Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Tα Τσακάλια (1981)

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Tα Τσακάλια (1981)

Tα Τσακάλια (1981)
    Retro DB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php...BB%CE%B9%CE%B1

To υπέρτατο cult αριστούργημα του Ελληνικού Κινηματογράφου (απ' αρχής του). Η νεολαία της δεκαετίας του 1980 (disco, Ναρκωτικά, καμάκι, περφέκτο μπουφάν, χαίτεοι, μηχανές-κόντρες, διαρρήξεις-τσαντάκες, sportex ΖΗΤΑ Hellas). Μέσα απο τα μάτια του σκηνοθέτη Γιάννη Δαλιανίδη γυρισμένη το 1981 τα ΤΣΑΚΑΛΙΑ είναι ότι πιο θεικό έχω δει (πλάκα κανω φυσικα). Πως να ξεχάσω ατάκες όπως "ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" μέσα απο το στόμα του ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΔΕΛΗ. Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΡΕΚΟΡ ΕΙΣΠΡΑΞΕΩΝ ΟΤΑΝ ΠΡΟΒΛΗΘΗΚΕ και είναι η 1η μιας τριλογίας.
    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 03-11-2010, 01:22. Λόγος: link retro DB
    "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Συμφωνω και συμπληρωνω τις φυλακες ανηλικων

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Dominion
      To υπέρτατο cult αριστούργημα του Ελληνικού Κινηματογράφου (απ' αρχής του). Η νεολαία της δεκαετίας του 1980 (disco, Ναρκωτικά, καμάκι, περφέκτο μπουφάν, χαίτεοι, μηχανές-κόντρες, διαρρήξεις-τσαντάκες, sportex ΖΗΤΑ Hellas). Μέσα απο τα μάτια του σκηνοθέτη Γιάννη Δαλιανίδη γυρισμένη το 1981 τα ΤΣΑΚΑΛΙΑ είναι ότι πιο θεικό έχω δει (πλάκα κανω φυσικα). Πως να ξεχάσω ατάκες όπως "ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ" μέσα απο το στόμα του ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΔΕΛΗ. Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΚΑΝΕ ΡΕΚΟΡ ΕΙΣΠΡΑΞΕΩΝ ΟΤΑΝ ΠΡΟΒΛΗΘΗΚΕ και είναι η 1η μιας τριλογίας.
      Παρόμοια ατάκα (πιό "εξελιγμένη" όμως) έχει και στους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ : "Ποιανού έσπασες την μέση ρε πούστη;".

Εχω σε DVD τους ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ και τις ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΝΗΛΙΚΩΝ.

Σχόλιο

Τωρα οπου νανε βγαινει και στις αιθουσες η Ελληνικη ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ
        "Το κακο"Μια ταινια οχι φτηνιαρικια με ζομπη που κατακληζουν τους δρομους και τα σπιτια της Αθηνας!!!Παρα πολυ γελιο απιστευτο γελιο(Ενω ειναι θριλερ)
        Και εκει θα ακουσεται ατακες οπως(Παλι μουνι με εκανες...καποιος εκοψε το κεφαλι ενος ζομπι και πεταχτηκαν τα αιματα επανω του)και οπως επισης το καλυτερο...Μια φορα βρηκα και εγω να γαμησω και μου την εφαγε το ζομπι....Ενω πηγαν να κανουν ερωτα πεταχτηκε ενα ζομπι εφαγε 2 δαχτυλα απο το ποδι της γυναικας και αυτη πεθανε αμεσως χα χα χα!!!!!!

Σχόλιο

την έχω δει τη ταινία. Απλά τέλεια!
          Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 08-08-2013, 16:55. Λόγος: από greeklish μετατροπη

Σχόλιο

παιδια ετσι οποως ταλετε προκειται για αριστουργημα.Εχει κυκλοφορησει στους κινηματογραφους θα κυκλοφορησει τι?
            Μου θυμιζει την ταινια με τα ζομπι του ροντριγκεζ(απο το σουρουπο ως την αυγη) που ειχε και καλο καστ(κλουνει,σαλμα χαγιεκ κτλ)που ηταν κατι χεβυμεταλαδες ζομπι και πηραν εναν τυπο τον ξεσκισαν και τον εκαναν κιθαρα με τα εντερα του χορδες.Σιγουρα την εχετε δει την ταινια/

Σχόλιο

Η ταινια θα κυκλοφορησει νομιζω συντομα στους κινηματογραφους
              Ειναι καλη παραγωγη και μπραβο σε αυτους που δοκιμασαν κατι καινουριο Αλλα φιλε cult εχει ρε συ....πολυ γελιο ποιο πολυ γελιο απο καθε αλλη ταινια ακομα και του ρομεο στο πρωτο του εργο το ξυπνημα των νεκρων!!!
              Θα δεις τρελα πραγματα ατακες εφε διαλογοι ολα ειναι ενα και ενα!

Σχόλιο

Τοτε θα τη δω συντομα.ΠΑντως μου αρεσε η τελευταια του ρομερο το ξυπνημα των νεκρων που ανααφερεις με τον ντενις χοππερ αν δεν απατωμαι αν και δεν ηταν και πολυ καλτ.

Σχόλιο

Η τελευταια του δεν μου αρεσε γιατι τα ζομπι ειχαν παραγινει εξυπνα ιδικα ο μαυρος που ηταν και καλα πεθαμενος μπορουσε να χρησιμοποιησει και οπλο!Ασε που το παιξιμο του ηταν πολυ ψευτικο
                  Στο τελος θα πινουν θα καπνιζουν θα παιζουν και κανενα mame να περασει η ωρα Αντιθετος μου αρεσε η προτελευταια του το the dawn of the dead μου αρεσε το μακιγιαζ(καταπληκτικο)και οτι μπορουσαν να τρεξουν!μπορει και αυτο να ηταν υπερβολη ομως σε αγχωνε πολυ αυτο στην ταινια!!!

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από akmakas
                    Η ταινια θα κυκλοφορησει νομιζω συντομα στους κινηματογραφους
                    Ειναι καλη παραγωγη και μπραβο σε αυτους που δοκιμασαν κατι καινουριο Αλλα φιλε cult εχει ρε συ....πολυ γελιο ποιο πολυ γελιο απο καθε αλλη ταινια ακομα και του ρομεο στο πρωτο του εργο το ξυπνημα των νεκρων!!!
                    Θα δεις τρελα πραγματα ατακες εφε διαλογοι ολα ειναι ενα και ενα!
                    Η ταινία ΠΑΙΧΤΗΚΕ ΗΔΗ στους κιν/φους.
                    Είμαι σίγουρος, γιατί την είδα.
                    Μάλιστα η avant-premier έγινε ... μεσάνυχτα !

Να την περιμένετε σε DVD σύντομα ...

Σχόλιο

Εργασία...
                    X