Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Οι δικές σας προτάσεις και ιδέες ;)

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Οι δικές σας προτάσεις και ιδέες ;)

Εδω θα ποσταρουμε τις δικες μας ιδεες και προτασεις και το τι μπορουμε να φτιαξουμε σχετικα με την αγαπημενη μας Candy Candy.
    Εχουμε και λεμε:

Κουπες καναμε
    Αφισες καναμε.
    Ημερολογια καναμε.
    Οικοσημο φτιαχνουμε.

Μπλουζες μπορουμε να τυπωσουμε οπως και τσαντες. Ή να τα ζωγραφισουμε εμεις στο υφασμα.
    Φουλαρια.
    Σκουλαρικια και κολιε μπορουμε να φτιαξουμε.
    Μπρελοκ.
    Δισκους σερβιρισματος.
    Πολυεστερικα βαρυδια για τα χαρτια του γραφειου με φωτογραφιες Candy ή οποιον αλλον θελετε εσεις να βλεπετε.
    Μολυβοθηκες για το γραφειο σας.
    Βιβλιοστατες.
    Μακετα τον λοφο της Πονη και το ορφανοτροφειο.
    Ακομα και το μουσικο κουτι του Στιαρ μπορουμε να κανουμε (αλλα θελουμε καποιον μουσικο να βοηθησει)

Αυτα μπορω να σκεφτω και να φτιαξω (για την ωρα δεν εχω αλλες ιδεες) περιμενω και τις δικες σας

Retromaniax Rules

Μετά το μεταγιόν του πρίγκηπα νομίζω ότι έχει σειρά αυτό...
    Επίσης μια βαλίστα (με ροδάκια) κόκκινη και με την Κάντυ πάνω, για τα βαριά Κάντυ αντικείμενα...
    Και μια ωραία κόκκινη βιτρίνα ή βιβλιοθήκη για να τακτοποιήσουμε τη συλλογή μας (μάλλον πρέπει να απευθυνθώ στη νεοσέτ γι αυτό!)
    sigpic
    When you can live forever, what do you live for?

http://candy-terry.page.tl/

http://lorena-luna.page.tl/

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Kambia Προβολή Post

Μπλουζες μπορουμε να τυπωσουμε οπως και τσαντες. Ή να τα ζωγραφισουμε εμεις στο υφασμα.

Για μπλουζάκια σκεφτόμουν να βρούμε καλής ποιότητας μαύρα ή κόκκινα T-shirt (συνήθως τα μαγαζιά που πας και σου τυπώνουν αυτό που θες δε διαθέτουν καλής ποιότητας μπλούζες ) και από τη μιά να τυπώναμε το λογότυπο του GRM και από την άλλη το nick μας με το avatar ή όποια άλλη φωτό θέλουμε...

Θα ήταν τέλειο να σκάμε μύτη στην Καλλιπάτειρα ή στους Κέδρους δηλώνοντας την ταυτότητά μας...

Κάτι σαν αθλητική ομάδα...
      sigpic

Σχόλιο

Στα μπλουζακια λεμε ΝΑΙ
        και στους δισκους λεμε ΝΑΙ
        στις αφισες λεμε ΝΑΙ
        και στις κουπες λεμε ΝΑΙ

Στα φουλαρια λεμε ΝΑΙ
        στα βαρυδια λεμε ΝΑΙ

Ολα για να τα δουμε
        Ολα και να τα φτιαξουμε
        Ολα να τα χαρουμε
        Oλα τα καντυκα

Φοβερη η ιδεα για μπλουζακια, ετσι οπως την περιγραφει η Juanita
        Επισης μ'αρεσε αυτο με ταμ μπρελοκ και τα ημερολογια...ποτε φτιαξαμε ημερολογια??? δεν εχω δει τιποτα
        Τελευταία επεξεργασία από domniki; 15-05-2008, 10:20.
        Get a life!

Σχόλιο

Βλέπω έχουμε πολλά ταλέντα εδώ!!!
          Ακόμη και στιχουργό!!!!
          sigpic
          When you can live forever, what do you live for?

http://candy-terry.page.tl/

http://lorena-luna.page.tl/

Σχόλιο

1ο. Ειμαι νέα στο retromaniax και ετσι δεν ηξερα οτι εχουν φτιαχτει τόσα πράγματα για την καντυ. Πώς θα μπορούσα να αποκτησω μερικά απο αυτά;

2ο. Προτείνω ακόμη να φτιαχτούν, σουβέρ. Αυτά.. που βαζουμε τα ποτηρια πανω. Προσωπικά θα τα προτιμούσα σε γυαλι, με ζωγραφιστές τις φιγουρες. Αλλά, δεν θα με χάλαγε και σε οτιδήποτε άλλο υλικό.

