Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Τα Στρουμφ - The Smurfs (1981)

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Τα Στρουμφ - The Smurfs (1981)

Τα Στρουμφ (The Smurfs, 1981-89, Αμερικάνικης παραγωγής, 256 επεισόδια), ΕΡΤ
    Πρεμιέρα: Τετάρτη 2/5/1984
    RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Τα_Στρουμφ

Λιλιπουτια μπλε ανθρωπακια με ασπρο σκουφο κρυμενα σε ενα χωριο μεσα στο δασος!!!Σχεδιαστης ο Εκτορο μαλο απο οτι θυμαμαι!
    απεναντι το καστρο ενας κακος μαγος.Ο δρακουμελ και η γατα του η ψιψινελ.
    Παντου ατυχος ποτε δεν μπορεσε να βρει το χωριο των στρουμφ κλαψ!!
    Τελευταία επεξεργασία από bernard.c; 17-01-2011, 04:23.

Στο Star το Σάββατο και Κυριακή στις 12:30 έχει επεισόδεια αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι από τα παλιά, γιατί έχει και κάτι νέες μουρίτσες που δεν θυμόμμουν...

Σχόλιο

Τα παλιά τα έχει δείξει από την αρχή. Αν δεν κάνω λάθος τώρα βάζει τους καινούργιους κύκλους επεισοδίων που δεν είχαν παιχτεί μέχρι τώρα στην Ελλάδα.
      [URL="http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php"]Οι Κανονισμοί του Greek Retro Maniax[/URL]

Σχόλιο

Μου την δίνουν τα στρουμφάκια...την στρουμφοέκατσα..την στρουμφίσαμε!!!
        "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Σχόλιο

Οποιος μου βρει απο που προερχονται οι μουσικες που ακουγονται οταν εμφανιζεται ο απαισιος Δρακουμελ...θα τον θεωρησω μεγα!

Σχόλιο

Τι είπε η στρουμφίτα όταν είδε γυμνά τα στρουμφάκια;
            8 for learn 16 for fun.

Σχόλιο

Είχατε την κασέτα με τα απίστευτα ελληνικά τραγούδια που βασίζονταν στη σειρά; Πολύ γέλιο μιλάμε…

Σχόλιο

Για ποια λες?Μηπως το σλογκαν που λεει..μην με ξυπνας απ τις εξι..
                πριν η μερα...μπλα μπλα....

Σχόλιο

Ναι αυτή! Ένα άλλο τραγούδι που μου έρχεται στο μυαλό είναι εκείνο που στην αρχή του γίνεται εκτόξευση ενός διαστημοπλοίου. Κάποιο στρουμφάκι κάνει λάθος στην αντίστροφη μέτρηση και ένα άλλο του λέει: «Ε! Ξέχασες το πέντεεεεεεεεε» ή κάτι παρόμοιο… :o

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από giorgos
                    Οποιος μου βρει απο που προερχονται οι μουσικες που ακουγονται οταν εμφανιζεται ο απαισιος Δρακουμελ...θα τον θεωρησω μεγα!

Από Amiga.......

Σχόλιο

Εργασία...
                    X