Καλώς ήρθες στη κοινοτητά μας! Εγγραφείτε για να εχετε πρόσβαση στις φωτογραφίες, τα συννημένα κτλ
retro games gaming computers hardware software movies cartoons comics memories amiga atari sega nintendo microsoft linux xbox playstation wii ds
Σελίδα 6 από 102 ΠρώτηΠρώτη 12345678910111656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 1017

Προεπιλογή

Tota και bibi bo καλώς ήρθατε στην bibi bo παρέα μας. Tota να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου και... τον αδερφό σου! Τέλεια η κίνησή του! Μην στενοχωριέσαι καθόλου για το αν θα βάλει άλλο φόρεμα, θα γίνει καινούρια. Πρόσφατα απέκτησα κι εγώ ακριβώς την ίδια κούκλα και είχε τα ίδια προβλήματα. Κάνε ότι σου λέει η rapunjel είναι εξπέρ σε αυτά. Εγώ ακολουθώντας τις οδηγίες της αγαπημένης rapunjel έφτιαξα πέντε κούκλες της ξαδέρφης μου και τέσσερις δικές μου! Ολες έχουν αποκτήσει άψογη κινητικότητα και δεν είχα καμία απώλεια. Αυτό που κατάλαβα μετά από τόσες επισκευές, είναι ότι πρέπει να αφαιρεθεί τελείως αυτό το μαλακό τμήμα του πλαστικού που λιώνει και κολλάει, αυτό που βρίσκεται στο βάθος μέσα στο πόδι από τη μέσα μεριά, δίπλα στη βίδα. Οταν κόβεις με το ψαλίδι, όλο το μυστικό είναι να αποκαλυφθεί η βίδα. Και με το ψαλιδάκι των νυχιών που είναι καμπυλωτό μπροστά θα κόψεις εύκολα αυτό το μαλακό πλαστικό. Εγώ το έχω αφαιρέσει τελείως όλο από όλες τις κούκλες. Οπως πολύ σωστά σε συμβουλεύει η rapunjel μας, μη λυπηθείς το μαγιό. Θα το θυσιάσεις όπου χρειαστεί, στην ανάγκη ψαλίδισέ το. Το δικό μου καταστράφηκε, αλλά έχω μια άψογη κινητικά κούκλα! Θέλει υπομονή και αργές, προσεκτικές κινήσεις. Ολα θα πάνε καλά, καλή επιτυχία και να τη χαίρεσαι!
    Παιδιά, κουνούριες φωτογραφίες ελπίζω από αύριο....
    Πού είναι ο makisimos????????????????????????????????????????? ???????

Προεπιλογή

Να σαι καλά mytinyworld. rapunjel, δεν ειπα σε καυτό νερό LOL Eγώ πάντως θα προσπαθούσα να σώσω το μαγιό της, ανάλογα φυσικά με το πόσο μπλεγμένο είναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bibi-bo : 05-11-09 στις 23:45

Προεπιλογή bibi-bo

Καλές μου tota και bibi-bo καλώς ορίσατε και από μένα έστω και καθυστερημένα! Απλά με την επισκευή της κούκλας της totas ξέχασα το καλωσόρισμα!
    Καλή μου bibi-bo ξέρω πως δεν εννοούσες καυτό νερό. Απλά η bibi-bo που έχει λιωμένο πλαστικό θέλει κρύο νερό και ακομή αν βραχεί το λάστιχο που την κρατά από μέσα είναι καλύτερο να είναι κρύο το νερό. Καλύτερα να φτιαχτεί η κούκλα κι ας καταστραφεί το μαγιό.
    bibi-bo ηρωίδες: Η νεράιδα των αστεριών.
    Αγαπημένη μου mytinyworld περιμένω τις μοναδικές φωτογραφίες σου με την πολυαγαπημένη μας bibi-bo!!!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    rapunjel:sweet_kiss:

Προεπιλογή Ασπρο τριαντάφυλλο

Οι πιο παραμυθένιες και γλυκιές bibi bo είναι οι ηρωίδες της rapunjel. Τι όμορφο μαλλί έχει η νεράιδα των αστεριών! Είναι η ρόλερ, έτσι?
    Σήμερα θα ήθελα να σας παρουσιάσω μια μοναδική χειροποίητη δημιουργία, φτιαγμένη από μια μοναδική και ταλαντούχα φίλη. Τη νεραϊδοχέρα αγαπημένη rapunjel! Προσπάθησα να κάνω και ένα ανάλογο χτένισμα, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω και τόσο καλά.
    Η αγαπημένη κουκλίτσα μου φοράει το "άσπρο τριαντάφυλλο". Απολαύστε την! Ενα μεγάλο ευχαριστώ στη rapunjel!!!
    DSC_0655.jpgDSC_0656.jpgDSC_0658.jpgDSC_0659.jpg

