Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Φωτό από παλιές κασέτες

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Φωτό από παλιές κασέτες

Βρηκα ενα site καποιων τρελων (ενω εμεις ειμαστε μια χαρα ) που κρατανε αρχειο φωτογραφιων απο παλιες κασετες (ανα τυπο,μαρκα κτλ)

Ριχτε μια ματια εδω

Ωραια θα ειναι οποιος εχει φωτογραφιες απο κασετες να τις ανεβασει στο παρον thread...

EDIT
    Και βλεπω οτι το site τους δεν εχει InterSonic...
    Ας δωσουμε ενα χερακι...

Maxell_UR90_2-thumb.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 30-03-2012, 13:03. Λόγος: ATTACH
    ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Mόλις είδα τον τίτλο του thread νόμιζα πως αναφερόταν στα covers που είχαν οι κασσέτες. Προχτές βρήκα την πρωτότυπη κασσέτα με την μάγια η μέλισσα.
    www.telonio-reviews.blogspot.gr

Σχόλιο

Και που θα βρούμε χρόνο να τις σκανάρουμε;;;

Έχω ένα ολόκληρο συρτάρι...

Οι περισσότερες με δικά μου εξώφυλλα :Juanita Jorge... Jorge No 1 κλπ

sigpic

Σχόλιο

για κάποιον λόγο προτιμούσα πολύ τις TDK.. εκείνες οι απλές D60 και D90 μου λένε πολλά.. όμως και SA έχω γράψει κάμποσες..

επίσης προτιμούσα τις 46άρες που χωρούσανε ακριβώς ένα άλμπουμ.. μια πλευρά δίσκου σε κάθε πλευρά της κασέτας.. όμως και 100άρες αν και ένα κασετόφωνο της συμφοράς που είχα, κουραζότανε από αυτές..(!)

θυμάμαι πως υπήρχε ένας βαθύς σεβασμός για τις μεταλλικές!

έπειτα ήρθαν τα CD.. (θενκ γκαντ!)

Σχόλιο

Και εγω TDK.
          Κυριως αυτη χρησιμοποιουσα.Πουλιοταν παντου και ηταν αξιοπιστη.

tdk_d_60_klar-thumb.jpg
          ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Κασσέτα η οποία υπήρχε από τότε που γεννήθηκα στο σπίτι και μου έκανε τρομερή εντύπωση.
            TDK MA-R

Επίσης ,μια και το ηχοσύστημα μας ήταν Pioneer μου άρεσαν και αυτές οι κασσέτες
            Pioneer N1-90

Εννοείται βεβαια πώς δεν νοιείται συλλογή κασσέτών στην οποία να μην υπάρχει μια TDK D-90 (ή D-60)

Πραγματικά αυτή η κασσέτα είναι ο ορισμός του retro, οπότε οτι έχει γραφεί μέσα της σε πάει σίγουρα σε άλλες εποχές.
            Destroy him my robots!!

Σχόλιο

Μια φορά είχα αγοράσει 120άρα κασέτα !
              Την πλήρωσα πανάκριβα και το μετάνιωσα.
              Ήθελα όμως πάσει θυσία να στριμώξω ένα κάρο τραγούδια
              και δε γινόταν αλλιώς.

Επίσης μεγάλη καινοτομία ήταν όταν βγήκαν θήκες κασετών
              με στρογγυλεμένες άκρες ή "slim" μέγεθος.

Σχόλιο

Καλά μιλάμε έχω κάτι καρα-παλιές στο πατρικό μου!
                Πρέπει να τις καθαρίσω και να τις φωτογραφίσω...
                Atari 2600, Atari 2600 (Darth Vader), Atari 2600 Junior, Atari Flashback 2, Atari 800XL, Atari 65XE, Atari XE Game System, Atari Jaguar, Atari 520STFM (1 MEG), Atari PC1, Pong console RFT TV Spiel, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3 - Do I hate the Amiga? Hell no. They're fantastic machines! JuST not quite as good ;-) - LGD

Σχόλιο

Επισης TDK lover εδω, καθως ολα μου τα αλμπουμ ηταν γραμμενα σε TDK-60/90. Και αν θυμαμαι τις εδιναν σε πακετα των 5 και σε πολυ καλη τιμη. Η πεμπτουσια της αξιοπιστιας σε μαγνητικο μεσο.
                  Subita morte exstingui

Σχόλιο

Κ'εγω TDK χρησιμοποιουσα
                    Συγκεκριμενα, σαν αυτη που εχει ποσταρει ο Wally. Eπισης μαυρες αδιαφανεις maxell χρησιμοποιουσε στο δισκαδικο που η μαμα μας. Εκει ειχαμε γραμμενα τα στρουμφακια
                    Get a life!

Σχόλιο

Εργασία...
                    X