Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Playmobil Kατάλογοι

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Playmobil Kατάλογοι

Ειμαι οριακα να προβω στην αγορα του βιβλιου [ame="http://www.amazon.de/gp/product/3935976402/028-8463371-7301359?v=glance&n=299956"]Playmobil Collector[/video]

Fort Union FTW!!!
    ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Αρχικά δημοσιευμένο από Wally Προβολή Post
    Ειμαι οριακα να προβω στην αγορα του βιβλιου Playmobil Collector

Fort Union FTW!!!
    Κι εγώ θα το ήθελα,ώστε να έχω σε ένα βιβλίο photos από τα sets!Αλήθεια,το βιβλίο περιέχει όλα τα sets σε photos από το 1974 μέχρι και τη χρονιά που τυπώθηκε&#180;ή έχει κάνει επιλογή?Επειδή είναι κάπου 1800 sets.Πωλείται και στην Ελλάδα ή μόνο μέσω internet?Πάντως super τιμή,αν σκεφτεί κανείς τι χαλάμε,μπροστά στην τεράστια αξία αυτών των παιχνιδιών!
    Τελευταία επεξεργασία από thebest20; 05-01-2009, 23:49.
    sigpic

Σχόλιο

Κοστίζει 20 euro περίπου...περιεχει photos με σχεδόν όλα τα sets από το 1974 ως το 2006

Υπάρχει όμως και η τρίτη έκδοση 1974-2009

Αυτή περιέχει σίγουρα περισσότερες photos και κοστίζει γύρω στα 23 euro,καλύτερα αυτή να πάρεις!Δεν ξέρω όμως αν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα ακόμα!

Δεν το έχω αγοράσει,αλλά θα το ήθελα πολύ!Τα χρήματα είναι πολύ λίγα,μπροστά σε αυτά που ξοδεύουμε καθημερινά!
      sigpic

Σχόλιο

ναι γι΄αυτο ελεγα και μαλιστα τo ειδα στον καταλογο εξαρτηματων της playmobil αλλα δεν ηξερα ακριβως τι ειχε μεσα .Thanks για την πληροφορια

Σχόλιο

Σχόλιο

Σχόλιο

Σχόλιο

Χίλια ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες!Θα τα κοιτάξω πιο προσεκτικά,γιατί έχουν ενδιαφέρον!

Λοιπόν,αυτό που δίνει δώρο με αγορές άνω των 25€ δεν φαίνεται σαν επιτραπέζιο,αλλά αφού το γράφει,τότε θα είναι επιτραπέζιο!Όσο για τις τιμές,τα περισσότερα έχουν καλές τιμές!Ακριβά είναι μόνο τα ζώα του δάσους!6€ για την άλκη είναι πολλά.και 12€ για τους φράχτες και 30€ για βάση τοπίου!Ακριβή είναι και η σκηνή των ινδιάνων!Το Γραφείο Του Σερίφη το βρίσκω λογική τιμή,αν σκεφτείς ότι την παλιά version της Lyra την είχα πάρει 6000 δρχ το 92-93!
                Οι επεκτάσεις για κάστρα δεν με ενδιαφέρουν,καθώς μόνο ένα μικρό έχω από παλιά,και δεν μου αρέσουν!Ο πάγκος των Ιπποτών (μου φέρνει στο μανάβικο πιο πολύ,το οποίο το έχω)...θα έλεγα τσιμπιμένη τιμή!Το μανάβικο με τα φρούτα και φιγούρες το είχα πάρει 5000 δρχ εκείνα τα χρόνια!Τα μεσαιωνικά σπιτάκια είναι τέλεια και πολύ καλές τιμές!Θα το σκεφτώ να πάρω αυτό με τα 42,99.Πάμε στα 4 παλιά sets (πολύ καλές τιμές ειδικά το ελικοπτεράκι...τα θέλω!!!!!!)Τώρα βυθός,άγρια ζώα και ζώα φάρμας δεν με ενδιαφέρουν!Από πειρατές,ενδιαφέρον παρουσιάζουν το μπουντρούμι και η φυλακή!Από το άλλο,μ'αρεσουν όλες οι οικογένειες,αλλά και τα 2 sets με πριγκήπισσα-πρίγκηπα και κοπέλα με συντριβάνι!Πολύ καλές τιμές έχουν!Στρατιώτες δεν με ενδιαφέρουν,ούτε επεκτάσεις του άλλου σπιτιού!Οι τιμές για τα φώτα πολύ τσιμπημένες!Και πάμε στα αγαπημένα μου!Τα έπιπλα καφετέριας,μπακάλικου και σχολείου,πολύ καλά και καλές τιμές!Ενδιαφέρον και το κτίριο με τα 21,79.To κορυφαίο,το super set πυροσβεστικής με τα 12,99.Το σπιτάκι εκεί όλα τα λεφτά,αν και σίγουρα δεν είναι τίποτα το μεγάλο,εξωτερικά δείχνει τέλειο!!!!!!Επεκτάσεις νοσοκομείου και σπιτιού δεν μου κάνουν,έχω το παλιό νεοκλασσικό!Τα νοσοκομειακά δωμάτια όμως είναι ότι πρέπει για συλλογή.Παλιά ένα οδοντιατρείο το είχα πάρει 7.000 δρχ!Από τα υπόλοιπα,η πισίνα στα 20€ είναι καλή τιμή γιατί το κανονικό set με μόλις 4 φιγούρες και την πισίνα έχει πάνω από 30€.Ενδιαφέροντα και τα παιχνίδια παιδικής χαράς,αν και με 40€ κυκλοφορεί superset με πολύ περισσότερα και φιγούρες!Συνοψίζοντας έχει πολύ καλές τιμές!Μακάρι να τα έχει και σε 2-3 χρόνια ή καλύτερα σε 6-7 χρόνια που θα έχω δική μου οικογένεια!
                Τελευταία επεξεργασία από thebest20; 10-01-2010, 21:41.
                sigpic

Σχόλιο

Παρακαλω δεν κανει τιποτα. Οσο αναφορα για τις τιμες θα συμφωνησω μαζι σου. οντως καποιες τιμες ειναι λιγο εως πολυ, καλα εως παρα πολυ τσιμπιμενες... καποιες παλι ειναι οκ. δυστυχως απο παλια εξαρτηματα δεν εχει και παρα πολλα εως καθολου και λογικο θα μου πεις αφου πλεον βγαινουν καινουρια προιοντα και θα δωσουν βαση σε αυτα. ελπιζω ο καταλογος του 2010 να εχει ακομα καλυτερα κομματια

Σχόλιο

Ο κατάλογος έχει και καινούρια sets?Τι τιμές έχουν αυτά?Πχ τα δωμάτια των σπιτιών,του παλατιού και τα μαγαζιά?
                    sigpic

Σχόλιο

Εργασία...
                    X