Προεπιλογή

Καλησπέρα κι από μένα..!!!! Και καλως ορίσατε ΒΙΒΙ ΒΟ και ΤΟΤΑ..!!!
    Αγαπητή μου MINYTIWORLD εδώ γύρω βρίσκομαι, πάντα παρακολουθώ απλά ο φόρτος της δουλειάς με έχει λίγο πιέσει στο να σχολιάσω κι εγώ...!!!!
    Η rapunjel όπως πάντα καθοδηγεί πλέον το forum και τους πιστούς φίλους της ΒΙΒΙ ΒΟ και νομίζω ότι και η MYTINYWORLD συνεχίζει απτόητη το έργο της rapunjel..!! Τώρα μάλιστα που απέκτησε τοοοσες ΒΙΒΙ ΒΟ και ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ ποιος την πιάνει..!!!!
    Να σας πω κάτι που συζήτησα με έναν μεγάλο συλλέκτη ο οποίος και με έβαλε στο τριπάκι να μαζεύω παιχνίδια el greco..!!! Σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία των συλλεκτών, παιχνιδοπολεία που τηα έχουν απομείνει στην Ελλάδα και που ίσως έχουν απομείνει κάποις ΒΙΒΙ ΒΟ και αυτής της εποχής παιχνίδια είναι κάτω από 20 σε όλη την Ελλάδα..!! και τα επόμενα 3 χρόνια δεν θα υπάρχει κανένα αφού αυτοί που τα έχουν τα κρατάνε μόνο και μόνο μέχρι να συνταξιοδοτηθούν και αυτό θα έχει γίνει στην χειρότερη στα επόμενα 3 χρόνια..!! Οπότε ότι βρείτε τώρα..!!!! ΜΥΝΙΤΥWORLD ΉΣΟΥΝ όπως καταλαβαίνεις εξαιρετικά τυχερή..!!! Ας Ξαμωληθούμε όλοι σε όλη την Ελλάδα να βρούμε τα τελευταία απομεινάρια λοιπόν..!!

Προεπιλογή bibi-bo

Αγαπημένη μου mytinyworld χαίρομαι που σου αρέσει το άσπρο τριαντάφυλλο και που πάει τόσο πολύ στην αγαπημένη μας bibi-bo! Ράφτηκε πάνω στη βασανισμένη ομορφιά που και αυτή έχει σώμα Sindy! Το χτένισμα της είναι τέλειο!
    Η νεράιδα των αστεριών είναι η bibi-bo roller και είναι πολύ αγαπημένη γιατί είναι δώρο ενός καλού φίλου!
    Γλυκέ μου makisime πολύ χαίρομαι που είσαι καλά! Ακόμα κι αν τελειώσει η bibi-bo εμείς είμαστε τυχεροί και τυχερές που γέμισε η ψυχή μας γλυκύτητα. Εκεί μέσα έχουμε μια γλυκειά θέση για αυτή την κούκλα και αυτό δεν αλλάζει.
    Για μένα αυτό είναι το μεγάλο κέρδος...
    bibi-bo ηρωίδες: η Πεντάμορφη από την Πεντάμορφη και το τέρας!
    Έχει μαλλιά όσο τρεις bibi-bo! Τούφα τούφα τα πέρασα! Χαλάλι όμως ο κόπος!

Προεπιλογή

Παιδια τι αριστουργηματα ειδαν τα ματια μου!!!! Τι μαγικες εικονες εχουν γεμισει το μονιτορ!!! Τι να πρωτοθαυμασω! Την ΒιBιBο ρολερ της Νεραιδοχερας? Το Ασπρο Τριανταφυλλο που τυφλα να χει η Gucci? Και ποσο ταιριαζει στην μικρη συνεσταλμενη κουκλιτσα της Μytinyworld!!!! Δεν εχουν ερθει ακομα τα ματοκλαδα απο την Κινα αλλιως θα σας τα ειχα στειλει παιδια!!! Ο ενας κινεζος δεν εχει ακομα ξηγηθει σωστα. Αν βαλουμε και ματοκλαδα στην ΒιΒιΒο της Μytinyworld πιστευω οτι θα αγγιξει πλεον το τελειο!

Το μαλλι της Πενταμορφης ειναι το κατι αλλο!!! Φοβερη δουλεια!!!

Tota και Bibi-Bo οπως βλεπετε εδω εχουμε προφεσιονιστες του ειδους!!! Τους δινεις κουκλα κουρεμενη και κολλημενη και σου την μεταμορφωνουν σε μαγικη οπτασια!!!

