Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Tι σας "Φόβιζε μικρούς" στην τηλεόραση

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Tι σας "Φόβιζε μικρούς" στην τηλεόραση

Kαι δεν αναφέρομαι στις ταινίες τρόμου μόνο...
    αλλά σε πράγματα που μας έκαναν φοβική εντύπωση όπως:

1) την μουσική από το ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ - του βαγγέλη παπαθανασίου - και τους τίτλους της που ήταν εχμ κάπως
    2) Τον μοτοσυκλάκια στην ΚΡΑΥΓΗ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ που παθαίνει ατύχημα
    3) Σε μια σειρά για τα Ναρκωτικά στην ερτ-2 αρχές 80
    4) Στην spooky διαφήμιση του δίσκου ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ (1986)
    5) Στους Καλικάντζαρους μιας πολύ σπάνιας εκπομπής του 1985

.....

Τι άλλο?

συνεχίστε
    "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Η μουσικη απο το Doctor Who. Δεν ξερω για πιο λογο αλλα δεν ηθελα να την ακουω!

Retromaniax Rules

Σχόλιο

Η εισαγωγή της εκπομπής του Χάρη Μανταφούνη (χορευτής νομίζω)
      Τα έκανα πάνω μου
      The Whirlwind www.ghz.gr Ασφαλώς αυτή είναι η προσευχή σας κύριε Τζίμη ε;
      Those who do not immerse themselves to the extreme gaming will find their bodies beaten harshly!

Σχόλιο

Το Παρασκήνιο, όπως είπες, ήταν το πλέον τρομακτικό για μένα, όπου εκτός από τη μουσική, τρόμαζα και με την εικόνα του "αρνητικού" κάμεραμαν...
        Μου φαινόταν (και ακόμα μου φαίνεται) σαν τέρας, βγαλμένο από b-movie...

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=q-jZjT5neaQ"]YouTube - Paraskinio eisagwgi[/video]

Επίσης, είχα τρομάξει με κάποια εκπομπή των "Ρεπόρτερς", όπου είχαν πάει σε ένα χωριό και ερευνούσαν κάποια ανεξήγητα φαινόμενα, που είχαν σχέση με ένα παιδί διανοητικά καθυστερημένο (αν θυμάμαι καλά)....
        Μου διαφεύγει το όνομα του χωριού (μπορεί να το θυμηθώ στη συνέχεια).
        Τελικά όλα ήταν μια φάρσα, που την έκανε το παιδί αυτό εις βάρος των κατοίκων...

EDIT

Ήταν το χωριό Μπαμπίνι!
        Έχει μιλήσει γι'αυτό ο exetlaios, εδώ!
        Τελευταία επεξεργασία από DINO; 20-11-2008, 18:28.
        Atari 2600, Atari 2600 (Darth Vader), Atari 2600 Junior, Atari Flashback 2, Atari 800XL, Atari 65XE, Atari XE Game System, Atari Jaguar, Atari 520STFM (1 MEG), Atari PC1, Pong console RFT TV Spiel, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3 - Do I hate the Amiga? Hell no. They're fantastic machines! JuST not quite as good ;-) - LGD

Σχόλιο

ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΥΚΕΣ!!!!

Ανατριχιαστικότατο... κατατρόμαζα τότε! Άνοιγαν οι μπάρες που έγραφαν ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ και ερχόταν η παλιά κάμερα με το άσπρο φως να τρεμοπαίζει... μπρρρρρ.... Και αυτές οι ξαφνικές χαμηλές νότες στο πιάνο.... ξαναμπρρρρρ!!!!!

Σχόλιο

Storm αν δεν ερθεις να μου φτιαξεις το καλωδιο για το MegaDrive,κοιτα ποιον θα σου στειλω

χαχαχαχαχαχα
            ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Wally Προβολή Post
              Storm αν δεν ερθεις να μου φτιαξεις το καλωδιο για το MegaDrive,κοιτα ποιον θα σου στειλω

χαχαχαχαχαχα
              AAAAAAAAAAAAAAAA
              The Whirlwind www.ghz.gr Ασφαλώς αυτή είναι η προσευχή σας κύριε Τζίμη ε;
              Those who do not immerse themselves to the extreme gaming will find their bodies beaten harshly!

Σχόλιο

Συνεχίζω...

Το Χωρίς Μάρτυρες 1983 (ταινία) και ειδικά οι τελευταίες σκηνές του έργου με τον Διαμαντόπουλο στα βαγόνια (την είχε παίξει η ΕΡΤ παλιά)

Ο Γιούλ Μπρύνερ στην ταινία FUTUREWORLD

Η έναρξη του ΜΟΥΣΙΚΟΡΑΜΑ

Η ταινία ΕΞΟΔΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ 1980 (ειδικά η μουσική της)

Σχόλιο

Ωραιο θεματακι,στην αρχη ανησυχησα οτι θα μιλαγαμε γενικα για δρακουλες και σκοταδια,αλλα χαιρομαι που βλεπω "στιγμες".
                  Μια που μου ερχεται προχειρη ειναι πιτσιρικας καποια γιορτη να ξαπλωνω στο δωματιο του πατερα μου,μονος μου και να εχει τον ασπρομαυρο "Φρανκεσταϊν" η τηλεοραση.
                  Σιγα λεω να μην φοβηθω ,"ψαγμενος" με Φρεντυ και Τζεησον και ομως κατι η ατμοσφαιρα κατι το σκοταδι,νααααααα.

We are relics protecting ruins...

Σχόλιο

Η σειρά ΘΡΙΛΕΡ ΛΟΙΠΟΝ (βασικά μόνο οι τίτλοι ) 1988

Σχόλιο

Εργασία...
                    X