Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Bibi-bo Μέρος 3ο

Collapse
Το θέμα έκλεισε.
X
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

Ιωαλιάνα! Τι όμορφο όνομα! Και τόσο μοναδικό, όπως μοναδικές είναι όλες οι κουκλίτσες εδώ μέσα. Rapunjel μου ξέρεις γιατί το παθαίνουν αυτό οι αφέλειες στις κουκλίτσες μου? Μετά από κάθε φωτογράφιση τις ξαναβάζω στα κουτιά τους, γιατί τις έχω "στοιβάξει" πάνω σε ένα έπιπλο στο σαλόνι, προσωρινά, μέχρι να βρω λύση στο πρόβλημα χώρου που έχω. Ετσι, πατικώνονται τα μαλλιά τους προς τα πάνω και όλο χαλάνε. Θα προσπαθήσω με τη λακ!
    Η Ιωαλιάνα έχει τα πιο όμορφα χειλάκια!

http://mytinyworld-of-fashiondolls.site11.com/

Σχόλιο

Αγαπημένη μου φίλη Rapunjel (και όποια άλλη φίλη μπορεί να γνωρίζει), θα ήθελα να σε θερμοπαρακαλέσω να μου μεταδώσεις τα φώτα σου: έχω κάποια κουκλάκια της el greco (παταπούφες κλπ.), εκ των οποίων έχουν φύγει τα "χεράκια" (παλάμες). Πώς θα μπορούσα να τα κολλήσω και με τι κόλλα; Σε/σας χιλιοευχαριστώ!

Σχόλιο

Καλή μου Candy4ever, το αντιμετώπισα στη μικρή μου παταπούφα. Τα χέρια της είναι γεμισμένα με ένα είδος βαμβακιού, έτσι? Εβαλα μπόλικη UHU POWER στη βάση της παλάμης που εξέχει λίγο, και την πίεσα για λίγο μέσα σε αυτό το βαμβάκι με προσοχή μην τρέξει στο ύφασμα. Κολήσανε καλά και δεν έχουν ξαναφύγει. Ελπίζω να βοήθησα!

http://mytinyworld-of-fashiondolls.site11.com/

Σχόλιο

Ειναι πανεμορφη η Ιωαλιάνα! Λαμπει!!!
          Ασε το ζευγος Τζον Τζον και ΒΙΒΙΒΟ! Τα ρουχα του Τζον Τζον ειδικα που ειναι ασορτι με την αγαπημενη του ειναι μοναδικα!!!

Ξερετε πως εχω λυσει το προβλημα του χωρου για τις κουκλες; Βεβαια πρεπει να θυμισω οτι προς το παρον εχω 40 (Bratz, BIBIBO, Barbie, Tanya, Steffie Love).
          Αλλα μπορει να βοηθησει σε κατι.
          Εχω παρει μια βιβλιοθηκουλα απο το ΙΚΕΑ με 9,90 ευρω. Εχω βαλει τις κουκλιτσες στα ραφακια και μετα για να μην σκονιζονται εχω κρεμασει μια ελαφρια κουρντινουλα απο οργατζα ημιδιαφανη, που καλυπτει ολη την βιβλιοθηκουλα μεχρι κατω.
          Το εσωτερικο της βιβλιοθηκης μπορει να ντυθει με μια ωραια ρομαντικη ταπετσαρια.
          Αυτο ειναι μια προσωρινη λυση στο προβλημα του χωρου, αλλα τουλαχιστον βλεπω τις κουκλες χωρις να χρειαζεται να τις βαζω στα κουτια, και να τους χαλαει το μαλλι.
          Every day I study ways of Reduction, Reuse, Recycling and Recovery.
          http://www.persephone-dragonfly.com

