Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Rubik's Cube: O Κύβος του Ρούμπικ

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• Αρχικά δημοσιευμένο από Eagle 1 Προβολή Post
    Αυτή η αεροπορική εταιρεία συγχωνεύθηκε το 2008 με την Delta Airlines (που στην ουσία την εξαγόρασε) και από το 2010 δεν χρησιμοποιείται η επωνυμία NWA για πτήσεις. Ο κύβος είναι συνεπώς από την εποχή προ του 2010. Μου τον είχε δώσει φίλος που ταξίδευε συχνά στις ΗΠΑ. Θα δω μήπως τον εντοπίσω γιατί με τη μετανάστευση χαθήκαμε και αν τυχόν έχει και άλλον, θα του τον ζητήσω για εσένα, μια και έχεις ειδική συλλογή.
    Ωωωωωωω!!!! Με σκλαβώνεις Αετέ! Και μόνο που το σκέφτηκες μου φτάνει

Retromaniax Rules

Σχόλιο

• εγώ απέκτησα κύβο το 2009 αλλά έμαθα να τον λύνω (επιτέλους) το 2014,μετά από παρακολούθηση κάποιου βίντεο
      Αρχικά δημοσιευμένο από phil_vr Προβολή Post
      Aardvark, το κυλινδρακι που αναφερεσαι ειναι αυτο που φαινεται στην φωτο μπροστα μπροστα ε?

[edit]dead photobucket photo[edit]

Ο τιτλος του πρεπει να ηταν Puzzleto, η Puzznik η κατι τετοιο (ειλικρινα μου διαφευγει). Αυτο που θυμαμαι ηταν η διαφημιση του, με ενα νεαρο ζευγαρι να καθεται σε ενα μηχανακι (Vespa να ηταν?) και η μια pop μουσικουλα που τραγουδουσε ενας στα ελληνικα (!) που συνοδευοταν απο ελαφρους ηχους synthesizer!

Τι μου θυμισες τωρα!
      πωπω τι μου θύμισες! το παιχνίδι λεγόταν "παζλίνο"
      Τελευταία επεξεργασία από D@redevil; 16-12-2016, 08:56. Λόγος: συνεχόμενα posts

Σχόλιο

• καλημέρα και καλη χρονιά...χτές αγόρασα έναν v-cube 3X3X3 και μπορώ να πώ ότι είναι τρομερής ποιότητας με καλά αυτοκόλλητα που δεν φεύγει το χρώμα εύκολα (σε έναν άλλον v-cube καμπυλόγραμμο που είχα αγοράσει το 2013 μετα από 3 χρόνια άρχισε να φεύγει το χρώμα στην πορτοκαλί πλευρά)

από κύβους έχω και εγώ λίγους..ο πρώτος ήταν αρχές 80 αυτό που αναφέρατε πιο πάνω το "παζλίνο",μετά απο χρόνια έναν rubik το 2009,έναν της πλάκας από ταιβάν ή κίνα το 2011 που καταστράφηκε αμέσως σε 5 μέρες ,έναν κύβο μπρελόκ που δύσκολα γυρνάνε οι πλευρές,έναν v cube το 2013 καμπυλόγραμμο,και έναν v cube που πήρα προχτές (που μάλλον είναι απ' τους πιο ωραίους που είχα με καλά αυτοκόλλητα στις πλευρές).όλοι 3Χ3Χ3 βέβαια
        Τελευταία επεξεργασία από stayros; 01-01-2017, 21:41. Λόγος: συνεχομενα post

Σχόλιο

• Οι V-cube είναι εξαιρετικής ποιότητας! Τα μπρελόκ είναι για κλάματα. Όσα έχω πάρει, αυθεντικά και μη, έχουν διαλυθεί ή απλά δε γυρίζουν εύκολα.

Έχω καιρό να πάρω κάτι καινούριο Στόχο όμως έχω βάλει για φέτος έναν 7x7 και βλέπουμε

Retromaniax Rules

Σχόλιο

• Αρχικά δημοσιευμένο από Kambia Προβολή Post
            Οι V-cube είναι εξαιρετικής ποιότητας! Τα μπρελόκ είναι για κλάματα. Όσα έχω πάρει, αυθεντικά και μη, έχουν διαλυθεί ή απλά δε γυρίζουν εύκολα.

Έχω καιρό να πάρω κάτι καινούριο Στόχο όμως έχω βάλει για φέτος έναν 7x7 και βλέπουμε
            και όσο πάνε οι vcube γίνονται ακόμα καλύτερης ποιότητας και στην περιστροφή και τα αυτοκόλλητα πλέον είναι πιο γερά και δεν βγαίνει το χρώμα τόσο εύκολα

Σχόλιο

• Με αργούς, πλέον, ρυθμούς η συλλογή μου έφτασε τους 51 κύβους! Παρακάτω βλέπετε τους 50 καθώς ξέχασα να βάλω τον 51ο που κουβαλάω μαζί μου για τις στιγμές βαρεμάρας

Αυτό το διάστημα "παλεύω" με το λευκό ΑΥΓΟ (στη μέση της φωτο)
              20229457_768475676667507_374585267477757162_o.jpg

Special thanks στον Eagle1 για τον NWA 3χ3

Retromaniax Rules

Σχόλιο

Εργασία...
              X