Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

Ελληνικές ταινίες στη TV που δεν πρέπει να χάσουμε!

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Ελληνικές ταινίες στη TV που δεν πρέπει να χάσουμε!

Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το μήνυμα για να ενημερωνόμαστε για ταινίες που παίζονται στη τηλεόραση. Και μου ήρθε αυτό στο μυαλό γιατί βλέποντας το πρόγραμμα της ΕΤ3 εντυπωσιάστηκα από κάποιες ταινίες που πρόκειται να προβάλλει! Συγκεκριμένα:

Το Σάββατο 05/11/2011 η ΕΤ3 στις 19.00 θα προβάλλει την ταινία "Ο Μιμίκος Και Η Μαίρη"! Μια ταινία που , ναι μεν έχει κυκλοφορήσει σε dvd αλλά έχει πολλά χρόνια να προβληθεί από την τηλεόραση!

Την Δευτέρα 07/11/2011 η ΕΤ3 πάλι στις 19.00 θα προβάλλει την ταινία "Τζο Ο Τρομερός" με τον Ντίνο Ηλιόπουλο.

Την Τρίτη 08/11/2011 η ΕΤ3 στις 23.00 έχει αναγγείλει άλλη μια πολύ σπάνια ταινία που έχει πολλά χρόνια να προβληθεί! "Αμαρυλλίς , Το Κορίτσι Της Αγάπης"!

Την Τετάρτη 09/11/2011 η ΕΤ3 πάντα , στις 19.00 θα προβάλλει την ταινία "Η Μοδιστρούλα" με την Μάρθα Βούρτση , άλλη μια ταινία από τις σπάνιες (κάποιος θα ανοίξει σαμπάνιες...!!!)

Αυτά για την ώρα , ελπίζω να μην υπάρξουν αλλαγές!!!

Καλέ μια φίλη μου θα ανοίξει σαμπάνιες για τη μοδιστρούλα!! Έχει λίγες μέρες που με έφαγε με αυτό το ταινιάκι!!!! Εγώ βέβαια δεν ξέρω καν ποιοι παίζουν
    Πολύ καλά έκανες και άνοιξες αυτό το μήνυμα! Πχ εγώ δεν θα χάσω το Αμαρυλλίς. Και το Τζο το τρομερό, πήρα το βιβλίο από τη δανειστική βιβλιοθήκη, προλαβαίνω να το διαβάσω ως τότε άραγε... χιχι
    Και εγώ ελπίζω να μην υπάρξουν αλλαγές!
    "Αχ εσείς οι ενζενύ, όλο αθωότητα είστε"
    Sunshine for your dreams

Σχόλιο

Εξαιρετικό thread φίλε tonytony! Πρόσεξα κι εγώ (με αφορμή τον "εορτασμό" της 28ης Οκτωβρίου) ότι η ΕΤ3 βάζει αρκετές αξιόλογες ελληνικές ταινίες!

Μετά το thread για την ταινία "Αμαρυλλίς, το κορίτσι της αγάπης", ήθελα πολύ να τη δω!

(Level 55 & rising...)

iBlog! (ενίοτε!....)
      "The quieter you become, the more you are able to hear" - Lao Tzu

Σχόλιο

Ναι και εδώ μπορούμε να ενημερωνόμαστε με τα "προσεχώς" των ελληνικών ταινιών στη TV. Στη "Μοδιστρούλα" παίζει η Μάρθα Βούρτση. Μελό είναι αλλά σπάνιο!

Σχόλιο

Την ταινια Αμαρυλλις εχω να τη δω πολλα χρονια, αφου δεν την προβαλλει η τηλεοραση, δεν κυκλοφορησε σε dvd, δεν υπαρχει στο διαδικτυο, δεν τη βρηκα στα βιντεο - κλαμπ!
          Δεν τη χανω με τιποτα. Αλλαγες μη γινουν μονο!
          Initials B.B.

Σχόλιο

ΠΩ! Τέλεια!
            Θα προσπαθήσω να μη χάσω ούτε Μιμίκος και Μαίρη,ούτε Τζο ο τρομερός(αν και την έχω ξαναδεί <3) ούτε Αμαρυλλίς!

Μπράβο για το θέμα!!

Σχόλιο

Πόσο άσχετοι είναι αυτοί στο site της ΕΡΤ. Την Τρίτη στη φωτογραφία της ταινίας "Αμαρυλλίς" που (ελπίζω!!!) να μεταδοθεί , έχουνε βάλει φωτογραφία με τη Μελίνα Μερκούρη και τη Δέσπω Διαμαντίδου!!!

Σχόλιο

Σήμερα τη ταινία την έδειξε όπως ήταν προγραμματισμένο? Για το Μιμίκο κ Μαίρη λέω.
                "Αχ εσείς οι ενζενύ, όλο αθωότητα είστε"
                Sunshine for your dreams

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από mariadegrecia Προβολή Post
                  Σήμερα τη ταινία την έδειξε όπως ήταν προγραμματισμένο? Για το Μιμίκο κ Μαίρη λέω.
                  Δε ξέρω , δεν το είδα γιατί δεν το είχα στο νου μου για τη συγκεκριμένη ταινία...

Σχόλιο

Μη ξεχάσουμε για όσους ενδιαφέρονται , απόψε το βράδυ στην ΕΤ3 στις 23.00 να δούμε την σπάνια ταινία "Αμαρυλλίς" , αύριο στις 19.00 στο ίδιο κανάλι την επίσης σπάνια ταινία "Η μοδιστρούλα" και την άλλη Τρίτη 15/11 στις 23.00 πάλι στην ΕΤ3 την (όχι σπάνια) αλλά πολύ καλή αστυνομική ταινία "Αμφιβολίες". Ελπίζοντας να τηρηθεί το πρόγραμμα γιατί και οι πολιτικές εξελίξεις τρέχουν...

Σχόλιο

Εργασία...
                    X