Μπούμερ - Here's Boomer (1980)

Clemence

RetroAdept
Joined
1 Αύγ 2009
Μηνύματα
1.017
Αντιδράσεις
179
θυμάται κανείς ένα παιδικό αλά λάσσυ με ένα υπέροχο σκυλάκι ονόματι μπούμερ? μιλάμε για αρχές δεκαετίας του '80 #)
 
Δεν το θυμάμαι... Παρ'όλα αυτά το βρήκα στο YouTube:

[video=youtube;KEydDUnzi-4]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πω πω έπαθα σοκ! είχα να το δω από ... τότε #) σ΄ευχαριστώ πολύ :cool:
 
Την παρακολουθούσα αυτή τη σειρά !! (μία απλή ονομαστική αναφορά εδώ).

Σαν να θυμάμαι πως αμέσως μετά ακολουθούσε το "Πλοίο της αγάπης" - χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος (πάνε πιά πολλά χρόνια...).
 
Ναι, και καλά ήταν μία παιδική συμμορία (με αμάνικα τζην τζάκετ) η οποία είχε προβλήματα με κάποια άλλη και ο κόπρος-φλοκάτη καθάριζε για πάρτη τους.
 
την σειρά την ψιλοέβλεπα.....αυτό όμως που θυμήθηκα πιο πολύ είναι ότι σε μία μεταγενέστερη εποχή ....γύρω στο 1999-2000 , στο στρατόπεδο που υπηρετούσα , στο πλήθος των αδέσποτων σκυλιών που ζούσαν μαζί με τους στρατεύσιμους ...υπήρχε ένα που ήταν ίδιος ο Μπούμερ....με ακολουθούσε παντού , εγώ το τάιζα...τα γνωστά που κάνει κάποιος όταν είναι φαντάρος γενικά ( :) )......και όλοι τον φώναζαν Μπούμερ....και αυτός άκουγε ....βασικά εμένα ακολουθούσε όπου και να πήγαινα......βρε τι θυμήθηκα τώρα .....σόρι εάν ξέφυγα λίγο ....

 
Το παρακολουθουσα φανατικα και το προτιμουσα απο την γλοιωδως καλη Λασσυ...
 
Καλέ... τί μνημονικό διαθέτεις;;; :D

Το θυμάμαι το σκυλάκι αλλά όχι τις περιπέτειές του... :xm:
 
πάνω που λέγαμε σε κάποιο άλλο θέμα για το τι βλέπουν τα παιδάκια σήμερα ... τι κρίμα να μή δείχνουν έστω τις παλιές καλές σειρές! μόνο με πανάσχημα τέρατα θέλουν να τα μεγαλώσουν :(
 
Πίσω
Μπλουζα