Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Μίνι ρετρό επιτραπέζια παιχνίδια

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Μίνι ρετρό επιτραπέζια παιχνίδια

Παιδια εγώ αγόρασα αυτό:
    [edit] dead photo [edit]
    Χριστούγεννα 2005-06!
    Τελευταία επεξεργασία από stayros; 04-11-2015, 20:22. Λόγος: dead photo

Αρχικά δημοσιευμένο από vaszio
    Παιδια εγώ αγόρασα αυτό:

Χριστούγεννα 2005-06!
    Καλορίζικο !
    Και εγώ θα σου τραγουδήσω το τραγουδάκι της (τότε)
    τηλεοπτικής διαφήμισης :

"HUNGRY-HUNGRY HIPPOS, ιπποποταμάκια,
    HUNGRY-HUNGRY HIPPOS, παίζουν τα παιδάκια !"
    λα λα λα !

Σχόλιο

To συγκεκριμένο το είχα λιώσει..οι μπίλιες εκσφεδονίζονταν παντού στο δωμάτιο από τη μανία που πάταγα το μοχλό εχεχε

(κι αυτό σε κάποιο πατάρι πρέπει ακόμα να βρίσκεται)
      [URL="http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php"]Οι Κανονισμοί του Greek Retro Maniax[/URL]

Σχόλιο

vaszio που το βρηκες αυτο???Το ειχα γυρω στο 1985 αν δεν κανω λάθος...
        Candy εισαι πραγματικη συλλεκτρια!!!!
        Γενικα και οι δυο σας ειστε πολυ ψαγμενοι μπραβο!!
        Δεν περιμενα πως υπαρχουν ατομα που κανουν συλλογη παλια παιχνιδια!
        εντυπωσιαστηκα....!!!!!!

Σχόλιο

TA ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
          "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Σχόλιο

καλημέρα και από μένα. Εγώ έχω αρκετά συλλεκτικά επιτραπέζια και κάθε μέρα σχεδόν ψάχνω για κάποια τα οποια για κάποιο λόγο εξαφανίστηκαν από το σπίτι μου ως διά μαγείας και εμφανίστηκαν διαμελισμένα στα ξαδέρφια μου..Anyway ψάχνω για το αναζητώντας πετρέλαιο αλλα όχι αυτό που επανακυκλοφόρησε η EPA (έχω και την έκδοση 1974 και 2005) Ψάχνω πάλι από την EPA αλλα ντελούξ συσκευασία αν καταφέρω να βγάλω φωτό την Γαλλική έκδοση που αγόρασα πριν 2 χρονια θα δείτε.
            Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 10-08-2012, 17:21. Λόγος: greeklish

Σχόλιο

Παιδια, ολα αυτα που γραψατε τα ξερω και τα περισσοτερα τα ειχα παρει.

Θα σας σφαλιαρισω ομως γιατι ξεχασατε τα 2 πιο γνωστα επιτραπεζια, στα ποια ειχαμε φαει πολλες ωρες

Μ Ο Ν Ο Π Ο Λ Υ

Σ Τ Ρ Α Τ Ε Γ Κ Ο

Σχόλιο

Να προσθέσω και το ιδιαίτερα εθιστικό RISK. Ειδικά με τουλάχιστον τέσσερις παίχτες… Μπορούσες να χάσεις τη μπάλα σε ένα μόνο γύρο αν δεν είχες λάβει τα μέτρα σου…

Σχόλιο

PAC-MAN !! Ναι αλλά τι pac-man... επιτραπέζιος ! Είχα αυτό το φοβερό παιχνίδι της TOMY.

Το παιχνίδι βασιζόταν στον μαγνητισμό και στην βαρύτητα. Με τον μοχλό μπορούσες και έγερνες την πλατφόρμα του παιχνιδιού και ο pac-man που είχε ρουλεμάν (όπως και τα φαντάσματα) τσούλαγε προς την πλευρά που διάλεγες. Σκοπός σου ήταν να πιάσεις τα φρουτάκια που ήταν σε μεταλλικά "Π" σε σημεία που διάλεγες σε προκαθορισμένο χρόνο, χωρίς να συναντηθείς με τους υπόλοιπους ρουλεμανοφόρους του παιχνιδιού. Μπορεί να ακούγεται απλοϊκό αλλά ήταν τρομερά εθιστικό.

Τιρ. Αν κούναγες με δύναμη και ξαφνικά τον μοχλό μπορούσες να κάνεις άλματα στον Pac-Man πάνω από τα τοιχάκια ή να στείλεις τα φαντασματάκια εκτός παιχνιδιού

Δείτε και το site που έχει την φωτό μια και έχει κι'άλλα επιτραπέζια Pac-Man
                  http://www.zutco.com/toy_game_1.htm

Σήμερα διασώζεται μόνο το χρονόμετρο... το υπόλοιπο το έκανα φύλλο και φτερό.

toy_tomymagneticmaze.JPG
                  Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 10-08-2012, 17:22. Λόγος: ATTACH
                  8 for learn 16 for fun.

Σχόλιο

ΑΑ+...Πω πω Ρε φίλε!!!!!!! Μια παράκληση το PAC-MAN πόσταρε το σε μια μεγαλύτερη φώτο την θέλω..

Σχόλιο

Εργασία...
                    X