Καλώς ήρθες στη κοινοτητά μας! Εγγραφείτε για να εχετε πρόσβαση στις φωτογραφίες, τα συννημένα κτλ
retro games gaming computers hardware software movies cartoons comics memories amiga atari sega nintendo microsoft linux xbox playstation wii ds
Σελίδα 1 από 128 1234561151101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 1272

Προεπιλογή Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Εδω και καιρο ηθελα να ανοιξω αυτο το θεμα, οπου θα ρωταμε και θα δινουμε πληροφοριες για ρετρο προσωπα που χαθηκαν ξαφνικα απο τη δημοσιοτητα. Αφορα παντος ειδους καλλιτεχνες, ελληνες και ξενους.
    Ο Stakovios με ρωτησε σημερα αν γνωριζω τι απεγινε η Σονια Ζωιδου. (Ειναι η ανηψια του Λογοθετιδη στην ταινια Ενας ηρωας με παντουφλες, που κλεβει τον αρραβωνιαστικο της Ιλιας Λιβυκου, Βυρωνα Παλλη).
    Η πανεμορφη και ελκυστικοτατη Σονια, φιλε Στακοβιε, ειχε βγει Σταρ Ελλας στα Καλλιστεια του 1955. Την ιδια χρονια που βγηκε Μις Ευρωπη η Ντεπυ Μαρτινη του Εφιαλτη και του Καλημερα Αθηνα.
    Η Σονια λιγο μετα την εκλογη της εφυγε για την Αμερικη κι εκανε μια βραχυβια καριερα εκει, με συμβολαιο απο τη UNIVERSAL. Επιστρεφοντας στην πατριδα μας, εκανε μερικες ταινιες κι εδω και τη γνωρισαμε καλυτερα. Για προσωπικους της λογους απoχωρησε γρηγορα απο τον καλλιτεχνικο χωρο και το 1970 παντρευτηκε τον αρχιτεκτονα Βασιλη Κουρακο. Σημερα ζει στη Νοτιο Καρολινα με τον αντρα της και τον γιο τους Ηλια. Ειχε ακουστει μαλιστα, οτι η Σονια ειχε πεθανει απο το 1960, αλλα ευτυχως αυτα ηταν φημες και μονο.
    Να ρωτησω τωρα κατι κι εγω με τη σειρα μου:
    Μηπως ξερει κανεις τι απεγιναν δυο αγαπημενες μου ελληνιδες ηθοποιοι?
    Η Ποπη Λαζου και η Λιλιαν Μηνιατη? istockphoto_2980675-wanted-dead-or-alive.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kambia : 04-10-13 στις 13:02 Αιτία: ATTACH

Προεπιλογή

Να ρωτησω και εγω με την σειρά μου τι απέγιναν 4 όμορφες κυριες του παλιου ελληνικού κινηματογράφου!

Η Νελλυ Παππα και η Τριάντη απο την ταινία της κακομοιρας!

Η Γκέλλυ Μαυροπουλου, η πραγματικά θαυμάσια αυτη ηθοποιος που δεν ξερω αν εκτιμήθηκε το ταλέντο της όσο θα έπρεπε!

και μια αλλη πανέμορφη ξανθιά που πρωταγωνιστουσε στο'οταν λεπει η γατα ' εκανε μια υπηρετρια, αδελφη της Βλαχοπουλου και του Αυλωνιτη ή στο'θα σε κάνω βασιλισσα ' ως γυναικα του Βεγγου, η Νικη Λιναρδου!

α, και τωρα που το θυμηθηκα απο την ταινια 'φουσκοθαλασσιές' η κοπέλα που επαιζε την πρωτοτοκη του καπετάνιου Νικολή, που ήταν ερωτευμένη με τον Ντουζο, η καστανουλα και για κεινη δεν ξανακουσαμε!!!

Σαν πολλά να ρωτησα!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη αριαδνη : 01-08-10 στις 17:05
    Κοριτσάκι εισαι πιο όμορφη όταν γελάς παρα όταν κλαις

Προεπιλογή

Αριαδνη, θα σου απαντησω για ολες εκτος απο την τελευταια.
    Η Νελλη Παππα εχει σταματησει να ασχολειται και δεν ξερω καν αν ζει. Στα τελη της δεκαετιας του '80 γυρισε αρκετες θρησκευτικες ταινιες και μαλλον στραφηκε προς τη θρησκεια.
    Η τελευταια εμφανιση της Ντινας Τριαντη, απο οσο ξερω ηταν στην τηλεοπτικη σειρα του 1993 Γοβα Στιλετο, οπου υποδυοταν τη μητερα της Ακριτα.
    Η Γκελυ Μαυροπουλου, μετα το θανατο της μητερας της, Μαρικας Κρεβατα, το 1994, ζει μονη με τα σκυλακια της. Εχει γραψει και ενα βιβλιο αφιερωμενο στη μνημη της με τιτλο Οσα Δεν Ειπαμε Τοτε.
    Η Νικη Λιναρδου εχει μεγαλη ιστορια. Ξεκινησε το 1955 στην ταινια Λατερνα Φτωχεια Και Φιλοτιμο, στο ρολο της τσιγγανας που ανταλλασει ρουχα με την Καρεζη, μελαχρινη, αγνωριστη, και με βαρια προφορα. Ειχε μαλιστα το ονομα Μπεμπη Κουλα.
    Σε χρονο ρεκορ η προφορα εφυγε, η Μπεμπη εγινε ξανθια, και λιγο αργοτερα αρχισε να εμφανιζεται στις ταινιες της με το αληθινο της ονομα Νικη Λιναρδου. Επαιξε σε καμποσες ταινιες του Σακελλαριου, οπως το Ξυλο, και ηταν τοτε η αδυναμια του. Αυτη η αδυναμια που της ειχε εκανε την Αλικη εξαλλη μαζι του. Τελικα, ηταν μαλλον κατι παραπανω, γιατι ο Σακελλαριος την εκανε συζυγο του. Αρκετα χρονια αργοτερα χωρισαν κι εκεινος ξαναπαντρευτηκε.
    Την ειχα δει πριν απο καμμια δεκαρια χρονια σε μια εκπομπη να λεει δυο λογια για τον τεως αντρα της και ηταν αρκετα καλοδιατηρημενη. Νομιζω οτι ζει ακομη.