Και μιας και λεγαμε για οπτασια... η Πρασινη Οπτασια αφιερωμενη σε ολους εσας και ειδικα στον Makisimo μας.
    Every day I study ways of Reduction, Reuse, Recycling and Recovery.
    http://www.persephone-dragonfly.com

Προεπιλογή bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία ΤΕΛΕΙΑ η bibi-bo σου! Τέλειο το φόρεμα αλλά και οι μπούκλες! Κακά τα ψέματα κορίτσια η bibi-bo θέλει μπούκλα! Με μπούκλες είναι κουκλάρα!
    Αναστασία μου λατρεμένη μόλις έρθουν τα ματόκλαδα στείλε σε παρακαλώ με οδηγίες στη bibi-bo της Μytinyworld να την κάνουμε τέλεια! Το αξίζει και η bibi-bo η συγκεκριμένη και η αγαπημένη μας Μytinyworld!
    Η βασανισμένη ομορφιά επιστρέφει με λεοπάρντ σακάκι και ντυμένη στα καφέ και μαύρα!

Closed
    Περιοχή
    πειραιάς
    Thanks
    0

Προεπιλογή

καλησπερα παιδια μολις πριν απο λιγο γυρισα απο το μοναστηρακι ψαχνοντας φυσικα παλαιοπωλεια και παλιατζιδικα γενικως στην αθηνα ,μηπως και μπορεσω τελικα να μπορεσω να βρω μια εστω bibibo αλλα προς απογοητευση και ξεποδαριασμα τιποτα απολυτως ουτε τριχα
    τι να πω??απογοητευτηκα πολυ...απλα θελω να βρω μια απο τις πρωτες που ειχαν βγαλει δεκαετια 80 περιπου αλλα δεν...τελος παντων...ελπιζω καποια στιγμη να το καταφερω
    εννοειται πως ειναι εντυπωσιακες οι κουκλιτσες σας.....μπραβο
    συμπληρωματικα πηγα σε ενα μαγαζι που πουλανε ειδη μοντελισμου και αγορασα τα χρωματα για να βαψω τις ξεβαμμενες κουκλιτσες .....οσες εχω....θα σας ενημερωσω με την χρηση του αερογραφου....χιχιχιχι

Προεπιλογή

@γλυκεια Rapunjel: εννοειται οτι θα γραψουμε οδηγιες στο πως μπαινουν τα ματοκλαδα στο νεο θρεντ υπομνημα ΒιΒΙΒΟ: Συντηρηση, Μακιγιαζ, Μαλλια. Και θα ομορφυνουμε τα ματακια της ΒΙΒΙΒΟ της Μytinyworld! Η βασανισμένη ομορφιά εχει γινει μοντελο πλεον και γυρνα μονο με φιρμα ρουχο!!! Φτου φτου να μην την ματιασω!

Καλη μας bibibo 28: Αν το ξεραμε οτι ετρεχες στο μοναστηρακι για ΒΙΒΙΒΟ θα σε προλαβαιναμε να γλυτωσεις τον κοπο!!! Δυστυχως το μοναστηρακι ειναι το πρωτο σημειο απο οπου φανταζομαι θα εγινε εκκαθαριση της πασας ΒΙΒΙΒΟ!!! Πρεπει να πας περιφερεια ή επαρχια!!! Οσο πιο απομονωμενο ειναι το σημειο τοσες περισσοτερες πιθανοτητες υπαρχουν απο οτι καταλαβα!!!Μην το βαζεις κατω!!!
    Περιμενουμε φωτογραφιες με αερογραφο στο θρεντ ΒιΒΙΒΟ: Συντηρηση, Μακιγιαζ, Μαλλια που μολις ανοιχθηκε για να βαλουμε λιγη ταξη σε αυτο το υπεροχο θεμα της ΒΙΒΙΒΟ!!! ετσι ολες οι πληροφοριες να ειναι ολες μαζι και να μην μπλεκονται!
    Every day I study ways of Reduction, Reuse, Recycling and Recovery.
    http://www.persephone-dragonfly.com

Σελίδα 6 από 102 ΠρώτηΠρώτη 12345678910111656 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Bibi-bo : Συντήρηση, Μαλλιά, Μακιγιάζ
    By Αναστασια in forum Για κορίτσια (Κούκλες)
    Απαντήσεις: 495
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-14, 17:46
  2. Παλιές Διαφημίσεις - Μέρος 1
    By tsr250 in forum Τηλεοπτικές Διαφημίσεις
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-12, 21:45
  3. Bibi-bo Μέρος 2ο
    By rapunjel in forum Για κορίτσια (Κούκλες)
    Απαντήσεις: 249
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-09, 21:00
  4. Bibi-bo Μέρος 1ο
    By domniki in forum Για κορίτσια (Κούκλες)
    Απαντήσεις: 248
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-09, 13:35

Tags για αυτό το θέμα

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές