Καλώς ήρθες στη κοινοτητά μας! Εγγραφείτε για να εχετε πρόσβαση στις φωτογραφίες, τα συννημένα κτλ
retro games gaming computers hardware software movies cartoons comics memories amiga atari sega nintendo microsoft linux xbox playstation wii ds
Σελίδα 25 από 128 ΠρώτηΠρώτη ... 1520212223242526272829303575125 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 250 από 1272

Προεπιλογή

Για τους φίλους του ελληνικού βίντεο οι ηθοποιοι : Mιχάλης Γούναρης και Νίκος Μαγδαληνός ασχολούνται με το Κ.Θ.Β.Ε. στη Θεσαλλονικη ,αποψε φιλοξενουνται στην εορταστική (μαγνητοσκοπιμένη) εκπομπή ''Θεάτρου Φώς'' με παρουσιαστρια την Ελσα Ποιμενίδου ,οσοι τους πεθυμίσατε σπευσατε το βραδυ να ανοιξετε τους δέκτες σας στις 12 και μισή στην ΕΤ-3.
    Είδα και το σχετικό τρειλερ και ομολογώ τρομαξα να γνωρίσω τον Μιχάλη Γούναρη.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bambinella 100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ελενη Προκοπιου, η γυναικα με την τοσο ασυνηθιστη και εξωτικη ομορφια,
    Μια λιγο παραξενη και λιγο off topic απορια σε σχεση με το ευστοχο σχολιο της bambinellaς .

Γνωριζετε κατι για την ιδιαιτερη καταγωγη της Ελενης Προκοπιου ????
    Θα λεγα μοιαζει περισσοτερο ... με ουγγαρεζα ή να ελκει την καταγωγη της απο την πρωην Σοβιετικη ενωση , παρα με μεσογειακη ελληνιδα ....
    Btw θυμαμαι μαλιστα χαρακτηριστικα ενα στιγμιοτυπο οπου ο συμπρωταγωνιστης της (Παντζας ή Ριζος) την αποκαλει γλυκα/χαιδευτικα "Μογγολα μου"
    Συγνωμη για το offtopic.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nemo : 29-04-11 στις 16:05
    (Nemo sine vitio est- (Seneca the Elder)

Προεπιλογή

Nemo, δεν εχω ακουσει ποτε τιποτα για την καταγωγη της Ελενης Προκοπιου, αλλα κατα πασαν πιθανοτητα ειναι ελληνικη.
    Ξερεις, επειδη και τα δικα μου ματια τυχαινει να ειναι μακροστενα, κατα καιρους ακουω διαφορα και για τη δικη μου καταγωγη, η οποια σε βεβαιω ομως οτι ειναι ελληνικη.
    Απλως συμβαινει και στην Ελλαδα, οπως και παντου στον κοσμο φαναταζομαι, καποιοι ανθρωποι να μη φερουν τα γνωστα και συνηθη χαρακτηριστικα της φυλης τους, χωρις ομως αυτο να σημαινει και οτι δεν ανηκουν σ' αυτην.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bambinella 100 : 10-05-11 στις 13:01
    Initials B.B.

Προεπιλογή

Είχα εδώ και καιρό μια απορία: Η ηθοποιός Τζένη Φωτίου που έπαιζε το γιουσουφάκι στον "Χριστό Ξανασταυρώνεται", αλλά και την κόρη του Φούντα στη "Γαλήνη" τί απέγινε? Είχα βρει από αναζήτηση στο internet ότι τη δεκαετία του 80 ασχολούνταν με το παιδικό θέατρο... δεν κατάφερα όμως να βρω κάποια πιο πρόσφατη πληροφορία. Άμα γνωρίζει κάποιος κάτι, ας αναφέρει. Φαινόταν ταλαντούχα, και πραγματικά συμπαθέστατη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα εδώ και καιρό μια απορία: Η ηθοποιός Τζένη Φωτίου τί απέγινε?
    Ειχα δει πριν απο λιγα χρονια στην τηλεοραση, απο τη ΝΕΤ νομιζω, ενα αφιερωμα στον σκηνοθετη Βασιλη Γεωργιαδη, και σε ενα σημειο του αφιερωματος μιλουσε η Τζενη Φωτιου για την εποχη που γυριζοταν η σειρα Ο Χριστος Ξανασταυρωνεται.
    Η Τζενη, οπως την ειδα, ηταν νεα και χαριτωμενη. Ελπιζω να ειναι καλα και σημερα.
    Initials B.B.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mariadegrecia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα βρηκα αυτο το λινκ που μας ενημερωνει για το ποσοι ειναι εν ζωη και ποσοι όχι και επειδη δεν ξερω που να το ποσταρω το βαζω εδω :
    http://www.ell.gr/actors.pdf
    επρεπε να ειχα κοιμηθει πριν μια ωρα και καθομαι και το χαζευω! Και να σχολιαζουμε στο fb με τη κοπελα που μου εδωσε τη σελιδα.... κ φυσικα σκεφτηκα αν δεν υπαρχει να τη βαλουμε και εδω
    Ενδιαφέρον, αν και από τη λίστα απουσιάζουν πολλοί παλιοί και γνωστοί ηθοποιοί. Επίσης, υπάρχουν κάποια χτυπητά λάθη (την Προσοτσάνη, γνωστότατη κωμόπολη της Δράμας και γενέτειρα του Ανέστη Βλάχου, την έχουν γράψει... Προσσουτσάνι) και αμφιβάλλω για την εγκυρότητα κάποιων ημερομηνιών. Η Λέχου π.χ. είχε δηλώσει σε περσινή της συνέντευξη ότι ήταν 43 ετών (άρα δεν έχει γεννηθεί το '72) ενώ και ο Νέγκας αποκλείεται να πέθανε το '74.

Χρήσιμο, πάντως, όπως και να 'χει.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Matsablokos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Νέγκας αποκλείεται να πέθανε το '74.
    Ο Χρηστος Νεγκας πεθανε απο ανακοπη, τον Ιουνιο του 1981.
    Initials B.B.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nemo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια λιγο παραξενη και λιγο off topic απορια σε σχεση με το ευστοχο σχολιο της bambinellaς .

Γνωριζετε κατι για την ιδιαιτερη καταγωγη της Ελενης Προκοπιου ????
    Θα λεγα μοιαζει περισσοτερο ... με ουγγαρεζα ή να ελκει την καταγωγη της απο την πρωην Σοβιετικη ενωση , παρα με μεσογειακη ελληνιδα ....
    Btw θυμαμαι μαλιστα χαρακτηριστικα ενα στιγμιοτυπο οπου ο συμπρωταγωνιστης της (Παντζας ή Ριζος) την αποκαλει γλυκα/χαιδευτικα "Μογγολα μου"
    Συγνωμη για το offtopic.

Καινούρια εγώ εδώ... Γεια χαρά σε όλους.
    Ξέρω ότι η Ελένη Προκοπίου είχε συγγένεια με κάποιους γνωστούς μου Κωνσταντινουπολίτες.
    Φαντάζομαι ότι κι αυτή θα καταγόταν από εκεί.

Επίσης πριν καμιά δεκαετία η Σιμόνη Κυριακίδου έμενε στη Δροσιά Αττικής και ήταν σοβαρά
    άρρωστη και δεν πολυέβγαινε από το σπίτι. Είχα γνωρίσει το γιο της. Δεν ξέρω τι απέγινε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη irene00 : 16-05-11 στις 18:29

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο irene00 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καινούρια εγώ εδώ... Γεια χαρά σε όλους.
    Ξέρω ότι η Ελένη Προκοπίου είχε συγγένεια με κάποιους γνωστούς μου Κωνσταντινουπολίτες.
    Φαντάζομαι ότι κι αυτή θα καταγόταν από εκεί.

Επίσης πριν καμιά δεκαετία η Σιμόνη Κυριακίδου έμενε στη Δροσιά Αττικής και ήταν σοβαρά
    άρρωστη και δεν πολυέβγαινε από το σπίτι. Είχα γνωρίσει το γιο της. Δεν ξέρω τι απέγινε.
    irene καλως ορισες.Σε ευχαριστουμε πολυ που μας εδωσες καποιες πληροφοριες για την Ελενη Προκοπιου και κυριως για την Σιμονη Κυριακιδου η οποια επαιξε σε ελαχιστες ταινιες και μετα εξαφανιστηκε απο τα καλλιτεχνικα δρωμενα και ολοι θελαμε να μαθουμε νεα της.Ας ελπισουμε να ειναι καλα.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bambinella 100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα δει πριν απο λιγα χρονια στην τηλεοραση, απο τη ΝΕΤ νομιζω, ενα αφιερωμα στον σκηνοθετη Βασιλη Γεωργιαδη, και σε ενα σημειο του αφιερωματος μιλουσε η Τζενη Φωτιου για την εποχη που γυριζοταν η σειρα Ο Χριστος Ξανασταυρωνεται.
    Η Τζενη, οπως την ειδα, ηταν νεα και χαριτωμενη. Ελπιζω να ειναι καλα και σημερα.
    Σ'ευχαριστω bambinella για την αμεση απαντηση σου...μακαρι να καταφερουμε να μαθουμε κατι και για την τωρινη της καλλιτεχνικη δραση!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioli1453 Εμφάνιση μηνυμάτων
    irene καλως ορισες.Σε ευχαριστουμε πολυ που μας εδωσες καποιες πληροφοριες για την Ελενη Προκοπιου και κυριως για την Σιμονη Κυριακιδου η οποια επαιξε σε ελαχιστες ταινιες και μετα εξαφανιστηκε απο τα καλλιτεχνικα δρωμενα και ολοι θελαμε να μαθουμε νεα της.Ας ελπισουμε να ειναι καλα.
    Ας ελπισουμε να μην επαληθευτει η βαση δεδομενων του post 224 που την εφερε ως αποβιωσασα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bernard.c : 16-05-11 στις 22:50 Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων posts

Σελίδα 25 από 128 ΠρώτηΠρώτη ... 1520212223242526272829303575125 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ηθοποιοί μεταγλωττίσεων
    By Dominion in forum Παιδικά / Cartoons
    Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 17:18
  2. Ρετρό ηθοποιοί που αυτοκτόνησαν
    By exetlaios in forum Έλληνες Πρωταγωνιστές
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-14, 09:45
  3. Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-14, 10:50
  4. Απαντήσεις: 61