Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Αγαπημένο τραγούδι ελληνικής ταινίας

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Αγαπημένο τραγούδι ελληνικής ταινίας

Ποιό είναι το αγαπημένο σας τραγούδι από ελληνική ταινία? ΠΡΟΣΟΧΗ! Από τραγουδιστή και όχι από ηθοποιό. Βάζω κάποια ενδεικτικά...
    1. Βρέχει φωτιά στη στράτα μου - Στράτος Διονυσίου.

2. Μέθυσε απόψε το κορίτσι μου - Γιάννης Πουλόπουλος.

3. Τι σου κανα και πίνεις - Πόλυ Πάνου.

4. Τόσα καλοκαίρια - Δάκης.

5. Άπονη ζωή - Γρηγόρης Μπιθικώτσης.

6. Αγωνία - Τόλης Βοσκόπουλος.

7. Άνοιξε πέτρα - Μαρινέλλα.

8. Χάθηκε το φεγγάρι - Βίκυ Μοσχολιού.

9. Σκληρό μου αγόρι - Πόπη Αστεριάδη.

10. Άλλο...

Εγώ είμαι ανάμεσα στη Βίκυ Μοσχολιού και στον Στράτο Διονυσίου. Υπέροχα τραγούδια και τα δυο. Αλλά θα ψηφίσω το "Βρέχει φωτιά στη στράτα μου" , γιατί το όλο κλιπ και η σκηνοθεσία του τραγουδιού , με τον Νίκο Κούρκουλο να καίει τα υπάρχοντά του , συνεχίζει και με συγκινεί πολύ όσες φορές και αν το δω.

Σχόλιο

tonytony μας βαζεις δυσκολα τωρα.. επειδη μου αρεσουν τα περισσοτερα της λιστας που εφτιαξες και για να μην αδικησω κανενα τραγουδι θα βαλω 10.αλλο..

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από katerinak Προβολή Post
        tonytony μας βαζεις δυσκολα τωρα.. επειδη μου αρεσουν τα περισσοτερα της λιστας που εφτιαξες και για να μην αδικησω κανενα τραγουδι θα βαλω 10.αλλο..
        Χα χα ναι αλλά το "άλλο" το έβαλα για να πει κάποιος ποιο "άλλο" του αρέσει!!!

Σχόλιο

Το τραγούδι ήθελα κάτι να σου πω(μ' ένα παράπονο) του Δήμου Μούτση, έχει ερμηνευτεί από μέγιστους όπως ο Μητροπάνος και ο Μπιθικώτσης αλλά μ' αρέσει περισσότερο η ερμηνεία του Μανώλη Μητσιά στην ταινία ένας μάγκας στα σαλόνια!!

Σχόλιο

Φοβερό τραγούδι κι αυτό boomer!!! Πόσα να πρωτοβάλεις σε μια λίστα...Είναι άπειρα!

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από tonytony Προβολή Post
              Χα χα ναι αλλά το "άλλο" το έβαλα για να πει κάποιος ποιο "άλλο" του αρέσει!!!
              ενταξει τοτε θα πω το τραγουδι "η μπαλαντα της Καιτης" της αειμνηστης Καιτης Χωματα στην ταινια "σκιες στην αμμο"

αν και μου αρεσουν ολα τα τραγουδια που ακουγονται στη συγκεκριμενη ταινια..

Σχόλιο

Χωρίς δυσκολία ψηφίζω το "ΒΡΕΧΕΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΑ ΜΟΥ" με τον αξέχαστο Στράτο Διονυσίου.

Σχόλιο

"Άναψε καινούριο μου φεγγάρι" του Πλέσσα, που τραγουδά η Μάρθα Καραγιάννη (με τη φωνή της τραγουδίστριας Δέσποινας Σταυρουλάκη) στο "Πεθαίνω κάθε ξημέρωμα".
                  "Ποια νύχτα σε έκλεψε" του Πλέσσα, που τραγουδά ο Πουλόπουλος στον "Κατεργάρη".
                  "Σιγά σιγά ξημέρωσε" που τραγουδά η Εύη Μυλοπούλου στο "Έγκλημα στο Κολωνάκι".
                  "Βρέχει φωτιά στη στράτα μου" με τον μοναδικό Στράτο Διονυσίου στο "Ορατότης μηδέν".
                  "Εκείνο το καλοκαίρι" του Σπανού, που τραγουδά η Αφροδίτη Μάνου στην ομώνυμη ταινία.

Σχόλιο

Σχόλιο

Εργασία...
                    X