Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Collapse
Αυτό είναι καρφιτσωμένο θέμα.
X
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

Το μονο που ξερω για τη Χαρα Αγγελουση, ειναι οτι δανειζε τη φωνη τις σε τηλεοπτικες διαφημισεις μεχρι τα τελη δεκαετιας του '90.
    Initials B.B.

Σχόλιο

Πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία. Θα διαψεύσω κι εγώ τη φήμη για μία ακόμα ηθοποιό ότι είχε σκοτωθεί σε τροχαίο. Δυστυχώς, όμως, σε αντίθεση με τη Σόνια Ζωίδου, δεν υπάρχει πια. Είναι η θρυλική "Ευδοκία" , Μαρία Βασιλείου, η οποία απέκτησε μία κόρη και διαγνώστηκε με την επάρατη νόσο κάπου στη δεκαετία του '80, οπότε και χάθηκε από το προσκήνιο. Στην Ελλάδα τότε, οι φήμες έλεγαν ότι είχε σκοτωθεί σε τροχαίο, κάπου στο 1977, ενώ η γυναίκα ζούσε και έδινε τη δική της μάχη στο Λονδίνο. Επικοινώνησα με την κόρη της και μου επιβεβαίωσε ότι η ηθοποιός απεβίωσε τον Ιούλιο του 1989 στο Ηνωμένο Βασίλειο. Όπως έμαθα, ακόμα και ο Θόδωρος Αγγελόπουλος δεν ήξερε τι είχε απογίνει. Αξέχαστη ηθοποιός.

Σχόλιο

Αλίκη Ζάννου

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου αν γνωρίζει κανείς τι απέγινε η Αλίκη Ζάννου; Πρέπει να έπαιξε σε 5 ταινίες από το 1973 μέχρι το 1975. Ένα ατίθασο κορίτσι με μακριά ίσια μαλλιά.
        ..
        Τελευταία επεξεργασία από sjiannis; 11-08-2010, 20:43.

Σχόλιο

Τι να απέγινε ο Αγης Γυφτόπουλος και ο Λευτέρης Γυφτόπουλος από τις Φυλακές Ανηλίκων? (πατέρας και γιος να υποθέσω)

Ο Πάνος Σουπιάδης?

Ο Γιαννης Ζωγράφος (ΨΙΤ) που έκανε τον χαχανούλη και τον γκρινιάρη στα στρουμφάκια?
          "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Σχόλιο

Πολυ ωραια ενοτητα αυτη που ανοιξατε συγχαρητηρια.Κατα καιρους αναρωτιεμαι κι εγω τι απεγιναν καποιοι ηθοποιοι του παλιου ελληνικου κινηματογραφου καθως και της δεκαετιας του 80 την εποχη της βιντεοταινιας.Καποιοι ηθοποιοι που δεν τους ξαναειδα και θελω να μαθω τι απεγιναν σημερα ειναι οι εξης Βουλα Χαριλαου,Μαριαννα Κουρακου,Ελενη Προκοπιου,Μιρκα Καλαντζοπουλου,Γοργω Χρελια,Βιβετα Τσιουνη,Μιραντα Κουνελακη(εγραψα και πολλους μαλιστα) απλως αναρωτιεμαι τι απεγιναν καθως δεν τους ξαναειδαμε παλι σε ταινια ή σειρα και τους ειχαμε αγαπησει μεσα απο τις ταινιες τους.

Σχόλιο

Για τη Βιβέτα Τσιούνη, υπάρχει ένα θρεντ με συνέντευξή της εδώ και φυσικά, μια φωτό της από την έκτακτη συμμετοχή της στις "Τρεις Χάριτες" (είναι η κυρία που είχε τη σκυλίτσα με την οποία ζευγάρωσε ο Πατσατσούφας, ο σκύλος της Όλγας!).

