Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

[Hasbro] Subbuteo

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• [Hasbro] Subbuteo

Και το Subbuteo επιτραπεζιο θεωρουταν και ακομη ετσι ειναι. Για οποιον ενδιαφερεται η hasbro που εχει τα δικαιωματα του παιχνιδιου επανακυκλοφορησε καποιο πακετο μεσα στο 2005 αλλα ειναι δυστυχως αθλιο. Παντως Subbuteo παιζεται ακομη και μαλιστα σε αγωνιστικο επιπεδο σε ολο τον κοσμο και στην Ελλαδα. Για του λογου το αληθες www.poep.gr (ελληνικος ομιλος επιτραπεζιου ποδοσφαιρου) και www.peter-upton.co.uk (πραγματικα εκπληκτικο site - εγκυκλοπαιδεια του subbuteo). Θυμαστε επισης πως ο καθενας το προφερε διαφορετικα. Αλλος σομποτο, αλλος σουμπουτέο, αλλος σουμπούτεο, αλλος σομποτιο. χε χε ωραιες εποχες. Εγω παντως ακομη ασχολουμαι ενεργα.
    Commodore 64, Amiga 500 (1mb), Amiga 600-ACA620, Amiga 1200D, NOS Amiga Tech., Blizzy 030, 30gb Hd, 128mb Ram, Indy AGA, Classic Workbench 3.9
    SAM440ep, Amiga OS 4.1.6

ο καθενας το προφερε διαφορετικα. Αλλος σομποτο, αλλος σουμπουτέο, αλλος σουμπούτεο, αλλος σομποτιο
    Εγω ξερω μονο το... Σαμπότερ !

(Ετσι ελεγε καποιος αγραμματος φιλος μου τον Σαμποτέρ στο Stratego)

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από portarinos78
      Θυμαστε επισης πως ο καθενας το προφερε διαφορετικα. Αλλος σομποτο, αλλος σουμπουτέο, αλλος σουμπούτεο, αλλος σομποτιο. χε χε ωραιες εποχες. Εγω παντως ακομη ασχολουμαι ενεργα.
      Και ορίστε πως λεγόταν σωστά στα ελληνικά...

Σύντομα και μια έκπληξη που έφτιαξα σε παγκόσμιο επίπεδο... έτσι νομίζω τουλάχιστον...
      8 for learn 16 for fun.

Σχόλιο

Subbuteo

Αληθεια, ποσοι απο εσας παιζατε subbuteo και τι εχετε ακομη απο ομαδες, αξεσουαρ κλπ.?
        Commodore 64, Amiga 500 (1mb), Amiga 600-ACA620, Amiga 1200D, NOS Amiga Tech., Blizzy 030, 30gb Hd, 128mb Ram, Indy AGA, Classic Workbench 3.9
        SAM440ep, Amiga OS 4.1.6

Σχόλιο

Εγω τα έχω πετάξει όλα, αλλα για ένα τουρνουά θα ήμουν μέσα εύκολα ...
          (ελπίζω να μην το έχω ξεχάσει τελείως - μάλλον σαν το ποδήλατο θα είναι και αυτό :p)

Σχόλιο

Εγώ ήμουν φανατικός...Ευτυχώς και οι φίλοι μου τότε ήταν το ίδιο πωρωμένοι..Θα πάω αύριο κιόλας να διασώσω το κουτί με την τσόχα και τις ομάδες.....Από ότι θυμάμαι έχω γύρω στις 5,6 μπάλες τέσσερις ομάδες,την Αρσεναλ την ουρουγουαη γιουβέντους και Άρη..Αλλά δεν είμαι και πάλι σίγουρος πρέπει να πάω να τα δω!

Σχόλιο

Το μονο που μου εχει μεινει ειναι η τσοχα (οχι Astropitch δυστυχως) καρφωμενη σε ενα τεραστιο κοντρα-πλακε, στο υπογειο μαζι με την υπολοιπη "σαβουρα". Απορω πως δεν την εχω πεταξει ακομα...

Εχετε δει πως το εχουν καταντησει το Subbuteo τωρα? Με χαρτινα παικτακια, θλιψη...

Σχόλιο

Εχει δει κανεις σας subbuteo να πωλειται σε κανενα παλιο μαγαζακι? Θα με βοηθουσατε πολυ αν μου λεγατε. Εχω μεγαλη τρελα και θα με ενδιεφερε για τη συλλογη μου. Καποια στιγμη θα κανω upload φωτογραφιες
                SAM440ep, Amiga OS 4.1.6

Σχόλιο

Αυριο portarine θα σε φτιάξω....Αυριο!!!!!!

Σχόλιο

εγώ επάιζα σαν φανατικός. Είχα πάνω από είκοσι ομάδες και είχα φτιαξει γήπεδο με astrpitch προβολείς, θεατές και κερκίδες. Δυστυχώς με εφαγε η μανα μου και του σουταραμε. Πάντως πολύ ευχαρίστως θα επαιζα ακόμη αν κάποιος ενδιαφερεται...
                    "Οι υπολογιστές τη δεκαετία του 1980"
                    Εκδ. Τραυλός 2008
                    Το βιβλίο των υπολογιστών που αγαπήσαμε

Blog:http://katidenpaeikala.blogspot.com
                    www.esme2009.org
                    www.euroscience.gr

Σχόλιο

Εργασία...
                    X