Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

The Beastmaster (1982)

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• The Beastmaster (1982)

Εβλεπα εδω που λετε για ταινιες φαντασιας και δεν εχετε μια απο τις τοπ. το THE BEASTMASTER. πολυ μπροστα!!! Oσοι δεν τοχετε δει ψαξτε το!!

Τελευταία επεξεργασία από perlastar; 09-06-2015, 00:50. Λόγος: yt tags

Kαλτ ταινιονι απο αυτα που ακολουθησαν την επιτυχια του Κοναν. Ειχε καποιες ωραιες ιδεες αλλα γενικοτερα ηταν β' στην ιδια κατηγορια με το Καλιντορ ο Μονομαχος (Red Sonya αθανατοι ελληνικοι τιτλοι) οπου εσκασε κι ο Αρνι.
    time you enjoyed wasting, was never wasted

Σχόλιο

εδω θα διαφωνησω. το καλιντορ ηταν υποδιεστεστερο. το beastmaster το προτο τουλαχιστον γιατι γιαταλλα 2 ουδεν σχολιο ηταν πολυ προσεγμενο. με 2 μηνες διαφορα απο το κοναν ηταν ισως το 2ο καλιτερο sword and sorcery μετα το κοναν.

Σχόλιο

Οι ταινιες φαντασιας ηταν τοσο λιγες, και μου αρεσαν τοσο πολυ, που η καθε μια ηταν απο μονη της χρυσαφι.

Επισης η ταινια αυτη "γεννησε" (spawned αγγλικα) και μια τηλεοπτικη σειρα που επαιζε ο ΑΝΤ1
        '90s for ever!!

~ Welcome to the club ~

Σχόλιο

Την ειχα δει πολυ μικρος, και την ξαναειδα πριν λιγα χρονια.
          Μου αρεσει και μαλιστα πολυ. Μου αρεσει καλυτερα η πρωτη ταινια Κοναν, αλλα απο την δευτερη ταινια και απο τον Καλλιντορ πιστευω πως ειναι μακραν καλυτερη.
          Παντα μου αρεσε το concept του ranger στο sword and sorcery, και ηταν μια απο τις πολυ λιγες, αλλα και καλες ταινιες σε αυτη την ιδεα.
          Υπερήφανος υποστηρικτής των 16bit Home Consoles

A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
          It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
          A man wields his sword in order to depart life with a smile.
          In the days far ahead,beyond the reach of his memory.

Σχόλιο

κοιταξτε να δειτε!!! η πρωτη ταινια conan δεν παιζετε!απο πολλεw αποψεις!!!
            το μονο που ηρθε κοντα του ηταν αυτο!! conan 2 red sonja(που δεν ειναι δημιουργημα του howard) ηταν μουφα!!! το BEASTMASTER εκανε κ τηλεοπτικη σειρα που εκανε και γκεστ ο Dar. αλλα κ 2 σικουελ που το ενα ερχοντουσαν στην συγχρονη εποχη στο λοσ αντζελες. κ το αλλο ηταν γυρω στο 97 που ηταν αλλα hercules κιτσαριο.

Σχόλιο

Η ατμοσφαιρα της πρωτης ταινιας του Κοναν ειναι ανυπερβλητη. Ο Μιλιους μπορει να παρεκλινε αρκετα απο τα βιβλια και τα κομικ, αλλα επλασε μια παραλληλη πλοκη που ειχε εξισου ενδιαφερον. Αν ιχε λιγο περισσοτερο ''κοσμο'' θα αγγιζε την τελειοτητα. Παρολα αυτα παραμενει μακραν η καλυτερη fantasy ταινια προ LOTR.
              Πορωθηκα τωρα παω να δω Red Sonya και Dragonslayer καπακι!
              time you enjoyed wasting, was never wasted

Σχόλιο

Εχω να το δω χρονια!

Ξερει κανεις ποιος ηταν ο Ελληνικος τιτλος μηπως το εντοπισω σε κανα videoclub?
                ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Είχα την τύχη να το δω σε σινεμά.

Μου είχε κάνει πολύ εντύπωση τότε ! (αν και θεωρώ το ΚΑΛΙΝΤΟΡ καλύτερο)

Σχόλιο

dragon slayer !!xaxax και αυτο καλο!! ο ελληνικος τιτλος ειναι ο αρχοντας των ζωων κ μονο σε βιντεοκασσετα. ρε το καλιντορ ηταν μουφα μεγαλη!κ ο σβαρτσας το εκανε μονο κ μονο για χαρη στον σκηνοθετη(που ειχε κανει κ το conan the destroyer)

Σχόλιο

Εργασία...
                    X