Ανακοίνωση

Collapse

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Οι εγγραφές είναι προσωρινά κλειστές. Εαν επιθυμείτε να εγγραφείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω email, για να δημιουργήσουμε το λογαριασμό σας.

Εκ της διαχείρισης.
Εμφανιση περισσοτερων
Εμφανιση λιγοτερων

RetroAd

Collapse

Τα Χρυσά Κορίτσια - The Golden Girls (1985–1992)

Collapse
X
  • Φίλτρο
  • Ώρα
  • Εμφάνιση
Καθαρισμός όλων
νέα post

Φανταστική σειρά, έβγαζε πολύ γέλιο... Ιδίως με τη γιαγιά Sophia-ήταν θανατηφόρες οι ατάκες της...
    Θυμήστε μου όμως, ήταν από τις κλασικές σειρές με γέλιο - κονσέρβα; Απ' όσο θυμάμαι μάλλον...
    "Σαν τα ψάρια που πιάνονται σε κακό δίχτυ και σαν τα πουλιά που πιάνονται σε παγίδα, έτσι και οι γιοι των ανθρώπων παγιδεύονται σε καιρό συμφοράς, όταν αυτή πέφτει πάνω τους ξαφνικά"

Σχόλιο

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω (για το γέλιο κονσέρβα). Όντως η White είναι η τελευταία εν ζωή. Δεν ήξερα τον κλώνο της Ετ1. Εγώ αυτό που είχα υπόψιν είναι Το και οι 4 ήταν υπέροχες με τις Στεφανίδου, Λαμπροπούλου, Φωκά και Κοντού που προβλήθηκε στο Mega από το 1992
      Τελευταία επεξεργασία από Thor; 16-04-2013, 08:48.
      Τα ορθογραφικά λάθη είναι καλλιτεχνική άποψη

Σχόλιο

Γελιο κονσερβα και στα Χρυσα Κοριτσια, δυστυχως. Ολα καλα με τη σειρα, ομως αυτο το πραγμα δεν το χωνεψα ποτε.
        Πηγε να το περασει και ο Μαστορακης σε ελληνικη σειρα που σκηνοθετουσε (Χωρισμενοι με παιδια) αλλα ευτυχως δεν τα καταφερε.

Σχόλιο

Τα χρυσα κοριτσια-remake ΕΤ1 εδω:

Τελευταία επεξεργασία από D@redevil; 16-04-2013, 17:12. Λόγος: διόρθωση yt tags

Σχόλιο

Πολύ ωραία σειρά, τότε που προβαλλόταν ήμουν μικρή και κάποιες φορές δεν καταλάβαινα το χιούμορ της. Μεγαλώνοντας το εκτίμησα περισσότερο. Η γιαγιά Sophia Που μονίμως κουβαλούσε την τσάντα της, ήταν όλα τα λεφτά.
            Μπακάλης : Τι γίνανε οι φακές; Τις πούλησες;
            Ζήκος : Δεν τις πούλησα. Φύγανε μονάχες τους! Διότι σκάσανε οι φακές, βγήκαν τα μαμούνια, πήρε κάθε μαμούνι στην πλάτη από μία φακή και δρόμο τον ανήφορο.

Σχόλιο

Τις θυμάμαι αυτές τις γιαγιούλες και έβγαζαν γέλιο. Ειδικά η γηραιότερη της παρέας είχε φοβερές ατάκες.

Σχόλιο

Εξαιρετικές ερμηνείες, σε μια κωμική στο μεγαλύτερό της μέρος σειρά, με εξίσου (όχι ποσοτικά) δυνατές δραματικές στιγμές. Είναι αυτό που σε τρελαίνει, από την μια να αναλώνονται σε ηλίθιες συνήθειες και συμπεριφορές (βλ. κόκκινα χαλιά κλπ), αλλά από την άλλη οι δουλειές στην τηλεόραση να είναι κυριολεκτικά καταπληκτικές. Εφόσον φυσικά έχουν τις προϋποθέσεις να γίνουν καλές σειρές (σενάριο κλπ). Επαγγελματισμός και μεγάλα χρηματικά ποσά, κάνουν αυτές τις δουλειές διαχρονικά και διεθνή καλλιτεχνικά επιτεύγματα. Τρία από τα τέσσερα κορίτσια έφυγαν με την σειρά η μια μετά την άλλη (2008, 2009, 2010). Η Betty White ζει και δουλεύει στα 95 της, σήμερα.
                Τελευταία επεξεργασία από ARCTOUROS; 17-04-2017, 13:39.

Σχόλιο

Εργασία...
                X