Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Ρετρό Σχολικά Είδη

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Ρετρό Σχολικά Είδη

Μιας και βρήκα αρκετά σχολικά από τα 80ς, νομίζω τους αξίζει ένα χωριστό thread!
    Tα κλασσικότατα μολύβια με ιστορική αναδρομή αεροπλάνων και αυτοκινήτων
    [edit] Dead photobucket pic [edit]

Κασσετίνα Hatjiyannis με σήμα το κροκοδειλάκι αγορασμένη απ'το Μινιόν (Αθηναίοι φανερωθείτε) το 1987

Κασσετίνα Ταο-ταο απ'το 1986

Φύλλα γλασσέ για χειροτεχνίες απ'το 1986. Συνήθως μας βάζαν να κόβουμε τους αριθμούς από διαφορετικά χρώματα στην πρώτη Δημοτικού.

Διάφορα στυλό και μολύβια αγορασμένα μεταξύ 1986-1990

Διάφορα είδη απ'την εταιρία Flomo αγορασμένα μεταξύ 1985-1987

Θα ακολουθήσουν κι άλλα!

kassetinataotao.jpgMolyvia.jpgPicture084-1.jpgPicture099.jpgPicture083-1.jpgPicture100.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 06-02-2016, 20:56. Λόγος: Dead photobucket pic
    CandyInGreekProject ///ElyssianBeautyBlog
    sigpic

Ότι έχει απομείνει από αυτά τα ηρωικά μολύβια (Έχασα κάποια μοντέλα χεχε):

penvl1.jpg

Ντάμα Κούπα, με έστειλες νυχτιάτικα... Δώσε και άλλα.
    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 24-03-2013, 20:25. Λόγος: ATTACH

Σχόλιο

πωπω ρε παιδιά αυτά τα μολύβια μου έχουν στοιχειώσει την παιδική ηλικία.
      "Οι υπολογιστές τη δεκαετία του 1980"
      Εκδ. Τραυλός 2008
      Το βιβλίο των υπολογιστών που αγαπήσαμε

Blog:http://katidenpaeikala.blogspot.com
      www.esme2009.org
      www.euroscience.gr

Σχόλιο

Αχ τι να πρωτοσχολιάσω QueenofHearts!!!!Κάθε μια από τις φωτογραφίες σου μου ξυπνά και μια ανάμνηση.Ειδικά τα στυλό που έχεις!!!Το ροζ με το ουράνιο τόξο είναι αρωματικό,αυτά με τις καρδούλες τα είχα σε μαρκαδοράκια και το it's love το είχα σε άσπρο.Τα δε μολυβάκια με τα πολύχρωμα σχέδια και τα φανταχτερά χρώματα ήταν το must της εποχής.Όπως και εκείνα με τις μύτες που έβγαζες τη μια και έβαζες την άλλη.Θυμάστε τα μολυβάκια με την προπαίδεια πάνω;Και το αντίστοιχο κυκλοφορούσε και σε χάρακα...Ακόμα έχω την μούρλα και όποτε πάω σε χαρτοπωλείο τα χαζεύω...:animrolleyes:
        Επικίνδυνα φορτισμένο retronio!!!

Σχόλιο

Εξαιρετικές φωτογραφίες λέμε...Θυμάμαι τις σχολικές μου κασετίνες με τα θυλάκια για να μαγκώνουν τα μολύβια μου...Θυμάμαι την σχολική μου τσάντα..Πέρασαν τόσα χρόνια και όμως τα θυμάμαι σαν χθες!

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από candy Προβολή Post
            Αχ τι να πρωτοσχολιάσω QueenofHearts!!!!Κάθε μια από τις φωτογραφίες σου μου ξυπνά και μια ανάμνηση.Ειδικά τα στυλό που έχεις!!!Το ροζ με το ουράνιο τόξο είναι αρωματικό
            Αυτό μας είχαν πει και εκεί αλλά για κάποιο λόγο το δικό μου δεν μύριζε! Το έχω κάπου και σε πράσινο!

,αυτά με τις καρδούλες τα είχα σε μαρκαδοράκια και το it's love το είχα σε άσπρο.
            Κι εγώ το άσπρο είχα, και μου το χάλασαν! Θα ψάξω μήπως βρω τη καρδούλα έστω!

Τα δε μολυβάκια με τα πολύχρωμα σχέδια και τα φανταχτερά χρώματα ήταν το must της εποχής.Όπως και εκείνα με τις μύτες που έβγαζες τη μια και έβαζες την άλλη.Θυμάστε τα μολυβάκια με την προπαίδεια πάνω;Και το αντίστοιχο κυκλοφορούσε και σε χάρακα...Ακόμα έχω την μούρλα και όποτε πάω σε χαρτοπωλείο τα χαζεύω...:animrolleyes:
            Έρχοντε και τέτοια!!

Αρχικά δημοσιευμένο από akmakas
            Εξαιρετικές φωτογραφίες λέμε...Θυμάμαι τις σχολικές μου κασετίνες με τα θυλάκια για να μαγκώνουν τα μολύβια μου...Θυμάμαι την σχολική μου τσάντα..Πέρασαν τόσα χρόνια και όμως τα θυμάμαι σαν χθες!
            Θα τις βγάλω τότε φώτο και το απο μέσα να τις δεις
            CandyInGreekProject ///ElyssianBeautyBlog
            sigpic

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από QueenofHearts
              Έρχοντε και τέτοια!!
              Τέτοια να διαβάζω να χαίρομαι!!!
              Επικίνδυνα φορτισμένο retronio!!!

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Omenforever Προβολή Post
                Ότι έχει απομείνει από αυτά τα ηρωικά μολύβια (Έχασα κάποια μοντέλα χεχε):

Ντάμα Κούπα, με έστειλες νυχτιάτικα... Δώσε και άλλα.
                Αυτα τα θυμαμαι Αλλα τα επαιρναν συνηθως αγορια, γιατι ειχαν τα αυτοκινητακια και τα αεροπλανακια. Ειναι σουπερ-ρετρο! Νιωθω σαν να πηγαινω στο ψιλικατζιδικο της γειτονιας στην αρχη του χρονου!

Queen, υπεροχα τα μολυβια σου! Και η κασετινες! Το θυμαμαι τον HappySammy

Mια παλια κασετινουλα μου

kasetina1db5.jpg

και η κασετινα Αστυνομος Σαινης

kasetina2go2.jpg
                Τελευταία επεξεργασία από D@redevil; 25-09-2012, 18:36. Λόγος: Συνεχόμενα posts
                Get a life!

Σχόλιο

Αυτά τα μολύβια τα είχα και εγώ όταν ήμουν παιδάκι. Θυμάμαι είχα την τάση να τα μασάω!
                  www.telonio-reviews.blogspot.gr

Σχόλιο

την πρώτη κασετίνα την είχα κι εγώ!!!!
                    http://www.myspace.com/predominantlunatics

http://www.predominantlunatics.com

Σχόλιο

Εργασία...
                    X