Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Ρετρό βαθμολογίες σχολείου

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Ρετρό βαθμολογίες σχολείου

Και αναφέρομαι φυσικά στις βαθμολογίες τριμήνου(τώρα είναι ανά εξάμηνο ή κάνω λάθος; ) γυμνασίων και λυκείων. Αξέχαστη θα είναι πάντα η καρτέλα(τώρα έχει αντικατασταθεί με εκτύπωση) από σκληρό χαρτί σε αποχρώσεις του πράσινου…

Θα σκάναρα κάποιες... αν τις είχα ακόμα!

Η γκρίνια που ακολουθεί στο σπίτι δεν είναι ρετρό πάντως

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλό θρεντάκι.........

Αφιερωμένη σε όλους του 30άρηδες+ του GRM με όλη μου τη λοβ.....
    H υπογράφουσα καθηγήτρια ήταν 35άρα εκείνη τη χρονιά και καρακουκλάρα!!!!!:heart: :mpazo:

:fafoutis:

Σχόλιο

Κι άλλη μία βαθμολογία από την 1η Δημοτικού το 1980. Τότε το λέγαμε Ενδεικτικό....επίσης ρετρό λέξη για το συγκεκριμένο σκοπό.

Σχόλιο

Το πιστεύετε ή όχι στο πάνω μέρος της καρτέλας (εκεί που υπήρχαν οι τρύπες για τα ντοσιέ) στο 2ο τρίμηνο της Τρίτης Γυμνασίου, είχα γράψει τη λέξη Manowar και τα γράμματα δεν ήταν τα πιο μικρά.
        Τις καρτέλες αυτές τις επιστρέφαμε πίσω στο σχολείο κάθε τρίμηνο. Ποιος ξέρει τι θα σκεφτόντουσαν ή τι θα έλεγαν αν οι βαθμοί δεν ήταν και καλοί.
        Η πίστη είναι πιο δυνατή από τη φωτιά.

Σχόλιο

H καρτελα ηταν πρασινη στο γυμνασιο.στο λυκειο ηταν μπεζ.αυτο ισχυε τουλαχιστον στα σχολεια της περιοχης μου.
          Ολα αυτα,απο το νηπιαγωγειο μεχρι στο λυκειο,ευτυχως σωζωνται ολα!!!

Το ξερω, δεν εχει να κανει με βαθμολογια,αλλα παραθετω το αναμνηστικο μου απο το νηπιαγωγειο...

Hold on to the memories...

Ο χρονος κυλαει μπροστα.Παντα ομως γυρνωντας κανεις προς τα πισω θυμαται,νοσταλγει,χαιρεται,ποναει. Γιαννης Ριτσος

Σχόλιο

Δεν έχει σημασία ρε. Ενα σχεδόν ίδιο έχω κι εγώ.

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Rygar Προβολή Post
              ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλό θρεντάκι.........

Αφιερωμένη σε όλους του 30άρηδες+ του GRM με όλη μου τη λοβ.....
              H υπογράφουσα καθηγήτρια ήταν 35άρα εκείνη τη χρονιά και καρακουκλάρα!!!!!:heart: :mpazo:
              καλά μόνο μια απουσιά είχες;;;;
              "Οι υπολογιστές τη δεκαετία του 1980"
              Εκδ. Τραυλός 2008
              Το βιβλίο των υπολογιστών που αγαπήσαμε

Blog:http://katidenpaeikala.blogspot.com
              www.esme2009.org
              www.euroscience.gr

Σχόλιο

Ναι. Ημουν καλό παιδί γενικά. Εψαξα και βρήκα και τα υπόλοιπα έτη μέχρι το 91, και είδα ότι είχα γενικώς ελάχιστες απουσίες. Του 92 δεν βρίσκω και ανησυχώ. Νομίζω ότι εκεί το έτος είχα κάνει αρκετές απουσίες. ισως γι΄αυτό δεν το έχω. Ε, ξέρεις, πιο μεγάλος, ξεψάρωτος, δίπλα ηταν το Confusio του οποίου ήμουν συχνός θαμώνας για κανά Toki ή Snow bros, τέτοια ωραία....

Σχόλιο

Τις πράσινες καρτέλες τις έχω προλάβει και εγώ!
                  Θυμάμαι αν δεν είχα καλούς βαθμούς, (παραδόξως) δεν υπήρχε μουρμούρα στο σπίτι, αλλά τσαντιζόμουν τόσο πολύ που δίναν μάχη οι γονείς μου να με ηρεμήσουν!!
                  Now you're playing with power!!!

Σχόλιο

Νικόλα,ήσουν "φύτουλο" (ρετρό άραγε κι αυτή η λέξη...;; ) βλέπω,λέμε...!!!!
                    www.Ragequit.gr, το πιο έγκυρο site για PC games

Σχόλιο

Εργασία...
                    X