Kick Off Revival

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.904
Αντιδράσεις
3.927
Το θρυλικο και αγαπημενο απο πολλους ποδοσφαιρακι ετοιμαζεται να κανει αλλο ενα comeback μετα το τελευταιο της σειρας που ηταν το Kick Off 2002.


Για PS4 και Vita μιλαμε το 2016.


 




“In Kick Off, scoring was hard, but when you succeeded nothing compared with that feeling of achievement. The moment when you score should be all yours, not as a bystander, but as a participant. You and the ball against your opponent and the goal keeper. It is up to you whether you fail or succeed. That is what football is all about, and that is what I wish to revive again.”
 


Dino Dini - Introduction to Kick Off Revival

[video=youtube_share;mWgAup55y-w]

 


 
My vita is ready. Για το ps4 καλο θα ηταν και ενα usb tomahawk στο πακετο ! Ομορφα νεα, ελπιζω να το προσεξουν οσο του αξιζει.

Πλακα στην πλακα, shadow of the beast, kick off, τι αλλο μας επιφυλασσει το ps4 ; Προσωπικα με ενα moonstone εκλεινα !
 
Αν και δεν είμαι φαν του σπορ η των παιχνιδιών που το αντιπροσωπεύουν, ο τρόπος που περιγράφει το παιχνίδι που θέλει να φτιάξει με κάνει να θέλω να το παίξω!
 
Τι παιζει με το SuperArcadeFootBall?

Σε λιγο καιρο λενε θα ανεβει στο Steam. Ειναι το project του Dini?
 
Χμμ πιθανον,το top down view φαινεται ιδιο .... και καλοοο.
 
Μακαρι, φαινεται πολυ ωραιο.
 
Μολις 31 στο metacritic,θαψιμο απο τους παντες και ολοι μιλανε για τον απατεωνα Dino Dini που κυκλοφορησε ενα παιχνιδι που θυμιζει alpha εκδοση ουτε καν beta γεματο bugs,ενα σωρο προβληματα και που πιο πολυ θυμιζει Demo παρα ολοκληρωμενο παιχνιδι.Aν αληθευει και η δηλωση του πως αποφασισε να το κυκλοφορησει ετσι με ολα αυτα τα προβληματα μονο και μονο επειδη τωρα ειναι το euro στην γαλλια και θα εκανε μεγαλητερες πωλησεις πραγματικα ειναι για γελια.
 
Διαβασα μια κριτικη του Αλκη (πλεον αρμοδιος και ειδικος στο θεμα) και καταλαβα περι τι παιχνιδιου προκειται...
 
Το Dino Dini's Kick Off™ Revival ανεβηκε στο Steam για PC. Δεν διαβαζω τα καλυτερα. Δεν ειμαι ειδημων οποτε περιμενω καποια παλια κικοφ καραβανα απο εδω να μας πει εντυπωσεις.
 
Το kick off πρέπει να παίζεται μόνο σε amiga και με joystick tomahawk πάει και τελείωσε!! :D

Όσο για αυτά που γράφουν.. νομίζω ότι παίζει ρόλο το χειριστήριο καθώς τα καινούργια χειριστήρια δεν μπορούν να σου δώσουν την αίσθηση των παλιών χειριστηρίων που παίζαμε τότε τα παιχνίδια. Τότε άκουγα το "κλικ" απο το tomahawk και ήξερα οτι έδωσα στην μπάλα ώθηση!

Επίσης ανέκαθεν το kick off ήταν δύσκολο παιχνίδι και ξεχωριστό καθώς δεν κολλούσε η μπάλα πανω στον χαρακτήρα αλλα έπρεπε κατά κάποιο τρόπο να την σπρώχνει ο παίχτης και να έχεις συνεχεία τον έλεγχο της μπάλας (εκεί πατάω σε αυτό που λέω παραπάνω περί αίσθησης παλιών χειριστηρίων και tomahawk). Δύσκολο παιχνίδι απο την εποχή της amiga αλλα παράλληλα και πορωτικο!!!

Ο κ. Dino Dini το γνωρίζει ότι θα δυσκολευτεί ο κόσμος στο χειρισμό και έχει βάλει και βίντεο με μαθήματα : https://www.youtube.com/user/dndn101...h?query=lesson
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα