Ανακοίνωση

Collapse
Καμία ανακοίνωση ακόμη.

RetroAd

Collapse

Η ΡΕΤΡΟ τηλεόραση μέσα απ' τη μικρή και τη μεγάλη οθόνη

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

• στη βιντεοταινια "χαλης... και πασης Ελλαδας" (1988) ενας ηθοποιος παρακολουθει mighty mouse
    xal0.JPGxal01.JPGxal2.JPGxal3.JPGxal4.JPG

Σχόλιο

• Στο επεισοδιο 77 στην κωμικη σειρα ΡΕΤΙΡΕ η τηλεοραση στο σπιτι της Χαρούλας προβαλλει την κωμωδια ''Μια τρελη τρελη σαρανταρα''

image.png

αποσπασμα ταινιας

Σχόλιο

• Αρχικά δημοσιευμένο από katerinak Προβολή Post
        Νωντα μηπως εχεις καμμια ιδεα για ποιο τραγουδι προκειται;μοιαζει για παιδικο γαλλικο τραγουδι

17ο επεισοδιο της σειρας "Ντολτσε βιτα",ακουγεται στα 20:22λεπτα
        Αρχικά δημοσιευμένο από nwntas Προβολή Post
        ^^
        τώρα αν σου πω ότι το συγκεκριμένο κομμάτι το ψαχνα κι εγω, γιατι μου κανε εντύπωση;;; συναντούνται τα πνεύματα!!!

εδώ δυστυχώς παραιτούμαι, γιατι δεν ξέρω γαλλικά, οπότε δε μπορώ να κανω αναζήτηση μέσω των στίχων. θα δοκιμάσω πάντως...
        Νωντα τελικα βρεθηκε γιατι εψαξα στα σχολια του επεισοδιου και ειδα την απαντηση : ειναι αποσπασμα απ τη συναυλια της Dorothee' και ο τιτλος ειναι "les filles et les garcons"
        dor1.JPGdor2.JPGdor3.JPG
        http://www.parolesmania.com/paroles_...ns_317521.html

βρηκα το βιντεο στο dailymotion http://www.dailymotion.com/video/xarmyn
        Τελευταία επεξεργασία από katerinak; 11-11-2017, 14:20.

Σχόλιο

• σε ενα επεισοδιο της κωμικης σειρας ''Ο Πετρος και τα κοριτσια του'' η τηλεοραση προβαλλει την ξενη ταινια "εννιαμιση εβδομαδες"

στο αποσπασμα

ο Πετρος και τα κοριτσια του-Πιπίτσα

image.png
          Τελευταία επεξεργασία από BETTY BOOP; 09-12-2017, 09:03.

Σχόλιο

• Χαχαχα!!! Πολυ γέλιο ο Φιλιππίδης!!! Αξίζει να δείτε όλο το απόσπασμα που εχει βάλει η BETTY BOOP αλλιώς δείτε απο το 7:40 μέχρι το τέλος του βίντεο.
            "Το κορίτσι μου" (1991) - το πρώτο φιλί

Σχόλιο

• στη σειρα "Άρχεται η συνεδρίασις" και συγκεκριμενα στο επεισοδιο "ο εξολοθρευτης Νο 5" φαινεται μια εκπομπη στην ΕΡΤ2

arxetisinedriasi,oexolothreftisN5.JPG

Σχόλιο

Εργασία...
              X