Σχόλιο

Ευχαριστω ioli για τα καλα σου λογια. Προσπαθουμε ολοι λιγο - πολυ να περισυλλεξουμε πληροφοριες απο δω κι απο κει, γιατι ειναι πολλα τα προσωπα που "χαθηκαν" και λιγες οι πηγες.
                Μπορω να σου απαντησω για δυο κυριες απο αυτες που μας ρωτας.
                Η Μαριαννα Κουρακου εχει αποσυρθει απο το χωρο εδω και παρα πολλα χρονια οταν απεκτησε εναν πολυ ευκαταστατο συζυγο.
                Η Ελενη Προκοπιου, η γυναικα με την τοσο ασυνηθιστη και εξωτικη ομορφια, δεν θελει να μας δειχνει πια το αλλοτε υπεροχο προσωπο της. Πριν απο πολυ λιγα χρονια ειχα μαθει απο την τηλεοραση οτι αυτο το αποφευγει συστηματικα, γιατι θελει να τη θυμομαστε οπως ηταν νεα.
                Initials B.B.

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από bambinella 100 Προβολή Post
                  Ευχαριστω ioli για τα καλα σου λογια. Προσπαθουμε ολοι λιγο - πολυ να περισυλλεξουμε πληροφοριες απο δω κι απο κει, γιατι ειναι πολλα τα προσωπα που "χαθηκαν" και λιγες οι πηγες.
                  Μπορω να σου απαντησω για δυο κυριες απο αυτες που μας ρωτας.
                  Η Μαριαννα Κουρακου εχει αποσυρθει απο το χωρο εδω και παρα πολλα χρονια οταν απεκτησε εναν πολυ ευκαταστατο συζυγο.
                  Η Ελενη Προκοπιου, η γυναικα με την τοσο ασυνηθιστη και εξωτικη ομορφια, δεν θελει να μας δειχνει πια το αλλοτε υπεροχο προσωπο της. Πριν απο πολυ λιγα χρονια ειχα μαθει απο την τηλεοραση οτι αυτο το αποφευγει συστηματικα, γιατι θελει να τη θυμομαστε οπως ηταν νεα.
                  Να εισαι καλα πολυ ωραια ιδεα αυτη η ενοτητα που ανοιξες.Ευχαριστω για τις πληροφοριες για τις δυο κυριες αυτες οποτε σημερα θα πρεπει να εχουν οικογενεια και παιδια πια αφου τα παρατησαν νωρις απο επιλογη τους.Επισης ξερεις τιποτα για τις κυριες Λιλη Παπαγιαννη,την Κλεω Σκουλουδη,την Μαρλεν Παπουλια,την Κια Μποζου και την τραγουδιστρια Λαουρα?

Σχόλιο

Η Φρόσω Κοκκόλα, σύζυγος του Λαυρέντη Διανέλλου. Έπαιξε και σε πολλές τηλεοπτικές σειρές.

Σχόλιο

Με τη Λιλη Παπαγιαννη συνεβη κατι περιεργο. Ειχα ακουσει πριν απο καποιους μηνες οτι μολις ειχε αποβιωσει, και τωρα τελευταια μου ειπε ενας γνωστος, οτι κατι τετοιο δεν ισχυει. Δεν ξερω τι να πιστεψω γιατι και τις δυο ειδησεις μου τις εδωσαν δυο διαφορετικοι ανθρωποι, που δεν ειναι καν φιλοι μου. Παντως η λογικη λεει οτι θα συμβαινει δυστυχως το πρωτο, γιατι ειναι πολυ δυσκολο να ακουστει κατι τετοιο εαν δεν ισχυει.
                      Η Φροσω Κοκκολα, εδω και πολλα χρονια δε βρισκεται αναμεσα μας.
                      Ηταν πολυ καλη στον Μεθοριακο Σταθμο, ως πεθερα της Ελενης Θεοφιλου. Αληθεια, ξερει κανεις τι εγινε και μ΄αυτην?
                      Initials B.B.

Σχόλιο

Εργασία...
                      X