Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Retro Τηλεοράσεις

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Retro Τηλεοράσεις

Θυμάστε την πρώτη σας τηλεόραση;
    Αυτό το μαγικό κουτάκι στο οποίο βλέπατε τις αγαπημένες σας σειρές, σίγουρα αποτελεί και το ίδιο κομμάτι των αναμνήσεών σας. Εμείς είχαμε την αθάνατη Barco, σκέτο θηρίο, έγχρωμη (μοντέλο δεν θυμάμαι) την οποία κρατάμε ακόμα και σήμερα (χωρίς όμως να λειτουργεί φυσικά) για να μας θυμίζει τις άλλοτε ένδοξες εποχές της...

Αφιερωμένο στους tv maniacs του forum...
    Επικίνδυνα φορτισμένο retronio!!!

Ποια αυτή?

Χε χε πλάκα κάνω αυτή την βρίσκεις μόνο σε μουσείο....
    Candy ο τραμπάκουλας είναι μοναδικός και ανεπανάληπτος.Ιδικά στην συνέντευξη του με το τέρας του λοχνες.

Σχόλιο

Γενικά, η ταινία αλαλούμ είναι ανεπανάληπτη!!!Ειδικά όταν απαγγέλλει στίχους ο Αρτέμης ...Τελικά τι τηλεόραση είχες akmakas;
      Επικίνδυνα φορτισμένο retronio!!!

Σχόλιο

Μια ασπρόμαυρη SABA Από ξύλο..Την έχω ακόμα στην αποθήκη..Θα την ποστάρω σύντομα!

Σχόλιο

akmaka +1
          ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Ξύλινη loeve opta πολύ καλή, και μια πορτοκαλί urania παλμοελεκτρόνικ!!!! Φυσικά ασπρόμαυρες και ακόμα πιο φυσικά χωρίς τηλεκοντρόλ. Έτσι καίγαμε τις θερμίδες. Σήκω άλλαξε κανάλι, άλλαξε κοντράστ, άνοιξε τη φωνή, για βάλε το άλλο τέλειωσαν οι διαφημήσεις κλπ.
            AMER...DELEARIS...

Σχόλιο

Μία ασπρόμαυρη Philips με λυχνίες αλλά και ξύλινη επένδυση (σωστό έπιπλο!) Πάταγες το κουμπί και περίμενες κανένα πεντάλεπτο μέχρι να ανάψει...

Σχόλιο

Μία ασπρομαυρη saba με ξύλινο πλαίσιο η οποία είχε ένα κουμπί που έδινε έντονο μπάσο παρά την μονοφωνική εγκατάσταση! Έβλεπα συχνά εκεί το μουσικόραμα και τα έχωνα ενώ εκεί πρωτοσύνδεσα το 1983 τον σπέκτρουμ μου. Επίσης είχε μια δυνατότητα που το πάνελ έδειχνε σαν πράσινο μόνιτορ. Δεν ξέρω ακόμα πως γίνονταν αυτό!
                Περήφανος κάτοχος: Amiga 1200-030, Amstrad CPC 6128, Commodore 64, Spectrum 48k, Spectrum +3 &divIDE!
                :P

Σχόλιο

Ηταν μια τεραστια, ασήκωτη, αχαρη Radiomarelli

Σχόλιο

Η οικογένεια της μητέρας μου ανάμεσα στα πράγματα που είχαν φέρει απο τη Αίγυπτο οταν ήρθαν απο εκεί το 1967 ήταν και μια Βρεττανικής κατασκευής τηλεόραση DECCA. Ασπρόμαυρη ( φυσικά ), με ξύλινη επένδυση, χωρίς τηλεκοντρόλ ( εννοείται - κανάλια, ήχος, κοντράστ κλπ, τα άλλαζες με μοχλούς σε ένα πάνελ δεξιά της οθόνης ), και τεράστεια. Η τηλεόραση αυτή δούλευε μέχρι το 1985, όπου και χάλασε οριστικά, και αντικαταστάθηκε απο μια ένχρωμη Thomson.... Δυστηχώς δεν υπάρχει πλέων. Εχω φωτογραφίες απο αυτήν πάντως, και κάποια στιγμή οταν θα έχω Scanner, θα τις ανεβάσω.

Σχόλιο

Εργασία...
                    X