3ο. Αναπτήρες, για τις καπνίστριες.

4ο. Μικρά μπλοκάκια τσέπης, για σημειώσεις, καθως επισης και μικρές ατζέντες.

Για την ωρα. Δεν μου έρχεται κάτι ακόμη.

Σχόλιο

Καλη η ιδεα για τα σουβερ.
              Για τα μπλοκακια και τις ατζεντες θα πρεπει να ρωτησουμε σε καποιο τυπογραφιο. Οπως και για τους καπνιστες/ριες πρεπει να παμε σε διαφημιστικη εταιρια. Τα προβλημα εκει ειναι οτι πρεπει να κανουμε τουλαχιστον καμια 100αρια κομματια.

Για τις κουπες δες εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=5511
              Για το οικοσημο εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=5581
              Για αφισες και ημερολογια μπορεις να τα τυπωσεις.

Μπορουμε να κανουμε και puzzle

Retromaniax Rules

Σχόλιο

Το puzzle ειναι φοβερη ιδεα! Μπορουμε να κανουμε ομως μεγαλα?
                Get a life!

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από domniki Προβολή Post
                  Το puzzle ειναι φοβερη ιδεα! Μπορουμε να κανουμε ομως μεγαλα?
                  Ναι νομιζω οτι μπορουμε. Οταν λες ομως μεγαλα? Ποσα κομματια? 3500-5000 ???

Retromaniax Rules

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Λορένα Προβολή Post
                    1ο. Ειμαι νέα στο retromaniax και ετσι δεν ηξερα οτι εχουν φτιαχτει τόσα πράγματα για την καντυ. Πώς θα μπορούσα να αποκτησω μερικά απο αυτά;

2ο. Προτείνω ακόμη να φτιαχτούν, σουβέρ. Αυτά.. που βαζουμε τα ποτηρια πανω. Προσωπικά θα τα προτιμούσα σε γυαλι, με ζωγραφιστές τις φιγουρες. Αλλά, δεν θα με χάλαγε και σε οτιδήποτε άλλο υλικό.

3ο. Αναπτήρες, για τις καπνίστριες.

4ο. Μικρά μπλοκάκια τσέπης, για σημειώσεις, καθως επισης και μικρές ατζέντες.

Για την ωρα. Δεν μου έρχεται κάτι ακόμη.

Λορένα, κάποια από αυτά που αναφέρουμε, π.χ. τις κούπες ή τα μπλουζάκια μπορείς να τα φτιάξεις και σε ένα μαγαζί κοντά σου.
                    π.χ. σε φωτογραφείο... Κάποιοι αναλαμβάνουν.
                    Αν πάλι δεν υπάρχει τέτοιο κοντά σου, στείλε μου φωτό και θα σου τη στείλω τυπωμένη σε κούπα.

Για μπλουζάκια θα έλεγα να κάνουμε συλλογική δουλειά, με την προϋπόθεση πως ενδιαφέρονται και άλλα μέλη του GRM...

Σουβέρ

Για τα χαρτικά το θεωρώ λιγο δύσκολο εκτός και αν τα φτιάξουμε και τα δέσουμε εμείς εκτυπώνοντας τις φωτο που μας αρέσουν...

Για εφημεριδούλα ψήνεται κανείς;;;;

Θα μπορούσε να είναι τριμηνιαία (ηλεκτρονική) έκδοση και να αναφέρουμε όποιο ποστ θεωρούμε πως παρουσιάζει ενδιαφέρον από αυτά που θα ανεβάζουμε.

Θα αναφέρουμε και τα υπομνήματα της Akaliakoukou... σιγά σιγά θα τα αναφέρουμε όλα...

έχουμε και το μανγκ το κορεάτικο...
                    θα μπορούσαμε να μεταφράζουμε σιγά σιγά κάποιες σελίδες από τα γαλλικά και να το ποστάρουμε...

για δικαιώματα δεν ξέρω...

Αρχικά δημοσιευμένο από Kambia Προβολή Post
                    Ναι νομιζω οτι μπορουμε. Οταν λες ομως μεγαλα? Ποσα κομματια? 3500-5000 ???

Θα προλάβουμε σ΄αυτή τη ζωή να το ολοκληρώσουμε;;;

Γιατί εγώ και ο Χουζούρης...
                    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 27-08-2012, 19:28. Λόγος: Συνεχόμενα ποστ
                    sigpic

Σχόλιο

Εργασία...
                    X