Σχόλιο

bibi-bo

Καλή μου Candy4ever αν έχει το χεράκι εγκοπή στον καρπό να το βάλει μέσα στο ύφασμα του χεριού και να το ράψεις γύρω γύρω (έτσι είναι στης δικιάς μου παταπούφας) ή με UHU SUPER GLUE (εγώ αυτή χρησιμοποιώ στα παιχνίδια) να τα κολλήσεις ,μόνο να μην πέσει κόλλα στο πλαστικό γιατί θα ασπρίσει. Το βαμβάκι θα γίνει σκληρό κάτω από την κόλλα και θα το κρατήσει. Όπως σου είπε και η αγαπημένη φίλη μου mytinyworld.
            Λατρεμένη μου Αναστασία πολύ ωραία η βιβλιοθηκούλα και όπως την έχεις κάνει. Μπορείς μέσα να τη ντύσεις με βελουτέ χαρτί να φαίνεται βελούδινο φόντο πίσω τους και κάθε ράφι να είναι και άλλο χρώμα!
            Η ανθισμένη ντυμένη γυναίκα καριερίστα και η Ιωαλιάνα έτοιμη για νυχτερινή βολτούλα... στις φωτογραφίες!
            :sweet_kiss:

Σχόλιο

Η Ιωαλιανα ειναι πολυ μωρο! Θα την αποθεωσουν οι θαυμαστες της! Το ρουχο που φοραει η τσαχπινα η ανθισμενη ειναι ΒιΒΙΒΟ; Ειναι 3 κομματια, ζακετακι/μπλουζακι/φουστα, ή δυο φουστα/μπλουζα;

Πως τα φτιαχνεις Rapoujel μου τα μαλλια... και εγω που προσπαθησα δεν τα πετυχαινω... θελει νεραιδοχερο!!!
              Μytinyworld μου, αν δεν φτασουν τα ρουχα απο Κινα, θα κοψω το ρυζι για αντιπερισπασμο!! Εχουν περασει 15 μερες, δυστυχως ειναι ακομα νωρις για δακρυα. μαμωτο τον κινεζο μου μεσα μαμω... αλλα ρε παιδια 5 ευρω 5 φουστανια και 5 ζευγαρια παπουτσια. Ουτε στον παπά, ή μαλλον μιας και ειμαι Ιταλια ουτε στον πάπα.
              Candy4ever ελπιζω οι πρωτες βοηθειες που σου δωσαν οι καλες κουκλονοσοκομες να βοηθησαν τις κουκλες σου!
              Every day I study ways of Reduction, Reuse, Recycling and Recovery.
              http://www.persephone-dragonfly.com

Σχόλιο

Λατρεμένη Αναστασία τα ρουχαλάκια είναι : φούστα (την έφτιαξα εγώ), μπλούζα (barbie), ζακετάκι (bibi). Τα μαλλιά φτιάχνονται εύκολα!
                Η ανθισμένη με ρομαντικό φορεματάκι και γουνάκι ... στις φωτογραφίες...

Και η Ιωαλιάνα με καθημερινό φόρεμα εποχής...
                Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 02-11-2009, 20:49. Λόγος: συνεχόμενα ποστ

Σχόλιο

Αγαπημένες μου φίλες mytinyworld και Rapunjel, σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ-ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τις πολύτιμες συμβουλές σας!! Μόλις ξεκλέψω λίγο χρόνο από τα δικά μου μωρά, θα φροντίσω να επισκευάσω και τα κουκλομωρά μου, σύμφωνα με τις οδηγίες σας!! Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα!

Σχόλιο

bibi-bo

Καλή μου φίλη Candy4ever να σαι καλά και ότι χρειαστείς για οποιοδήποτε παιχνίδι χαρά μας να σε βοηθήσουμε!
                    Από σήμερα θα ξεκινήσω τις bibi-bo ηρωίδες:
                    Πρώτη ηρωίδα η Χιονάτη. Η bibi-bo λοιπόν ντύνεται παραμυθένιες ηρωίδες!

Σχόλιο

bibi-bo

Η επόμενη bibi-bo ηρωίδα είναι η Σταχτοπούτα και την ενσαρκώνει η βασανισμένη ομορφιά! Πιστεύω ότι της ταιριάζει ο ρόλος!

Σχόλιο

Εργασία...
                      X