Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Πώς λέγεται το χωριό σας;

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Πώς λέγεται το χωριό σας;

Εμένα οι γονείς μου είναι από Άρτα (μέσα), αλλά η γιαγιά είναι από τους Μελισσουργούς. Εγώ μεγάλωσα Αθήνα από μωρό, πηγαίναμε βέβαια αρκετές φορές το χρόνο εκεί (Άρτα κατά κύριο λόγο).
    Το ωραίο είναι ότι ο δρόμος προς Μελισσουργούς μια μπαίνει στο νομό Άρτας, μια στο νομό Ιωαννίνων.

Καστελόριζο...
    "Οι υπολογιστές τη δεκαετία του 1980"
    Εκδ. Τραυλός 2008
    Το βιβλίο των υπολογιστών που αγαπήσαμε

Blog:http://katidenpaeikala.blogspot.com
    www.esme2009.org
    www.euroscience.gr

Σχόλιο

και οι δυο γονεις μου ειναι απο τα Γιαννενα. απο δυο κοντινα χωρια. απο το Λιθινο η μανα μου (κοντα στηνΖιτσα) και απο το Δεσποτικο ο πατερας μου.για διαφορους λογους πηγαινουμε μονο στο Λιθινο(που ειναι και πιο ωραιο!).εκει θα ειμαι απο την Πεμπτη(μπανιο στο ποταμι-τσιπουρο-πανηγυρια κτλ)

προσφατα ανακαλυψα το παρακατω link.

http://www.travelforum.gr/index.php?topic=52.0
      Hold on to the memories...

Ο χρονος κυλαει μπροστα.Παντα ομως γυρνωντας κανεις προς τα πισω θυμαται,νοσταλγει,χαιρεται,ποναει. Γιαννης Ριτσος

Σχόλιο

Ελασσονάρα ΟΕΟ!!!!!! http://www.elassona.com.gr/

Σχόλιο

Δολλιανα και Αστρος Κυνουριας

Σχόλιο

Και οι 2 μου γονείς είναι από Ευβοια. Ο πατέρας μου είναι από το Μουρτιά, 4χλμ από Λίμνη Ευβοίας. Ολες εκείνες τις βόρειες περιοχές, Αγ.Αννα, Αχλάδι, Πευκί, Αιδηψό, τα'χω φάει με το κουτάλι. Η μάνα μου από το Θεολόγο, ένα χωριό 500 κατοίκων που ανηκει στο δήμο Διρφύων (θα τον έχετε ακουστά και από το νερό Δίρφυς, που παράγεται από πηγές του ομώνυμο βουνού που φαίνεται με κλειστά τα μάτια μόλις πατάει κάποιος στην Υψηλή γεφυρα. Είμαι περήφανος και για τα 2 χωριά. Ιδιαίτερα η διαδρομή προς Λίμνη είναι παράδεισος επί γης. Οι μηχανόβιοι πιθανόν να το ξέρουν αυτό, εάν έχουν πάει στο κάμπινγκ της Αγ. Αννας.

Εγώ είμαι γέννημα θρέμμα Χαλκιδαίος.
            :fafoutis:

Σχόλιο

Ελα βρε Rygar οι θειοι μου μενουν στην Δροσια Ευβοίας και παω συχνα

Σχόλιο

Γερακι Λακωνιας + Δραμα..

οπως λεω οταν θελω να περιαυτολογησω : "Εχω μορφη Σπαρτιατισσας κ ψυχη ποντιας."

Τι ψωνιο θεε μου!!

Σχόλιο

Επειδή και οι δύο γονείς μου γεννήθηκαν Αθήνα και ζηλεύω που δεν έχω χωριό θα πω για την καταγωγή των γονιών μου.Η μαμά μου είναι από Κρήτη (χανιά) και ο Μπαμπάς μου από Σμύρνη.
                  Σημασία δεν έχει πως κερδίζεις,αλλά πως παίζεις:gdance:

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από johnk10 Προβολή Post
                    Ελα βρε Rygar οι θειοι μου μενουν στην Δροσια Ευβοίας και παω συχνα
                    Ωπα ρε μεγάλε! Και κάνεις και μπανάκι στις Αλυκές ε; Και μετά πίνεις καφεδούμπα στον Ιππόκαμπο;;; Και γίνεται το ματάκι σου . Ε;;;
                    :fafoutis:

Σχόλιο

Εργασία...
                    X