Προεπιλογή

Bambinella, συγκινηθηκα από το ποστ σου, πιο πολύ για την αγαπημένη μου Γκελλυ Μαυροπούλου !! αλλα και για την Νελλυ Παππά με την εκπληκτική φωνή!!

RetroMasteR Το avatar του χρήστη don dokken
    Περιοχή
    in the past...
    Thanks
    323
    Blog Entries
    2

My Social Networking

Add don dokken on Facebook

Προεπιλογή

παιδια,δεν ξερω ποια απ τις 2 ειναι η Φιφικα..εχω κουτσομπολιο παντως.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο αριαδνη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω και εγω με την σειρά μου τι απέγιναν 4 όμορφες κυριες του παλιου ελληνικού κινηματογράφου!

Η Νελλυ Παππα και η Τριάντη απο την ταινία της κακομοιρας!

Η Γκέλλυ Μαυροπουλου, η πραγματικά θαυμάσια αυτη ηθοποιος που δεν ξερω αν εκτιμήθηκε το ταλέντο της όσο θα έπρεπε!

και μια αλλη πανέμορφη ξανθιά που πρωταγωνιστουσε στο'οταν λεπει η γατα ' εκανε μια υπηρετρια, αδελφη της Βλαχοπουλου και του Αυλωνιτη ή στο'θα σε κάνω βασιλισσα ' ως γυναικα του Βεγγου, η Νικη Λιναρδου!

α, και τωρα που το θυμηθηκα απο την ταινια 'φουσκοθαλασσιές' η κοπέλα που επαιζε την πρωτοτοκη του καπετάνιου Νικολή, που ήταν ερωτευμένη με τον Ντουζο, η καστανουλα και για κεινη δεν ξανακουσαμε!!!

Σαν πολλά να ρωτησα!!!!!!!!
    Η Νέλλη Παπά ζει μια χαρά αλλά έχει αποσυρθεί χρόνια τώρα. Κάτι ασχολείται με θέατρο από όσο γνωρίζω αλλά όχι και πολύ ενεργά. Αν ενδιαφέρεσαι πολύ να ρωτήσω να μάθω. Είναι αδερφή της νονάς μου.

Προεπιλογή

Η Νελλη Παππα, στο ρολο της Φιφικας, αγαπημενης του Ζηκου που του την τρωει στο τελος ο Ριζος.http://www.youtube.com/watch?v=JKhpCb-ykmw

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Νέλλη Παπά ζει μια χαρά αλλά έχει αποσυρθεί χρόνια τώρα. Κάτι ασχολείται με θέατρο από όσο γνωρίζω αλλά όχι και πολύ ενεργά. Αν ενδιαφέρεσαι πολύ να ρωτήσω να μάθω. Είναι αδερφή της νονάς μου.
    α, αυτο και αν θα ηταν αποκλειστικότητα!!

παντως ειναι πολυ καλο που ειναι καλά!!

όμορφη και δροσερή στα νιάτα της, την θυμάμαι και στην ταινια ο Κλέαρχος, ο κοντός και η Μαρινα αλλά με τον Ζηκο, δινει ρέστα!!

RetroMasteR Το avatar του χρήστη don dokken
    Περιοχή
    in the past...
    Thanks
    323
    Blog Entries
    2

My Social Networking

Add don dokken on Facebook

Προεπιλογή

....αμα ειναι αδερφη της νονας σου δεν εχει κουτσομπολιδι.

Admin Το avatar του χρήστη Wally
    Περιοχή
    Inside McFaster Special
    Thanks
    3.280
    Blog Entries
    4

Προεπιλογή

Χαρά Αγγελούση. Η φιλη του Χηνα στο Vortex, η ζωντοχηρα στο Μινορε της Αυγης.

Καπου στα μεσα του 80 εξαφανιστηκε (?)
    ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σελίδα 1 από 128 1234561151101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ηθοποιοί μεταγλωττίσεων
    By Dominion in forum Παιδικά / Cartoons
    Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 17:18
  2. Ρετρό ηθοποιοί που αυτοκτόνησαν
    By exetlaios in forum Έλληνες Πρωταγωνιστές
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-14, 09:45
  3. Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-14, 10:50