Αναζήτηση τίτλου παιδικού: Kachi

Tzonias

RetroN00b
Joined
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
15
Αντιδράσεις
1
Θυμάμαι ένα παιδικό που μάλλον το έδειχνε και το juniors TV και είχε να κάνει με ένα παιδί που το λέγανε Κάτσι και έπεζε μπέιζμπολ. Επίσης θυμάμαι πως ήταν ορφανός απο μητέρα και ζούσε με τον πατέρα του σε ένα τροχόσπιτο. Ηταν και μεταγλωτισμένο..Όποιος θυμάται κάτι η ξέρει που μπορώ να το βρώ ας βοηθήσει..
 
Το θυμάμαι πολύ καλά αφού το έβλεπα κατά καιρούς κι εγώ (παρόλο που θεωρώ το baseball από τα πιο ανούσια αθλήματα ever... ευτυχώς το αφαίρεσαν επιτέλους κι από τους Ολυμπιακούς!!!), αλλά δυστυχώς ό,τι αναζήτηση κι αν έκανα δεν με βοήθησε... Βρήκα γύρω στα 15-20 manga-anime, αλλά όχι αυτό...

Σχεδόν σίγουρα δεν ήταν έτσι ο ξενόγλωσσος τίτλος (ίσως ακόμα και το όνομα του χαρακτήρα) και να το μετέφεραν λάθος στην ελληνική μεταγλώττιση, αλλά δεν αποκλείεται (λίγο απίθανο βέβαια) να μην ήταν καν ιαπωνικό και να ήταν π.χ. κινέζικης/κορεάτικης προέλευσης...
 
Πρεπει να λεγεται Sol Katsi αλλα περισσοτερες πληροφοριες ειναι δυσκολο. :xm:
 
Aardvark, επειδή το είχα ήδη δοκιμάσει εδώ και καιρό, αν κάνεις ένα γούγλισμα για "Sol Katsi", το μόνο που θα σου βγάλει, είναι το... παρόν thread και 1-2 ακόμα αντίστοιχα από άλλους Έλληνες που σε παρόμοια threads αναζητούν το εν λόγω anime(?), χωρίς φυσικά επιτυχία...

//Δεν αποκλείω βέβαια το ενδεχόμενο να ονομαζόταν πράγματι έτσι η σειρά, αλλά απλώς να αναγράφεται με διαφορετική ορθογραφία...
 
Μπράβο ρε NorthStar το βρήκες, αυτό είναι!

Μήπως θα μπορούσαμε να το δούμε κάπου; Υπάρχει κάποιο link;
 
Tzonias είπε:
Μπράβο ρε NorthStar το βρήκες, αυτό είναι!
Μήπως θα μπορούσαμε να το δούμε κάπου; Υπάρχει κάποιο link;
Συμπληρωνω:καποιο λινκ που δεν θα ποσταρεις εδω γιατι απαγορευεται.
 
Απίστευτο!!!!Το ξάχνω χρόνια και είχα χάσει τις ελπίδες μου!!!

Στείλτε μου κι εμένα σε Pm με ποιο τρόπο μπορούμε να το δούμε παρακαλώ πολύ !

Ευχαριστώ !!!!
 
Παιδιά [edited by manos426f:Απαγορεύεται να ζητάμε links για copyrighted υλικό]

Ευχαριστώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο γυρος του κόσμου σε 80 μερες¨

Καταρχήν καλησπέρα σε όλους!!Καποτε υπήρχε ενα παιδικό ¨Ο γυρος του κόσμου σε 80 μερες¨.Ξέρει κανεις που μπορώ να το βρώ???
 
Βρε αδερφέ,ακριβώς πιο πάνω,τι γράφει με κόκκκινα γράμματα ;

Εκτός αν εννοείς να το βρεις να το αγοράσεις,που δε γίνεται,διότι δε πωλούταν ποτέ απ' όσο ξέρω...
 
το θυμαμαι

που παντα κραταγε τη φωτο της μητερας του και ειχε πολυ δυνατο χερι στο baseball
 
Πίσω
Μπλουζα