"Conan" το παιχνιδι

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.919
Αντιδράσεις
3.976
Mε τα "hack and slash" παιχνιδια τυπου "God of war" και "περπατω εις το δασος και σκοτωνω αβερτα" δεν τα παω καλα ειτε επειδη τα βαριεμαι ειτε επειδη πιανεται το χερι μου μετα απο λιγο.

Αλλα το Conan ειναι το κατι διαφορετικο ,κατι που αξιζει την προσοχη σας.

Περα απο το βαρυ ονομα που κουβαλαει το παιχνιδι εχει και τα παρακατω που δεν εχω ξαναδει σε αλλου παρομοιου τυπου παιχνιδι.

1)Εχει φοβερη βια ,τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει ,μιλαμε για χερια κομμενα,εντερα στο χωμα,αποκεφαλισμους,χραπ κοψιματα ανθρωπων στο μισο και αιμα πολυ αιμα,τοσο πολυ που βαφεται το χωμα απο αυτο,κυριολεκτω.

2)Πιστο στο πνευμα του "Κοναν" εχει ημιγυμνες κοπελες,με τετοια λεπτομερεια στα επιμαχα σημεια που σου κανει εντυπωση για παιχνιδι,παλι (αν και δεν θεωρω τον εαυτο μου φανατικο gamer) τετοιο "γυμνο" ,για τα δεδομενα παιχνιδιου παντα, δεν εχω ξαναδει.

3)Τα γραφικα ουαου,ειπαμε δεν τα παω καλα με τις τεχνικες ορολογιες τυπου "HDDR" και "Dynamic lightining" αλλα μου εδωσαν την εντυπωση "Cell shaded" αλλα οχι αυτο του καρτουνιστικο τυπου "dragon's lair 3D" αλλα φερνει περισσοτερο σε σχεδιασμενο κομικ.

Μικρη παντως σημασια εχουν οι ορολογιες γιατι τα γραφικα ειναι τελεια.

Προσθεστε τερατα ,μαγους,πειρατες,ωραια και ημιγυμνα κορμια (αυτα τα ειπαμε),σπαθια,ασπιδες,την δυνατοτητα να σπατε,να βαζετε φωτιες και εχετε τον "Conan" εναν πραγματικο next generation τιτλο.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το παιχνιδι κυκλοφορει και για Ps3 και για xbox360.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=LLyn4VhJc8M]YouTube - Conan: Xbox360/PS3 Advertisment
 
Με Κοναν μεγαλωσαμε παιδες! O Πολυδουρης μαλιστα με ξυπναει καθε πρωί.

Πραγματι εκ πρωτης οψεως ειναι ενδιαφερον. Οπως προειπε ο φιλος Αardvark, θυμιζει εντονα god of war και ισως prince of Persia. Παραλληλα θα ελεγα, οι πορωμενοι με τον Κιμμεριο ξυλοδαρτη, να ριξουν μια ματια και στο Age of Conan: Hyborian Adventures

http://www.ageofconan.com/
 
Το παιχνιδι κυκλοφορει και για Ps3 και για xbox360.
Τότε θα κατεβάσω το demo του να το δώ. (Αυτό το ρημάδι το 360 μόνο για το Mass Effect και για κανα demo το έχω τελικά. :D )
 
Παιδιά εντάξει είμαι φανατικός των games και το Conan το εχω από τον Νοέμβριο που απέκτησα PS3. Το παιχνίδι είναι καλούτσικο μέχρι και πρόχειρο θα έλεγα...είναι πολύ απλό και έχει πολλά μα πάρα πολλά Bugs. κάτι πόρτες που κολλάει και εξαφανίζετε ο χαρακτήρας κάτι κολλημένοι εχθροί στο πουθενά. έχει πολλά...είναι απλά ένα καλούτσικο παιχνιδάκι στα βήματα του GOW αλλά ουδε μια σύγκριση δηλαδή ΟΥΔΕ ΜΙΑ...Οι διάλογοι είναι φτωχοί και αυτοί με χαζό εκφράσεις που ναι μεν έχει κάποιο αίμα και αρκετά Splater στοιχεία αλλά είναι για παιδάκια το όλο παιχνίδι και απορώ πως τα συνδύασαν αυτά τα δυο (αίμα και παιδάκια σχήμα οξύμωρο). Οι εχθροί πλην έναν δράκο και αυτό με επιφύλαξη είναι κακό σχεδιασμένοι. Οι κοπέλες που εμφανίζονται γυμνόστηθες σώζουν την κατάσταση οπού όταν τις απελευθερώνεις (εντελώς όμως άσχετο με το όλο παιχνίδι σκηνικό) έχουν πολύ πλάκα όταν σου λενε δε, Take me and Crash me with your LOVE...(με πολύ έμφαση), You've saved me...(με αισθησιασμό) και μερικές ακόμα...αξίζουν πραγματικά. Kατά τα άλλα είναι ένα απλώς καλό παιχνιδάκι να περάσει η ώρα. Καμία σχέση με GOW η DRAKES FORTUNE, HEAVENLY SWORD και πολλά άλλα...αξίζει η αγορά του αλλά μέχρι εκεί...το PS3 σίγουρα μπορεί πολύ καλύτερα και το δείχνει σιγά σιγά. 6.5/10 άντε ίσως και 7/10 λόγω των αισθησιακών γυναικών.
 
Και πολυ μικρο,ουτε που το καταλαβα ποτες τελειωσε..... :xm:
 
ΑΝ θελεις σφαξιμο το Viking:Battle for Asgard ειναι μονοδρομος...

In-Game screenshot

94295920080318screen005xi7.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα