GBAX 2007 Coding Competition

keeper7k

Human RetroDatabase
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.599
Αντιδράσεις
22
Πρόκειται για διαγωνισμό homebrew software για handhelds που αφορά τις κονσόλες GP2X, GP32, PSP και DS, ο οποίος βρίσκεται στον πέμπτο χρόνο του. Οι υποψηφιότητες φέτος έφτασαν τις 60 μεταξύ των οποίων μπορείτε να βρειτε παιχνίδια, εφαρμογές , emulators και demos .

Όσοι τυχεροί κάτοχοι κάποιου handheld απο τα παραπάνω, μπορείτε να κατεβάσετε και να παίξετε - δείτε όλα τα entries του διαγωνισμού εδώ!

Happy Gaming!

screenshotlargeup7ber0.png
 
Αλήθεια η φωτό από ποιο παιχνίδι να είναι (και σε ποια κονσόλα?)
 
Πρέπει να είναι το Ruck-Man για GP2X

ουπς με πρόλαβε ο keeper

Είσαι τυχερός shock αν σου αρέσει, θα το παίζεις στη gp2x σου :)

Εδώ για screenshots από τα συμμετέχοντα homebrew http://gbax.gp2x.de/gbax2007.html
 
Θα το τιμήσω ιδιαιτέρως... το βράδυ
 
Πρόσεξε κανείς ότι συμμετέχει το port του Night Lore? Φαίνεται πολύ καλό.
 
Nice! Πάρα πολλές entries για το GP2X.

Προσωπικά το αγαπημένο μου είναι το sqdef που ενώ έβλεπα όλες τις entries μια μια για 5-10 λεπτά πριν περάσω στην επόμενη (όχι επειδή όλες ήταν άσχημες αλλά επειδή βιαζόμουν να ρίξω μια ματιά σε όλες τις συμμετοχές), σε αυτό κόλλησα για ώρες και ξημέρωσε!!! Ένα μινιμαλιστικό war strategy είναι ουσιαστικά αλλά προσωπικά το βρήκα πολύ εθιστικό!

sqdef.png


Επίσης και το battlejewels μου άρεσε σαν ιδέα (και θα το παίξω σοβαρά όταν επιτέλους ολοκληρωθεί), συνδιασμός puzzle και rpg game.

battlejewels.png


Άλλα games που μου άρεσαν:

blocked.png
Blocked.

CUBES.png
Cubes.

Αν και μου τη δίνει που το συντρηπτικό ποσοστό των homebrew games είναι puzzle.

glouton.png
Glouton.

Πολύ ωραίο και τρέχει τέλεια underclocked στα 66Mhz. Εύγε!

KnightLore.png
Knight Lore remake!

SpongeBlobTennis.png
Sponge Bob Tennis.

Βασικά όχι και τίποτα τρομερό σαν game αλλά cute isometric graphics και ιδέα.

FleshChasmer.png


Unplayable λόγω τον 3d cameras, απλά ενδιαφέρον σαν engine lowres poly action RPG.

f341.png
F341.

Βγήκε και ένα καλούτσικο demo για το GP2X.

Xump3D.png


Surprise surprise! Και μια συμμετοχή για GP32! Χαίρομαι να βλέπω πως βγαίνει κάτι και για το παλιό gamepark διότι για διάφορους λόγους το αγαπώ πολύ περισσότερο από ότι το καινούριο. Έχει μια καλή 3d engine, το παιχνίδι σαν παιχνίδι ασχέτως από graphics/engine παίζεται, και συνοδεύεται από κλασικές μουσικές AtariSt!!!

p.s. Ααα, και φυσικά και το ruckman που αναφέρθηκε παραπάνω..
 
kosmodrones for PSP

Αν προλάβει να το τελειώσει το φιλαράκι μας,σίγουρα θα είναι ο νικητής

http://www.kosmodrones.com/
 
ola fainontai poly oraia :D
 
Πίσω
Μπλουζα