Καλώς ήρθες στη κοινοτητά μας! Εγγραφείτε για να εχετε πρόσβαση στις φωτογραφίες, τα συννημένα κτλ
retro games gaming computers hardware software movies cartoons comics memories amiga atari sega nintendo microsoft linux xbox playstation wii ds
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Προεπιλογή δεινοσαυρακια

καλησπερα σε ολους1!!
    θυμαστε μηπως κατι δεινοσαυρακια που ειχαν κυκλοφορισει αρχες 90?τα πουλουσαν σε σακουλακια στα περιπτερα-αν θυμαμε καλα-και νομιζω πως μαζι εδεινε κατι που εμοιαζε με τις χαλκομανιες.
    04122011898.jpg04122011899.jpg
    εχει κανεις καμια παραπανω πληροφορια???

2. Ευχαριστώ guitarmaniac

Προεπιλογή

Νομίζω ήταν σε σοκολατένια αυγά. Ειδικός για να απαντήσει είναι ο Getta Robo.
    80s & 90s fanatic

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dr_slump Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ήταν σε σοκολατένια αυγά. Ειδικός για να απαντήσει είναι ο Getta Robo.
    χαχα!
    Ηταν μερος του χειμαρου του Jurassic Park. Ειχανε βγει σε απειρες μορφες, η φιγουρα απο την συγκεκριμενη σειρα ηταν σε κλειστα φακελιακια. Ελπιζω τις επομενες μερες να ανεβασω και τα δικα μου!
    Υπερήφανος υποστηρικτής των 16bit Home Consoles

A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.

Προεπιλογή

ειναι η μονη εποχη που ολος ο κοσμος ασχολιοταν με δεινοσαυρους :-ppp.εμενα μονο αυτη μου εχει μεινει,και μαλλον απο τυχη...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη guitarmaniac : 04-12-11 στις 20:16

Προεπιλογή

Υπήρχαν και κάτι άλλα δεινοσαυράκια που τα έβρισκες στα δημητριακά και όταν τα έβαζες στο νερό μεγάλωναν. Δυστυχώς μετά από 2-3 φορές στο νερό διαλύονταν, οπότε αμφιβάλλω αν θα βρεθεί κανείς να έχει κάτι τέτοιο σήμερα...

Προεπιλογή

gogeta δεν ηξερα οτι ειχε κυκλοφορισει κατι τετοιο εδω.
    τα ηξερα ομως γιατι μου εφερνε ο ξαδερφος μου απο αμερικη.καου πρεπει να εχω μια τιγρη,αν τη βρω,θα τη βαλω στο νερο και θα ανεουν φωτογραφιες...

Προεπιλογή

Καποιες πληροφοριες πανω στο πρωτο δεινοσαυρο. Τα κυκλοφορησε η panini σε διαφορες μορφες, οπως μεσα σε δημητριακα, σοκολατενια αυγα και σε κλειστα φακελακια. Δεν ακολουθουν την σχεδιαστικη γραμμη του Jurassic Park, αν και περιεργος ειχανε κανονικα την αδεια για κατι τετοιο. Για τελος, δεν κυκλοφορησαν ολα στην Ελλαδα, αλλα ενα μικρο ποσοστο απο αυτα. Θα ανεβασω φωτογραφιες στη πρωτη ευκαιρια.

RetroMaNiaC Το avatar του χρήστη imperium
    Περιοχή
    Νεα Φιλαδελφεια
    Thanks
    31

Προεπιλογή

εγω ειχα κατι δεινοσαυρακια πιο μεγαλα απο αυτο
    καπου στο 1993 τα ειχα και δεν μπορω να τα βρω πουθενα

Προεπιλογή

Αυτα ειναι μερος των δεινοσαυρων οπου βρηκα. Πλεον ειμαι 101% σιγουρος πως δεν ειναι επισημα σχεδιασμενα για το Jurassic Park, απλα για καποιο λογο στην Ευρωπη προωθηθηκαν ετσι. Μετεπειτα, στα σοκολατενια αυγα, υπηρξε μεικτη κυκλοφορια απο αλλες σειρες μικρων δεινοσαυρων, λιγοτερης καλης ποιοτητας, ενω στα δημητριακα και στα φακελακια ηταν η συγκεκριμενη. Δυστηχως προς μεγαλη μου λυπη δεν τα βρηκα ολα, θα ανεβασω ομως και τα υπολοιπα που εχω συντομα.

Προεπιλογή

μερικα απο αυτα τα θυμαμε.μακαρι να ειχε διασσωθει κι απο μενα ,ενα μεος της συλλογης μου.εισαι πολυ τυχερος που τα εχεις ακομα. :-)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το θέμα

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές