Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

Collapse
Αυτό είναι καρφιτσωμένο θέμα.
X
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Μουσείο - Ελληνικά γαριδάκια!!!

Στην τελευταία μου "ανασκαφή" στο παλιό μου σπίτι ξέθαψα μια συλλογή απο σακούλες γαριδάκια που μάζευα μικρός μαζί με την αδερφή μου, Θυμάμαι πόσο πολύ μας κάναν εντύπωση τα χρώματα τους και που χαιρόμασταν πραγματικά οταν δοκιμάζαμε μια καινούρια γεύση.
    Οι ημερομηνίες ανάλωσης κατα προτίμηση ειναι απο το 1985 εως και το 1995.
    Προς το παρόν σκάναρα την πρώτη 5ετοία (85-89) και σύντομα θα σκανάρω και την επόμενη, καθώς και όλες τις άλλες σακούλες που γνωρίζω την ύπαρξη τους αλλα δέν βρήκα ακόμη.
    Εχουν σκαναριστεί ανα δυό σε διάσταση Α4, οπότε μπορείτε να υπολογίσετε τα μεγέθοι τους.
    Απολαύστε!!!

Συνέχεια 1

Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!! Αμα βρεις και τα Φοφίκο είσαι τέλειος

Retromaniax Rules

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Kambia Προβολή Post
      Δεν έχω λόγια!!!!!!!!!! Αμα βρεις και τα Φοφίκο είσαι τέλειος
      Τα έχω και θα τα βρώ (στην επόμενη ανασκαφή)

Σχόλιο

Απίστευτο!! Δεν φανταζόμουν ότι θα τα ξαναδώ ποτέ!!!!

http://mytinyworld-of-fashiondolls.site11.com/

Σχόλιο

Τα σχόλια περιττεύουν. Απίστευτο το ότι τα έκανες συλλογή.

Σχόλιο

ΑΡΧΗΓΟΣ!!!!!!!
            Οτι και να πω...
            Τα γαριδακια Ευρωμπασκετ 87 που χρησιμοποιοω ως ατακα, τα Video Snack που θυμιζουν την επικη διαφιμιση με Ζουγανελη-Μπουλα, τις φατσουλες απο Tasty, τα Extra 101 τυρογαριδακια της Chipita, Πιτσα Μεξικανα και Πιτσινια κτλ κτλ κτλ

(btw, αν δεν σου ειναι κοπος βαλτα και στο Αλμπουμ που υπαρχει στο Προφιλ σου ωστε να μην χαθουν )
            ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

εχω φαει εξτρα!!!πωπω μιλαμε με αυτα μεγαλωσα....περιεργη συλλογη χμμμ μπραβο...
              αληθεια πουλανε συσκευασιες στο ebay???χαχαχχαχα

Σχόλιο

Δεν πίστευα ποτέ πως θα δω τέτοια συλλογή!!!!

Μπράβο Μητσάκο!!!
                sigpic

Σχόλιο

Όπως κοιτούσα το καθένα θυμόμουν στιγμές 20-25 χρόνια πριν που τα έτρωγα...μπράβο σου για την ανάμνηση!
                  Περήφανος κάτοχος: Amiga 1200-030, Amstrad CPC 6128, Commodore 64, Spectrum 48k, Spectrum +3 &divIDE!
                  :P

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Wally Προβολή Post
                    (btw, αν δεν σου ειναι κοπος βαλτα και στο Αλμπουμ που υπαρχει στο Προφιλ σου ωστε να μην χαθουν )
                    Θα τις βάλω σε άλμπουμ οταν τις συγκεντρώσω όλες, λέω να τις σκανάρω και απο την πίσω όψη γιατί μερικές είναι πολύ ωραίες

Σχόλιο

Εργασία...
                    X