Mini PIXEL Τα πάντα για τον ATARI ST.

telonio

Immense Cult RetroFigure
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.522
Αντιδράσεις
2.374
Λοιπόν, σε μια ανασκαφή που έκανα σε παλιά περιοδικά ανακάλυψα οτι έχω ακόμη το μικρό τεύχος του Pixel: Τα πάντα για τον ΑΤΑRI ST. Έκδοση του 1990 σε άριστη κατάσταση. Επειδή δεν είχα ποτέ Atari και μάλλον δεν θα αποκτήσω ποτέ, το βρίσκω περιττό να το έχω. Αν υπάρχει κάποιος που πραγματικά αγαπάει τον ST (όπως αγαπάω εγώ την Amiga ένα πράγμα) και το θέλει να το έχει στην συλλογή του ας ρίξει ένα πμ.

Δεν θέλω χρήματα, το χαρίζω.

Να είστε όλοι καλά.

2004382424363327360_rs.jpg
 
Θα σε πρότεινα να το χαρίσεις σε κάποιον που να μπορεί να το σκανάρει κιόλας για να το πάρουμε όλοι!!!Πάντως τελόνιε σε τιμάει που έμαθες στην ζωή σου να μοιράζεσαι πράγματα χωρίς το κέρδος.
 
Απο χθεσινοβραδινες ανασκαφες στη ρετρο-σοφιτα μου ανακαλυψα κι εγω το βιβλιαρακι του PIXEL "Τα παντα για την AMIGA 500". Θα χαρω να το σκαναρω στο αμεσο μελλον.
 
to exo akoma malista kapoies fores leo kai themata apo ekei sthn ekpomph!!

pragmatika einai tromero!!
 
Φίλε telonio σε ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου για την ευγενική χειρονομία σου! Το συγκεκριμένο Mini PIXEL το έχω και εγώ και μάλιστά το ανακάλυψα τυχαία πριν 2 μέρες!Η ανώτερη στάση σου ως προς το αντίπαλον δέος με έκανε να θέλω να ανταποδώσω , με μία καλή κουβέντα έστω.Έτσι και εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να πω σε εσένα και σε όλους τους Amiga users ότι στο γνωστό βιβλιοπωλείο της οδού Στουρνάρη έχουν μείνει 1-2 κομμάτια απο το Νο 33 του Retro Gamer που έχει ένα πολύ ομορφο αφιέρωμα στην Amiga CD32.

Θεωρώ ότι αν δεν το έχετε είδη είναι κρίμα να το χάσετε!
 
Αν και δεν είχα ποτέ Atari και ήμουν και είμαι ακόμη νοσταλγικός Amigas, οι εποχές Amiga vs Atari τουλάχιστο έχουν περάσει πολλά χρόνια τώρα. Μετά απο τόσα χρόνια, είδα πρόσφατα και τυχαία έναν Atari st σε κακή κατάσταση και όμως, και μόνο που το είδα μπροστά μου ένοιωσα κάπως. Respect!
 
Το νουμερο για την AMIGA500 ειναι ηδη ετοιμο απο εμενα στο "ενα τευχος ακομα" λε συνδεσμο ετοιμο για download
 
Πίσω
Μπλουζα