Ανακοίνωση

Collapse

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Οι εγγραφές είναι προσωρινά κλειστές. Εαν επιθυμείτε να εγγραφείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω email, για να δημιουργήσουμε το λογαριασμό σας.

Εκ της διαχείρισης.
Εμφανιση περισσοτερων
Εμφανιση λιγοτερων

RetroAd

Collapse

Αλάτι και Πιπέρι

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

Οι εκπομπές με τον Τζων Λένον και τους Εκδικητές να σώζονται άραγες??
    "Όσοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουνε εμάς που τα ξέρουμε"

Σχόλιο

Eιχε εμφανιστει ο Patrick McNee και η θεα Diana Rigg στην Ελληνικη TV??
      ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Αναφέρεται σε νήμα σχετικό με το Φρέντυ, αν δεν κάνω λάθος, αλλά και σ' ένα άρθρο σχετικά με τις απαρχές της ελληνικής τηλεόρασης και της μετέπειτα ιστορίας της.

Σχόλιο

Αρχικά δημοσιευμένο από Wally Προβολή Post
          Eιχε εμφανιστει ο Patrick McNee και η θεα Diana Rigg στην Ελληνικη TV??
          Βεβαίως και είχαν, στο "Αλάτι και πιπέρι" του Φρέντυ Γερμανού στην ΥΕΝΕΔ.
          Το έχει / είχε πει αυτό επανειλημμένα σε συνεντεύξεις, τόσο ο Νίκος Μαστοράκης, όσο και ο Φρέντυ Γερμανός και μάλιστα το είχε επαναλάβει και ο Νίκος Μαστοράκης στη συνέντευξη που παραχώρησε στο forum μας:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthr...το-RetroManiaX

Αρχικά δημοσιευμένο από Wally Προβολή Post
          RETROMANIAX: Οι αναμνήσεις σας από το "Αλάτι και Πιπέρι";

Ν. ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ: Στο "Αλάτι και Πιπέρι" ήμουν παραγωγός – σκηνοθέτης, όσο η εκπομπή ήταν στην ΥΕΝΕΔ. Και μάλιστα, είχα δώσει στον Φρέντυ και πάρα πολλές επιτυχίες, δηλαδή του είχα φέρει την Diana Rigg και τον Patrick Macnee από τους Avengers στο στούντιο, και το πιο σημαντικό απʼ όλα, του είχα φέρει τον John Lennon και την Yoko Ono, για live εκπομπή που δυστυχώς δεν είχε γραφτεί ποτέ σε βίντεο και δεν σώζεται...

Σχόλιο

Xαχαχαχα! Και να φανταστεις του την ειχα κανει εγω την ερωτηση. Αλτσχαιμεεεεεεεερ
            ZX <br />
Certified webmaster

Άγγελοι τον παρέλαβαν, τον έλουσαν και τις πληγές του έπλυναν με μόσχο και με μύρο, του έστρωσαν να κοιμηθεί σε κλίνη από βύσο κι Αρχάγγελοι με πύρινες ρομφαίες τον φυλάνε μέχρι να ρθει η ώρα του για να τόνε ξυπνήσουν...

Σχόλιο

Δεν είναι τπτ φίλε Wally τα τελευταία 2 χρόνια (από τότε που έκλεισα τα πρώτα άντα) το παθαίνω κι εγώ αυτό (αραιά και που βέβαια)

Σχόλιο

Από τις εκπομπές με Lennon και Avengers δεν υπάρχουν τουλάχιστον τίποτα φωτογραφίες από τότε? μιλάμε για τρομερά ντοκουμέντα.Ακόμα και στα σπάργανα της εκείνη η τηλεόραση ήτανε πολύ καλύτερη από τη σημερινή!

Σχόλιο

Σχόλιο

Το καινούργιο αφιέρωμα της στήλης μου, με θέμα την αγαπημένη εκπομπή: http://www.musiccorner.gr/aspromavra...piperi-137753/

Σχόλιο

Πάντως ρε παιδί μου, βλέποντας πλάνα αυτής της εκπομπής (αλλά και άλλων αντίστοιχων τη εποχής), δείχνει απίστευτο καφριλίκι το κάπνισμα των καλεσμένων αλλά και του παρουσιαστή στο πλατό, συνήθεια βεβαίως που είδαμε ακόμα και για δεκαετίες μετά...
                      Δεν είναι νύξη για τη συγκεκριμένη εκπομπή, είναι αφορμή.
                      Θυμάμαι τις φούμες τις ατέλειωτες που έπεφταν και στο "Στην υγειά μας", του Παπαδόπουλου, "στους νεώτερους χρόνους", μέχρι τελικά κάποια στιγμή να σταματήσει αυτό, πριν από κάποια χρόνια...
                      Αν έκανα στη ζωή μου λεφτά, ήταν γιατί δούλευα τόσο πολύ που δεν προλάβαινα να τα φάω...

Σχόλιο

Εργασία...
                      X