Software Houses που αγάπησαν τον Atari ST

Αυτό είναι το θέμα....

Ενώ η Psygnosis έβγαλε τα Chronoquest I και ΙΙ στον ST, χωρίς απώλειες, έβγαλε και το Blood Money, χωρίς την εισαγωγή (έστω τη μισή)...

Άρα, αγάπησε τον Atari;

Μόνο και μόνο από το Shadow Of The Beast, εγώ λέω πως όχι...
 
Guys ας θυμηθούμε και άλλα καλά παιχνίδια στο thread που δεν ήταν αποτυχημένα ports από Amiga....

The New Zealand Story

SWIV
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Blood money εγώ το θεωρώ απο τις καλές μεταφορές. Δεν έχασε σχεδόν καθόλου εκτός του ήχου που είναι αρκετά κατώτερος.
 
Προσωπική άποψη, σαν tune, του ST είναι πολύ πιο catchy από αυτό της Amiga...

Αν η Amiga είχε το ίδιο tune, θα τα'σπαγε πραγματικά...
 
αξίζει να πούμε ότι η THALION ένα απο τα καλύτερα software houses ήταν πρώην μέλη της UNION (crackers association!!) δηλ πρώην μέλη των REPLICANTS κλπ κλπ. Και είναι ο λόγος που οι REPLICANTS δεν ανέφεραν πουθενά ότι είναι μέλη της UNION.
 
Ενα απο τα λιγα παιχνιδια που δημιουργηθηκαν εκ του μηδενος στον ST (αν και το concept εγινε σε CPC), ειναι το Legend of the Sword των Silicon Software/Rainbird. Ισως το πιο επαναστατικο adventure τοσο σε σχεδιαση/χειρισμο και πλοκη που εχει δει ποτε ο ST.
 
Δεν ειναι υπερβολη να λεμε οτι η Rainbow Arts και η Psygnosis αγαπησαν τον ST???

Καρα-ports και κατωτερα conversions θυμαμαι εγω...
 
Shinobi είπε:
αξίζει να πούμε ότι η THALION ένα απο τα καλύτερα software houses ήταν πρώην μέλη της UNION (crackers association!!) δηλ πρώην μέλη των REPLICANTS κλπ κλπ. Και είναι ο λόγος που οι REPLICANTS δεν ανέφεραν πουθενά ότι είναι μέλη της UNION.
Hmmm.. No french members in Thalion..
 
"When several members of THE UNION created THALION software, THE UNION changed into "legal" activities -like demos :) - and Replicants, still making cracks, was in an unconfortable situation. So they decided to stop make mention to THE UNION. Parallely, THE UNION logo changed with the "cracking" word erased"
 
Nope, I knew the site! (All cracker sites :p )
 
Πίσω
Μπλουζα