Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

Το Γυμνό Κορίτσι

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Το Γυμνό Κορίτσι

Το Γυμνό Κορίτσι (1982), ΕΡΤ
    Πρεμιέρα: Τρίτη 9/11/1982
    RetroDB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Γυμνό_κορίτσι

Θυμαται κανενας μια ελληνικη τηλεοπτικη σειρα με την Μαρια Τζομπανακη στα νιατα της (αυτη που επαιζε με τον ακαλυπτο Αντωνη Καφετζοπουλο) στις αρχες-μεσα δεκαετιας 80 με τον παραπανω τιτλο .Το μονο που μου εχει μεινει χαραγμενο στην μνημη ηταν οτι εβγαινε περπατωντας εξω απο την θαλασσα προς την παραλια ολογυμνη (μπορει να ηταν και το πρωτο γυμνο που ειδα στην T.V ).Και επισης οτι αυτη η σειρα ειχε και μια υπερφυσικη χροια κατι παιζοταν με το γυμνο κοριτσι. Υ.Σ θυμηθηκα επισης οτι η αυτη η σειρα ειχε σχεση με πολυ νερο,θαλασσα,παραλιες πρεπει να ειχε γυριστει σε νησι.
    Τελευταία επεξεργασία από bernard.c; 28-10-2009, 01:35.

http://www.imdb.com/title/tt0871644/
    (Nemo sine vitio est- (Seneca the Elder)

Σχόλιο

Δεν ειχα χασει επεισοδιο

Σχόλιο

Χμ, το μόνο γυμνό κορίτσι που θυμάμαι ήταν στην τσοντοκοινωνική ταινία «Όστρια, το τέλος του παιχνιδιού»
        * Exetlaie, περιμένω αναλυτικό review αυτής της ταινίας… *

Αρχικά δημοσιευμένο από telamonas.stokos
        Δεν ειχα χασει επεισοδιο

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Omenforever
          Χμ, το μόνο γυμνό κορίτσι που θυμάμαι ήταν στην τσοντοκοινωνική ταινία «Όστρια, το τέλος του παιχνιδιού»
          * Exetlaie, περιμένω αναλυτικό review αυτής της ταινίας… *
          Την συγκεριμένη ταινία, δεν την είδα ποτέ.
          Δεν με έπειθε ούτε το σενάριο, ούτε οι ηθοποιοί.

Αν γουστάρεις καλό ελληνικό arthouse-thriller (με τις δέουσες δόσεις γυμνού), τσέκαρε το Singapore-Sling του Νίκου Νικολαίδη.

Γενικά βέβαια, σαν σκηνοθέτης δε με πείθει ιδιαίτερα και τον θεωρώ υπερ-προβλημένο για τις πραγματικές δυνατότητές του, αλλά η συγκεκριμένη ταινία είναι ομολογουμένως ψαρωτική και πρωτότυπη.

Σχόλιο

Το singapore sling είναι ταινιάρα και σημείο αναφορά για τους BDSMERS εν ελλάδι
            Έχει κάτι από την γοητεία μιας pinku eiga ιαπωνικής ταινίας της δεκαετίας του 1970 (όπως το Wife To Be Sacrificed-1974)
            Ο Νικολαιδης γενικά είναι από τους καλύτερους filmaker που διαθέτουμε.
            "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από telamonas.stokos
              Δεν ειχα χασει επεισοδιο
              Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα γιατί μιλάτε

Σχόλιο

Ο Νίκος Νικολαίδης ειναι ο μονος που για τα γουστα μου διασωζεται απο τον αχταρμα που λεγεται ελληνικος κινηματογραφος-κρατικες επιδοτησεις-ψευτοκουλτουρα...
                ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Εγώ θα παρομοίαζα τον Νικολαίδη με τον Jess Franco !

Όπως ο Franco γύριζε από σκουπιδάρες (π.χ. EROTIC RITES OF FRANKENSTEIN) μέχρι ποιήματα (π.χ. EYGENIE : THE STORY OF HER JOURNEY INTO PERVERSION),
                  έτσι και ο Νικολαίδης, αντίστοιχα γύριζε απο ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ μέχρι το SINGAPORE SLING.

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από AARDVARK
                    Θυμαται κανενας μια ελληνικη τηλεοπτικη σειρα με την Μαρια Τζομπανακη στα νιατα της (αυτη που επαιζε με τον ακαλυπτο Αντωνη Καφετζοπουλο) στις αρχες-μεσα δεκαετιας 80 με τον παραπανω τιτλο .Το μονο που μου εχει μεινει χαραγμενο στην μνημη ηταν οτι εβγαινε περπατωντας εξω απο την θαλασσα προς την παραλια ολογυμνη (μπορει να ηταν και το πρωτο γυμνο που ειδα στην T.V ).Και επισης οτι αυτη η σειρα ειχε και μια υπερφυσικη χροια κατι παιζοταν με το γυμνο κοριτσι. Υ.Σ θυμηθηκα επισης οτι η αυτη η σειρα ειχε σχεση με πολυ νερο,θαλασσα,παραλιες πρεπει να ειχε γυριστει σε νησι.
                    είχε γυριστεί στην Μυτιλήνη και υποτίθεται πως η Αγγέλα (Τζομπανάκη) μεταμορφωνόταν σε δελφίνι και ζευγάρωνε με τον Μεγάλο Δέλφινα του Νησιού. Αντίζηλος του Δέλφινα ήταν ο Δημήτρης (?)-δεν καλοθυμάμαι τ όνομά του στη σειρά- (Ντίνος Αυγουστίδης)

Σχόλιο

Εργασία...
                    X