Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Οι Χελώνες Νίντζα - Teenage Mutant Ninja Turtles (1987)

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Οι Χελώνες Νίντζα - Teenage Mutant Ninja Turtles (1987)

Οι Χελώνες Νίντζα (Teenage Mutant Ninja Turtles, 1987-96, Αμερικάνικης - Ιαπωνικής παραγωγής, 193 επεισόδια), MEGA/NEW
    Πρεμιέρα: ??

Εδώ αναφέρομαι στην 1η αμερικάνικη σειρά των χελώνων νίτζα (όλα ξεκίνησαν από ένα underground comic της εταιρίας Mirage κάνοντας τους 2 δημιουργούς σε μερικά χρόνια δισεκατομυριούχους). Η 1η σειρά κινουμένων σχεδίων βγήκε το 1987. Ακολούθησαν 3 ταινίες Live Action όπου την επιμέλεια είχε το studio του Jim Henson (η 1η 1990 ήτανε και η πιο ωραία) μια σειρά live action (άθλια) και μια αρκετά καλή σειρά κιν σχεδιών λιγάκι πιο grittier και σκοτεινή από την πρωτότυπη light hurted. Σε λίγο καιρό θα βγει στους σινεμάδες μια cgi προσπάθεια...αναμένουμε.

Η σειρά κιν σχεδίων (1987) προβλήθηκε το 1991 από Ant-1
    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 31-07-2012, 21:02. Λόγος: yt tags
    "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Tα χελωνονιντζακια ηταν ενα απο τα λιγα παιχνιδια που ειχα στον Atari μου
    Get a life!

Σχόλιο

Σε γνωστό ελληνικό tracker υπάρχει το 7ο επεισόδιο με ελληνική μεταγλώττιση
      Destroy him my robots!!

Σχόλιο

Turtles Forever

Ή αλλιώς με αφορμή τα 25α γενέθλια τους πάρε όλα τα χελονονιτζάκια (comic, 80s, 00s) βάλτα στο mixer και φτιάξε μια ταινία.

Αν μη τι άλλο αξίζει να το δει κάποιος για να συγκρίνει άμεσα το ήφος των κινουμένων σχεδίων του τότε και του τώρα .

Turtles_Forever_Poster2.jpg
        Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 31-07-2012, 21:03. Λόγος: ATTACH

Σχόλιο

Το εβλεπα παρα πολυ!!!!Εχω κ μια φιγουρα του μικελατζελο αλλα δυστυχως ειναι απο τις καινουργιες!!!!
          Θυμαμαι σε αυτο το παιδικο ακουσα κ εμαθα για πρωτη φορα τις λεξεις κρετινος,πλυση εγκεφαλου & πιτσα με ατζουγιες!!Τι μαθαινει κανεις ε.......!!!!!!

Σχόλιο

Εγώ ημούν φανατικός τηλεθεατής της σειράς. Τώρα οι φιγούρες του Λεονάρντο, του Μικλάτζελο και του Ραφαέλ (δώρα της νονάς μου) κοσμόύν την βιβλιοθήκη μου.

Σχόλιο

εγω χαιρομαι που η 1η ταινια κυκλοφορει κ με ελληνικους υποτιτλους!!

εχει κυκλοφορησει κ στα ελληνικα παιχνιδαδικα επανεκδοση του οχηματος των TMNT του 1990 στα 25.00 ευρω! με ιδια συσκευασια!! ιδια απολα!!
              Τελευταία επεξεργασία από Paspartoo; 01-10-2010, 12:26. Λόγος: συνεχομενα ποστς

Σχόλιο

Λατρεία με τις χελώνες νίντζα!!!

Σχόλιο

εμένα πάντα με εντυπωσίαζε η ανατομία των τριών (!) δακτύλων που είχαν τα χελωνονιτζάκια που ήταν ότι έπρεπε για να πιάνουν τα κομμάτια πίτσας....
                  I liked the ethos behind the Saturn, the last console really dedicated to the old-skool gamer: the sort of person 100% dedicated to a game’s playability over its graphics, obsessed with the Japanese gaming culture, that sort of thing. It came across almost like a love letter to a generation of gaming that was reaching its conclusion.

Σχόλιο

Και να επανέλθουμε πάλι στο θέμα μας και έχω να πω ότι τα Χελωνονιτζακια ήταν
                    απο τα αγαπημένα μου καρτούν και μάλιστα είχα τέτοια πώρωση που μικρός είχα υιοθετήσει μερικές απο τις κωμικές ατάκες του που έλεγαν

Ίσως λίγο offtopic άλλα Θυμάμαι οτι είχα τόσο τρέλα που είχα πάρει στολή για τις αποκριές , χελωνάκια (αληθινά ), φιγούρες κ.α. επίσης δεν θα έλειπε απο την Amiga μου η μεταφορά του σε παιχνίδι!

Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 31-07-2012, 21:04. Λόγος: yt tags

Σχόλιο

Εργασία...
                    X