Αναζήτηση τίτλου Σειρά με παιδιά που μέναν σε έναν φάρο: Round the Twist (1989)

DaniloS

RetroN00b
Joined
28 Αύγ 2011
Μηνύματα
8
Αντιδράσεις
0
Ήταν μία σειρά. Όχι cartoon. Παιζόταν στην κρατική τηλεόραση, δεκαετίας '90 πιστεύω.... με κάποια παιδιά που έμεναν με τον μπαμπα τους και μία θεία τους πιστεύω -που ήταν νομιζώ αρκετά μυστήρια- και συνέχεια έμπλεκαν σε ιστορίες με παραφυσικά. Φαντάσματα, γοργονανθρώπους, γιγαντιαία μανιτάρια... Ζούσαν σε έναν φάρο ή διαχειρίζονταν έναν φάρο ή κάτι τέτοιο και κάποια επεισόδια είχαν μία spookiness... :p

Τώρα δεν ξέρω όποιος θυμάται τον τίτλο και μπορεί να βοηθήσει θα ήταν τέλεια!!! Μου χει κάτσει και δε μπορώ να τη βγάλω από το κεφάλι μου!!! εγώ πρέπει να μουν ακόμη δημοτικό όταν παιζόταν. Ε' ή ΣΤ'... γύρω στο '94-'96 να παιζόταν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

ΥΓ: Καναδικής παραγωγής
 
Δεν το θυμάμαι να σου πω την αλήθεια. Μάλλον δε το είδα ποτέ (είμαι των 80s πιο πολύ :D ).

Aλλά με λίγο ψάξιμο στο google, βρήκα αυτό

Round The Twist

http://www.youtube.com/watch?v=mybg0l2Alaw

Ελπίζω να βοήθησα...
 
ναι αυτο ειναι το εβλεπα αλλα το μονο επεισοδιο που θυμαμαι ειναι που ο μικρος γιος βρηκε ενα μωρο στα λαχανα και νομιζε οτι ολα τα παιδια βγαινουν απο εκει
 
Ουαααααααααααααααααα!!!!!! Ναι, ναι , ναι!!!!!!!!!!!!! Αυτό είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χμμμ... Αυστραλιανής παραγωγής τελικά απ'ό,τι βλέπω εδώ...

outerheaven ευχαριστώ πολύ!!!

Βέβαια τώρα έχω και την περιέργεια να μάθω τι κλειδιά χρησιμοποίησες για να το βρείς...

Γιατί εγώ έφαγα δύο ώρες απο διαβασμα για την εξεταστική με την πετριά που με δέρνει! Το 'χα δέσει και κόμπο ότι είναι καναδικής παραγωγής όμως...

Ίσως να φταίει αυτό...

Όπως και να 'χει αυτό και το Jim Henson's The Storyteller (τούτο δω το βρήκα πιο εύκολα όταν έψαχνα πάλι!) μου είχαν κάνει εντύπωση πολύ... Με τα εφέ, τις ιστορίες, η αμπιανς... Γενικα...

Ευχαριστώ πολύύύύύ!!!!!!!!!!! :D :D
 
Να 'σαι καλά φίλε.

Όσο για το πως το βρήκα...

Μπήκα google και έβαλα στο search "tv series with kids in a lighthouse".

Πρώτο αποτέλεσμα :D
 
Πίσω
Μπλουζα