Καλώς ήρθες στο RetroManiaX! Κάνε ΕΓΓΡΑΦΗ για να ΒΛΕΠΕΙΣ τις ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, τα ΣΥΝΝΗΜΕΝΑ κτλ
retro games gaming computers hardware software movies cartoons comics memories amiga atari sega nintendo microsoft linux xbox playstation wii ds
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16
    Billy Mitchell εκ Σερρών Το avatar του χρήστη metalcandyman
    Περιοχή
    Σερρες
    Thanks
    1.879

My Social Networking

Visit metalcandyman's Youtube Channel

Προεπιλογή Γαλλικό μπιλιάρδο

Το γαλλικο μπιλιαρδο για μενα ειναι το απολυτο συμβολο των 80's.8 στης 10 βιντεοταινιες των 80's με σταματη γαρδελη,σταθη ψαλτη,πανο μιχαλοπουλο και αλλους πολλους περιλαμβανουν σκηνες σε μπιλιαρδαδικα με τους πρωταγωνιστες πανω απο ενα γαλλικο μπιλιαρδο.Εκτος απο τα arcades εχω τεραστιο παθος με το γαλλικο μπιλιαρδο(μονο γαλλικο οχι αμερικανικο)και παιζω ακομα και σημερα σχεδον καθημερινα.Εχω κερδισει οπως και χασει απειρα στοιχηματα σε ολη μου την ζωη με το μεγαλητερο επαθλο μου ενα XT600 το κλασικο ασπρο με την κκοκινη σελα απο φιλο που δεν το πηρα ομως αλλα ο φιλος πηρε το μαθημα του.Πιστευω υπαρχουν πολοι σαν και μενα που εχουμε φαει απειρες ωρες στα μπιλιαρδαδικα πανω απο το γαλλικο μπιλιαρδο και κατω απο τα χαμηλα φωτα των συγκεκριμενων μαγαζιων με αμετρητα μπουκαλια μπυρας να στοιβαζονται σε καθε παιχνιδι οποτε περιμενω να ακουσω ιστοριες.Καποτε ειχα αγορασει 100 χιλιαδες δραχμες για γαλλικο μπιλιαρδο μια εκπληκτικη στεκα buffalo centry αλλα δυστηχως εσπασε πανω σε εναν μεγαλο καβγα.Αν με πανε καποια πραγματα οπως τα υπολογιζω σε λιγο καιρο θα εχω τον δεικο μου χωρο με ενα τραπεζι γαλλικου μπιλιαρδου μαρκας buffalo holland και μοντελο eliminator crm brown και την στεκα που ειχα καποτε οπως και της αλλες της κλασικες στεκες φυσικα για να σημπληρωθει το πακετο.Mε mame,γαλλικο μπιλιαρδο και ψυγηακι με μπυρες στο ιδιο δωματιο χλωμο το κοβω να με βλεπει το φως του ηλιου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη metalcandyman : 26-10-11 στις 19:17
    ​ No Metalcandyman,No Party

2. Ευχαριστώ metalcandyman

Administrator Το avatar του χρήστη D@redevil
    Περιοχή
    40°38′N 22°57′E
    Thanks
    264
    Blog Entries
    1

My Social Networking

Follow D@redevil On Twitter Add D@redevil on Google+

Προεπιλογή

Αγαπητέ metalcandyman, γι' ακόμη μια φορά έχεις ανοίξει ένα πολύ φλέγον (και τσουρουφλίζον μη σου πω!) τόπικ.

Υπήρξα και είμαι ακόμα αθεράπευτη φαν του μπιλιάρδου! Το θεωρώ ένα από τα πιο έξυπνα παιχνίδια!
    Ξεκίνησα να παίζω στα 15 μου και χωρίς να θεωρούμαι κάτι το εξαιρετικό, πάντα απολαμβάνω ένα καλό παιχνίδι! Η σκηνή με τις μπύρες ισχύει στο φουλ, εντελώς καραρετρό καταστάσεις και να περιμένω με αγωνία να έρθει το Σάββατο για να πάω να παίξω! Κάθε Σάββατο, μηδεμίας εξαίρεσης! Αυτό, γινόταν σχεδόν μέχρι και τα 16 μου.... Μετά, μεσολάβησαν άλλα και το άφησα το σπορ....

Έπαιζα και γαλλικό -κυρίως ελεύθερο (αν και θα ήθελα να μπορούσα να παίξω τρίσποντο), αλλά η καρδιά μου ανήκει στο αμερικάνικο!

P.S. Βλέπω είσαι και κοντογείτονας - σε ψήνω από τώρα για την επόμενη συνάντηση των ρετρομανιακών!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη D@redevil : 26-10-11 στις 20:18 Αιτία: λάθος πρόταση!

(Level 55 & rising...)

iBlog! (ενίοτε!....)
    "The quieter you become, the more you are able to hear" - Lao Tzu

Περιοχή
    Σερρες
    Thanks
    1.879

My Social Networking

Προεπιλογή

Με μεγαλη μου ευχαριστηση θα ερθω DaredevilKαι γω μια ζωη παιζω μπιλιαρδο οπως ειπα και παραπανω και για να παρω την στεκα που ανεφερα εκανα μιλαμε τρελες οικονομιες σαν πιτσιρικας.Μιλαμε για απειρες ωρες παιχνιδιου και παααααααααρα πολλες μπυρες.Οταν με το καλο γιννει η συναντηση θα παιξουμε μπιλιαρδο οπωσδηποτε.

Περιοχή
    40°38′N 22°57′E
    Thanks
    264
    Blog Entries
    1

My Social Networking

Προεπιλογή

Και θα τσιμπήσουμε και την αγαπητή Kambia!

Τώρα με μπρήζωσες να ψάξω να βρω τις στέκες μου! Τη μια, την είχα αγοράσει στα 16 μου και την άλλη, μου την είχε κάνει δώρο μια πολύ καλή μου φίλη...

Αν όχι σήμερα, αύριο-μεθαύριο θα ψάξω να τις βρω και θα τις φωτογραφήσω!

Α, και πού 'σαι! Εγώ με στοιχήματα δεν παίζω, γιατί χάνω! (ναι, είμαι κότα! )

(Level 55 & rising...)

iBlog! (ενίοτε!....)

Περιοχή
    Σερρες
    Thanks
    1.879

My Social Networking

Προεπιλογή

Κανενα προβλημα,με στοιχηματα χοντρα παιζαμε καποτε οχι τωρα περασαν αυτες οι εποχες.Εκτος και αν θες να παξουμε αγαπητη Daredevil της μπυρες που θα πιουμε

Προεπιλογή

Εγω συνηθως κατέληγα να παιζω ενα απο τα δυο παιχνίδια:

"cannonball run": Οπου εκτοξεύεται η μπαλα απο το τραπεζι και ο παικτης τρεχει να την πιασει πριν τραυματίσει κάποιον αθώο περαστικό.

και σπανιότερα,
    "σκίσε με να αλλάξω ραφτη": Οπου οι παίκτες την κανουν με ελαφρα πηδηματάκια πριν παρει ειδηση ο μαγαζάτορας την ζημια!

Περιοχή
    Σερρες
    Thanks
    1.879

My Social Networking

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο freaktmp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω συνηθως κατέληγα να παιζω ενα απο τα δυο παιχνίδια:

"cannonball run": Οπου εκτοξεύεται η μπαλα απο το τραπεζι και ο παικτης τρεχει να την πιασει πριν τραυματίσει κάποιον αθώο περαστικό.

και σπανιότερα,
    "σκίσε με να αλλάξω ραφτη": Οπου οι παίκτες την κανουν με ελαφρα πηδηματάκια πριν παρει ειδηση ο μαγαζάτορας την ζημια!
    Xα,χα,χα,χα.Πολυ ωραια παιχνιδια και τα δυο φιλε.Ενας ολοκληρωμενος παικτης μπιλιαρδου κυριως γαλλικου πρεπει να γνωριζει πολυ καλα και τα δυο αυτα παιχνιδια

Περιοχή
    40°38′N 22°57′E
    Thanks
    264
    Blog Entries
    1

My Social Networking

Προεπιλογή

@freaktmp: Μην ανησυχείς! Εγώ έχω πετύχει έτσι 4 ανθρώπους: Έναν μαγαζάτορα, έναν σερβιτόρο και 2 κοπελιές από το δίπλα τραπέζι! Η ατάκα "Ούπς, σας πέτυχε?" ήταν μάλλον για τα μάτια του κόσμου, μιας και τους είχα ξεράνει, αλλά τέλος πάντων! Τσόχα όμως, δεν έσκισα και είμαι πολύ περήφανη! (βέβαια, πάντα υπάρχει η πρώτη φορά!)

@metalcandyman: Με βλέπω να φεύγω ταπί και ψύχραιμη από τα μπυρόνια!

(Level 55 & rising...)

iBlog! (ενίοτε!....)

Περιοχή
    Σερρες
    Thanks
    1.879

My Social Networking

Προεπιλογή

Καλη παρεα,μπιλιαρδο,μπυρονια.Επυτηχημενο τριπτυχο μιας υπεροχης μερας

Administrator Το avatar του χρήστη Kambia
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Thanks
    513

Προεπιλογή

Λίγη Τριγωνομετρία, λίγη φυσική, μουσικούλα, καλή παρέα, μπύρες (όπως πολύ σωστά ειπώθηκε) και φύγαμε. Αν και το δικό μου φόρτε είναι το αμερικάνικο πιο πολυ και το 9μπαλο. Τα στοιχήματα δε έπεφταν σύννεφο με έπαθλο μια κάσα μπύρες (χικ...)
    Θυμάμαι μικρή, μέχρι να αδειάσει κάποιο arcade, χάζευα πάντα τους άλλους να παίζουν γαλλικό και πάντα να αναρωτιέμαι γιατί την μπάλα την λένε "Πικέ"!

@D@redevil Ψάξε τις στέκες σου. Το Σάββατο σε πάω μια κόντρα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-14, 20:30
  2. Γαλλικά Περιοδικά Ποδοσφαίρου
    By Juanita in forum Περιοδικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-11, 20:54
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-09, 14:02
  4. Απαντήσεις: 2