Lightconn: Ασυρματο πιστολι για HDTVs!

Getta Robo

RetroNuts!
Joined
27 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.280
Αντιδράσεις
400
http://www.thedreamcastjunkyard.co.uk/2016/11/lightconn-wireless-dreamcast-gun-that.html

Πισω απο την εκπληκτικη προσπαθεια, ειναι ο δικος μας Χρηστος, οπου επισης σχεδιασε και πουλαει τα Dreamconn, τα ασυρματα χειρηστηρια για το Dreamcast!

Τα λογια ειναι περιττα, ποιος θα πιστευε πως θα απολαμβαναμε ξανα το house of the dead 2 σε συγχρονες τηλεορασεις!

[video=youtube_share;R5o6HciXaiI]

Generally, LightConn utilizes the same features as DreamConn, along with:

  • Support for any TV including modern HD TVs
  • As seen in the pictures, LightConn makes use of a Wii controller camera (not the whole Wii mote) and a wireless Wii sensor bar (the sensor bar can also be wired)
  • Embedded VMU menu for settings and calibration. Calibration settings are saved internally into the gun
  • As with the DreamConn, LightConn embeds two internal virtual VMUs for saving
  • Auto-reload feature. No need for pointing out of the screen for reloading bullets
  • For the moment, VGA support only - no composite video
  • LightConn will come with wireless sensor bar, custom VGA cable for the Dreamcast and Dreamcast controller dongle (same as with DreamConn)
 
Καλοοο!!!

Συγχαρητήρια στο παλικάρι που το σχεδίασε!!!
 
Πολύ καλό!! Dreamcast δεν έχω βέβαια... Τίποτα για κανένα Saturn;;;
 
Εκπληκτικα νεα!!!

Οταν αναγκαστηκα με βαρια καρδια να αποσυρω την Vega CRT μου, στεναχωρηθηκα που αποχαιρετω τα scanlines και τα light guns

Φαινεται οτι projects σαν το OSSC (Open Source Scan Converter) και αυτο το εξαιρετικο μαραφετι, θα μας σωσουν αφου με το real thing θα μας δωσουν εμπειριες CRT

Κριμα που η νεα μου TV δεν εχει VGA (λυσσαξαν ολοι αν βγαζουν τις αναλογικες εισοδους στις νεες τηλεορασεις)
 
Εβγαλε ο Χρηστος περισσοτερες πληροφοριες.

1) Δεχεται και υποστηριζει rumble packs / VMU με hot swap.

2) Συμβατο με ολες τις περιοχες για τα μηχανηματα. Μονο το Mad Catz ηταν συμβατο προηγουμενος.

3) Οι ρυθμισεις για τις λειτουργιες του αποθηκευοντε εσωτερικα στο ιδιο οσο και σε VMU, χρειαζεται να ρυθμιστει μια φορα σε καθε τηλεοραση η αλλαγη της κλισης θεασης.
 
Πίσω
Μπλουζα