Το καλύτερο τεύχος του Pixel

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
78
Ποιο κατά την γνώμη σας είναι το καλύτερο τεύχος του Pixel?

Ξεκινάω και ψηφίζω το τεύχος Νο 35

pixelno350id7.jpg


Νομίζω πως δεν χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί... :)
 
Eίμαι της γνώμης ότι για να μπορούμε να διαλέξουμε θα πρέπει πρώτα να τα έχουμε διαβάσει στο σύνολο τους...
 
Σωστό, υπάρχει κανείς εδώ που να έχει διαβάσει όλα τα τεύχη;
 
a long time has passed....
 
mallon ego alla h plaka einai oti meta ta 30 den thimame kai polla

:) )

basika pisteuo oti to kalitero einai ekeino me to arthro tou leko gia ton larry laufer (exo kai idioxiro autografo apo ton antoni !!)

P.S

mporoume na stiloume ena email sthn compupress kai na tous poume na to baloun se kanena DVD ola ta pixels
 
Κατά την γνώμη μου τα πρώτα 70 τεύχη ήταν και τα καλύτερα...Τώρα με το project+ τα τεύχη που διαθέτω μπορώ να πω πως έχω διαβάσει καμιά 70αριά..

γιαυτό και ψήφισα......
 
...νομίζω πως ο Wally και ο rigardie το έθεσαν πολύ σωστά. Οι περισσότεροι απο εμάς έχουν διαβάσει σχεδόν όλα τα τεύχη του Pixel, αλλά είναι δύσκολο να θυμάται κανείς με απόλυτη ακρίβεια τι υπάρχει στο κάθε τεύχος (εκτός απο εκείνες τις περιπτώσεις όπου διαβάσαμε κάτι που μας έκανε ιδιαίτερη εντύπωση).

Πάντως εγώ δυσκολεύομαι να καταλήξω σε κάποιο συγκεκριμένο τεύχος...
 
Μα γιαυτό είμαι εδώ..για να σας βάζω δύσκολα..
 
Για εμένα το τεύχος Ιανουαρίου 1990 για το review "Super Wonder Boy" το καλύτερο game ever !!!
 
Δεν τα θυμάμαι παιδιά έχουν περάσει πολλά χρόνια :)

Aλλά θα ψηφίσω το 1, είναι το πρώτο που αγόρασα, το έχω σε άριστη κατάσταση, και μάλιστα ξεχωριστά απο όλα τα άλλα.
 
μόνο και μονο επειδη έχει την αμιγκαρα στο εξωφυλλο, δαγνωτο τεύχος 35!!!!
 
Για συναισθηματικους λογους το πρωτο PIXEL που αγορασα πρεπει να ηταν τευχος Χριστουγεννων 1988 με Schneider Euro Pc review
 
rigardie είπε:
mallon ego alla h plaka einai oti meta ta 30 den thimame kai polla:) )

basika pisteuo oti to kalitero einai ekeino me to arthro tou leko gia ton larry laufer (exo kai idioxiro autografo apo ton antoni !!)

P.S

mporoume na stiloume ena email sthn compupress kai na tous poume na to baloun se kanena DVD ola ta pixels
εγω τα έχω διαβάσει όλα και τα είχα και σχεδόν όλα μέχρι πριν λίγα χρόνια που η γυναίκα μου έκανε εκαθάριση..

και φυσικά στην ερώτηση τι θυμάμαι ειναι ΤΙΠΟΤΕ απολύτως... πάνε και τα 30 ομοίως:biglaugh::biglaugh:

ευχαριστώ
 
akmakas είπε:
Ποιο κατά την γνώμη σας είναι το καλύτερο τεύχος του Pixel?
Ξεκινάω και ψηφίζω το τεύχος Νο 35

Νομίζω πως δεν χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί... :)
Μου έρχονται αναμνήσεις από τα Σωτήρια Έτη 1987 ~ 1994 και θυμάμαι ότι ο φίλος μου akmakas είχε σχεδόν "ερωτική" σχέση με το εν λόγω περιοδικό , όταν λοιπόν το αγόραζε από το περίπτερο και το έφερνε στο κομπιουτερομάγαζο που συχνάζαμε όλοι οι "άρρωστοι" της ανατολικής και βάλε Θεσσαλονίκης πρόσεχε πάρα πολύ σε ποιόν θα το έδινε για να το ξεφυλλίσει και μπορούσε να πλακωθεί στην κυριολεξία με κάποιον αν διαπίστωνε ότι απλά του είχε τσαλακώσει μία σελίδα από το . . ."Ευαγγέλιο"

ειδικά με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού και πνευματικό μας πατέρα "Κυρ Νίκο" ο οποίος όταν ξεφύλιζε το PIXEL του Γιώργου απλά ευχόσουν να μην είσαι κοντά για να ακούσεις τις φωνές !!!! LOL , φοβερά χρόνια !!!
 
Πίσω
Μπλουζα