Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Στον Αστερισμό της Ανδρομέδας (1982)

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Στον Αστερισμό της Ανδρομέδας (1982)

Αndromeda Stories. Ένα anime επ. φαντασίας special (έτσι λέγονται οι τηλεταινίες anime στην Ιαπωνία) παραγωγής ΤΟΕΙ animation γυρισμένο το 1982.
    Εξαιρετικά σπάνιο, βγήκε στην ελλάδα στα μέσα δεκαετίας 80 από την Ελίτ βίντεο (δόξα το θεό κατέχω την βιντεοκασσέτα) με τον τίτλο ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ. Στην ελληνική βερσίον δανίζουνε τις φωνές τους οι: Δήμητρα Δημητριάδου, Υβόνη Μεταξάκη, Γιάννης Παπαιωάνου, Αργύρης Παυλίδης, Ματίνα Καρρά (η φωνή της κάντυ), Γίωργος Βασιλείου (Θεοχάρης), Μάκης Ρευματάς.

http://www.bcdb.com/cartoon/63155-An...a_Stories.html

http://www.sandg-anime-reviews.net/o...ail.php?ID=303
    "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Πολύ αρρωστημένο anime φίλε το θυμάμαι που το είχα δεί μικρός και με σόκαρε.
    Καλά ήχαμε τρομερά κινούμενα σχέδια εκείνη την εποχή.

[edit] copyrights [edit]

Χάρηκα για την γνωριμία!
    Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 13-07-2012, 01:59. Λόγος: copyrights
    Ο κυρίαρχος του παιχνιδίου!!!!!:cool:
    O κυρίαρχος του Άνιμε!!!!!:diablotin:
    Ο κυρίαρχος του Ρετρό!!!!!:)

Και όποιος διαφωνεί ας το πεί στο βοηθό μού!!!
    sigpic

Σχόλιο

Και που νε δεις SONIC ποιο παλιά στην δικιά μου εποχή...Όλα αυτά υπάρχουν σε DVD και τα προσέχουμε σαν τα μάτια μας!!!

Σχόλιο

Eγω το εχω σε ψηφιακη μορφη για οποιον το θελει
        When everything failed...read the manual
        Atari 1040 STE
        Atari Lynx II x2
        Apple Powerbook G4
        Playstation 2
        Atari 2600 clone
        Apple Macmini G4
        Sega Game Gear
        Nintendo GameBoy micro

Spiral Morphem Labs.Studio

Access Virus TI-The best analog modeling synth

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από akmakas Προβολή Post
          Και που νε δεις SONIC ποιο παλιά στην δικιά μου εποχή...Όλα αυτά υπάρχουν σε DVD και τα προσέχουμε σαν τα μάτια μας!!!
          Για πες πιθανον να τα ξερω ολα.

Αρχικά δημοσιευμένο από akmakas Προβολή Post
          Τα θελω αυτα τα dvd τα θελω!!!!!!!!!

Αρχικά δημοσιευμένο από macmarios
          Eγω το εχω σε ψηφιακη μορφη για οποιον το θελει
          Φιλε μακαριος κανε μια λιστα με το τη εχεις διαθεσιμο.
          Τελευταία επεξεργασία από Kambia; 30-11-2009, 11:35. Λόγος: Διαφορα λεπτων
          Ο κυρίαρχος του παιχνιδίου!!!!!:cool:
          O κυρίαρχος του Άνιμε!!!!!:diablotin:
          Ο κυρίαρχος του Ρετρό!!!!!:)

Και όποιος διαφωνεί ας το πεί στο βοηθό μού!!!
          sigpic

Σχόλιο

Για να μην δημιουργηθει προβλημα - τις πιθανες ανταλλαγες σας να τις κανονιζετε μεσω private messages (PMs) και οχι δημοσια στο φορουμ - δεν διακινουμε εδω οποιοδηποτε copyrighted υλικο σε οποιαδηποτε μορφη. Αν τωρα καποιοι χρηστες θελουν να το κανουν , μονο σε προσωπικο επιπεδο και κατοπιν ιδιωτικης τους συμφωνιας στην οποια δεν εμπλεκεται με κανενα τροπο ο χωρος μας εδω.

Θεωρουσα δεδομενο οτι εχετε διαβασει τους κανονισμους λειτουργιας του φορουμ και προφανεστατα την 1η παραγραφο. Οποιοδηποτε παρομοιο post αναρτηθει απλα θα διαγραφεται.

Σχόλιο

Είναι αυτή η σειρά με τον Σπάρτακο και την Ρεβέκα κι ένα μικρό παιδάκι που ήταν μαζί τους? Έχω στην μνήμη μου μια σειρά κεινουμένων σχεδίων που προβαλόταν μάλλον το 1985 και είχε ήρωες με Ελληνικά ονόματα , οι οποιοι ταξίδεωαν στον χρόνο με κάτι σαν διαστημόπλιο-καραβι...είχε και μυθολογία...θυμάμαι χαρακτηριστικά μια σκηνή που κάποιος υπνώτισε τον Σπάρτακο και την Ρεβέκα και τους βρήκε αυτό το παιδάκι που προανέφαιρα σ'ένα τοπίο με πάγους και είχε φρικάρει τελείως γιατί νόμιζε ότι ήταν νεκροί...κι εγω είχα φρικάρει...γιατί μόνο του δεν ήξερε να γυρίσει πίσω στον χρόνο...(τι ψυχολογικά έχω κι απο αυτό το anime) και φώναζε
              -Σπαρτακούλη! Ρεβεκούλα! (μεταγλώτηση όλα τα λεφτά) κι έκλαιγε απαρηγόρητο μέσα στην παγωνιά!!!

Σχόλιο

Αναφέρεσε στη σειρά Σάγκμα (Les Mondes Engloutis - 1985), η οποία προβλήθηκε γύρω στα 1987-88 ελλάδα μεταγλωτισμένη (και στο τραγούδι αρχής τίτλων η Βίσση ενό το - όλα τα λεφτά - closing με τους πειράτές - γκαζούλη, σκανδαλούλη να τραγουδάνε). Την φωνή του Σπάρτακου έκανε ο Ντίνος Καρύδης και την εν λόγο σειρά την έχουμε ξαναναφέρει πριν κάνα χρόνο (ψάξου έχουμε πολύ πράμα μαζέψει σε παρελθοντικά θρέντς)
                "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Σχόλιο

Οπως τα ειπε ο Dom - ριξε μια ματια εδω

Σχόλιο

Κυκλοφορησε ενα dvd..ψαχτειτε!
                    [edit] Dead picture [edit]

Σχόλιο

Εργασία...
                    X