Arcade stick dreamcast στο PC

milntov

Retro Member
Joined
12 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.595
Αντιδράσεις
1.510
Ξερει καποιος κανα καλο περιφεριακο για συνδεση arcade stick του dreamcast στο p.c για mame κ.τ.λ?
 
Koιτα να δεις εχω πανω απο 10 χρονια το παρακατω και ποτε ως σημερα που διαβασα το ποστ απο πανω δεν σκεφτηκα να το συνδεσω για ΜΑΜΕ.



joy023.jpg
 
Ενα τετοιο θες και εσυ:



$_57.jpg
 
Παει κανα 10αρικο ε;;


Eχω και μια μαυρη τιμονιερα απο Dreamcast δεν πρεπει να ειναι Official αλλα εχει το δαχτυλιδι του Dreamcast Πανω,δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλα για ΜΑΜΕ ισως να λεει και αυτη.
 
6 μηνες παιζω τωρα με το arcade stick του dreamcast στο pc με το περιφεριακο που ειπε πιο πανω ο Ajax87 και ολα αψογα!τελεια αισθηση σε mame model 2-3 σε crt tv!μονο που δεν μου δουλευει σε demul για παιχνιδαρες που παιζω συνεχεια οπως virtua fighter 4-dead or alive 2-marvel vs capcom 2-metal slug 6-dolphin blue-virtua tennis κτλ καθως και ο μοχλος για dreamcast για demul και nulldc για dreamcast games.
 
Περιεργο. Στον demul παιζω αερα με το custom arcade stick μου. Μηπως εχεις και αλλα χειρηστηρια συνδεδεμενα στο PC? Αν ναι, δοκιμασε να αφησεις μονο το DC stick.
 
Ειχα οντως ενα χειρηστηριο συνδεδεμενο,το εβγαλα αφησα μονο το arcade stick και ολα κομπλε!!!1000 ευχαριστω Wally!!!
 
Πίσω
Μπλουζα