Ολα τα αλλα τα πηρε το ρεμα, μανα μου δεν ειναι ψεμα!!!
                  Every day I study ways of Reduction, Reuse, Recycling and Recovery.
                  http://www.persephone-dragonfly.com

Σχόλιο

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!Απλά είστε απίστευτοι!Πολύ ωραίο site!

Η κοπέλα μου εδώ και πολλά χρόνια είχε "χάσει" την παταπούφα της λόγω ενός "ατυχήματος" και καταλαβαίνετε στενοχώρια.....ήταν ένα από τα 2-3 αγαπημένα της!

Παλιότερα προσπάθησα να ψάξω να βρω να της πάρω μια αλλά.....καμιά τύχη!Έτυχε και κάπως αναφέρθηκε πάλι αυτό το θέμα πριν 2-3 μέρες και παρόλο που έχουν περάσει πολλά χρόνια βλέπω ότι ακόμα και τώρα στενοχωριέται!

Κλείνουμε 4 χρόνια σχέσης σε λίγο καιρό και έχω ξεκινήσει....."εκστρατεία" για να το βρω αυτό το κουκλάκι αλλά τίποτα.Έχετε καμιά ιδέα παιδιά που μπορώ να βρω;Έχω φάει τον κόσμο αλλά τίποτα!

Γενικά ξέρετε που μπορούμε να βρούμε παιχνίδια όπως τα πλαιά polly pocket,bibi bo κ.α.??Υπάρχει κάνα μαγαζί στην Ελλάδα;
                    Τελευταία επεξεργασία από runner3; 21-09-2009, 02:26.
                    ¶σκηση και Τρόπος Ζωής
                    Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!
                    http://askisitroposzwis.blogspot.gr

Σχόλιο

Εργασία...
                    X